Zachraňte smazané fotky

aktualizováno 
Je dost pravděpodobné, že se vám již někdy podařilo smazat si z paměti nebo z paměťové karty digitálního fotoaparátu omylem fotky nebo videa. V této situaci vám může pomoci například program Flash File Recovery, který naleznete v dnešním přehledu užitečných nástrojů pro práci s grafikou a videem.

Prohlížeče, přehrávače a editory

RadLight 4

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

RadLight je přehrávač videa ve formátech DivX, MPEG či VideoCD, včetně titulků. Nová verze s číslem 4 by již neměla obsahovat potenciálně nebezpečný spyware a adware.

Image Assistant 2.51

shareware; homepage; download; 2,1 MB  

Image Assistant vám pomůže s jednoduchými úpravami obrázků a fotek, umí například měnit jejich rozměry, ořezávat je, přidávat k nim popisky či vodoznak atd. Image Assistant může dobře posloužit například pro rychlou úpravu fotek před umístěním na web.

Fast Photos 1.1

shareware; homepage; download; 3,7 MB  

Potřebujete-li rychle upravit větší množství fotek, vyzkoušejte program Fast Photos. Aplikace umí fotky hromadně ořezávat, měnit jejich velikost, přidávat vodoznak a rámeček nebo vytvářet náhledy.

ReaCompressor 1.8

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Program ReaCompressor je zajímavý zejména tím, že si poradí se stovkami různých grafických souborů, které umí komprimovat a připravovat na zveřejnění na webu. Kromě obrázků uložených v počítači zvládne ReaCompressor pracovat i se skenery a digitálními fotoaparáty.

Axialis IconWorkshop 6.01

shareware; homepage; download; 11,4 MB  

Vytváření a úprava ikon bude pro vás s programem Axialis IconWorkshop hračkou. Aplikace umí například vytvářet poloprůhledné ikony ve stylu Windows XP nebo importovat ikony z Mac OS X. Poradí si i s řadou různých grafických formátů. S Axialis IconWorkshopem si můžete kompletně předělat vzhled vašeho operačního systému.

Nástroje pro DVD

DVDPizza 1.0

trialware; homepage; download; 1,2 MB  

DVDPizza umí bezztrátově kopírovat filmová DVD. Film je možné uložit buďto na pevný disk nebo vypálit na prázdné médium. Zálohování probíhá doslova na jedno kliknutí myší, není třeba nic zdlouhavě nastavovat. Aplikace není určená ke kopírování chráněných DVD.

SUBRip 1.4 Beta 3

GNU GPL; homepage; download; 0,9 MB  

SUBRip slouží k ukládání titulků z filmů na DVD do souborů ve formátu TXT, určených pro využití u filmů ve formátu DivX (XviD). Na domovském webu je k dispozici i zdrojový kód programu.

Subtitle Processor 7.2.3

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Další program pro práci s titulky nese název Subtitle Processor. Aplikace spolupracuje s mnoha formáty titulků, umí je například spojovat či rozdělovat, měnit čas a rychlost zobrazování, kontrolovat jejich pravopis, měnit kódování češtiny a mnoho dalšího. Program je k dispozici i v českém jazyce.

Další utility

Meta Stripper 0.92

freeware; homepage; download; 0,5 MB 

Meta Stripper je nástroj sloužící jedinému účelu – umí totiž nevratně odstranit všechna metadata (EXIF, IPTC, COM text) z digitálních fotografií. Ořezané fotografie uloží pod stejným jménem.

ReaWatermark 1.2

shareware; homepage; download; 1,1 MB 

S programem ReaWatermark se vám již nikdy nemůže stát, že se vaše fotky objeví na internetu jako dílo někoho jiného. Aplikace totiž umí do fotografií hromadně vkládat vodoznak, ať už v podobě textu, obrázku či značky.

Red Eye Remover 1.8

shareware; homepage; download; 1,9 MB  

Red Eye Remover slouží k automatickému odstranění známého efektu červených očí na fotografiích. Programu stačí vyznačit místo na fotce, kde jsou červené oči, a ten pak již pracuje zcela automaticky. Úpravu je samozřejmě možné korigovat ručně.

SimpleViewer 1.7

freeware; homepage; download; 0,04 MB  

SimpleViewer umí z vašich obrázků vytvořit jednoduchou webovou galerii ve formátu Flash. Vzhled galerie (barvy, velikost fotek, navigace…) si můžete pohodlně upravit podle svých požadavků.

Noiseware 2.5.1

shareware; homepage; download; 2,4 MB  

Noiseware je nástroj určený k odstranění šumu z digitálních fotografií. Program používá vyspělý algoritmus k vylepšení digitálních fotek, který je podle autorů programu podstatně lepší než v ostatních aplikacích tohoto typu. Noiseware umožňuje rovněž dávkové úpravy více fotografií.

Photocopier Pro 3.0.2

trialware; homepage; download; 1,5 MB  

Photocopier Pro změní váš skener a tiskárnu v plnohodnotnou kopírku. Oproti klasické kopírce má ovšem Photocopier Pro mnoho výhod, například možnost úpravy naskenovaného obrázku před jeho vytištěním nebo uložením na disk. Kromě placené verze Pro existuje i freeware s omezenými funkcemi.

Flash File Recovery 1.6

shareware; homepage; download; 0,9 MB

Flash File Recovery slouží k obnově fotografií, které jste si třeba nedopatřením smazali z paměťové karty digitálního fotoaparátu. Program pracuje s formáty JPG, TIFF a některými typy RAW, obnovit je možné rovněž různé typy videosekvencí (AVI, MOV, MPEG…). Testovací verze vám ukáže pouze náhledy smazaných snímků, které program zvládne obnovit.

Autor:

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Zrcadlo doby: jak československý armádní film natáčel západní letadla

British Aerospace Nimrod AEW3

V roce 1980 navštívili pracovníci Československého armádního filmu aerosalon v anglickém Farnborough, aby tam na...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Software zdarma: nenechte se sledovat

Ilustrační foto

Anonymně poslat komukoliv, jakýkoliv i objemný soubor zprostředkuje program OnionShare. Bez možnosti vystopovat vaše...

Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

Tablet pro práci i zábavu

Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

Záplatujte hned, nabádá Microsoft. Opravil chybu, brzy ji někdo zneužije

Nebezpečná chyba se týká vzdáleného přístupu na pracovní plochu a postihuje...

Firma Microsoft našla ve starších operačních systémech Windows závažnou chybu umožňující útočníkům ovládnout počítač a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz