Nová Windows na USB paměti můžete vytrhnout z počítače za chodu

aktualizováno 
Amsterdam (Od zvláštního zpravodaje Technet.cz) - Microsoft ve středu ukázal evropským novinářům novinky ve vývoji Windows 8. Pochlubil se například možností spouštět Windows 8 z USB paměti a také schopnostmi systému na úsporných procesorech ARM.

Evropská konference Microsoftu TechEd přilákala tisíce zájemců ze starého kontinentu. | foto: Technet.cz

Nové Windows budou oficiálně podporovat spouštění a běh celého systému z pouhé USB paměti, kterou můžete mít pověšenou třeba na klíčích. Další schopnosti nového systému názorně na pódiu předvedl programový manažer Joe Stegman.

Fotogalerie

Nejdříve nabootoval ze stolního počítače s Windows 7 do Windows 8, které měl na USB klíčence. Po přihlášení ukázal, že se se systémem pracuje stejně, jako by byl nainstalován přímo v počítači. Na rozdíl od některých jiných tzv. live instalací nemá "Windows to Go", jak Microsoft systém nazývá, přístup k lokálnímu disku počítače, jehož zdroje využívá. Jinak se neštítí žádného prostředku ani součásti, kterými počítač disponuje.

Velké pozdvižení v sále Stegman vyvolal, když během ukázky schopností Windows to Go vytrhl paměť z počítače. Systém okamžitě zatuhl, ale nezhroutil se. "Nyní mám šedesát sekund na to, abych vložil USB paměť zpátky," vysvětlil Stegman. A opravdu, po vložení klíčenky do portu se systém znovu rozběhl.

Další užitečnou vlastností je schopnost Windows to Go průběžně zálohovat data na firemní servery. Pokud uživatel klíčenku ztratí, může si data obnovit ze zálohy. Bohužel to také znamená, že jsou Windows to Go určeny pouze pro firemní zákazníky používající verzi Enterprise.

Windows pro ARM

Ukázka práce s Windows 8 na tabletu na evropské konferenci TechEd. Komický byl

Ukázka práce s Windows 8 na tabletu na evropské konferenci TechEd. Komický byl poměr malého tabletu a poměrně tlustého kabelu,. přenášejícího obraz na velkoplošné obrazovky.

Speciální verze Windows RT určená pro úsporné procesory ARM využívá také řadu firemních technologií. Například má zabudovaný obdobný bezpečnostní systém, jaký mají například tzv. Smart karty. Ty zajišťují ochranu firemních dat, které bez identifikace nejsou přístupné. V případě tabletů s čipem ARM a Windows 8 je taková ochrana přímo v tabletu a není nutné nosit ještě u sebe identifikační kartičku.

Windows RT jsou postaveny tak, aby je uživatel nemusel vypínat, ale používal je podobně jako konkurenční tablety nebo mobilní telefony. Jsou tedy okamžitě a kdykoliv připraveny k práci.

Microsoft vidí v tabletech budoucnost. Viceprezident pro webové služby Microsoftu Antoine Leblond připomenul při své úvodní řeči, že Microsoft v příštím roce očekává, že prodej tabletů překoná prodej počítačů s klávesnicí.

Autor:

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Nekopali marně. Parašutistům chyběl k „záchraně“ necelý metr

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: využijte vylepšenou ochranu systému

Windows 10

Programátoři Microsoftu zapracovali na vylepšení zabezpečení Windows vůči virům, ransomware a před dalším nebezpečím....

Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

Světlý motiv v jarní verzi Windows 10  2019

Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

iTunes končí. Pro „jablíčkáře“ povinnou aplikaci nahradí tři nové

Česká verze iTunes store

Po osmnácti letech v pondělí skončil program, bez kterého se svého času neobešel žádný iPod. iTunes. Pro některé...

Najdete na iDNES.cz