Vyzkoušejte agenta, který vás bude varovat před nebezpečnými weby

aktualizováno 
Bezpečnostní firma McAfee připravila program, který upozorní webového surfaře na potenciálně nebezpečné internetové stránky. Lze ho přímo integrovat do prohlížečů IE či Firefoxu.

Vedle tohoto programu můžete vyzkoušet i nástroj pro ladění výkonu a kvality grafické karty nebo aplikaci pro obnovení poškozených CD či DVD. Nechybí český program pro sledování nákladů na provoz motorových vozidel.

McAfee SiteAdvisor 2.9 – freeware
Na uživatele internetu čeká mnoho nebezpečí. Pokud surfujete po známých stránkách, pak se většinou nemusíte bát. Ale jestliže navštívíte weby s pochybným obsahem, pak i jedno špatné kliknutí může znamenat velké problémy. Aby se to stávalo co možná nejméně, musíte být obezřetní či používat speciální aplikace.

Představte si situaci, kdy se budete chtít přihlásit ke svému e-mailovému či bankovnímu účtu přes internet a nevšimnete si, že adresa stránky je špatná. Kyberzločinci používají různé praktiky a vy na první pohled ani nemusíte poznat, že se nacházíte na podvržené stránce a že údaje vkládáte do jiného systému. Tohoto rizika se nelze zcela zbavit, můžete se však pokusit ho co nejvíc eliminovat.

Například vyhledávače už dnes při zobrazení relevantních odkazů na stránky zobrazují i informaci o tom, zda jsou stránky bezpečné, či nikoliv. I nová verze Internet Exploreru má v sobě zabudován mechanismus, který vás upozorní např. na phishing anebo nebezpečnou stránku, která může poškodit operační systém Windows.

Takových aplikací existuje celá řada. Mezi ně se řadí např. i McAfee SiteAdvisor. Je k dispozici jak pro IE, tak i Firefox. Po instalaci speciálního doplňku aktivně chrání počítače před nebezpečnými webovými stránkami tak, že jste o nich informováni při jejich prohlížení či hledání. Hned pod hlavní lištou aplikace nabízí barevné označování (červená, žlutá a zelená) webových serverů podle jejich důvěryhodnosti a uživatele tímto způsobem varuje před návštěvou nebezpečných nebo rizikových webů. Mechanismus neustále testuje weby na výskyt spywaru, adwaru, spamu, útoky na prohlížeče a on-line podvody. Výsledky testů se používají za účelem ohodnocení webových stránek (přidělení ratingu). Vy pak máte možnost sledovat ohodnocení pomocí ikon v různých barvách. Podobný mechanismus mívají integrovaný některé komplexní bezpečnostní balíky Internet Security (např. AVG, Norton, BitDefender apod.).

McAfee SiteAdvisor

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pro každý server zobrazí detaily o bezpečnosti
+ vlastní list povolených serverů
+ jednoduchost používání
- dostupný pouze pro IE a Firefox 

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).

RivaTuner 2.2  - freeware
Když se řekne RivaTuner, většina ladičů výkonu počítačových sestav zpozorní. Velmi dobře totiž vědí, k čemu je tento program, či lépe řečeno softwarová utilita určena. Seznamte se s ní i vy.

Je to velmi silný ruský nástroj pro úpravu parametrů grafických karet ATI, ale i nVIDIA. Samotné ovladače grafických karet lze všelijak nastavovat a tím měnit nejen jejich výkon, ale také to, jak kvalitně video a hry zpracovávají. Pak jsou tu ještě pokročilejší volby, jako je možnost přetaktovat jádro grafického procesoru či paměti. Ty už nejsou vždy uživateli dostupné. To však neplatí pro speciální programy typu RivaTuner. S touto aplikací si můžete pohrát dokonce i s nedokumentovanými funkcemi v ovladačích grafických karet, které mohou být velmi užitečné. Obecně program sice dokáže zvýšit výkon grafických karet, ale také umožňuje ladit obrazovou kvalitu a řeší některé nekompatibilní problémy. Podporuje všechny verze ovladačů karet ATI a nVIDIA a pracuje pod operačním systémem Windows 2000 a novějšími.

RivaTuner

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ umožňuje řídit otáčky ventilátoru na grafice
+ množství nastavení
- spíše pro zkušené uživatele

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).

Bad CD/DVD Reader 1.0 – freeware
Je tomu již téměř 27 let, co světlo světa spatřil první Compact Disc (CD). Od té doby se hodně změnilo a dnes zapisovat na CD, DVD, či dokonce Blu-ray není žádný problém. Tyto disky mají svoji životnost a nejsou nezničitelné. Oprášíte-li tak nějaký optický disk, může mechanika odmítnout přečíst vše, co je na něm uloženo. V takovém případě na něj zkuste použít následující nástroj.

Produkt Bad CD/DVD Reader spadá do kategorie programů, které se pokoušejí dostat z poškozeného CD či DVD co možná nejvíc dat. V praxi to tedy znamená, že jestliže operační systém nepřečte data na disku uložená, tento produkt se o to pokusí pomocí opakovaného čtení poškozených sektorů. Výsledek uloží na pevný disk. Program má velmi snadné ovládání a příjemné uživatelské rozhraní. Stačí si zvolit mechaniku, ve které se disk nachází, případně vybrat složku, a můžete začít kopírovat/nechat program pracovat.

Bad CD/DVD Reader

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ není nutné kopírovat vše, ale lze si vybrat
+ jednoduché používání
- pomalost při hodně zničených CD a DVD

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).

Moto assistant 1.1 – freeware
Víte, kolik peněz za rok "spotřebuje" váš automobil? Že byste snad ještě dokázali odhadnout, kolik tak asi dáte za pohonné hmoty? A nezapomínáte započítat servis, dálniční známku, výměnu oleje, pojištění, garážové stání, parkování a podobně? Jestliže ano, máme pro vás řešení.

Aplikace Moto assistant slouží k evidenci spotřeby motorového vozidla a ke sledování nákladů na jeho provoz. Umožňuje také záznam a sledování ostatních důležitých událostí (jako jsou opravy, pravidelné údržby - např. výměna oleje, exspirace lékárničky atd.). Na blížící se termín údržby vás dokáže program včas upozornit, dokonce si sami můžete zvolit předstih, v jakém budete upozorněni. Jestliže v případě přesného zadávání údajů pohonných hmot (cena, množství, stav tachometru a datum čerpání) budete opravdu pečliví, pak si můžete nechat zobrazit různé užitečné statistiky pro různá časová rozmezí.

Kromě statistik lze také pohodlně prohlížet grafy. Mohou vás informovat o průměrné spotřebě, výdajích, vývoji ceny paliva atp. Pokud si přejete data zpracovávat dál v jiné aplikaci, nabízí Moto assistant export dat do všeobecně nejpoužívanějších formátů, jakými jsou Excel, CSV nebo TXT. Jako doplňující funkce je součástí aplikace i jednoduchá kniha jízd. Součástí instalace jsou také důležité dokumenty, např. návod, jak postupovat při nehodě, formulář pro záznam o nehodě, první pomoc při nehodě či formuláře zapůjčení vozidla. Uvítat byste mohli i alkoholmetr pro orientační výpočet hladiny alkoholu v krvi nebo výpočet nákladů na cestu podle zadaných kritérií (počet osob, vzdálenost, spotřeba).

Moto assistant

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ kompletní správa automobilu
+ informace o nákladech
- nutné před použitím nadefinovat kategorie

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).

 

Nejčtenější

Největší výpadek kolem Facebooku končí. Způsobila jej chyba v konfiguraci

Pro Twitter je zatím situace příznivá - využívají ji pro komunikaci s uživateli...

Populární služby Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp jsou stále pro některé uživatele po světě nedostupné, nebo...

Neuvěřitelná fotografie. Vznikala 26 let, je krásná a vylepší letadla

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na...

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na první pohled upoutala celý svět....

Letos začíná velké vypínání televize. V DVB-T se nejdřív odmlčí Praha

Mapa pokrytí signálem DVB-T2 na konci roku 2018.

Letos se budou vypínat první vysílače, které šíří signál první generace digitálního pozemního televizního vysílání,...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Aktuální homepage MySpace.com.

Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva...

Další z rubriky

Aplikace: Jak vám šlape wi-fi, kurzy zdarma a šikovný přehrávač

Ilustračení snímek

Do dnešního přehledu zajímavých aplikací pro tablety jsme zařadili například šikovný přehrávač hudby, aplikaci na...

Americká tajná služba překvapila. Hackerský nástroj uvolnila pro všechny

GHIDRA je nástroj pro zpětnou analýzu programů (software reverse engineering).

Americká tajná služba NSA zveřejnila svůj nástroj Ghidra pod licencí open source. Nástroj pro zpětnou analýzu kódu...

Aplikace vám pomohou nastavit wi-fi nebo ochránit děti na internetu

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace YouTube Kids je konečně dostupná i českým uživatelům. Vyzkoušet si ale můžete i software, který vám pomůže s...

Najdete na iDNES.cz