Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 21. září 2021 Matouš

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - software na úpravu fotografií

S nástupem digitálních fotoaparátů je stále závažnějším problémem, čím a jak své oblíbené snímky upravit. Pro jejich editaci slouží nepřeberné množství kvalitních grafických editorů. Abychom vám aspoň částečně ulehčili jejich výběr, přinášíme jejich krátký přehled.

Pro precizní úpravu fotografií, přípravu grafiky pro web servery nebo jen pro vlastní umělecké vyžití existuje celá řada kvalitních editačních programů. Ty se dělí především na vektorové a bitmapové. My jsme si dnes vzali na mušku jednoduché seznámení s některými bitmapovými editory.

Softwarově vydařený týden plný downloadů
Počátkem minulého týdne se objevila další verze oblíbeného P2P klienta KaZaa Lite. Stejně jako její předchozí verze je i tato zbavena reklam, pop-up oken a spyware. Více informací o KaZaa Lite K++ 2.1.0 v této aktualitě. V úterý se na oficiálních stránkách střihového a editačního programu Virtual Dub objevila její pětková verze. I když jde o novou řadu, velké změny nečekejte. Byly pouze odstraněny některé stávající chyby a program byl kompletně překompilován. Ovšem tato verze již není aktuální, protože v závěru týdne se objevila její horká oprava - Virtual Dub 1.5.1. Roxio vydalo dlouho očekávanou verzi svého programu pro vypalování dat a zvuku - Easy CD & DVD Creator 6. V závěru týdne se pak příznivci grafického editoru Paint Shop Pro dočkali uvolnění jeho testovací betaverze, respektive druhé testovací betaverze. Nemůžeme také zapomenout na aktualizaci instalačního archívu K-Lite Codec Pack 1.6 Final, obsahující nejrozšířenější audio a video kodeky.

Grafická úprava pro každého
Bitmapové editory se dají rozčlenit na plně profesionální a na ty, které jsou volně šiřitelné (freewarové). Profesionální jsou velmi drahé, ale existuje i několik grafických nástrojů, jež odvedou práci ve srovnatelné kvalitě a zcela zdarma. Těch je samozřejmě celá řada. Proto doporučujeme, abyste si rozmysleli, co od editačního programu očekáváte. Pokud chcete upravovat pouze fotografie, jistě nemá cenu pořizovat si profesionální nástroj, jakým je Adobe či Corel. Naopak, pro složité vytváření grafiky jsou tyto nástroje nepostradatelným pomocníkem. Od zvolené kategorie se také odvíjejí i jejich funkce. Ty nejlepší si poradí jak s vrstvami, tak objekty. Ty lze pak dále libovolně upravovat a teprve v konečné fázi z nich vytvořit obraz. Těmito funkcemi disponují i některé volně dostupné editory, ale nejsou tak precizní, jako profesionální.

Poznámka: Některé dnešní downloady jsou poněkud objemnější, proto se raději před jejich samostatným stažením ujistěte, zda je opravdu potřebujete.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Spybot-S&D

KaZaa Lite K++

Verze

1.3 Final

1.1

2.1.0

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Jde o zdatného ničitele spyware a adware na vašem PC. Jednoduše najde všechny agenty a pěkně s nimi zatočí.

Nová generace P2P klienta pro sdílení jakéhokoliv typu souborů prostřednictvím internetu, ořezaná o veškerou reklamu a spyware, s mnohem účinnějším vyhledáváním souborů.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

2.3 MB

2.5 MB

Staženo celkově/týdně

2565x/545x

2189x/664x

1804x/627x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

Patrick M. Kolla

Sharman Networks

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Bitmapové editory:

CorelDraw Graphics Suite 11 - trial
Jde sice o vektorový balík, ale jeho součástí je i také bitmapový editor Photo-Paint a software Corel R.A.V.E určený pro tvorbu webové grafiky. Své uplatnění si najde zejména u příležitostných tvůrců grafiky. Představuje poměrně solidní alternativu ke konkurenčnímu produktu Adobe.

 • Stahujte na této adrese (216 MB).

  Adobe Photoshop 7.0 - tryout
  Jde o jeden nejpoužívanějších programů v oblasti grafiky. S editací bitmapových obrázků v nejvyšší kvalitě si poradí na výbornou. Můžete využít nové tvůrčí možnosti a produkovat vysoce kvalitní obrazy pro tisk, web a jakékoliv jiné použití. Vytvářejte výjimečné obrazy s jednodušším přístupem do datových souborů, efektivnější webové návrhy, rychleji retušujte obrazy v profesionální kvalitě.

 • Stahujte na této adrese (162 MB).

  Paint Shop Pro 8 Beta 2 - trial 
  Zkušební betaverze nové generace vyspělého grafického editoru s mnoha pokročilými funkcemi pro práci s digitálním obrazem a počítačovou malbu. Ten již mnoho let soupeří s několikanásobně dražším profesionálním nástrojem Photoshop firmy Adobe a úspěšně mu konkuruje především nízkou cenou. Preview na novou verzi najdete zde.

 • Stahujte na této adrese (37.4 MB).
 • Adesign 1.0 - trial
  Jde o moderní grafický editor kombinující 2D bitmapový kreslící program obsahující i několik kreslících a manipulačních nástrojů pro práci s vektory. Dále obsahuje funkce pro zpracování grafiky s využitím image processingu, takže se hodí jak pro kreslení, tak pro úpravu a retuše fotografií nebo přípravu webové grafiky.

 • Stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • Project Dogwaffle 1.1b - freeware
  Jde o velmi dobrý a stabilní grafický editor, který má velké ambice. Jeho síla především tkví v nástrojích pro kreslení. V kombinaci s tabletem dokáže doslova kouzlit. Ke kreselní lze využít jak štětce, tak i strukturu papíru.

 • Stahujte na této adrese (8.5 MB).
 • PhotoPlus 5 - freeware
  Poslední verze tohoto programu je číslo 8, ale není určena k volné distribuci. Proto si můžete stáhnout a zdarma používat starší pětkovou verzi. Kromě obvyklých nástrojů disponuje také podporou pro práci s vrstvami. PhotoPlus vám může být dobrým pomocníkem pro vytváření nebo úpravu obrázků.

 • Stahujte na této adrese (6.6 MB).
 • Satori PhotoXL 2.29 - freeware
  Tento software je hlavně předurčen k různým úpravám fotografií. Dokáže si také poradit s vrstvami, umí exportovat PSD soubory a obsahuje všelijaké filtry. Své uplatnění najde v menších firmách a domácnosti, případně při tvorbě webové grafiky.

 • Stahujte na této adrese (5.9 MB).
 • VCW VicMan’s Photo Editor 7.2 - freeware 
  Jednoduchý editor pracující jen s obrázky JPG, GIF a BMP. Podporuje pouze základní funkce, ale zato nabízí celou řadu kreslicích funkcí i speciálních efektů. Vhodný zejména pro občasné úpravy fotografií. Obsahuje nepřeberné množství vzorů pro kreslení štětcem a velké množství efektů.

 • Stahujte na této adrese (4.7 MB).
 • GIMP 1.2.4 - freeware
  Grafický program, který vznikl v operačním systému Linux. Stal se tak populární, že se zabydlel i na OS Windows. Najdete v něm všechny nástroje, které patří do dobrého grafického editoru. V GIMPu je zabudovaná široká paleta nástrojů. Lze v něm upravovat či tvořit digitální malby s nejrůznějšími efekty. Pro používání programu je zapotřebí run-time knihovny GTK+ 1.3 - download zde (1.49 MB).

 • Stahujte na této adrese (5.9 MB).
 • Pixia 2.5 - freeware 
  Freewarový editor pocházející až z Japonska. Jde o podařené dílko pracující s vrstvami a kreslícími nástroji s nastavitelnou velikostí, silou a hustotou štětce. Dále umožňuje práci s maskami, hladinami a podporuje techniky k editaci grafiky.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • Imager Enhancer 1.3 - freeware
  Program je určen k úpravě obrázků. Je vhodný zejména na úpravu fotografií. K dispozici jsou kreslící nástroje: štětec, elipsa, obdélník, zaoblený obdélník, čára, text a výplň. Samozřejmostí jsou filtry a efekty. Navíc pochází z dílen slovenských programátorů.

 • Stahujte na této adrese (474 kB).
 • ImageForge v3.32 - freeware 
  Jde o komplexní balík poskytující velmi přehlednou nabídku nástrojů. Umožňuje změnu velikosti obrázků, editaci grafických prvků a AVI animací. Chytré jsou úpravy odstínů, sytosti, světlosti, gamma-korekce, konverze do grayscale, posterizace, rozostření, zostření. Jde o nepostradatelného pomocníka pro úpravu rodinných alb.

 • Stahujte na této adrese (4.6 MB).
 •  

  Audio a MP3 programy
  Prolistujte si nabídku nejnovějších programů pro práci se zvukem. Najdete mj. přehrávač od britských klubových DJs, konvertor zvukových bank pro samplery, CD grabber s podporou MPEG2 audia, kompletní zvukové studio, rekordéry, editory a mnohé další.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
  • Nejčtenější

  Tady se mělo umírat a ne bydlet. Vojenský bunkr místo chaty přesto láká

  Ministerstvo obrany již řadu let nabízí zájemcům k prodeji takzvané řopíky neboli bunkry lehkého opevnění, které měly...

  Podívejte se, jak do Česka dorazil poprvé bojový letoun 5. generace

  Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě budou moci vidět na vlastní oči zatím jediný komerčně dostupný bojový letoun...

  Sedm signálů, že se vám do počítače naboural hacker

  Máte nepříjemný pocit, že ve vašem počítači či v zařízení, které je připojené k internetu, není něco v pořádku?...

  ZX Spectrum, kapesní kalkulačka. Zemřel vynálezce Sinclair, bylo mu 81 let

  Ve věku 81 let zemřel Clive Sinclair, který stál u zrodu kapesní kalkulačky. Přispěl rovněž k rozšíření osobních...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Čtyři rady, jak pečovat o baterii notebooku, aby vydržela co nejdéle

  Uživatelé notebooků se obvykle o baterii příliš nestarají. Pravdou je, že všechny baterie se časem opotřebovávají, ale...

  Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

  Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

  „Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

  Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

  Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

  Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  • Další z rubriky

  Čtyři rady, jak pečovat o baterii notebooku, aby vydržela co nejdéle

  Uživatelé notebooků se obvykle o baterii příliš nestarají. Pravdou je, že všechny baterie se časem opotřebovávají, ale...

  Připravte si záchrannou brzdu pro případ, kdy PC odmítá nastartovat

  Přijde to zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. PC se nechce spustit. Na jeho „ochoření“ vlastně není vhodná doba nikdy....

  Microsoft varuje před chybou, která může vést k útoku i na váš počítač

  Je to noční můra všech softwarových vývojářů, když má jejich produkt chybu, která je známá útočníkům a ti ji...

  Naučte se triky s úložištěm zdarma OneDrive. Najde i starší verze souborů

  Cloudová úložiště vám umožní mí přístup ke svým souborům odkudkoliv. Jedno z nich OneDrive od Microsoftu je propojeno s...

  Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

  Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

  Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...

  Zaměstnanci i OSVČ s více dětmi dostanou od státu daňovou vratku

  Díky daňové novele se během letošního roku zvyšuje daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Vyšší daňové zvýhodnění se...

  Legíny nejsou kalhoty. Jak je vybírat a nosit, abyste si neuřízla ostudu

  Snad v každém dámském šatníku nalezneme alespoň jedny legíny. Kousek tkaniny se totiž stal miláčkem žen. Některé...

  Pompézní svatba Simony Halepové. Tenistka si vzala miliardáře

  Rumunská tenistka Simona Halepová se několik dní před 30. narozeninami vdala. Ve středu si v rodném městě Konstanca...