Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - telefonní poplatky pod kontrolou

Připojujete se k internetu prostřednictvím modemu? Rádi a dlouho na síti surfujete, ale nevíte, kolik peněz jste již za připojení utratili? V tom případě si pořiďte počítadlo „prointernetovaných“ minut a mějte účty pod kontrolou.

Možná by se někomu mohlo zdát, že modemy jsou na ústupu. Dle některých názorů by se tak mělo dít zejména díky stále se rozšiřující nabídce pro připojení k internetu jiným způsobem (např. ADSL) než-li tzv. dial-upem.

Modemy tu však stále jsou a ještě dlouho budou. Dle některých údajů je používá téměř polovina české internetové komunity. Proto i my se budeme v dnešním přehledu věnovat uživatelům, kteří přistupují na celosvětovou síť právě skrze analogový či digitální modem.

O tom, že telefonní poplatky za připojení k síti jsou stále hodně vysoké, se každým měsícem může přesvědčit mnoho lidí. Poplatky se však pomocí speciálních aplikací dají hlídat. Stačí si pouze stáhnout a nainstalovat některý z námi zmíněných měřičů poplatků a díky tomu mít účet za telefon denně pod kontrolou. Propracovanější z nich monitorují připojení i pro každého člena rodiny zvlášť, takže na konci měsíce budete mít přehled, kdo kolik prosurfoval. Některé z nich navíc disponují i dalšími funkcemi, jako je SMS brána, statistiky v grafech, odpojení při překročení měsíčního limitu apod. Tarifikátorů je celá řada. Potěšující je však fakt, že drtivá většina z nich pochází z českých dílen.

Měřiče poplatků za dial-up:

Connection Meter 5.6.4 - shareware
Známý program sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu, a to nejen na českém, ale i slovenském webu. Sleduje každé telefonické připojení sítě, umožňuje správu účtu telefonického připojení. Umožňuje tarifikaci i dvoukanálového ISDN. S pomocí cenových limitů informuje, případně odpojí připojení při neúměrně vysoké ceně za připojení za den nebo měsíc. 

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).

  Connect WATCH Delux 1.4/700 - freeware
  Connect WATCH je svižná mini aplikace pro měření času a výpočet ceny připojení k internetové síti. Výpočet ceny je založen na předpokladu modemového připojení, tedy pomocí telefonní linky. Poskytuje všechny základní vymoženosti, které s monitorováním připojení souvisejí: statistiky, automatická detekce tarifního pásma s podporou tarifu Internet, detekce připojení, ale i něco navíc - skiny, editor tarifů, připomínač, správce připojení.

 • Stahujte na této adrese (950 kB).

  Účtování internetu 2002 - freeware
  Velmi jednoduchý program, který po zadání vstupních dat zjistí, kolik vás bude stát připojení k internetu pomocí vytáčené linky.

 • Stahujte na této adrese (480 kB).
 • DUMeter 1.56 - freeware
  DUMeter, celým svým názvem DialUp Meter, je slovenská aplikace sloužící všem uživatelům, připojujícím se k internetu přes dial-up, tedy přes vytáčené připojení. Program informuje o čase, ceně spojení a objemu přenesených dat. Statistiky zobrazuje pomocí přehledných grafů, s možností exportovat data do Excelu či Wordu. Obsahuje i funkci pro odpojení před koncem impulsu a jěště mnohem více...

 • Stahujte na této adrese (922 kB).
 • Připojení 3.6.5.248 - freeware
  Další prográmek sloužící k počítání času a ceny připojení k internetu. Umožňuje zvolit tarif, který si můžete sami vytvořit (součástí instalace jsou tarify Českého Telecomu) a typ připojení (Modem, LAN, Proxy). Program se automaticky spouští při zapnutí počítače a je schován na hlavním panelu v Systém tray či TaskBaru. Po zjištění připojení program automaticky aktivuje hlavní okno. Po konci připojení program zapíše všechny zjištěné údaje do tzv. LOG souboru, který si následně můžete prohlédnout.

 • Stahujte na této adrese (503 kB).

  InetClock 3.1 2.19 - freeware
  Chcete-li mít pod kontrolou telefonní poplatky za připojení k internetu, pak by vám neměla chybět aplikace InetClock. V aktuální verzi jsou zahrnuty tarify platné pro tento rok, a to včetně tarifů pro připojení prostřednictvím Tiscali, účtovaného po sekundách. Jednotlivé tarify si lze upravovat přímo v programu. To pro případ, že by došlo během roku ke změně cen.

 • Stahujte na této adrese (418 kB).
 • Telefonní počítadlo 1.0 - cardware
  Telefonní počítadlo slouží ke kontrole prointernetovaných minut. Počítá poplatky za telefon. Zobrazuje svátky, upozorňuje na blížící se konec impulsu a pomáhá odhalovat špióny v PC. Tento program je typu CARDWARE. Můžete jej volně používat po dobu čtyř týdnů. Po jejich uplynutí musíte autorovi zaslat prázdné telefonní karty.

 • Stahujte na této adrese (489 kB).
 • DIALMeter 1.07 - freeware
  Také tento software vznikl pro efektivní a přesné měření protelefonovaných poplatků za internet. Aplikace se dříve jmenovala EXPRESS basic (vynikala svojí profesionalitou a jednoduchostí v ovládání), její autoři ji však oprášili a představili vylepšenou verzi pod novým názvem. Sleduje tok dat, rychlost, s jakou se zařízení připojuje, či průběžnou rychlost. Nynější DIALmeter má integrovanou řadu inovací, dokonce se v něm nachází editor pro vytváření nových tarifů. Tarify jsou nové a platné.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

  KTP 1.0.0.41 - shareware
  Provádí kontrolu telefonického připojení sítě (hlavně připojení k internetu). Eviduje veškerá připojení k poskytovateli včetně nezdařených pokusů a jejich podrobný průběh. Umožňuje sledovat a evidovat i několik připojení současně. Vypočítává náklady vzniklé telefonickým spojením i náklady vzniklé zprostředkováním spojení dle zadaných tarifů. Tarify lze definovat globálně nebo individuálně pro jednotlivé dny a zvlášť pro svátky.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

  Internetové stopky 2004.01.11 - freeware
  Program zobrazuje cenu připojení k internetu podle zvoleného cenového programu. Kromě ceny zobrazuje i to, jak dlouho jste připojeni. Informace o spojení si můžete nechat exportovat do souboru. Samozřejmostí jsou pak i zvuková upozornění před koncem impulsu. V současné době byla aktualizace programu pozastavena, proto jsou na oficiálních stránkách ke stažení i zdrojové kódy.

 • Stahujte na této adrese (30 kB).
 • iConnect 1.1 - freeware
  Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak mít přehled o výši telefonních poplatků. Ano, jedná se o další program k počítání poplatků za telefonní připojení k internetu, avšak s mnoha výhodami. Pokud ke své práci hledáte především minimalistické nástroje, pak je iConnect přesně pro vás. Disponuje jednoduchým ovládáním, započítává délku a cenu připojení dle minutových impulsů, obsahuje integrovaný editor tarifů a svátků s možností aktualizace a také rozšířené schopností logování spojení.

 • Stahujte na této adrese (158 kB).
 • Pokladna 2.39 - freeware
  Software slouží k výpisu účtu za provoz modemu připojeného do veřejné telefonní sítě. Díky výpisu o činnosti modemu se dozvíte, kolik jste utratili za telefonní poplatky při použití modemu. Dále se dozvíte jednotlivé časy použití modemu, celkový čas a rychlost, kterou jste byli připojeni. Do výpočtu ceny jsou zahrnuty zvýhodněná časová pásma, dny pracovního klidu a svátky.

 • Stahujte na této adrese (903 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Zvukový editor WavePad, nové verze přehrávačů foobar, QCD a VUPlayer, všestranný konvertor GX::Transcoder, správce souborů MediaMonkey a ID3 editory Mp3Tag a Tagscanner - to vše zdarma! Plus pořádný nášup dalších shareware utilit z oblasti počítačového zvuku...

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

 • Témata: freeware, ISDN, SMS, software
  • Nejčtenější

  Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

  Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

  Umělá inteligence si sama najala člověka, aby vyřešil její problém

  Umělá inteligence, která lže, aby z člověka vymámila spolupráci, bez které by nemohla vyřešit problém, může být noční...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Pět skvělých rad, jak nebýt na sociálních sítích za troubu

  Pojmenovali jsme nejčastější prohřešky na internetu a sociálních sítích a přinášíme rady, jak jim předejít. Třeba se...

  Přistání čínské laboratoře na Marsu byl úspěch. Teď má však problém

  Premium Už je to dva roky, co se k Marsu sletěly tři sondy. Jedna ze Spojených států, druhá vyslaná Saúdskou Arábií a třetí z...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Čtyři rady, jak postupovat, když váš počítač není způsobilý pro Windows 11

  Celá řada nyní využívaných počítačů nesplňuje oficiální požadované podmínky potřebné k upgradu na operační systém...

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Umělá inteligence si sama najala člověka, aby vyřešil její problém

  Umělá inteligence, která lže, aby z člověka vymámila spolupráci, bez které by nemohla vyřešit problém, může být noční...

  Windows právě dostávají 11 funkcí, s hledáním pomůže umělá inteligence

  Do Windows 11 míří další rozsáhlá dávka vylepšení – hlavním lákadlem je integrace umělé inteligence. Aktualizace...

  Podívejte se na hřbitov produktů společnosti Google

  Každý den není posvícení. Dokonce i takový technologický obr jako je společnost Google, dělá řadu chyb, nebo přijde s...

  Čtyři rady, jak postupovat, když váš počítač není způsobilý pro Windows 11

  Celá řada nyní využívaných počítačů nesplňuje oficiální požadované podmínky potřebné k upgradu na operační systém...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

  Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

  Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

  Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

  Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

  Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

  Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

  Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

  Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

  Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...