Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 2. dubna 2023 Erika

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - doplňky pro vaše ICQ

Používáte ICQ? A chcete si ho vylepšit? Pak vám přijde vhod několik nástrojů, pomocí kterých si například odstraníte reklamní proužek, načtete informace z konfiguračního souboru ICQ, zachytíte rozhovor, či zazálohujete historii.

V době, kdy se objevila první verze on-line chatovacího programu ICQ, si většina z nás o dnes již standardně obsažených funkcích mohla nechat jenom zdát. Program byl primárně určen k jednoduchému rozhovoru mezi dvěma uživateli. Díky programátorům z celého světa však vznikla celá řada prográmků, které klientovi přidaly nadstandardní funkce. Lidé z vývojového týmu ICQ se však poučili a některé funkce z nich zabudovali do dalších verzí. Doplňky pak pozbyly smyslu a zcela upadly v zapomnění.

I dnes se však lze setkat s několika nástroji, které nějakým způsobem vylepšují, přidávají, nebo napomáhají používat tohoto, v Česku nejvíce rozšířeného „kecálka“. S několika málo programy se můžete seznámit na dalších řádkách. Naleznete tam například utilitu pro zálohování ICQ klientů, synchronizační nástroj, či šikovný prográmek pro přeposílání ICQ zpráv na jiný zdroj. Navíc jsme přidali i odkaz na stránku, kde si lze do klienta volně stáhnout na stovky různých skinů.

Nevlastníte-li ani jednu z verzí ICQ, pak jsme pro vás připravili odkazy na ty aktuální:

ICQ Pro 2003b - freeware
Beta verze populárního on-line komunikačního programu. Tato verze se vyznačuje především integrací s klientem Outlook. V něm lze kupříkladu jedním kliknutím přeposlat e-mail někomu z Contact Listu či zaslat URL stránku, kterou jste prohlíželi jako poslední. U každého e-mailového adresáta, který je rovněž obsažen v ICQ seznamu je vidět, zda je dotyčný zrovna on-line či nikoliv.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).

  ICQ 4.0 Lite Edition - freeware
  Odlehčená verze chatovacího nástroje ICQ s menší instalací, rychlým startem a základními komunikačními nástroji: messengerem, chatem a přenosem souborů. Obsahuje také filtr nevyžádaných zpráv - spamu. Nedávno se navíc dočkala razantního přepracování, které bylo navíc doplněno řadou nových funkcí.

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).

  ICQ2Go - freeware
  Poslední zástupce z rodiny ICQ komunikátorů. Jde o poněkud upravenou verzi, ta se totiž nemusí stahovat ani instalovat na PC. Prostě a jednoduše otevřete internetový prohlížeč, zadáte adresu na ICQ2Go a autorizujete se. Jeho schopnosti jsou oproti normálním verzím dosti ořezané, ale jednoduchá komunikace funguje bezproblémově.

 • ICQ2Go Messengera aktivujte na tomto linku.
 • Doplňky do ICQ:

  ICQ Lite Ad Buster 1302 – freeware
  Začneme malou utilitkou, pomocí které lze odstranit reklamu v ICQ Lite. Konkrétně jde o odstranění banneru ve verzi build 1302. Pokud tedy někdo používá právě tuto verzi, pak si nainstalujte tento patch a zbavte se reklamních proužků jednou pro vždy. Jiná verze není podporována.

 • Stahujte na této adrese (176 kB).
 • ICQr Information v1.5 – freeware
  Prográmek pro zjištění informací ze souboru ICQ.DAT. Ten obsahuje databázi o všech uživatelích v kontakt listu a jejich soukromých detailech, jako přezdívka, narozeniny, výchozí stránku, adresu a mnohem více. Užitečné může být i zjištění zapomenutého přihlašovacího hesla. To se v něm totiž na požádání objeví. Provádí i export údajů a pracuje v těchto verzích ICQ 99a/b, 2000a/b a 2001.

 • Stahujte na této adrese (295 kB). 
 • ICQ Sniffer – shareware
  Prográmek pro odposlouchávání komunikace po ICQ síti. Dokáže zachytit a dešifrovat rozhovor uvnitř lokální sítě. Podporuje komunikaci přes ICQ server s formátem holého textu, RTF, nebo HTML. Všechny zachycené zprávy jsou organizovány a okamžitě ukázány v hlavním okně. Program může být užitečný pro správce nebo rodiče, kteří potřebují sledovat, co jejich zaměstnanci, respektive děti probírají na ICQ.

 • Stahujte na této adrese (880 kB).
 • ICQ Database Synchronizer 1.02 - shareware
  Společnost VereSoft přišla s aplikací, která vám pomůže se synchronizací různých ICQ databází. To se může hodit v případě, kdy používáte dvě ICQ čísla (jedno pracovní, druhé osobní). Synchronizovat můžete buď manuálně, nebo automaticky dle předem nastaveného času. Jde o jednoduchou a intuitivní aplikaci.

 • Stahujte na této adrese (491 kB).
 • EasyQ 1.0 - freeware
  Potřebujete-li používat ICQ tam, kde ho není možné nainstalovat (kavárny, školy apod.), pak byste mohli uvítat aplikaci EasyQ. Na svědomí ji má český autor, který ji vytvořil, aby mohl
  ve škole používat ICQ bez nutnosti něco instalovat a nemusel neustále stahovat Java verzi z go.icq.com. Umožňuje přístup k základním službám sítě, což pro chatování jistě postačí.

 • Stahujte na této adrese (253 kB).
 • Messenger Backup 3.5 – shareware
  Tento produkt slouží k zálohování dat z nejpoužívanějších kecálků (ICQ, AIM, Yahoo!, MSN, and Trillian). Během chvíle si tak může uložit své kontakty, historii, přijaté soubory a to vše do jednoho komprimovaného souboru, což vám ulehčí práci při reinstalaci Windows, nebo stěhování na jiné PC. K dispozici je i plánovaná záloha.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Backicq 1.7 - freeware
  Ještě jedna zálohovací utilitka, tentokrát jde však o freeware a je určena pouze programům ICQ. Dokáže uložit a kdykoliv zpětně obnovit contact list, bookmarky a nastavení ICQ. Dnes se již prakticky nevyužívá, ale máte-li starší verzi komunikačního programu ICQ, pak se může hodit.

 • Stahujte na této adrese (142 kB).
 • ABC Amber ICQ Converter – shareware
  Tento jednoduchý program slouží pro převod ICQ zpráv do souboru jiného formátu. Historii můžete vyextrahovat z klienta a uložit ji do dokumentu typu PDF, RTF, HTML, DOC, TXT, MCW apod. Může se tedy hodit i pro archivaci dat. 30ti denní demoverze není funkčně nijak omezena.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Advanced ICQ Tools 1.2 – shareware
  Advanced ICQ Tools umožňuje přeposílat vám doručené ICQ zprávy na alternativní zdroje. Potřebujete-li být neustále on-line, ale ne vždy máte možnost usednout k počítači, pak si Advanced ICQ Tools spustíte ve svém operačním systému a necháte si došlé zprávy forwardovat na jiný zdroj. Na výběr je SMS, e-mail, či jiné ICQ číslo. Také lze nastavit automatické odpovídání na došlou zprávu v době vaší nepřítomnosti, či změnu statutu po uplynutí určité doby.

 • Stahujte na této adrese (630 kB).
 • 1001 ICQ Skins
  Pokud hledáte pro svého ICQ klienta originální vzhled, pak si jistě nezapomeňte otevřít tuto adresu. Zde totiž naleznete na stovky skinů, kterými můžete vybavit verze komunikátorů ICQ2002a, ICQ2001b a 2000b. Ještě před tím je však nutné instalovat utilitku ICQ Plus. Myslíte, že vás nezaujmou vzhledy Counter Strike, či Winamp 5?

  Audio a MP3 programy
  Dnešní přehled softwarových novinek potěší všechny, kteří se rádi rýpou v digitálním videu, zájemcům o editaci zvuku nabízí Dexster v2 a aplikace pro odstranění vokálů, hudebníkům netradiční sekvencer pracující se samply na audio CD a též obsahuje mnoho dalších utilit pro práci s počítačovým zvukem.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

  • Nejčtenější

  Musk a odborníci žádají pozastavení vývoje umělé inteligence, bojí se rizik

  Víc než tisíc odborníků na umělou inteligenci a další osobnosti z technologické oblasti včetně Elona Muska žádají v...

  Tyto zvuky znal dříve každý. Poznáte starou techniku pouhým poslechem?

  V době, kdy se ve většině elektroniky pohybují maximálně ventilátory, to může někoho překvapit, ale většina...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Ušetřili jsme balík. Šest tipů, jak šikovně využít starý telefon

  Průměrně lidé mění chytrý telefon zhruba po necelých čtyřech letech provozu. Mnohé přístroje pak roky leží v šuplíku,...

  Noční obloha ukáže hned pětici planet seřazených do oblouku

  V úterý večer se má podle astronomů objevit na obloze jeden ze zajímavých úkazů letošního roku. Planety Merkur, Venuše,...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Družice Starlink ruší snímky Hubbleova teleskopu, to nejhorší teprve přijde

  Projekt družic Starlink, které poskytují internetovou konektivitu z vesmíru, už od začátku budí vášně a znepokojena je...

  Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

  Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

  Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

  Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

  Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

  Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

  Bill Gates: Umělá inteligence je mojí druhou revolucí, ale hlídejme ji

  Zakladatel Microsoftu Bill Gates na svém blogu prezentoval vlastní pohled na překotně se vyvíjející oblast strojového...

  Digitální zbraně ruské firmy narušily olympiádu a útočily na Ukrajině

  Softwarová společnost NTC Vulkan se stala poměrně známou poté, co ji uniklé dokumenty identifikovaly jako významného...

  Měly to být úspěšné věci Microsoftu, nakonec z nich byl propadák

  Mezi nejpoužívanější produkty, které kdy Microsoft stvořil, bezesporu patří Windows, Internet Explorer, Office, Xbox...

  Umělá inteligence Googlu má „magickou hůlku“, konkurence další generaci

  Vývoj v oblasti generativního strojového učení s prvky umělé inteligence umožňuje běžným uživatelům sáhnout si na...

  SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
  SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

  Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

  PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

  Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

  Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

  Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

  Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

  Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

  ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

  Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

  Už jsem nechtěla mlčet. Jana Fabiánová o matce Nadě Urbánkové i Cimickém

  Premium Měly komplikovaný vztah, ale pevné pouto mezi nimi se nikdy nepřerušilo. Začátkem února maminka Naďa Urbánková zemřela,...