Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - editace a střih video souborů (1)

aktualizováno 
Moderní výkonné multimediální počítače se používají nejen pro hraní her, ale stále více i pro střih a úpravu videa. Chcete si zpracovat rodinná videa, vytvářet vlastní klipy, konvertovat AVI a MPEG video formáty, spojovat je, nebo si jen tak hrát s různými obrazovými efekty? Potom je dnešní porce programů určena právě vám...

Již dávno jsou pryč doby, kdy počítač sloužil pouze pro práci či hraní her. Stále více uživatelů si začíná uvědomovat, že jeho služeb se dá využít i pro různé multimediální účely. Mezi ně se na první místo řadí práce s videosoubory. 

Aktualizované utilitky, které potěší
V průběhu týdne se objevila nová, aktualizovaná verze výborného monitorovacího programu základních desek, určeného zejména pro PC kutily. Motherboard Monitor, nyní ve verzi 5.2.2.0, podporuje nVIDIA nForce2 čipset a změnil způsob výpočtu hodnot napětí. Kompletní changelog naleznete zde. Společnost Nullsoft vydala další opravnou verzi multimediálního přehrávače WinAmp 3, tentokrát s označením bulid 495. Aktualizace se také dočkal stále oblíbenější video kodek Xvid. Jeho poslední verze je označena jako Xvid-15012002-1. Linuxové uživatele pak jistě potěší druhá beta verze Mandrake 9.1 - CD1 stahujte z této adresy a CD2 odtuď. Jeden z nejrozšířenějších instant messaging programů - ICQ 2003 - vyšel v označení buildu 3799, kde došlo k opravě chyb při ukládání historie a dalších bugů. A na konec jsme si nechali v zásobě další build nástroje na taktování grafických karet. PowerStrip 3.31 beta build 370 obsahuje podporu nových karet včetně Parhelie.

Stříháme, editujeme video
Základním předpokladem pro práci s video formáty je pořádně "nabušená" PC sestava. Pokud váš počítač splňuje tuto podmínku, stačí zvolit vhodný editační program a můžete začít experimentovat s jeho funkcemi. Ale který editační program je ten pravý a kde jej hledat? Abyste nemuseli zdlouhavě pátrat, opět jsme pro vás vyhledali a šikovně připravili ty programy, o kterých se domníváme, že jsou pro tuto práci jak stvořeny. Programů je opravdu nespočet, proto jsme je rozdělili do dvou sekcí - poloprofesionální a profesionální. V první zmiňované sekci najdete programy, které mohou někdy předčít i své kolegy, ale nejsou natolik komplexní jako jiné zavedené značky. Druhá obsahuje stálice, se kterými je radost pracovat. Mezi jejich hlavní výhody patří bezesporu příjemné uživatelské prostředí.

Programů pro úpravu či převod videa je opravdu velké množství. Proto jsme se dnes zaměřili jen na editační, střihové či grabovací software. Někdy příště vám představíme další zástupce této oblasti, které mají na starosti různá nastavení AVI, MPEG souborů a jejich opravy.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Download Accelerator Plus

PCMedik

TestCPU

Verze

5.3.0.0

4.12.23.2002

0.96

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné. Tímto procesem se download urychlí.

Program pro optimalizaci kolabujícího počítače, ale dokáže odstranit i řadu problémů, které zbytečně zaměstnávají systém a dochází tak ke snižování jeho výkonu.

Český program pro diagnostiku a jednoduchý test výkonu procesoru a paměti. Jeho předností je kvalitní galerie procesorů.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

1.03 MB

1.0 MB

Staženo celkově/týdně

13918x/594x

949x/299x

1008x/738x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit

PGWARE

Robert Šmíd

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Editace videa:

TMPGENC 2.510
Jde o jeden z nejkvalitnějších MPEG enkodérů všech dob. Dnes se řadí ke klasice, jako je Winamp či ACDSee. Vynikající kvalita výstupu, ale také rozsáhlé možnosti nastavení patří mezi jeho hlavní přednosti. 30denní demo verze.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

  FlaskMPEG 0.78.39
  Pomocí tohoto programu můžete pohodlně převést mpeg-2 do libovolného jiného formátu (AVI, MPEG). Lze doporučit i pro převod DVD disků. Příjemné uživatelské rozhraní patří mezi jeho nejsilnější stránky. Enkódování je velmi dobré, ale na úkor rychlosti. Program je šířen v rámci freeware a lze ho navíc modifikovat.

 • Stahujte na této adrese (916 kB).

  MovieXone 4.0 
  MovieXone je freewarový program pro editaci videa. Tento program umožňuje zachytávat video, editovat je za pomoci časové osy, přidávat efekty, titulky a hudbu, editovat hudbu, ukládat výsledek do určitého formátu apod. Program podporuje plug-iny (doplňovací prográmky, které rozšiřují možnosti programu), takže si můžete vybrat z velkého množství ten, který se vám bude hodit. MovieXone lze také použít jako multimediální prohlížeč a přehrávač.

 • Stahujte na této adrese (29.2 MB).
 • Češtinu si můžete stáhmout zde (573 kB)
 • Virtual Dub 1.4.13
  Virtual Dub je poměrně dobrý program na konverzi a grabování videa. Můžete v něm aplikovat i různé filtry a video různě stříhat, nebo přidávat další audio stopu.

 • Stahujte lokálně na této adrese (688 kB).
 • Češtinu si můžete stáhnout zde (4 kB).
 • ABC VideoRoll 2.5
  Kompletní studio pro úpravy videa. Umožňuje snadné zachytávání videa z libovolného videorekordéru nebo kamery (včetně DV kamer), nahrávání upraveného videa do videorekordéru, streamování videa přes Internet. Spolupracuje s většinou běžných zachytávacích karet. Plná podpora Apple QuickTime 4.1 pro plug-iny, efekty, filtry a přechody. Podporuje tyto souborové formáty: ASF, ASX, AVI, BMP, DV, GIF, JPEG, MP3, MPEG, QT, TIFF, WAV. Různá rozlišení a standardy včetně NTSC, PAL a Internet streaming. Více než 100 speciálních efektů a přechodů.

 • Stahujte na této adrese  (2.5 MB).
 • Češtinu si můžete stáhnout zde (312 kB).
 • Personal AVI editor 1.57
  Rychlý program pro snímání a editaci videa s jednou zvukovou a jednou obrazovou stopou. Umožňuje zachytávání obrazu z jakéhokoliv zařízení. Nabízí standardní efekty pro úpravu videa.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).

 • Zwei-Stein Video Editor 3.0
  Komplexní nástroj na tvorbu a editaci video nahrávek. Videoeditor,který je schopen pracovat až s 256 stopami současně. Výstupním formátem jsou soubory Real VideoT nebo Real AudioT soubory. Disponuje širokou nabídkou efektů a unikátním rozhraním, které dovoluje uživateli nastavovat a měnit klíčové scény při aplikaci efektů.

 • Stahujte na této adrese (3.25 MB).
 • Profesionální editační nástroje:

  Windows movie maker 2
  Program WMM vám pomůže vytvářet, upravovat a sdílet vlastní filmy natočené na analogovou nebo digitální videokameru. Video můžete sestříhat, přidat k němu hudbu, komentář a dokonce vkládat statické obrázky nebo titulky. Chcete-li nejzdařilejší záběry sdílet se členy rodiny nebo přáteli, můžete je jednoduše publikovat na webu nebo odeslat e-mailem. Stažení se provádí přes Windows update a s legální kopií Windows XP.

 • Stahujte na této adrese (MB).
 • Adobe Premiere 6.5
  Základní nástroj pro profesionální tvorbu digitálního videa. Adobe Premiere 6.5 nabízí nejrozšířenější podporu hardwaru a možnosti upravovat v reálném čase. Je to nezbytný nástroj pro tvorbu DVD, videokazet, umožňuje export pro web a mnohem více dalších možností. S použitím silných a přesných střihových nástrojů vytvoříte produkci v kvalitě televizního vysílání. Ke stažení je pouze zkušební verze.

 • Stahujte na této adrese (70.8 MB).
 • Ulead VideoStudio 6
  Dalším z programů pro komplexní zpracování domácího videa. Poradí si s grabování, střihem a exportováním do různých formátů nejen video souborů. Obsahuje intuitivní prostředí s jednoduchými průvodci, 30 video filtrů s velkou škálou efektů.

 • Stahujte na této adrese (34.8 MB).
 • Windows Media Encoder 7.1
  Program WME je snadno použitelný výkonný nástroj, pomocí něhož mohou vývojáři obsahu převádět živé vysílání i předem zaznamenané zvuky, videa a počítačové obrazovky do formátu Windows Media, ve kterém je lze přehrát ihned či později na požádání. Dokáže digitalizovat obsah ve formátu WMV8 v reálném čase pro vysílání datového proudu a stahování.

 • Stahujte na této adrese (4.7 MB).
 •  

   

  Audio a MP3 programy
  Oživte zvuk svých starých nahrávek s pluginem Dee2 pro Winamp a WMP, zahrajte si na DJe, grabujte cédéčka a brouzdejte internetem se zbrusu novou Kazaa Lite. Toto vše a mnohem více včetně Total Recorderu 4.1 a techno mašinérie ACID PRO 4.0b nabízí aktuální přehled audio programů.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

   

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  14.01.2002 Download manažeři
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
   

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Další z rubriky

  Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

  Ilustrační foto - hodiny

  Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz