Za pornografické stránky hrozí v Číně doživotí

aktualizováno 
Tento týden jsme v aktualitách zadrželi zloděje domény eBay, oslavili s internetovými kavárnami desáté narozeniny a zaznamenali první dojmy z nového Service Packu pro Windows XP.

Jestli nechcete promeškat žádný článek nebo aktualitu na Technet.cz, máte tři možnosti. Můžete odebírat denní přehled článků a aktualit e-mailem. Ten ve své e-mailové schránce najdete každé ráno a získáte tak přehled o aktuálních článcích a aktualitách vydaných v uplynulém dnu. A nebo si můžete zobrazit archiv vydaných článků (jsou tam i aktuality), najdete jej na této adrese.

Čtenáři, kteří chtějí být informováni o novinkách neustále, po celý den, si mohou přihlásit upozornění na nové články e-mailem. Tato zpráva vám přijde vždy nanejvýš do půl hodiny poté, co vyjde nový článek. Registrace této služby je ve vašem osobním profilu, kam se dostanete po přihlášení. A nebo si můžete přihlásit náš RSS kanál. Ten je na adrese http://servis.idnes.cz/rss.asp?c=technet

Týdenní souhrn aktualit technet.cz

Bývalý generální tajemník NATO vyhrál soud o pomluvu v diskusním fóru
pátek, 10. září 2004 18:01 
George Robertson, který je bývalým generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO), vyhrál soudní spor se skotským týdeníkem Sunday Herald. Žaloba se týkala pomluvy, která se objevila v internetovém diskusním fóru tohoto periodika.

Robertson spor vyhrál přesto, že list inkriminovaný příspěvek zrušil téměř okamžitě, co na něj byl právě Robertsonem upozorněn. Podle dostupných informací je toto první vyhraný soudní spor, v němž je vydavateli dán na zodpovědnost příspěvek třetí osoby v internetové diskuzi.

Zdroj: Britské listySoudce posvětil společnosti Oracle převzetí konkurenta
pátek, 10. září 2004 17:21 

Americká softwarová společnost Oracle Corp. dostala v noci na pátek od amerického federálního soudce zelenou k převzetí menšího konkurenta PeopleSoft Inc. za 7,7 miliardy dolarů (200 miliard korun). K jednomu z největších nepřátelských převzetí v technologickém sektoru však ještě chybí souhlas akcionářů PeopleSoft.

Sanfranciský soudce Vaughn Walker odmítl žádost ministerstva spravedlnosti USA o zablokování transakce. Podle něho právníci ministerstva neprokázali, že převzetí by negativně dopadlo na sektor podnikatelského softwaru tím, že by odstavilo jednoho z pouze tří významných aktérů v tomto segmentu. "Nepodložené obavy zákazníků nemohou nahrazovat konkrétní důkazy," uvedl ve verdiktu soudce.

Šéf antitrustové divize ministerstva spravedlnosti R. Hewitt Pate vyjádřil nad rozhodnutím zklamání a řekl, že zváží odvolání. Akcie PeopleSoft reagovaly na rozsudek v nočním elektronickém obchodování růstem o 15 procent na 20,41 USD. Dostaly se tak těsně pod úroveň 21 dolarů, za něž chce Oracle akcie firmy odkoupit. Oracle původně nabízel 26 dolarů. v květnu po prudkém poklesu kurzu PeopleSoft však nabídku snížil.

Vedení PeopleSoft uvedlo, že považuje nabídku Oracle i nadále za příliš nízkou, takže akcionářům doporučuje neprodávat. PeopleSoft odmítl nabídku Oracle již několikrát, vyjádřil nicméně ochotu celou věc nyní ve správní radě znovu prodiskutovat. Nynější nabídka Oracle platí do 24. září, prodáno bylo zatím asi šest procent akcií firmy. Oracle, který svou původní nabídku předložil loni v červnu, rozhodnutí soudu přivítal.

Podle předsedy správní rady firmy Jeffreyho Henleye je nyní na vedení PeopleSoft, aby jednalo s Oracle a umožnilo akcionářům nabídku přijmout. Rovněž podle analytiků soud svým verdiktem zvýšil tlak na vedení PeopleSoft. Kromě akcionářů PeopleSoft musí ještě transakci schválit Evropská unie. Podle analytiků by toto převzetí mohlo spustit vlnu dalších podobných fúzí na poli podnikatelského softwaru.

Zdroj: ČTKProblém dialerství se začne řešit
pátek, 10. září 2004 13:44 

Problémem takzvaného dialerství se začnou do 20. září zabývat Ekonomická a Technická komise, které působí při Asociaci provozovatelů veřejných telekomunikačních služeb (APVTS). Dohodli se na tom ve čtvrtek 9. září telekomunikační operátoři sdružení v APVTS. "Žádný oficiální termín, do kdy má být problematika dialerství vyřešena nebyl dosud stanoven. Osobně si myslím, že to bude do dvou měsíců," sdělil ČIA předseda APVTS Svatoslav Novák.

Podle Nováka Ekonomická komise, kterou vede Miroslav Řezníček z Contactelu, a Technická komise pod vedením Jiřího Pavla z Českého Telecomu sestaví finální kodex. Ten v současnosti existuje jen ve formě návrhu. "Předmětem kodexu budou především principy dodržování vztahů se zákazníkem a jednoznačné metody, které zajistí transparentnost služeb," uvedl Novák.

O řešení problému dialerství na půdě APVTS se již dříve dohodli operátoři na schůzce, kterou podle mluvčího Českého Telecomu Vladana Crhy inicioval právě Telecom. Telecom zaslal v polovině srpna všem operátorům a Českému telekomunikačnímu úřadu výzvu k řešení problematiky dialerství.

Telecom podle Crhy navrhuje jako možná řešení dialerství možnost okamžitě zastavit provoz linky, která není provozována v souladu s dohodnutými pravidly, dále pozdržet či nezaplatit poskytovateli obsahu v případě, že se prokáže, že porušuje dohodnutá pravidla, zákon nebo dobré mravy.

Dialery způsobují takzvané nevědomé přesměrování internetového připojení. Uživatel tak může zaplatit až čtyřnásobně více než za smluvní připojení.

Zdroj: Česká informační agentura

Související odkazy:

 • GTS nabízí ochranu proti přesměrování na drahý dial-up
 • Hodinové připojení na web za 3 tisíce korun? Pozor na Adult dialer
 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - s modemem bezpečně na síť
 • První veřejná beta verze Norton Antivirus 2004 je na světě
 • Ad-Aware: Nová verze má hledat spyware čtyřikrát rychleji. Je tomu opravdu tak?


 • Chello nabídne za stejnou cenu dvojnásobnou rychlost připojení
  čtvrtek, 9. září 2004 16:21 

  Kabelová firma UPC zvýší rychlost připojení k internetu přes svou síť kabelové televize na dvojnásobek, ceny však nezmění. Základní nabídka připojení tak bude od pondělí začínat na 1,536 Mbps namísto dosavadních 768 kbps, a to za 1224 korun, sdělil mluvčí firmy František Malina.

  UPC se tak vydala opačným směrem, než většina poskytovatelů vysokorychlostního internetového připojení v poslední době. Další kabelová firma Karneval tento týden oznámila snížení rychlosti základní nabídky připojení z 1000 kbps na 150 kbps při poklesu ceny z téměř 1300 na 690 Kč. Telecom v srpnu zavedl u konkurenční služby připojení přes telefonní linku prostřednictvím ADSL poloviční rychlost 256 kbps za téměř 620 korun. UPC pomalejší a levnější internet zatím testuje.

  "Navýšení rychlosti internetu chello při stejných cenách ukazuje na možnosti širokopásmových kabelových sítí," uvedl generální ředitel Václav Bartoň. Služba je dostupná pro 300.000 domácností v Praze, Brně a Liberci. Pokud uživatel přenese více než 20 GB dat za měsíc, firma mu připojení zpomalí. U rychlejší varianty tři megabity/s je datový limit dvojnásobný. Největší tuzemská kabelová firma UPCV má přes 360.000 klientů a poskytuje přístup na internet přes rozvody kabelové televize více než 30.000 zákazníků.

  Zdroj: ČTK

  Související odkazy:

  LI>Karneval Light - internet pro nenáročné za 690 korun
  • V létě v Plzni vrcholí Karneval, svátek vysokorychlostního internetu
   • V připojení k internetu vede Internet OnLine
    • UPC mění svůj internet Mistral na chello a zvyšuje rychlost


     • Microsoft prodloužil blokaci instalace SP2
      čtvrtek, 9. září 2004 13:23 

      SpolečnostMicrosoft prodloužila blokaci instalace SP2 na Windows XP prostřednictvím služby Automatic Update nebo Windows Update pro firemní zákazníky ze 120 dní na 240 dní. Firemní zákazníci tak mají čas až poloviny dubna příštího roku, aby otestovali kompatibilitu ostatních aplikací se SP2. Po vypršení této lhůty stáhne automatický update SP2 do všech počítačů s operačním systémem Windows XP.

      Zdroj: ZDNet UK

      Související odkazy:

     • Česká verze druhého opravného balíčku pro Windows XP ve výrobě
     • Seznam programů, které mohou mít problémy se SP2
     • Microsoft vydal utilitu zabraňující instalaci SP2 pro Windows XP
     • SP2 pro Windows XP má pár dětských nemocí
     • SP2 pro Windows XP je vypušten do světa
     • Microsoft bude SP2 pro WinXP v UK distribuovat na miliónu CD
     • The Inquirer: Protipirátská ochrana Windows XP SP2 překonána
     • Druhý Service Pack pro WinXP bude podpořen 300 milióny USD
     • SP2 pro WinXP nepůjde na systémy aktivované 20 nejznámějšími reg. čísly
     • WinXP SP2 pro piráty přece jen nebude
     • WinXP Service Pack 2 i pro piráty
     • Service Pack 2 pro Windows XP se nejspíše opozdí
     • Windows XP SP2- nejen záplaty, ale i řada nových funkcí
     • Service Pack 2 pro Windows XP – kdepak se nám zatoulal?
     • Chystaný druhý opravný balíček pro WinXP odstaví některý SW
     • Nová verze XP-AntiSpy je připravena na Service Pack 2
     • SP2 pro WinXP už se dá stáhnout a brzy vyjde oficiálně - screenshoty
     • Service Pack 2 pro Windows XP na půli cesty - stahujte
     • Na internetu je již seznam chyb, které bude fixovat SP2 pro WinXP          • Lexmark stahuje desítky tisíc tiskáren
      čtvrtek, 9. září 2004 09:00 
      Společnosti Lexmark bylo organizací Consumer Product Safety Commission doporučeno, aby od zákazníků stáhla necelých 40 000 laserových tiskáren. Tyto tiskárny byly distribuovány společnostmi IBM a Dell ve Spojených státech. Chyba, která byla objevena, může způsobil elektrický zkrat.

      Problematické tiskárny byly dodávány od května a patří mezi ně následující modely: Dell 1700 a 1700n, IBM Infoprint 1412, 1412n a Lexmark E232, E232t, E330, E332n, E332tn. Další podrobnosti na této stránce.

      Zdroj: The Register

      Související odkazy:

     • Sony: Některé laptopy Vaio slabě probíjejí
     • Sony stahuje vadné digitální fotoaparáty


     • Apple odstranil 15 chyb z Mac OS X
      středa, 8. září 2004 16:45 

      Společnost Apple Comuter uvolnila záplatu, kterou opravila 15 bezpečnostních chyb v operačním systému Mac OS X. Problémy způsobily chyby v základním open-source softwaru včetně kritické chyby v autentizačním systému Kerberos. Bezpečností společnost Secunia označila chybu v Kerberovi jako vysoce kritickou, což je druhý nejvyšší stupeň na její škále nebezpečnosti.

      Chyby umožňují útočníkovi shodit nebo zamrznout Apache 2 Web Server, který využívá internetový prohlížeč Apple Safari nebo vystavit heslo uživatele na síti. Záplata je k dispozici pro Mac OS X 10.3.5 a Mac OS X 10.3.4 a také opravuje chyby v Mac OS X 10.2, který je znám jako „Jaguar“. Podrobnosti o updatu jsou na firmních stránkách Applu.

      Zdroj: CNET News

      Související odkazy:

     • Bezpečnostní sekce Technet.cz
     • WinZip opravil bezpečnostní chybu
     • Skiny pro starší verze WinAmpu představují hrozbu
     • Yahoo odstranilo chyby ze svého freemailového systému
     • AOL Instant Messenger obsahuje kritickou chybu
     • Yahoo opravilo chybu ve svém instant messangerovi
     • Díra v messengeru AIM umožní ovládnutí uživatelova počítače!
     • Kriticky děravý MSN Messenger
     • Nezazáplatované PC nepřežije na internetu 20 minut
     • Microsoft nečekaně uvolnil záplaty pro IE
     • Microsoft opravuje čtyři nedostatky – tři kritické
     • Chyba v Outlooku 2002 - ještě závažnější, než jsme čekali
     • Březnové záplaty pro produkty Microsoftu a SP3 pro Office XP
     • Chystaný druhý opravný balíček pro WinXP odstaví některý SW
     • ZDARMA - CD se záplatami od Microsoftu také pro české uživatele
     • Doplněno: Microsoft testuje virový skener
     • Microsoft nabízí zdarma CD se záplatami, antivirem a firewallem
     • Microsoft záplatuje dvě kritické díry a jednu středně nebezpečnou
     • Opravte si Internet Exporer
     • První microsoftí záplaty letošního roku
     • Šest nových nezáplatovaných bezpečnostních děr v Internet Exploreru
     • Další čtyři záplaty pro produkty MS. Tři kritické
     • První záplata pro Office 2003
     • Microsoft opravuje předchozí záplaty
     • Sedmička nových záplat pro od Microsoftu. Pět z nich kritických
     • Kumulativní záplata pro IE s třemi novými opravami
     • Microsoft záplatuje díru po Blasterovi a další tři chyby
     • Oprava kritické chyby v IE nefunguje
     • Microsoft zveřejnil nové záplaty pro Office, Windows NT a server 2003
     • Instalujte si kumulativní záplatu po MS Internet Explorer
     • Další chyba v Sendmailu ohrožuje počítače uživatelů
     • Chyba v Sendmailu mohla ohrozit i vaši poštu
     • Nebezpečná chyba ve Windows XP může přivodit ztrátu dat na disku
     • Microsoft připravil záplatu pro Internet Explorer
     • Lepíme díry ve Windows, zabezpečujeme systém
     • Test: uživatelé zanedbávají zabezpečení počítačů připojených na internet!
     • Dlouhodobý test hardwarového firewallu RoBox - 1. díl: co se vlastně skrývá v té krabičce?
     • Bezpečnostní díra v Norton Security mazala lidem maily
     • Nová kumulativní záplata pro IE zacelí všechny dosud objevené díry
     • Dává Microsoft prohlížeči Internet Explorer výpověď?
     • Uživatelé přehrávače Media Player mají okna virům otevřená
     • Otestujte si bezpečnost svého browseru on-line (recenze)
     • Za diskriminaci konkurenčních prohlížečů zaplatí Microsoft v rámci vypořádání 750 miliónů USD
     • Shodit Internet Explorer nebylo nikdy jednodušší


     • Napster: Za 15 USD tolik hudby, kolik jen chcete
      středa, 8. září 2004 10:49 
      Společnost Roxio, která provozuje hudební on-line obchod Napster, testuje paušální typ připojení ke své službě. Zákazník by v novém tarifu "Napster to go" za 14,95 USD mohl měsíčně stáhnout tolik hudby, kolik by jen chtěl. Takové skladby však budou chráněny pomocí technologie Janus DRM. Ta zajistí, že hudba bude přehrávatelná pouze v případě, že bude zákazník platit pravidelně, každý měsíc.

      Staženou hudbu bude možné poslouchat kromě počítače také na přenosných přehrávačích. Podmínkou je, aby podporovaly právě technologii Janus. Taková zařízení jsou však v současnosti pouze dvě - Samsung Portable Media Center a Creative Zen Portable Media Center.

      Nový paušál by mohl být spuštěn již na podzim tohoto roku. Záleží nejen na jeho úspěšnosti v testovací fázi, ale také na schopnosti výrobců přehrávačů dodat dostatek zařízení, která umožní přehrávání hudby.

      Zdroj: internet.com

      Související odkazy:      Politické strany mohou spamovat beztrestně
      středa, 8. září 2004 10:16 

      Za rozesílání nevyžádaných reklamních sdělení prostřednictvím emailu, takzvaného spamu, sice hrozí až desetimilionová pokuta, podle zákona však existuje jedna výjimka. "Zákon se nevztahuje na spam politický, ideologický či náboženský," řekl středečním Lidovým novinám odborník na právo informačních technologií Vladimír Smejkal.

      Politické strany mohou nevyžádanou poštu rozesílat i nadále. Pokud v nadcházející volební kampani politické strany zahltí emailové schránky občanů politickými letáky, adresáti se nebudou moci bránit, píšou LN. Mluvčí ministerstva informatiky Klára Volná v souvislosti svýjimkou uvádí, že za beztrestnost pro politickou reklamu může směrnice EU. "Zákon vychází z určitých směrnic EU, které se vztahují pouze na obchodní sdělení," uvedla mluvčí. Politické letáky podle ní nejsou obchodním sdělením.

      "Ta směrnice není tak jednoznačná. Podle mne se dala do našeho právního řádu klidně implementovat tak, že by zahrnovala veškerou nevyžádanou poštu. Tedy i politickou a ideologickou nevyžádanou poštu," míní Smejkal.

      Zákon chce chránit uživatele před množstvím inzerce, která se prostřednictvím emailu šíří. Povolena mají být pouze obchodní sdělení, s jejichž zasíláním adresát výslovně souhlasí. Množství spamu překročilo na přelomu roku počet vyžádaných emailů. O rok dříve tvořil spam jen třetinu pošty.

      Zdroj: ČTK

      Související odkazy:

     • Sdružení obrany spotřebitelů vytáhlo do boje se spamem
     • Deset milionů za otravný e-mail
     • Internetem se valí lavina a jmenuje se spam
     • Při razii proti spammerům zatčeno v USA přes 100 lidí
     • Antispamový zákon jde do rukou prezidenta
     • Další krok ČR k antispamovému zákonu
     • Američané nemohou zatočit se spamem
     • Buffalo Spammer jde na 7 let za mříže kvůli rozesílání nevyžádané pošty
     • Za rozesílání nevyžádané pošty dostal Buffalo Spammer pokutu půl miliardy korun
     • Spam ochromil parlament, když projednával zákon o nevyžádané poště
     • USA připravují nový antispamový zákon - letos již osmý
     • Spam bude v EU od listopadu nezákonný
     • Mlynář chce trestat spam až 10 miliónovou pokutou
     • Více než polovina e-mailů je spam, každý 166. mail nakažený virem
     • Možná i vy jste spammeři a ani o tom nevíte
     • Centrum.cz likviduje spam pomocí statistiky
     • Spam Interceptor šetří čas i peníze
     • Seznam zavedl kvalitní filtr proti spamu zdarma
     • Japonskými verši proti spamu
     • Školní počítače jsou špatně zabezpečeny. Spammeři pomocí nich rozesílají nevyžádanou reklamu
     • Do roka a do dne bude e-mail nepoužitelný
     • Porsche zabavené spammerovi získal 73-letý senior
     • Spam stojí průměrného internetového uživatele 10 minut času denně
     • Rozesílateli spamu hrozí vězení za krádež identity
     • Čtyři velké společnosti žalují stovky spammerů
     • Spammerům bude hrozit pokuta až deset milionů korun
     • Nejvíce spamu pochází z USA, odesílatelé se však stále více maskují
     • Výrobce Viagry začal bojovat proti spammerům
     • Dva ze tří e-mailů jsou spam
     • Internetem se valí lavina a jmenuje se spam


     • Zloděj domény eBay zadržen
      středa, 8. září 2004 09:36 
      Německá policie zatkla v minulém týdnu devatenáctiletého mladíka, který pár dní předtím "ukradl" doménu eBay.de. Mladík z Helmstedtu, údajně bez výraznějšího počítačového vzdělání, vyzkoušel převod známých domén Google, Amazon a dalších a u německého eBaye mu DNS transfer vyšel. Následně byli návštěvníci domény přesměrováni na jiné stránky.

      Zdroj: The Register

      Související odkazy:

             VOLNÝ navýšil základní kapacitu své freemailové schránky
      úterý, 7. září 2004 15:09 

      Od 1. září 2004 VOLNÝ zdvojnásobil základní prostor e-mailové schránky VOLNÝ mail na 20 MB. Dalších 10 MB mohou uživatelé využít v rámci virtuální úschovny umožňující ukládání či posílání velkých souborů, která je součástí e-mailové schránky.

      Rozšíření se dotklo také e-mailových schránek, které VOLNÝ zdarma poskytuje uživatelům vysokorychlostního internetu VOLNÝ ADSL. Jejich základní prostor se zvětšil o 10 MB z dosavadních 50 na 60 MB. Základní kapacitu schránek lze za poplatek ještě navýšit o dalších 20, 40 nebo 90 MB. Navíc uživatelé přihlášení do věrnostního programu VOLNÝ klub získávají větší prostor ve schránce automaticky zdarma jako jeden z benefitů (klub.volny.cz).

      Po virtuální úschovně, aliasech či internet akcelerátoru je navýšení kapacity mailboxu další v řadě změn, kterými VOLNÝ zvyšuje kvalitu a komfort svých služeb. E-mailovou schránku VOLNÝ mail v současnosti aktivně využívá téměř 400.000 uživatelů.

      Zdroj: VOLNÝ

      Související odkazy:

     • V počtu free-mailových shránek vede Seznam.cz
     • Freemail na Centru po faceliftu a s 30MB kapacitou
     • Centrum.cz likviduje spam pomocí statistiky
     • Portál Centrum.cz v noci opravdu explodoval. Co z něj zbylo a co bude dál?
     • AKTUALIZOVÁNO: Google bude mít freemail s 1GB kapacitou
     • První screenshoty z gigabajtového freemailu Gmail
     • Faux Pas Googlu: Jméno Gmail je již obsazeno
     • Gigabajtový Gmail chtějí zakázat v Americe
     • Gigabajtový freemail Googlu se nelíbí některým aktivistům 


     • WinZip opravil bezpečnostní chybu
      úterý, 7. září 2004 10:21 

      Společnost WinZip Computing minulý měsíc varovala před bezpečnostní chybou ve svém kompresním/dekompresním nástroji WinZip, který běží pod operačním systémem Windows. Bezpečnostní firma Secunia ohodnotila tuto chybu jako vysoce kritickou, což je čtvrtý stupeň na její pětistupňové škále.

      WinZip verze 3.x, 6.x, 7.x, 8.x a 9.x obsahuje chybu, která umožňuje vzdálenému útočníkovi spustit v napadeném systému nebezpečný kód a způsobit přetečení vyrovnávací paměti. Problém spočívá ve způsobu jakým WinZip pracuje s příkazovou řádkou.

      WinZip Computing uvolnil záplatu WinZip 9.0 Service Release 1, která tento problém s vyrovnávací pamětí řeší a zároveň doporučil uživatelům starších verzí přechod na verzi 9.0. Mezi další novinky, které záplata přináší, patří varující zprávy v některých situacích. Například, jestliže uživatel dvakrát poklepe na .EXE soubor vytvořený ve WinZipu, bude varován před možnou přítomností virů.

      Zdroj: ZDNet UK

      Související odkazy:

     • Bezpečnostní sekce Technet.cz
     • Skiny pro starší verze WinAmpu představují hrozbu
     • Yahoo odstranilo chyby ze svého freemailového systému
     • AOL Instant Messenger obsahuje kritickou chybu
     • Yahoo opravilo chybu ve svém instant messangerovi
     • Díra v messengeru AIM umožní ovládnutí uživatelova počítače!
     • Kriticky děravý MSN Messenger
     • Nezazáplatované PC nepřežije na internetu 20 minut
     • Microsoft nečekaně uvolnil záplaty pro IE
     • Microsoft opravuje čtyři nedostatky – tři kritické
     • Chyba v Outlooku 2002 - ještě závažnější, než jsme čekali
     • Březnové záplaty pro produkty Microsoftu a SP3 pro Office XP
     • Chystaný druhý opravný balíček pro WinXP odstaví některý SW
     • ZDARMA - CD se záplatami od Microsoftu také pro české uživatele
     • Doplněno: Microsoft testuje virový skener
     • Microsoft nabízí zdarma CD se záplatami, antivirem a firewallem
     • Microsoft záplatuje dvě kritické díry a jednu středně nebezpečnou
     • Opravte si Internet Exporer
     • První microsoftí záplaty letošního roku
     • Šest nových nezáplatovaných bezpečnostních děr v Internet Exploreru
     • Další čtyři záplaty pro produkty MS. Tři kritické
     • První záplata pro Office 2003
     • Microsoft opravuje předchozí záplaty
     • Sedmička nových záplat pro od Microsoftu. Pět z nich kritických
     • Kumulativní záplata pro IE s třemi novými opravami
     • Microsoft záplatuje díru po Blasterovi a další tři chyby
     • Oprava kritické chyby v IE nefunguje
     • Microsoft zveřejnil nové záplaty pro Office, Windows NT a server 2003
     • Instalujte si kumulativní záplatu po MS Internet Explorer
     • Další chyba v Sendmailu ohrožuje počítače uživatelů
     • Chyba v Sendmailu mohla ohrozit i vaši poštu
     • Nebezpečná chyba ve Windows XP může přivodit ztrátu dat na disku
     • Microsoft připravil záplatu pro Internet Explorer
     • Lepíme díry ve Windows, zabezpečujeme systém
     • Test: uživatelé zanedbávají zabezpečení počítačů připojených na internet!
     • Dlouhodobý test hardwarového firewallu RoBox - 1. díl: co se vlastně skrývá v té krabičce?
     • Bezpečnostní díra v Norton Security mazala lidem maily
     • Nová kumulativní záplata pro IE zacelí všechny dosud objevené díry
     • Dává Microsoft prohlížeči Internet Explorer výpověď?
     • Uživatelé přehrávače Media Player mají okna virům otevřená
     • Otestujte si bezpečnost svého browseru on-line (recenze)
     • Za diskriminaci konkurenčních prohlížečů zaplatí Microsoft v rámci vypořádání 750 miliónů USD
     • Shodit Internet Explorer nebylo nikdy jednodušší


     • Česká verze druhého opravného balíčku pro Windows XP ve výrobě
      pondělí, 6. září 2004 17:28 

      Společnost Microsoft v pátek předala do výroby českou verzi opravného balíčku Windows XP Service Pack 2. Pro uživatele bude tato verze dostupná ke stažení na Microsoft download centru či MSDN od 14. září 2004. Od tohoto data mohou také uživatelé získat Sevice Pack 2 přes Windows Update pomocí funkce Automatická aktualizace. SP2 pro WinXP bude také možno zcela bezplatně objednat Service Pack 2 na CD.

      Zdroj: Microsoft

      Související odkazy:

     • Seznam programů, které mohou mít problémy se SP2
     • Microsoft vydal utilitu zabraňující instalaci SP2 pro Windows XP
     • SP2 pro Windows XP má pár dětských nemocí
     • SP2 pro Windows XP je vypušten do světa
     • Microsoft bude SP2 pro WinXP v UK distribuovat na miliónu CD
     • The Inquirer: Protipirátská ochrana Windows XP SP2 překonána
     • Druhý Service Pack pro WinXP bude podpořen 300 milióny USD
     • SP2 pro WinXP nepůjde na systémy aktivované 20 nejznámějšími reg. čísly
     • WinXP SP2 pro piráty přece jen nebude
     • WinXP Service Pack 2 i pro piráty
     • Service Pack 2 pro Windows XP se nejspíše opozdí
     • Windows XP SP2- nejen záplaty, ale i řada nových funkcí
     • Service Pack 2 pro Windows XP – kdepak se nám zatoulal?
     • Chystaný druhý opravný balíček pro WinXP odstaví některý SW
     • Nová verze XP-AntiSpy je připravena na Service Pack 2
     • SP2 pro WinXP už se dá stáhnout a brzy vyjde oficiálně - screenshoty
     • Service Pack 2 pro Windows XP na půli cesty - stahujte
     • Na internetu je již seznam chyb, které bude fixovat SP2 pro WinXP          • Za pornografické stránky hrozí v Číně doživotí
      pondělí, 6. září 2004 15:59 

      Čína zintenzívnila boj proti šíření pornografie prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Distributorům hrozí i doživotním vězením, informovala v pondělí agentura Nová Čína. "V závislosti na vážnosti případů jsou tresty v rozsahu od dočasného dohledu, přes zadržení a policejní vazbu až po různé doby vězení včetně doživotí," uvedla Nová Čína.

      Peking vystupňoval boj proti pornografii v posledních týdnech z obav před špatným vlivem snadného přístupu k takovému materiálu na internetu na mládež a společnost. Během posledního zátahu na šiřitele pornografie, trvajícího od července, čínské úřady zrušily stovky webových stránek a pozatýkaly více než 300 lidí. Nové tresty byly vyneseny v neděli na základě rozhodnutí čínského nejvyššího soudu a úřadu hlavního státního zástupce. Každá pornografická webová stránka, na niž kliklo více než 250.000 uživatelů internetu, je považována za "velmi vážný" případ. Tvůrce takové stránky by měl být potrestán doživotním vězením, sdělila Nová Čína.

      Čínské komunistické vedení sice postupně upouští od puritánských pravidel zavedených po převzetí moci v roce 1949, ale občas dělá razie v sexuálním průmyslu a zvláště je znepokojeno pornografií na internetu.

      Zdroj: ČTK

      Související odkazy:

     • British Telecom je úspěšný v blokování přístupu na stránky s dětskou pornografií
     • Německo zbrojí proti dětské pornografii. Podaří se ji vymýtit?
     • Možná provozujte pornostránky a ani o tom nevíte
     • TECHEKONOM: Filtrační programy zabraňující přístupu na pornostránky jsou neúčinné
     • Američtí školáci budou mít na internetu přístup i k pornu!
     • Pornografický průmysl a digitální pirátství? Téměř spojenci
     • Winamp umožňuje neomezené sledování porna
     • Zákazník dostal s novou DVD vypalovačkou dětské porno


     • Karneval Light - internet pro nenáročné za 690 korun
      pondělí, 6. září 2004 10:07 
      Společnost Karneval dnes začala nabízet program internetového připojení Karneval Light. Ten se od dalších nabídek poskytovatele internetu přes kabel liší zejména nízkou rychlostí, která činí 150/50 kbps a je omezena měsíčně přenesením 1GB. Po překročení této hranice spadne rychlost až do konce měsíce na 64/32 kbps. Uživatel má ovšem možnost připlatit si dalších 5GB za 300 korun. Měsíční paušál činí 690 korun včetně daně.

      Zdroj: Karneval

      Související odkazy:      Soutěž o křišťálový disk se rozroste o čtyři kategorie
      pondělí, 6. září 2004 09:30 

      Čtyři zcela nové kategorie nabídne letos soutěž nejlepších exponátů o Křišťálový disk na 14. mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex v Brně. Kategorie jsou Profesionální hardware a software, Technologie pro domácnost, zábavu a vzdělání a Komunikační technologie. Sledujeme nové členění akce a modernější formát soutěže má rovněž zaujmout veřejnost i firmy, řekl ČTK Petr Ondrášek z Veletrhů Brno.

      "Všechny uvedené soutěže budou vyhlášeny na galavečeru první den veletrhu 11. října" upozornil Ondrášek. Ministr Vladimír Mlynář také předá Cenu ministra informatiky a pořadatelé ohlásí druhý ročník soutěže IT projekt roku 2004. Večer se uskuteční v pavilonu G2 s kapacitou téměř jednoho tisíce diváků. Další ročník tradiční ankety Invexu nabízí letos jen jedinou hlavní kategorii Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací 2004.

      V prvním nominačním kole hlasují zástupci firem a profesních organizací, rozhodovacím orgánem druhého kola je Akademie složená z osobností, které v minulosti získaly tuto cenu nejméně dvakrát. Jsou to Pavel Kalášek, Petr Koubský, Jan Mühlfeit a Milan Rusnák. Tradiční návštěvnickou anketu Diamantové oko - Nejlepší na Invexu budou moci letos návštěvníci veletrhu sledovat zcela nově on-line na šest projekčních plochách v areálu či na pódiu. Každý může hlasovat buď s pomocí anketního lístku na vstupence, pomocí SMS zprávy nebo na webu Živě.cz a Atlas.cz.

      Zajímavou podívanou slibuje letos opět mistrovství ČR v osmi osmi různých počítačových hrách. Zúčastní se jej 200 profesionálů i poloprofesionálních hráčů, kteří zaplní pavilon Z. Dotace na turnajích je jeden milion Kč. "Diváci budou moci sledovat utkání s komentářem i na velkoplošných projekcích," uzavřel Ondrášek.

      Zdroj: ČTK      Údaje o průměrné známce, počtu známek a příspěvků v diskusi jsou platné k okamžiku vydání přehledu.
      Autor:
       

      Nejčtenější

      Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

      Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

      Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

      Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

      Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

      Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

      Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

      Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

      V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

      Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

      3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

      Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

      Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

      B-707 N7071 Braniff

      Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

      Další z rubriky

      Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

      Ilustrační foto - hodiny

      Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

      Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

      Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

      Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

      Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

      Ilustrační foto - komunikace

      Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

      Najdete na iDNES.cz