Vyzkoušejte agenta, který vás bude varovat před nebezpečnými weby

Bezpečnostní firma McAfee připravila program, který upozorní webového surfaře na potenciálně nebezpečné internetové stránky. Lze ho přímo integrovat do prohlížečů IE či Firefoxu.

Vedle tohoto programu můžete vyzkoušet i nástroj pro ladění výkonu a kvality grafické karty nebo aplikaci pro obnovení poškozených CD či DVD. Nechybí český program pro sledování nákladů na provoz motorových vozidel.

McAfee SiteAdvisor 2.9 – freeware
Na uživatele internetu čeká mnoho nebezpečí. Pokud surfujete po známých stránkách, pak se většinou nemusíte bát. Ale jestliže navštívíte weby s pochybným obsahem, pak i jedno špatné kliknutí může znamenat velké problémy. Aby se to stávalo co možná nejméně, musíte být obezřetní či používat speciální aplikace.

Představte si situaci, kdy se budete chtít přihlásit ke svému e-mailovému či bankovnímu účtu přes internet a nevšimnete si, že adresa stránky je špatná. Kyberzločinci používají různé praktiky a vy na první pohled ani nemusíte poznat, že se nacházíte na podvržené stránce a že údaje vkládáte do jiného systému. Tohoto rizika se nelze zcela zbavit, můžete se však pokusit ho co nejvíc eliminovat.

Například vyhledávače už dnes při zobrazení relevantních odkazů na stránky zobrazují i informaci o tom, zda jsou stránky bezpečné, či nikoliv. I nová verze Internet Exploreru má v sobě zabudován mechanismus, který vás upozorní např. na phishing anebo nebezpečnou stránku, která může poškodit operační systém Windows.

Takových aplikací existuje celá řada. Mezi ně se řadí např. i McAfee SiteAdvisor. Je k dispozici jak pro IE, tak i Firefox. Po instalaci speciálního doplňku aktivně chrání počítače před nebezpečnými webovými stránkami tak, že jste o nich informováni při jejich prohlížení či hledání. Hned pod hlavní lištou aplikace nabízí barevné označování (červená, žlutá a zelená) webových serverů podle jejich důvěryhodnosti a uživatele tímto způsobem varuje před návštěvou nebezpečných nebo rizikových webů. Mechanismus neustále testuje weby na výskyt spywaru, adwaru, spamu, útoky na prohlížeče a on-line podvody. Výsledky testů se používají za účelem ohodnocení webových stránek (přidělení ratingu). Vy pak máte možnost sledovat ohodnocení pomocí ikon v různých barvách. Podobný mechanismus mívají integrovaný některé komplexní bezpečnostní balíky Internet Security (např. AVG, Norton, BitDefender apod.).

McAfee SiteAdvisor

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pro každý server zobrazí detaily o bezpečnosti
+ vlastní list povolených serverů
+ jednoduchost používání
- dostupný pouze pro IE a Firefox 

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).

RivaTuner 2.2  - freeware
Když se řekne RivaTuner, většina ladičů výkonu počítačových sestav zpozorní. Velmi dobře totiž vědí, k čemu je tento program, či lépe řečeno softwarová utilita určena. Seznamte se s ní i vy.

Je to velmi silný ruský nástroj pro úpravu parametrů grafických karet ATI, ale i nVIDIA. Samotné ovladače grafických karet lze všelijak nastavovat a tím měnit nejen jejich výkon, ale také to, jak kvalitně video a hry zpracovávají. Pak jsou tu ještě pokročilejší volby, jako je možnost přetaktovat jádro grafického procesoru či paměti. Ty už nejsou vždy uživateli dostupné. To však neplatí pro speciální programy typu RivaTuner. S touto aplikací si můžete pohrát dokonce i s nedokumentovanými funkcemi v ovladačích grafických karet, které mohou být velmi užitečné. Obecně program sice dokáže zvýšit výkon grafických karet, ale také umožňuje ladit obrazovou kvalitu a řeší některé nekompatibilní problémy. Podporuje všechny verze ovladačů karet ATI a nVIDIA a pracuje pod operačním systémem Windows 2000 a novějšími.

RivaTuner

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ umožňuje řídit otáčky ventilátoru na grafice
+ množství nastavení
- spíše pro zkušené uživatele

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).

Bad CD/DVD Reader 1.0 – freeware
Je tomu již téměř 27 let, co světlo světa spatřil první Compact Disc (CD). Od té doby se hodně změnilo a dnes zapisovat na CD, DVD, či dokonce Blu-ray není žádný problém. Tyto disky mají svoji životnost a nejsou nezničitelné. Oprášíte-li tak nějaký optický disk, může mechanika odmítnout přečíst vše, co je na něm uloženo. V takovém případě na něj zkuste použít následující nástroj.

Produkt Bad CD/DVD Reader spadá do kategorie programů, které se pokoušejí dostat z poškozeného CD či DVD co možná nejvíc dat. V praxi to tedy znamená, že jestliže operační systém nepřečte data na disku uložená, tento produkt se o to pokusí pomocí opakovaného čtení poškozených sektorů. Výsledek uloží na pevný disk. Program má velmi snadné ovládání a příjemné uživatelské rozhraní. Stačí si zvolit mechaniku, ve které se disk nachází, případně vybrat složku, a můžete začít kopírovat/nechat program pracovat.

Bad CD/DVD Reader

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ není nutné kopírovat vše, ale lze si vybrat
+ jednoduché používání
- pomalost při hodně zničených CD a DVD

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).

Moto assistant 1.1 – freeware
Víte, kolik peněz za rok "spotřebuje" váš automobil? Že byste snad ještě dokázali odhadnout, kolik tak asi dáte za pohonné hmoty? A nezapomínáte započítat servis, dálniční známku, výměnu oleje, pojištění, garážové stání, parkování a podobně? Jestliže ano, máme pro vás řešení.

Aplikace Moto assistant slouží k evidenci spotřeby motorového vozidla a ke sledování nákladů na jeho provoz. Umožňuje také záznam a sledování ostatních důležitých událostí (jako jsou opravy, pravidelné údržby - např. výměna oleje, exspirace lékárničky atd.). Na blížící se termín údržby vás dokáže program včas upozornit, dokonce si sami můžete zvolit předstih, v jakém budete upozorněni. Jestliže v případě přesného zadávání údajů pohonných hmot (cena, množství, stav tachometru a datum čerpání) budete opravdu pečliví, pak si můžete nechat zobrazit různé užitečné statistiky pro různá časová rozmezí.

Kromě statistik lze také pohodlně prohlížet grafy. Mohou vás informovat o průměrné spotřebě, výdajích, vývoji ceny paliva atp. Pokud si přejete data zpracovávat dál v jiné aplikaci, nabízí Moto assistant export dat do všeobecně nejpoužívanějších formátů, jakými jsou Excel, CSV nebo TXT. Jako doplňující funkce je součástí aplikace i jednoduchá kniha jízd. Součástí instalace jsou také důležité dokumenty, např. návod, jak postupovat při nehodě, formulář pro záznam o nehodě, první pomoc při nehodě či formuláře zapůjčení vozidla. Uvítat byste mohli i alkoholmetr pro orientační výpočet hladiny alkoholu v krvi nebo výpočet nákladů na cestu podle zadaných kritérií (počet osob, vzdálenost, spotřeba).

Moto assistant

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ kompletní správa automobilu
+ informace o nákladech
- nutné před použitím nadefinovat kategorie

Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).

  • Nejčtenější

Návrat USA na Měsíc po více než 50 letech. První soukromý modul úspěšně přistál

v diskusi je 95 příspěvků

22. února 2024  16:09,  aktualizováno  23.2

Měsíční přistávací modul Nova-C pojmenovaný Odysseus se v pátek dostal na povrch Měsíce. Splnil tak...

Vtipně překonali „neřešitelný problém“, astronauti na ISS jsou nadšení

v diskusi je 31 příspěvků

27. února 2024  14:16

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Udržet se třeba půl roku v uzavřeném nehostinném prostoru v dobré psychické i fyzické kondici je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chytrý telefon nahradí kartičkami a televizorem. Nevíme, zda nejdou pozdě

v diskusi je 14 příspěvků

28. února 2024  9:21

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Překlenout „digitální propast“ mezi těmi, co mohou a nemohou, případně umí a neumí se snaží německý...

To že má nahradit recepční? Největší exponát vyvolal spíš rozpaky

v diskusi je 12 příspěvků

26. února 2024  9:30

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Velký zájem a údiv v různém smyslu slova vzbudil v předvečer veletrhu Mobile World Congress exponát...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

I půl století po Apollu je přistání na Měsíci husarským kouskem. Proč?

v diskusi je 82 příspěvků

23. února 2024  18:14

Američané po více než 51 letech dosáhli povrchu přirozeného satelitu Země – Měsíce. Z laického...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Robopes do každé rodiny. Čínské modely kopírují jeden druhého

v diskusi je 5 příspěvků

1. března 2024

Barcelona (od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Nahradí robotičtí mazlíčci ty skutečné? Několik firem už pracuje na tom, aby se tak skutečně stalo....

Drahé, nebo předražené? Televizor Sony ukazuje kouzlo špičkových přístrojů

v diskusi nejsou příspěvky

1. března 2024

Stejně velký televizor se shodným rozlišením můžete koupit za desetinu ceny, stejně velký OLED...

T-Mobile se chystá na festivaly. Mobilní vysílač zprovozní za 30 minut

v diskusi je 5 příspěvků

29. února 2024

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Festivaly, koncerty, velké sportovní události, demonstrace… Velká shromáždění lidí generují...

OBRAZEM: Jediná maďarská zubačka jezdí v Budapešti. Patří mezi nejstarší

v diskusi je 5 příspěvků

29. února 2024

Zubačky „zakleté“ v katastru jednoho města nejsou jen tak obyčejná věc, a přeci dvě takové...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...