Vyzkoušejte nové verze dvou silných nástrojů pro zabezpečení PC

aktualizováno 
Dvě nové verze uznávaných programů pro kompletní ochranu PC včetně antiviru, firewallu a preventivní ochrany pro internetový prohlížeč. Hodit by se vám mohl i diagnostický a testovací program, který proklepne celý PC do každého šroubku či další beta verze Skype.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - internet, banka, karta, zabezpečení | foto: Profimedia.cz

Kaspersky Internet Security 2009 – trial
Nová generace produktů na ochranu domácích uživatelů před všemi druhy internetových bezpečnostních hrozeb od Kasperskyho je tu. Produkt Kaspersky Internet Security 2009 kombinuje výhody nového antivirového jádra s vyšší rychlostí skenování a technologie HIPS sloužící k blokování škodlivých programů ještě před přidáním signatur do antivirových databází.

Nové jádro zrychluje skenování systému, což se odráží v kvalitnějším testování objektů a v optimálním využití prostředků uživatelského počítače, zejména u platforem s dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory. Nově nechybí technologie Application Activity Filter (filtr aktivit aplikací), který používá technologii HIPS (systém prevence napadení hostitele) s proaktivními obrannými prvky a zabudovaným firewallem. Tím je systém chráněn před všemi typy hrozeb – známými i neznámými. Průběžně aktualizovaná „bílá listina“ důvěryhodných aplikací snižuje nároky na interakci s uživatelem. Nové prvky Security Analysis (bezpečnostní analýza) a Browser Setting (nastavení prohlížeče) hledají v systému a aplikacích slabá místa, navrhují opatření k vylepšení úrovně zabezpečení a výrazně snižují možnost průniku škodlivého programu do uživatelského počítače. Další novinkou je indexovací systém, který slouží k přidělování bezpečnostního hodnocení neznámým aplikacím. Tak jsou omezena práva a funkce potenciálně nebezpečných aplikací – například přístup k systémovým souborům a složkám, k systémovému registru a k souborům vytvořeným uživatelem. Ostatní součásti dřívějších verzí produktu přitom byly dále vylepšeny.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (39 MB).
  Kaspersky Internet Security 2009


  Norton Internet Security 2009 – trial

  Se svým bezpečnostním řešením se nenechala zahanbit ani společnost Symantec, a tak i ona představila nové verze svých bezpečnostních produktů pro příští rok (s označením 2009) již nyní.

  Norton Internet Security 2009 (NIS) slouží k ochraně počítače, osobní identity a domácí sítě. Dle manažerů ze Symantecu se výrazně zapracovalo na tom, aby nedocházelo ke zpomalení systému. Právě pomalost, respektive velké systémové nároky ochranných produktů od Nortonu byly v předchozích verzích vytýkány řadou uživatelů. Došlo tak k mnoha úpravám a musíme říci, že se povedly. Po dobu této minirecenze systém pracoval svižně a NIS ho nikterak zvlášť nevytěžoval. Za to jistě mohlo i to, že tato verze redukuje počet souborů, které musí být pravidelně skenovány, což také snižuje zatížení počítače, a tedy ho tolik nezpomaluje. Rychlé pulzní aktualizace každých 5 až 15 minut dodávají informace o nových hrozbách. Norton obsahuje Norton Protection System, vícevrstevný systém technologií, které ve vzájemné spolupráci blokují hrozby dříve, než vám mohou způsobit potíže. Ochranný systém Norton Protection obsahuje ochranu prohlížečů pro Firefox a IE proti útokům z webu, vylepšenou prevenci proti škodlivému vnikání útoků z multimédií - Intrusion Prevention System (IPS), ochranu Sonar, která zjišťuje v reálném čase nové viry bez potřeby tradičních aktualizací nebo definic založených na signaturách, antibot ochranu a nástroje pro obnovu systému v případě infikování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (58,6 MB).
  Norton Internet Security 2009

  Everest Ultimate Edition 4.6 – trial
  Potřebujete-li zjistit, co vše ukrývá váš stolní počítač či notebook a přitom ho nechcete nosit do servisu či otevírat, pak vám velmi dobře mohou posloužit různé diagnostické a testovací nástroje. Jedním takovým je i Everest.

  Jde o opravdu propracovaný diagnostický program, který se nejen jednoduše ovládá, ale navíc poskytuje vyčerpávající informace o všech podstatných komponentách systému. Podobně jako například SiSoftware Sandra vám zobrazí seznam použitého hardwaru, softwaru, detaily o připojení k síti atd. Diagnostikuje také DirectX, zjišťuje ovladače, zobrazuje spuštěné procesy v systému atd., umí zobrazovat například i informace z teplotních čidel (procesor, grafická karta, pevné disky atd.), zjistit otáčky ventilátorů připojených k základní desce, zobrazit informace o nosičích dat, multimédiích, bezpečnosti a detaily o konfiguraci Windows. Zjištěný stav umí exportovat do HTML, XML, textového souboru atd. Nechybí ani benchmarkovací nástroje pro porovnání výkonu vašeho PC s jinými podobnými sestavami. Dříve byla k dispozici i zdarma dostupná verze, to je však již minulostí. Nyní jsou verze dvě, obě placené. Každá z nich má svému uživateli co nabídnout a přitom některé součásti neobsahuje buď jedna, nebo ta druhá verze. Některé funkce jsou v trial verzi nedostupné.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,1 MB).
  Everest Ultimate Edition


  Skype 4.0 beta 2 – freeware

  On-line komunikační nástroj Skype 4.0 se dočkal nové, již druhé beta verze. Tento program slouží pro psaní textových zpráv, přenos hlasu, ale i videa přes internet k jakémukoliv PC připojenému do celosvětové sítě, ale i na běžný či mobilní telefon.

  Hovory mezi PC jsou zdarma. Propojení na telefon je potom již zpoplatněno. Nová verze přináší několik změn a nových funkcí. Za zmínku stojí návrat ke skupinám kontaktů, které jsou nazývány jako contact category, možnost zmenšit okno compact view (vypadá jako předchozí verze) a změny se udály i v notifikacích a upozorňování. Samozřejmě bylo odstraněno mnoho nahlášených chyb a provedeno mnoho dalších menších změn.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23,6 MB).
  Skype 4.0 beta 2
 •  

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  Další z rubriky

  Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

  Ilustrační foto - komunikace

  Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

  Tipy a triky pro Windows 10: domluvte nechtěným automatickým opravám

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ukážeme vám, kde hledat slova přidaná do slovníku ve Windows a upravit je. Také se můžete podívat, jak zaznamenat kroky...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Najdete na iDNES.cz