Zachraňte smazané fotky

aktualizováno 
Je dost pravděpodobné, že se vám již někdy podařilo smazat si z paměti nebo z paměťové karty digitálního fotoaparátu omylem fotky nebo videa. V této situaci vám může pomoci například program Flash File Recovery, který naleznete v dnešním přehledu užitečných nástrojů pro práci s grafikou a videem.

Prohlížeče, přehrávače a editory

RadLight 4

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

RadLight je přehrávač videa ve formátech DivX, MPEG či VideoCD, včetně titulků. Nová verze s číslem 4 by již neměla obsahovat potenciálně nebezpečný spyware a adware.

Image Assistant 2.51

shareware; homepage; download; 2,1 MB  

Image Assistant vám pomůže s jednoduchými úpravami obrázků a fotek, umí například měnit jejich rozměry, ořezávat je, přidávat k nim popisky či vodoznak atd. Image Assistant může dobře posloužit například pro rychlou úpravu fotek před umístěním na web.

Fast Photos 1.1

shareware; homepage; download; 3,7 MB  

Potřebujete-li rychle upravit větší množství fotek, vyzkoušejte program Fast Photos. Aplikace umí fotky hromadně ořezávat, měnit jejich velikost, přidávat vodoznak a rámeček nebo vytvářet náhledy.

ReaCompressor 1.8

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Program ReaCompressor je zajímavý zejména tím, že si poradí se stovkami různých grafických souborů, které umí komprimovat a připravovat na zveřejnění na webu. Kromě obrázků uložených v počítači zvládne ReaCompressor pracovat i se skenery a digitálními fotoaparáty.

Axialis IconWorkshop 6.01

shareware; homepage; download; 11,4 MB  

Vytváření a úprava ikon bude pro vás s programem Axialis IconWorkshop hračkou. Aplikace umí například vytvářet poloprůhledné ikony ve stylu Windows XP nebo importovat ikony z Mac OS X. Poradí si i s řadou různých grafických formátů. S Axialis IconWorkshopem si můžete kompletně předělat vzhled vašeho operačního systému.

Nástroje pro DVD

DVDPizza 1.0

trialware; homepage; download; 1,2 MB  

DVDPizza umí bezztrátově kopírovat filmová DVD. Film je možné uložit buďto na pevný disk nebo vypálit na prázdné médium. Zálohování probíhá doslova na jedno kliknutí myší, není třeba nic zdlouhavě nastavovat. Aplikace není určená ke kopírování chráněných DVD.

SUBRip 1.4 Beta 3

GNU GPL; homepage; download; 0,9 MB  

SUBRip slouží k ukládání titulků z filmů na DVD do souborů ve formátu TXT, určených pro využití u filmů ve formátu DivX (XviD). Na domovském webu je k dispozici i zdrojový kód programu.

Subtitle Processor 7.2.3

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Další program pro práci s titulky nese název Subtitle Processor. Aplikace spolupracuje s mnoha formáty titulků, umí je například spojovat či rozdělovat, měnit čas a rychlost zobrazování, kontrolovat jejich pravopis, měnit kódování češtiny a mnoho dalšího. Program je k dispozici i v českém jazyce.

Další utility

Meta Stripper 0.92

freeware; homepage; download; 0,5 MB 

Meta Stripper je nástroj sloužící jedinému účelu – umí totiž nevratně odstranit všechna metadata (EXIF, IPTC, COM text) z digitálních fotografií. Ořezané fotografie uloží pod stejným jménem.

ReaWatermark 1.2

shareware; homepage; download; 1,1 MB 

S programem ReaWatermark se vám již nikdy nemůže stát, že se vaše fotky objeví na internetu jako dílo někoho jiného. Aplikace totiž umí do fotografií hromadně vkládat vodoznak, ať už v podobě textu, obrázku či značky.

Red Eye Remover 1.8

shareware; homepage; download; 1,9 MB  

Red Eye Remover slouží k automatickému odstranění známého efektu červených očí na fotografiích. Programu stačí vyznačit místo na fotce, kde jsou červené oči, a ten pak již pracuje zcela automaticky. Úpravu je samozřejmě možné korigovat ručně.

SimpleViewer 1.7

freeware; homepage; download; 0,04 MB  

SimpleViewer umí z vašich obrázků vytvořit jednoduchou webovou galerii ve formátu Flash. Vzhled galerie (barvy, velikost fotek, navigace…) si můžete pohodlně upravit podle svých požadavků.

Noiseware 2.5.1

shareware; homepage; download; 2,4 MB  

Noiseware je nástroj určený k odstranění šumu z digitálních fotografií. Program používá vyspělý algoritmus k vylepšení digitálních fotek, který je podle autorů programu podstatně lepší než v ostatních aplikacích tohoto typu. Noiseware umožňuje rovněž dávkové úpravy více fotografií.

Photocopier Pro 3.0.2

trialware; homepage; download; 1,5 MB  

Photocopier Pro změní váš skener a tiskárnu v plnohodnotnou kopírku. Oproti klasické kopírce má ovšem Photocopier Pro mnoho výhod, například možnost úpravy naskenovaného obrázku před jeho vytištěním nebo uložením na disk. Kromě placené verze Pro existuje i freeware s omezenými funkcemi.

Flash File Recovery 1.6

shareware; homepage; download; 0,9 MB

Flash File Recovery slouží k obnově fotografií, které jste si třeba nedopatřením smazali z paměťové karty digitálního fotoaparátu. Program pracuje s formáty JPG, TIFF a některými typy RAW, obnovit je možné rovněž různé typy videosekvencí (AVI, MOV, MPEG…). Testovací verze vám ukáže pouze náhledy smazaných snímků, které program zvládne obnovit.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Aplikace pomůže vytvořit webové stránky, jiná vylepší klávesnici

Tablet pro práci i zábavu

V posledním letošním přehledu zajímavých aplikací pro tablety najdete například inovovanou aplikaci s předpovědí...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz