Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 29. května 2023 Maxmilián, Maxim

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - multimediální přehrávače

Používáte-li jeden program pro reprodukci hudby a druhý pro přehrávání filmu, možná netušíte, že existují aplikace, které umějí obojí. V těch lepších z nich lze navíc surfovat, psát, prohlížet obrázky či používat jiné multimediální funkce. Nejste o něco ochuzeni?

Když se řekne slovo multimediální, snad každému z nás se vybaví přístroj anebo software podporující všechny možné, ale i nemožné funkce. V případě multimediálních aplikací se od nich očekává samozřejmě podpora nejen audia a videa, ale také například textu či grafiky. Není jednoduché takový software vytvořit, ale k dokonalosti chybí již jen krůček.

Softwarový týden
V minulém týdnu se nám mimo jiné urodily tyto SW perličky: výborný nástroj Daemon Tools, který jsme shodou okolností recenzovali před čtrnácti dny, se dočkal vylepšené verze - 3.33. Nic zásadního se v něm ovšem nezměnilo, takže upgrade není nutný. Byl opraven jen problém při mountování CD přes síť. Tomu, kdo je majitelem základní desky, postavené na čipové sadě VIA, by zcela jistě neměly uniknout jejich nové ovladače VIA Hyperion 4in1 4.47, více zde. Stahujete rádi MP3? Pokud ano, pak zkuste zbrusu novou aplikaci od společnosti Puretunes. Díky ní můžete za zlomek ceny stahovat jakákoliv hudební alba (k vyzkoušení jsou i některá volně přístupná) - více informací naleznete v této aktualitě. A na konci týdne byla uvolněna nová verze vývojářského rozhraní DirectX 9.0a. Mimo jiné došlo ke změnám práce s texturami a nárůstu výkonu v D3DX.

Přehráváme cokoliv
Jednou z hlavních předností multimediálních přehrávačů je široký záběr podporovaných formátů. Lze na nich přehrát prakticky jakýkoliv audio a video soubor. Nehraje ani roli, zda je volně přístupný, ve formě souboru ke stažení, či streemovaný, tedy k prohlédnutí jen na webových stránkách serveru. Ty lepší z nich si třeba poradí i s prohlížením textu, webových stránek anebo obrázků. Není jednoduché všechny tyto funkce "našlapat" do jedné jediné aplikace. Pokud vás zajímá, jak se to komu podařilo, zkuste dnešní porcičku programů, věnující se multimediálním přehrávačům.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

SaverWiz

Daemon Tools

Verze

2.03 Final

1.1

3.33

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

S tímto jednoduchým nástrojem můžete během několika vteřin vytvořit vlastní a přesně na míru šitý spořič monitoru. Tvoří je ze statických obrázků nebo fotografií. Výstupem tohoto programu je soubor *.scr, s kterým pracuje OS Windows.

Nástroj pro emulaci chráněných CD, který umožňuje spouštět jejich záložní kopie. Úspěšně emuluje SafeDisc, Laserlock, SecuROM a nově RMPS.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

900 kB

470 kB

Staženo celkově/týdně

7139x/411x

345x/345x

1881x/973x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

RjH Software

Daemon-Tools

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Multimediální přehrávače:

Windows Media Player 9.0 Series - freeware
Softwarový přehrávač hudebních, ale i video souborů. Jeden z nejznámějších víceúčelových přehrávačů s mnoha funkcemi, který je součástí operačního systému Windows. Mezi jeho velká plus se řadí zejména volba vzhledu programu, která se těší velké podpoře fanoušků. Program umožňuje také načtení názvu skladeb na CD z internetu. WMP 9 existuje ve dvou verzích.

 • Stahujte na této adrese verzi pro Windows 95/98/ME (12.5 MB).
 • Stahujte na této adrese verzi pro Windows XP (8.9 MB).
 • Windows Media Player 7.1 - freeware
  Ten, kdo není spokojen s novou verzí WMP s přídavkem 9, může zvolit také výbornou vylepšenou předchozí verzi. Program Windows Media Player 7.1 je první zcela integrovaný a snadno ovladatelný přehrávač. Nabízí také pohodlné vyhledávání, stahování, přizpůsobení a přehrávání souborů zvuku a videa ve velmi kvalitním formátu Windows Media a podporuje oblíbený formát MP3.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).
 • MusicMatch Jukebox 7.5 Basic - freeware
  Všestranný přehrávač digitálních hudebních souborů s možností jejich katalogizace, vypalování CD, tištění obalů a podporou přenosných přehrávačů. Program  má pro práci s hudbou vše, co potřebuje. Přehrává audio CD, WAV, MP3 a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (9.9 MB).
 • JetAudio 5.13 Basic - freeware
  Přehrává snad všechny multimediální formáty. Součástí je pásmový ekvalizer a analyzátor spektra. S virtuálním dálkovým ovládáním můžete program zminimalizovat a pohodlně jej ovládat z malého panelu i při práci. Další update především pro Windows 98.

 • Stahujte na této adrese (17 MB).

  MV2 Player 0.7Alpha4 - freeware
  Český skinovatelný multimediální přehrávač. Dokáže přehrát všechny formáty souborů, animací a dokonce funguje i jako jednoduchý prohlížeč obrázků. U video souborů podporuje titulky a MP3 zobrazuje samozřejmě včetně tagů.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

  Winamp 3.0 Full - freeware
  Fanoušci digitální hudby se konečně dočkali své modly. Po dvou letech plánování a ladění a po pěti kandidátech na ostrou verzi (Release Candidate) vydává Nullsoft poměrně neočekávaně a bez bujarých oslav finální Winamp3. Populární přehrávač tak vkročil do nové éry, stal se z něj plnohodnotný multimediální přehrávač se všemi klady i zápory. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).
 • RealOne Plyer - freeware
  Přehrávač RealOne je zaměřen spíše na práci s videosoubory šířenými po internetu. S jeho pomocí si tak můžete přehrát streemované video přímo z webu, bez nutnosti stažení na pevný disk. Poradí si i s jinými videoformáty, audioformáty a také s internetovým rádiem. Bohužel se řadí mezi přehrávače nepodporující externí titulky, zato nabízí velkou škálu skinů.

 • Stahujte na této adrese (8.1 MB).

  Ultra Player 2.112 - freeware
  Jde o zdařilého konkurenta přehrávače Winamp. Stává se čím dál více populárnějším. Dokáže přehrávat audio, video i internetová rádia (s možností nahrávání). K přehrávačům samozřejmě patří podpora skinů a vizualizace, což tato aplikace zvládá na výbornou. Audio formáty umí navíc i navzájem převádět.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).
 • BSPlayer 0.86 Build 493 - freeware
  Velmi povedený a po funkční stránce výborný multimediální přehrávač. Poradí si s formáty typu AVI, MPG, ASF, WMV, WAV, MP3... Nechybí podpora titulků (umí je také vyhlazovat), ani skinů.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

  DiViON Player 2.0 (DivX přehrávač) - freeware
  DiViON Player je představitel komplexního přehrávače video, ale i audio souborů podporující titulky a mnoho jiných funkcí, které vám umožní sledování či poslouchání vašich oblíbených titulů na Vašem PC. Prostředí aplikace je skinovatelné a je integrována podpora výběru z více jazyků.

 • Stahujte na této adrese (931 kB).

  QuickTime 6 - freeware
  Dokáže přehrávat jak lokální soubory stažené z internetu, tak i přímo pouštět video z internetu. Umožňuje přehrávat audio soubory, video soubory, zobrazit texty a dokonce si poradí i s virtuální realitou. Mezi podporované formáty patří: AVI, MPEG, MP3, AVR a mnoho dalších (přibližně na 200). Pozor - nepodporuje formáty RealMedia.

 • Stahujte na této adrese (532 kB) - web instaler.

  Genie Media Center 1.0 - freeware
  Jednoduchý multimediální přehrávač podporující všechny možné i nemožné audio a video formáty včetně RealMedia. Poradí si s MP3, MPG, RM, RAM, WMV, WMA, WMP, WAV, Video CD, Audio CD a dalšími.

 • Stahujte na této adrese (3.7 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Cool Edit Pro je zpátky! Po dlouhém čekání se objevuje nová verze tohoto skvělého zvukového multitrack editoru, která mj. umí prostorový 5.1 mastering nahrávek. Dále servírujeme syntezátor Impulse 3, nový build přehrávače Sonique 2, sympatický CD grabber Topee a mnoho dalších lahůdek.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  Autor:

  Zubačka Vitznau-Rigi

  Sledujte exkluzivní přenos z nejstarší zubačky v Evropě ve Švýcarsku. Dráha vedoucí z Vitznau (435 m n. m.) na vrchol Rigi (1752 m n. m.) je v provozu od roku 1871. Kamera je umístěna ve stanici Staffel (1.603 m n. m.)

  Více ze Slow TV:

  • Nejčtenější

  Šakal se ukázal Čechům, je adeptem na budoucí útočné vozidlo armády

  Britská společnost Supacat na probíhajícím veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představuje lehké útočné...

  VIDEO: Takto nyní vypadají boje u Bachmutu. Místo města bahno zákopů

  Exkluzivně Ukrajinské dobrovolnické oddíly Batalionu šejka Mansúra, které bojovaly od léta o kontrolu nad městem Bachmutem se...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Podívejte se na hi-fi sestavu dražší než váš dům a vážící jako menší auto

  V některých oborech opulence nezná hranic a poslechová technika je jedním z nich. Do skoro absurdních výšin to dovedla...

  Avia B.534 byla zastaralá už v době Mnichova, ale bojovala ještě v roce 1944

  Standardní stíhačkou československého předválečného letectva byla Avia B.534. Tento týden uběhlo 90 let od vzletu...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Klíšťata nesplachovat, ve vodě přežijí a mají blízko k intimním partiím, říká vědec

  Rozstřel Vrcholí sezona klíšťat. K pravidelným hlášením o počasí a pylové situaci v těchto dnech přibylo další, informace o...

  Můj idol je Krejčí, říká Japonec z Barcelony. Spartě fandí už 20 let. Proč?

  Premium Doma mu visí dres Krejčího, Hložka či Zahustela. Sype ze sebe jména a data ze sparťanské historie, až se nestačíte...

  VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

  Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...

  Udělal jsem obrovskou chybu. Jsem kluk, který se nechal předělat na holku

  Premium Narodil se do rodiny horníka a matky v domácnosti. Matka navíc patřila k Svědkům Jehovovým. Od útlého věku byl...

  Ověřte si, jestli někdo nepoužívá tajně váš počítač

  Hlídat si přístup do vašeho počítače by mělo být samozřejmostí. Protože může obsahovat velké množství citlivých a...

  Devět věcí k notebooku, které rozšíří jeho možnosti nebo vám ulehčí práci

  Chystáte-li si koupit nový notebook, potom možná přemýšlíte i o tom, zda by se vám k němu nehodilo i nějaké užitečné...

  Microsoft chce změnit způsob práce s počítačem. Přidává umělou inteligenci

  Microsoft na výroční vývojářské konferenci ukázal, jak hodlá propojit Windows a systém generativní umělé inteligence....

  Čtyři hacky, které potěší každého uživatele Windows

  Nastavte si ve Windows automatické otevírání oken před restartem PC. Uložit obrázek na webu rovnou do PDF již nebude...

  Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

  Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

  Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

  Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

  Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

  Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

  Co zas chce, ty vole, reaguje Jágr na volání bezradné Branišové od faxu

  Hokejista Jaromír Jágr (51) a jeho partnerka, modelka Dominika Branišová (28) pobavili sledující na Instagramu...

  Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

  Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...