Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 7. června 2023 Iveta, Slavoj

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - bez kodeku ani ránu

Rádi sledujete videoklipy na svém PC? Stává se vám občas, že některé z nich ne a ne přehrát? Pak potřebujete do operačního systému nainstalovat sadu kodeků, jež vám umožní sledovat jak komprimovaný formát videa, tak poslouchat audio. My vám je dnes nabízíme všechny a pěkně pohromadě.

Především díky moderní technologii se sledování filmů v posledních několika letech přesouvá i na domácí počítače. Ty tam jsou doby, kdy sledování aktuálních movie bylo doménou kina či videa. Na sklonku století se totiž rozšířil nový fenomén, takzvané kompresní formáty, které oblast videa posunuly na další metu.

Softwarový týden
V poněkud slabším týdnu (co se SW týče) se přece jen objevilo několik zajímavých aplikací, jež by neměly ujít vaší pozornosti. Intel například vydal další verzi identifikačního nástroje Intel Processor Frequency 5.5. Program vám sdělí, na jaké skutečné frekvenci má pracovat vaše Pentium či Celeron - stahujte zde. DVD decrypter 3.1.5.0 se také dočkal nepatrného vylepšení. Ripovat DVD filmy tak nyní může úplně každý, včetně začátečníků - nová verze. Podobně jako předchozí program pro zálohování DVD disků se i obdobný nástroj DVD Shrink dočkal aktualizace na verzi 1.03. Internetový browser Opera je nyní ve verzi 7.10, kdo má zájem, může stahovat zde. Jestliže vlastníte jakýkoliv operační systém Windows, pak neváhejte a záplatujte - Nebezpečná chyba v operačním systému Windows. V závěru týdne byla také uvolněna další vývojová beta verze kodeku DivX Pro 5.0.4 Schizo.

Kodeky, kam se podíváte
Pro plynulé přehrávání videa v komprimovaném formátu je zapotřebí disponovat rychlým strojem. Není tedy výjimkou, že některé nové tituly se budou trhat i na Pentiu III 800 MHz. Naštěstí u těchto strojů můžete pro plynulejší přehrávání nastavit nižší kvalitu obrazu. K cukanému přehrávání dochází totiž z důvodu vysokého zpracovávání (dekódování) datového toku, který PC nezvládá. To mají na starost právě nástroje označené jako kodeky. Jde vlastně o jakýsi ovladač, který systému říká, jak má pracovat s daným formátem. Mezi nejrozšířenější patří DivX a XviD. Podobná situace je i u zvuku. Ten se pro snížení kapacity kóduje do - ACC, Ogg Vorbis, MP3 atd. V dnešním přehledu tak najdete jak jednotlivé kodeky pro video, tak pro audio. A pro toho, kdo si netroufá nebo neví, jaké druhy kodeků instalovat do systému, jsou připraveny poslední tři odkazy. V nich se ukrývají balíčky s kompletní sadou nejrozšířenějších kodeků

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-Lite Codec Pack

Down2Home

Download Accelerator Plus

Verze

1.3 Final

1.3

5.3.0.0

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Chcete mít neustálou kontrolu nad tím, kolik jste proserfovali, či jak vám sviští internetové připojení od vašeho providera? Pak zkuste tento program.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

2.2 MB

1.7 MB

Staženo celkově/týdně

5084x/385x

533x/533x

17894x/258x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

JITServ

SpeedBit Ltd.

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Video a audio kodeky:

DivX kodek 3.11 :-) Alpha - freeware
Jde o upravený MPEG-4 kodek, který nemá s Microsoftem nic společného. Bylo odstraněno omezení na použití s Windows Media Encoderem. Vznikl pod projektem OpenDivX. Není kompatibilní s DivX 4.x a 5.x.

 • Stahujte na této adrese (700 kB).

  DivX kodek 4.12 - freeware
  Projekt společnosti DivX Networks. Balík kromě kodeku obsahuje i free video přehrávač, takže po nainstalování může uživatel video hned sledovat.

 • Stahujte na této adrese (565 kB).

  DivX kodek 5.0.3 verze ne Pro freeware a Pro adware
  Poslední verze komprimačního video-kodeku. Programátoři DivXNetworks rozdělili kodek do tří verzí - placenou, neplacenou ale s adwarem, a free - volnou. Kromě nově přidaných funkcí (oproti DivX 5.0.2) byla opravena i řada stávajících chyb a vylepšeny některé komprimační vlastnosti.

 • Stahujte na adrese verzi DivX Pro (3.3 MB) a DivX Free (3.1 MB)
 • XviD - freeware
  Legendární MPEG-4 kodec Xvid Open Source, šířený podle GNU. O XviD kodeku se již delší dobu hovoří jako o nástupci DivXu a v současnosti je to jediný kodek, který s ním dokáže držet krok. Jako Open-Source projekt prochází neustálým vývojem. V jeho prospěch hovoří především vysoká optimalizace, lepší kompresní poměr a rychlejší enkódování. Mezi nejpoužívanější mutace patří následující verze od těchto človíčků:  

 • Stahujte na adrese uManiac`s 24.02.2003.1100 (288 kB)
 • Stahujte na adrese Nic`s 30/03/03 (424 kB)
 • Stahujte na adrese Koepi's 04102002-1 (411 kB)
 • VP3 3.2.5.0 - freeware
  Videokodek pro nízké datové toky. Nutná bezplatná registrace na firemních stránkách.

 • Stahujte na této adrese (1.29 MB).
 • QuickTime 6.0 - freeware
  Spolu s jedním z nejrozšířenějších přehrávačů je distribuován soubor kodeků s podporou MPEG-4 videa.

 • Stahujte na této adrese web instaler (532 kB).
 • Ogg Vorbis ACM v.0.0.3.6 - freeware
  Kodek pro přehrávání filmů s Ogg Vorbis formátem audia. Audio kodek, multiplexor a DirectShow filtr pro přehrávání, kvalitnější než MP3.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • AC3 Filter 0.68b - freeware
  Další verze audio kodeku AC3Filter, který je potřebný pro přehrávání oblíbených video souborů AVI s AC3 zvukem. Připomínáme, že bez přítomnosti tohoto kodeku v operačním systému video sice uvidíte, ale zvuk neuslyšíte. AC3 DirectShow dekoder, podpora S/PDIF.

 • Stahujte na této adrese (573 kB).
 • Fraunhofer MPEG1 Layer-3 ACM v.1.2 Pro - freeware
  Kodek MP3 včetně DirectShow filtru.

 • Stahujte na této adrese (246 kB).
 • K-Lite Codec Pack 2.02 - freeware
  Instalační balíček obsahující všechny možné (i nemožné) audio a video kodeky s výstižným názvem K-Lite Codec Pack. V něm navíc najdete pěknou porcičku multimediálních pomůcek pro sledování vašich oblíbených filmů (BSplayer atd.).Ke stažení jsou nabízeny dvě verze - Full a Basic, lišící se obsaženými komponentami. Recenzi naleznete zde

 • Stahujte na této adrese - Full 2.02 (6.9 MB) a Basic 2.02 (2.9 MB).
 • Codec Pack All in 1 5.0.4.5 - freeware
  Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání filmů. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVDripů. Codec Pack All in 1 obsahuje automatické zjišťování nových verzí z internetu. Navíc pochází z českých dílen.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • Nimo Codec Pack 5.0 build 9 beta 1 - freeware
  Další populární balíček zahrnující všechny používané kodeky v současné době. Obsahuje všechny filtry, ovšem pozor při jejich výběru. Některé z nich se navzájem nesnesou, jsou totiž nekompatibilní.

 • Stahujte na této adrese (7.4 MB).
 • Nejnovější audio a MP3 programy
  Ať už chcete hudbu poslouchat nebo míchat živě na party, skládat či remixovat, nebo si hrát s hudebními soubory, určitě si v posledním přehledu vyberete. Navrch ještě přinášíme novou verzi BlindWrite 4.3.1 pro kopírování chráněných CD, P2P klient Overnet 0.47 a náhradu za QuickTime od Apple.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
    
  Autor:
  • Nejčtenější

  Pancéřovaný Phoenix získal v Brně zlaté ocenění. Na výstavě měl svou premiéru

  Advertorial Veletrh IDET si letos připomínal 30 let od uskutečnění svého prvního ročníku. Od té doby prošel mnoha změnami a ten...

  Apple chce lidi převést do rozšířené reality brýlemi ovládanými i očima

  Společnost Apple v pondělí večer představila novou várku svých produktů. Potvrdila se i ta nejočekávanější novinka,...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Vypadají jako šrot, ale posluchačům padá brada. Stoleté bedny na výstavě

  Mnichovská výstava špičkových poslechových sestav má pravidelného a do prostředí moderních technologií a opulentního...

  Existuje riziko vyhynutí, varují už i šéfové firem vyvíjejících AI

  Nové prohlášení iniciativy Center for AI Safety přitáhlo pozornost řady odborníků včetně šéfa společnosti Open AI nebo...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  VIDEO: Vznikl na přání vojáků, ale proslavil se jako létající trajekt

  Transportní letoun Bristol Freighter, vznikající koncem druhé světové války, byl původně určen pro dálněvýchodní...

  Matka na pervitinu a italská domácnost. Jak to bylo s vraždou dítěte v Mostě

  Premium Vyostřené konflikty, dvojí život matky, neúspěšné podněty sociálce, problémová čtvrť a drogy. Z pozadí sporu o tříleté...

  Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

  Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

  Kam zmizel lupič století. František Procházka podle svědků žije v Karibiku

  Premium Policie si chvíli myslela, že je František Procházka, který ukradl 540 milionů korun, po smrti. Jenže někteří Češi ho...

  Konečně jsou sekundy v hodinách i lepší práce s baterií, novinky Windows 11

  Microsoft připravil pro Windows 11 aktualizaci Moment 3, která má především vylepšit hlavní panel a oznámení. Změny se...

  Státy řeší, co s umělou inteligencí. Jednotná regulace je zatím v nedohlednu

  Stále více se ozývají hlasy, které volají po regulaci umělé inteligence na globální úrovni. Mezitím se některé státy...

  Rozšíření Gmailu pomůže. Vylepšuje psaní zpráv či přináší kontrolu doručení

  Premium Efektivnější práci s e-mailem od Googlu zajistí nejen jeho dobrá znalost, ale i šikovné doplňky v prohlížeči. Už tak...

  Musk varuje před snížením počtu followerů na Twitteru. Bude čistit účty

  Twitter hodlá skoncovat s neaktivními účty. Pokud se na ně uživatelé v brzké době nepřihlásí, budou odstraněny. Co bude...

  BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
  BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

  Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...

  Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

  „Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

  Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

  V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

  Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

  Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

  Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

  Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

  Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

  Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...