Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - multimediální přehrávače

Používáte-li jeden program pro reprodukci hudby a druhý pro přehrávání filmu, možná netušíte, že existují aplikace, které umějí obojí. V těch lepších z nich lze navíc surfovat, psát, prohlížet obrázky či používat jiné multimediální funkce. Nejste o něco ochuzeni?

Když se řekne slovo multimediální, snad každému z nás se vybaví přístroj anebo software podporující všechny možné, ale i nemožné funkce. V případě multimediálních aplikací se od nich očekává samozřejmě podpora nejen audia a videa, ale také například textu či grafiky. Není jednoduché takový software vytvořit, ale k dokonalosti chybí již jen krůček.

Softwarový týden
V minulém týdnu se nám mimo jiné urodily tyto SW perličky: výborný nástroj Daemon Tools, který jsme shodou okolností recenzovali před čtrnácti dny, se dočkal vylepšené verze - 3.33. Nic zásadního se v něm ovšem nezměnilo, takže upgrade není nutný. Byl opraven jen problém při mountování CD přes síť. Tomu, kdo je majitelem základní desky, postavené na čipové sadě VIA, by zcela jistě neměly uniknout jejich nové ovladače VIA Hyperion 4in1 4.47, více zde. Stahujete rádi MP3? Pokud ano, pak zkuste zbrusu novou aplikaci od společnosti Puretunes. Díky ní můžete za zlomek ceny stahovat jakákoliv hudební alba (k vyzkoušení jsou i některá volně přístupná) - více informací naleznete v této aktualitě. A na konci týdne byla uvolněna nová verze vývojářského rozhraní DirectX 9.0a. Mimo jiné došlo ke změnám práce s texturami a nárůstu výkonu v D3DX.

Přehráváme cokoliv
Jednou z hlavních předností multimediálních přehrávačů je široký záběr podporovaných formátů. Lze na nich přehrát prakticky jakýkoliv audio a video soubor. Nehraje ani roli, zda je volně přístupný, ve formě souboru ke stažení, či streemovaný, tedy k prohlédnutí jen na webových stránkách serveru. Ty lepší z nich si třeba poradí i s prohlížením textu, webových stránek anebo obrázků. Není jednoduché všechny tyto funkce "našlapat" do jedné jediné aplikace. Pokud vás zajímá, jak se to komu podařilo, zkuste dnešní porcičku programů, věnující se multimediálním přehrávačům.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

SaverWiz

Daemon Tools

Verze

2.03 Final

1.1

3.33

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

S tímto jednoduchým nástrojem můžete během několika vteřin vytvořit vlastní a přesně na míru šitý spořič monitoru. Tvoří je ze statických obrázků nebo fotografií. Výstupem tohoto programu je soubor *.scr, s kterým pracuje OS Windows.

Nástroj pro emulaci chráněných CD, který umožňuje spouštět jejich záložní kopie. Úspěšně emuluje SafeDisc, Laserlock, SecuROM a nově RMPS.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

900 kB

470 kB

Staženo celkově/týdně

7139x/411x

345x/345x

1881x/973x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

RjH Software

Daemon-Tools

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Multimediální přehrávače:

Windows Media Player 9.0 Series - freeware
Softwarový přehrávač hudebních, ale i video souborů. Jeden z nejznámějších víceúčelových přehrávačů s mnoha funkcemi, který je součástí operačního systému Windows. Mezi jeho velká plus se řadí zejména volba vzhledu programu, která se těší velké podpoře fanoušků. Program umožňuje také načtení názvu skladeb na CD z internetu. WMP 9 existuje ve dvou verzích.

 • Stahujte na této adrese verzi pro Windows 95/98/ME (12.5 MB).
 • Stahujte na této adrese verzi pro Windows XP (8.9 MB).
 • Windows Media Player 7.1 - freeware
  Ten, kdo není spokojen s novou verzí WMP s přídavkem 9, může zvolit také výbornou vylepšenou předchozí verzi. Program Windows Media Player 7.1 je první zcela integrovaný a snadno ovladatelný přehrávač. Nabízí také pohodlné vyhledávání, stahování, přizpůsobení a přehrávání souborů zvuku a videa ve velmi kvalitním formátu Windows Media a podporuje oblíbený formát MP3.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).
 • MusicMatch Jukebox 7.5 Basic - freeware
  Všestranný přehrávač digitálních hudebních souborů s možností jejich katalogizace, vypalování CD, tištění obalů a podporou přenosných přehrávačů. Program  má pro práci s hudbou vše, co potřebuje. Přehrává audio CD, WAV, MP3 a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (9.9 MB).
 • JetAudio 5.13 Basic - freeware
  Přehrává snad všechny multimediální formáty. Součástí je pásmový ekvalizer a analyzátor spektra. S virtuálním dálkovým ovládáním můžete program zminimalizovat a pohodlně jej ovládat z malého panelu i při práci. Další update především pro Windows 98.

 • Stahujte na této adrese (17 MB).

  MV2 Player 0.7Alpha4 - freeware
  Český skinovatelný multimediální přehrávač. Dokáže přehrát všechny formáty souborů, animací a dokonce funguje i jako jednoduchý prohlížeč obrázků. U video souborů podporuje titulky a MP3 zobrazuje samozřejmě včetně tagů.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

  Winamp 3.0 Full - freeware
  Fanoušci digitální hudby se konečně dočkali své modly. Po dvou letech plánování a ladění a po pěti kandidátech na ostrou verzi (Release Candidate) vydává Nullsoft poměrně neočekávaně a bez bujarých oslav finální Winamp3. Populární přehrávač tak vkročil do nové éry, stal se z něj plnohodnotný multimediální přehrávač se všemi klady i zápory. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).
 • RealOne Plyer - freeware
  Přehrávač RealOne je zaměřen spíše na práci s videosoubory šířenými po internetu. S jeho pomocí si tak můžete přehrát streemované video přímo z webu, bez nutnosti stažení na pevný disk. Poradí si i s jinými videoformáty, audioformáty a také s internetovým rádiem. Bohužel se řadí mezi přehrávače nepodporující externí titulky, zato nabízí velkou škálu skinů.

 • Stahujte na této adrese (8.1 MB).

  Ultra Player 2.112 - freeware
  Jde o zdařilého konkurenta přehrávače Winamp. Stává se čím dál více populárnějším. Dokáže přehrávat audio, video i internetová rádia (s možností nahrávání). K přehrávačům samozřejmě patří podpora skinů a vizualizace, což tato aplikace zvládá na výbornou. Audio formáty umí navíc i navzájem převádět.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).
 • BSPlayer 0.86 Build 493 - freeware
  Velmi povedený a po funkční stránce výborný multimediální přehrávač. Poradí si s formáty typu AVI, MPG, ASF, WMV, WAV, MP3... Nechybí podpora titulků (umí je také vyhlazovat), ani skinů.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

  DiViON Player 2.0 (DivX přehrávač) - freeware
  DiViON Player je představitel komplexního přehrávače video, ale i audio souborů podporující titulky a mnoho jiných funkcí, které vám umožní sledování či poslouchání vašich oblíbených titulů na Vašem PC. Prostředí aplikace je skinovatelné a je integrována podpora výběru z více jazyků.

 • Stahujte na této adrese (931 kB).

  QuickTime 6 - freeware
  Dokáže přehrávat jak lokální soubory stažené z internetu, tak i přímo pouštět video z internetu. Umožňuje přehrávat audio soubory, video soubory, zobrazit texty a dokonce si poradí i s virtuální realitou. Mezi podporované formáty patří: AVI, MPEG, MP3, AVR a mnoho dalších (přibližně na 200). Pozor - nepodporuje formáty RealMedia.

 • Stahujte na této adrese (532 kB) - web instaler.

  Genie Media Center 1.0 - freeware
  Jednoduchý multimediální přehrávač podporující všechny možné i nemožné audio a video formáty včetně RealMedia. Poradí si s MP3, MPG, RM, RAM, WMV, WMA, WMP, WAV, Video CD, Audio CD a dalšími.

 • Stahujte na této adrese (3.7 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Cool Edit Pro je zpátky! Po dlouhém čekání se objevuje nová verze tohoto skvělého zvukového multitrack editoru, která mj. umí prostorový 5.1 mastering nahrávek. Dále servírujeme syntezátor Impulse 3, nový build přehrávače Sonique 2, sympatický CD grabber Topee a mnoho dalších lahůdek.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  Autor:
  • Nejčtenější

  Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

  Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním systémem Windows do „modré obrazovky smrti“. Ani po restartu se nespustí. Některé...

  19. července 2024  11:01,  aktualizováno  18:52

  OBRAZEM: Jugoslávské karavany byly zcela jiný level než ty z NDR, PLR a ČSSR

  V roce 1965 se ve slovinském městě Novo Mesto začala psát historie továrně vyráběných jugoslávských a následně slovinských karavanů. Tak vznikla značka Adria, jejíž život se potom přenesl přes rozpad...

  23. července 2024

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

  Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

  22. července 2024

  Vyzkoušeli jsme 3D tiskárnu pro děti. Je to hračka, která tiskne hračky

  Pod značkou Kidoodle míří na trh 3D tiskárna určená přímo pro děti. Spoustu hotových modelů připravených k tisku k ní výrobce přibalil, tisknout však můžete i vlastní výtvory. Má své mouchy, ale...

  19. července 2024

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Jak dlouho budou naše stopy na Měsíci ještě patrné? 55 let od Apolla 11

  O tom, jak důležitý okamžik nastal v oblasti vesmírného výzkumu před 55 lety, když člověk poprvé přistál na Měsíci, máme možnost se opakovaně přesvědčovat i v současnosti, kdy se ukazuje, že i s...

  20. července 2024

  OBRAZEM: Jugoslávské karavany byly zcela jiný level než ty z NDR, PLR a ČSSR

  V roce 1965 se ve slovinském městě Novo Mesto začala psát historie továrně vyráběných jugoslávských a následně slovinských karavanů. Tak vznikla značka Adria, jejíž život se potom přenesl přes rozpad...

  23. července 2024

  NASA ruší projekt roveru, který měl hledat vodu na Měsíci

  Už minulý rok měla na Měsíc vyrazit pojízdná laboratoř Viper, jejímž cílem mělo být hledání vody a ledu na naší přirozené oběžnici. Neustálé zdržování a růst nákladů vedly nakonec k tomu, že se celý...

  22. července 2024  18:01

  Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

  Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

  22. července 2024

  Barbone. To jsou extrémně výkonné počítače pro gamery i revoluční PC s nano nástřikem

  Advertorial

  Stolní počítače si na trhu udržely své místo i přes masivní nástup levných notebooků. Mezi přední značky stolních počítačů na českém trhu patří značka Barbone od společnosti T.S.BOHEMIA, která letos...

  22. července 2024

  Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

  Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

  IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

  Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

  Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

  Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

  Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

  Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...

  Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

  Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...