Vytvořte si vlastního komiksového hrdinu

aktualizováno 
V dalším letním vydání seriálu o zajímavých programech pro grafiku a video určitě nepřehlédněte animační program Poser. Vyzkoušejte si, jak je snadné vytvořit si, otexturovat a rozpohybovat vlastní postavičku. Pomocí nástroje Cartoon renderer pak můžete postavičky zasazovat do komiksových scén.

Prohlížeče, přehrávače a editory

StudioLine Photo Basic 2.11

freeware; download; homepage; 45 MB  

StudioLine Photo Basic je nástroj pro prohlížení, organizování, archivaci a úpravy snímků. Program spolupracuje se všemi běžnými typy obrázkových souborů (JPG, GIF, TIFF, BMP, PNG, PSD a další), obsahuje řadu filtrů, nástroj pro vytváření HTML alb nebo optimalizovaný tisk. Program je poskytován jako freeware, přesto jen nutné se do 30 dnů po instalaci zaregistrovat na webu výrobce.

Qurio 1.4

freeware; download; homepage; 40,1 MB

Dalším freeware nástrojem pro správu, úpravy a publikování digitálních fotografií je Qurio. Program zkatalogizuje snímky na vašich discích, ve vytvořené databázi je pak možné vyhledávat podle různých kritérií. Quiro umí také fotografie různě upravovat – měnit jejich velikost, otáčet, převracet, opravovat efekt červených očí atd. Fotografie také můžete přímo z vašeho počítače sdílet s ostatními uživateli internetu.

Poser 6

demoverze; download; homepage; 1,5 MB  

Poser je vyspělý nástroj na tvorbu a animaci 3D postav. Na přednastavené postavě si v programu můžete vyzkoušet všechny dostupné funkce a nástroje. Postavu můžete rozpohybovat, nasvítit ji či otexturovat. Program obsahuje knihovny vlasů, šatů i doplňků. Hotovou postavu umí Poser exportovat do formátu Macromedia Flash, pomocí plug-inů je také možné propojit program s produkty 3D Studio MAX a Lightwave. Poser je výborný nástroj, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

Cobpaint

freeware; download; homepage; 0,1 MB  

Cobpaint je velmi jednoduchý kreslící program, určený pro děti. K dispozici máte sice jen primitivní nástroje a paletu 256 barev, důležitější je ovšem spíše snadné ovládání, které malé děti bez problému zvládnou. Program pracuje pouze s formátem BMP.

ChrisTV 4.50 Lite

freeware; download; homepage; 1,9 MB  

ChrisTV je rozhlasový a televizní tuner, který ve vyšších (placených) verzích umí i nahrávat, přímo do AVI či MPEG souborů. Program spolupracuje s většinou standardních televizních karet pro PC. Při nahrávání je jistě zajímavá funkce Time Shift, tedy možnost sledovat se zpožděním pořad, který právě nahráváte. K dispozici je i teletext.

SketchUp 5.0

trialware; download; homepage; 32,7 MB  

Kvalitní CAD aplikace pro kreslení ve 3D jsou málokdy k dispozici na vyzkoušení zdarma. To neplatí pro aplikaci SketchUp, kterou si klidně otestovat můžete. SketchUp nepatří k nejrobustnějším CAD nástrojům, přesto poskytuje zajímavou sadu nástrojů a průvodců pro tvorbu v trojrozměrném prostoru. Před stažením zkušební verze programu je třeba se na stránkách výrobce zaregistrovat.

Konverze obrázků a videa

TMPGenc 2.524

freeware; download; homepage; 1,4 MB  

TMPGenc je nástroj, který převádí AVI soubory (MPEG4) do formátu MPEG1, který je možné vypálit jako VideoCD. Program umožňuje nastavit celou řadu parametrů, jeho ovládání je ale veskrze jednoduché. TMPGenc je freeware pouze pro nekomerční využití.

Advanced X Video Converter 3.9.35

trialware; download; homepage; 5,8 MB  

Advanced X Video Converter zvládá konverzi a rozdělování a spojování videosouborů. Program podporuje formáty AVI (DivX, XviD…), MPEG1 a MPEG2, WMV, ASF a další. Mimo to umí Advanced X Video Converter grabovat zvukovou stopu z videa a ukládat jednotlivé snímky.

Další utility

E-Mage for Web 1.3.0.42

shareware; download; homepage; 0,9 MB  

E-Mage for Web vytvoří z vašich digitálních fotek snadno a rychle HTML alba, která pak můžete vystavit na vašem webu. Fotoalba jsou tvořena náhledy o zvoleném rozměru, které po kliknutí otevřou obrázek v plné velikosti. K dispozici máte různé šablony v HTML kódu, které můžete dále upravovat tak, aby odpovídaly designu vašich internetových stránek.

Gallery Creator 1.0

freeware; download; homepage; 1,2 MB  

Gallery Creator, freeware program od českých autorů, umí vytvářet webová alba z vašich digitálních fotek. Nemusíte přitom znát HTML ani žádný jiný programovací jazyk, stačí si jen vybrat některou z připravených šablon,vložit obrázky a nechat program vygenerovat album. Gallery Creator obsahuje rovněž vestavěného FTP klienta, pomocí kterého můžete alba rovnou uploadovat na web.

STOIK Cameraphone Enhancer 1.0

trialware; download; homepage; 2,6 MB  

Ne každá digitální fotografie se povede a ne každý záběr je možné opakovat. Nepovedené fotky přitom produkují hlavně digitální fotoaparáty v mobilech, pro které je program STOIK Cameraphone Enhancer přímo určený. STOIK Cameraphone Enhancer pomocí speciálních algoritmů opravuje například nízký kontrast, přeexponovaná místa, nedostatečné osvětlení při expozici a další chyby. Ovládání programu je velmi snadné, úpravy snímků probíhají v podstatě zcela automaticky.

VueScan Pro 8.2.22

shareware; download; homepage; 2,2 MB  

Nejste-li spokojeni s kvalitou softwaru, který jste dostali ke svému skeneru, vyzkoušejte univerzální skenovací program VueScan Pro. Aplikace podporuje velké množství standardních skenerů, se kterými vám umožní dosáhnout výborných výsledků. VueScan Pro je k dispozici jak pro operační systém Windows, tak i pro Mac OS X.

image2html 1.0.25

freeware; download; homepage  

Aplikace image2html má poměrně zvláštní funkci – převádí totiž obrázky do textu v HTML stránce. U vstupní HTML stránky je možné nastavit výšku a šířku a upravit její hlavičku. Pokud přemýšlíte, jak může takový obrázek převedený do textu vypadat, bude nejlepší, když si program od českého autora sami vyzkoušíte.

Autor:
  • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Neutrácejte za novou televizi. Stačí takto připojit DVB-T2 za pár korun

Možná i vy budete muset svůj televizor brzy doplnit DVB-T2 set-top boxem, pokud budete chtít nadále přijímat bezplatní...

Programování vám pomůže chápat svět, říká slavný geek. Varuje před AI

Říkat počítači, co má dělat, je naprosto jedinečná činnost. Naučí nás to mnohem víc, než si uvědomujeme. Programovat...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Na cele s Meresjevem. Konec bloudění italského stíhače českou oblohou

K italskému pilotovi, který v roce 1959 zabloudil na naše území, pustily úřady představitele ambasády až po více než...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Software zdarma: jas přímo na hlavním panelu či sdílení velkých souborů

Nejen tlačítka na monitoru, ale i posuvník na hlavním panelu změní intenzitu podsvícení. Hodiny na míru vytvoří DS...

S hledáním v počítači pomohou programy. Najdou i data skrytá v souboru

Vyhledávání se stalo nedílnou součástí počítačů. Najít v úložišti dokumenty, videa, audio či další soubory není v...

Jak mazat, přesouvat a kopírovat? Deset tipů na správce souborů

Microsoft do Windows nikdy neimplementoval efektivnější možnost správy souborů. Dostupný Průzkumník Windows na základní...

Apple novým operačním systémem pro počítače smazal iTunes a staré programy

Nový operační systém macOS 10.15 Catalina přichází s řadou změn. Ty nejvýraznější spočívají v rozdělení aplikace iTunes...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz