Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - software do kanceláře

aktualizováno 
Potřebujete prohlížet soubory vytvořené v MS Office a nevlastníte tento kancelářský balík? *** Chcete zkonvertovat diakritiku a nevíte jak na to? *** Zabezpečte si nastavení IE před nezvanými hosty, vyplatí se to.

Po minulém díle přehledu software, věnovaném záplatám a opravám děr v aplikacích společnosti Microsoft, se dnes bude jistě hodit několik užitečných programů pro každodenní práci s nejpoužívanějšími typy souborů.

Na Windows XP s programem Antispy

Aplikace XP-AntiSpy zaujala řadu čtenářů, proto není žádným překvapením, že se usadila na trůn v TOP programech pro tento týden. Jediný, kdo mu aspoň částečně stačil, byl oblíbený DAP. Novinka na našem serveru v podání programu PCXDump přilákala jen několik čtenářů z řad DOSových uživatelů, ale právě pro ně tato aplikace může být životně nepostradatelná.

Na co MS Office? Stačí Viewer

V dnešní porci programů si na své přijdou zejména ti, kteří často pracují se soubory vytvořenými v aplikacích společnosti Microsoft. Asi nikdo z nás nemá neomezený přísun peněz, aby si mohl kupovat všechny programy této společnosti. Tak lidé kolem Billa Gatese vytvořili alespoň tzv. prohlížeče těchto souborů. Že vám často někdo leze do nastavení IE? Prostě a jednoduše použijte program Internet explorer Security Pro, který dokáže omezit jednotlivá nastavení v Internet Exploreru. Rádi stahujete data? Použijte další dva zajímavé download manažery: NetWampire a FlashGet.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Download Accelerator Plus

XP-AntiSpy

ZoneAlarm

Verze

5.3.0.0

3.7

3.1.395

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné.

Pokud se často rozčilujete nad integrovanými programy v systému a nevíte co s nimi, musíte program xp-AntiSpy alespoň vyzkoušet.

Osobní firewall s přednastavenými pravidly, vhodný především pro méně zkušenější uživatele.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

27 kB

3.6 MB

Staženo celkově/týdně

8569x/589x

682x/682x

707x/109x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit Ltd.

Chris Connell

Zone Labs

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Kancelář

Konvertor diakritiky 2.0
Aplikace změní všechna písmena s diakritickými znaménky na písmena bez těchto znamének. Lze zaměňovat další, uživatelem definované, znaky. Tato aplikace je vhodná na konverzi prostého textu pro použití v e-mailové korespondenci. Obsahuje jazykové soubory pro snadnou lokalizaci.

 • Stahujte na této adrese (784 kB).
 • Powerpoint Viewer
  Pro vytváření prezentací slouží mnoha uživatelům program PowerPoint. Ten je ovšem součástí ne zrovna levného, kancelářského balíku MS Ofiice. Ale aby tento formát rozšířil i mezi nemajetné uživatele, vytvořil aplikaci, která umožňuje soubory pouze prohlížet. Tím je právě ppviewer.

 • Stahujte na této adrese (2.7 kB).
 • Excel Viewer
  Pokud nevlastníte MS Excel a chcete i přesto prohlížet vytvořené soubory v excelu, nainstalujte si tento doplněk. Nebude vás to stát ani korunu.

 • Stahujte na této adrese (3.8 MB).
 • Word Viewer
  Podobný nástroj jako excel viewer. S tím rozdílem, že je určen k prohlížení dokumentů vytvořených ve wordu.

 • Stahujte na této adrese (3.8 MB).
 • Adobe Acrobat Reader 5.0.5
  Program pro prohlížení a tisknutí dokumentů ve formátu PDF.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).
 • Internet

  Internet Explorer Security Pro 5.3.1.1
  Jde o internetovou pomůcku, která vám pomůže přizpůsobit mnoho funkcí a vlastnosti browseru MS IE. Můžete například zakázat prohlížení jednotlivých položek v nabídce Oblíbené. Kromě toho lze zablokovat jednotlivé menu v nastavení možnosti sítě internet, kde se nachází i volba připojení. Vhodné pro administrátory.

 • Stahujte na této adrese (933 kB).
 • NetVampire 4.0
  Klasický download manager organizující stahování souborů z internetu. Podporuje stahování přes protokoly HTTP i FTP. Má spoustu různých funkcí zlepšujících stahování, např. navazování přerušeného spojení nebo schopnost vyhledávat nejrychlejší a nejspolehlivější zdroj pro daný soubor.

 • Stahujte na této adrese (733 kB).
 • FlashGet 1.31
  Další z klasických stahovačů souborů. Umí navázat na přerušené stahování a stahovat soubor v několika spojeních zároveň. Navíc podporuje češtinu. 

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • Programy

  Name Hacker
  Jste nekonvenční člověk a nebaví vás standardní názvy systémových ikon, jako je například "Tento počítač", "Koš" nebo "Ovládací panely"? NameHacker vám je pomůže snadno změnit!

 • Stahujte na této adrese (193 kB).
 • CleanTemp 1.1
  Program, který se postará o pořádek v dočasných složkách systému Windows. Dokáže tak automaticky smazat soubory po dosažení určité velikosti složky. Je spouštěn automaticky po startu PC.

 • Stahujte na této adrese (482 kB).
 • Štastných 10
  Jste notoričtí hráči této hry? Pak právě vám je určen program, který vám pomůže generovat čísla a celkově usnadní vyplňování tiketů.

 • Stahujte na této adrese (840 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Sada nástrojů pro restaurování zvuku ze starých kazet a LP desek, převodník MP3 souborů do MIDI, DVD přehrávač s podporou nejnovějších technologií prostorového zvuku, aplikace pro načítání 'empétrojek' z news serverů a mnohem více v dalším přehledu užitečných audio utilit.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

  Windows 10

  Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

  Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

  Stáhněte si zdarma: skoncujte s pomalým startem Windows

  Ilustrační foto - počítač

  Se startem Windows se spouští i různé instalované aplikace, což zpomaluje spuštění systému. Poradí si s tím Quick...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz