Je to jednoduché. Windows 11 má své příznivce, ale i odpůrce. Zatímco jedni jeho nový přístup vítají, jiní ho zavrhují. Proto řada uživatelů s upgradem na tuto verzi otálí. Pokud si koupíte nový PC s Windows, je vše vyřešeno – automaticky v něm získáte právě Windows 11 (i když i u něj lze downgradovat). Jestliže máte stávající stroj s Windows 10, potom je rozhodnutí na vás. Zvažte následující důvody a udělejte si názor, zda se vám upgrade vyplatí, či nikoliv.
Proč zůstat u Windows 10
1. Hardware
Při upgradu systému se nelze nesetkat s negativními reakcemi. V případě Windows 11 to byl především hardware, který se stal terčem velké kritiky. Zatímco každá verze Windows je na něj o něco náročnější, Windows 11 vyžaduje speciální vlastnosti hardwaru. Jde především o přítomnost bezpečnostního čipu TPM 2.0. Ten, kdo ho ve svém PC nemá, má zkrátka smůlu (i když neoficiální cestou instalace lze jeho přítomnost obejít). Potom je tu zmíněný výkon. I když Microsoft tvrdí, že Windows 11 potřebuje pro svoji práci méně systémových prostředků, není tomu tak. Proto pokud máte méně výkonný PC, přechodem na Windows 11 jeho výkon zpomalíte.
2. Hlavní panel
Kolem nového hlavního panelu Windows 11 toho bylo napsáno mnoho. Je pravdou, že přechodem do nové doby utrpěl, ale naštěstí Microsoft zareagoval a promptně řadu věcí vrátil. Stále ho však nelze přesouvat na jiné místo, přetažením na něj umístit položky, nebo mít dvouřádkové zobrazení. A to pro někoho mohou být pádné důvody, proč zůstat u starého systému.