Vytvořte si vlastní tapetu do mobilu přes internet

aktualizováno 
Našli jste zajímavý obrázek či fotku a chtěli byste ji mít ve svém mobilním telefonu? Nemáte však kabel a ani Bluetooth adaptér? Pokud váš telefon podporuje technologii WAP, máme pro vás jednoduché řešení, které je téměř zdarma. Pošlete ho prostřednictvím internetu.

Dnešní mobily nejsou již pouhými přístroji pro telefonování. Jsou totiž doslova nabité funkcemi, které slouží nejen k práci, ale i zábavě. Podporují tak nejen více hlasové vyzvánění, ale umožňují hrát hry či přehrávat videa a zobrazovat obrázky. A právě obrázkům se nyní budeme věnovat.

Jestliže jste na internetu našli zajímavý obrázek, který byste chtěli mít v mobilu, potom máte několik možností, jak ho do něj dostat. Pokud si neporadíte s přímou synchronizací, nebo jen nechcete investovat několik stovek do kabelu, zbývá vám ještě jedna možnost. Využít technologii WAP a obrázek si poslat na mobil přes internet.

Máte-li telefon s podporou WAP (umožňuje přístup k vybranému obsahu internetu - ke stránkám, které jsou upraveny pro zobrazení ve wapovém prohlížeči v mobilních telefonech), který je správně nastaven pro její využití, stáhněte si jakýkoliv obrázek pomocí programu Pix2Fone.

Pix2Fone je totiž jedinečný doplněk pro Internet Explorer a Firefox, který vám dovolí poslat fotky a obrázky do vašeho mobilního telefonu. V něm je potom můžete využít jako tapety, pozadí, loga nebo šetřiče obrazovky. Princip je jednoduchý. Prostřednictvím speciálního klienta v prohlížeči nahrajete obrázek na server služby a potom si ho zase stáhnete mobilem a to prostřednictvím WAPu.

Stažení a instalace
Domovskou stránku produktu naleznete na této adrese a program si můžete stáhnout zde – Pix2Fone (55 kb). Stažený zazipovaný archív rozbalte. Najdete v něm několik souborů. Kromě tří souborů pro nápovědu a FAQ, jsou pro vás důležité soubory p2fsetup.exe a pix2fone.xpi. Prvním nainstalujete doplněk do IE a druhým do Firefoxu (po otevření Firefoxu, poklikejte na souboru – položka Otevřít -> Otevřít soubor- čímž provedete instalaci doplňku do tohoto browseru). Je jen na vás, zda si vyberete verzi pro IE, či Firefox. Aby došlo ke kompletnímu začlenění do internetového prohlížeče, je zapotřebí ho zavřít a opět otevřít.

V jakém formátu musí obrázek být?
Službu v IE aktivujete kliknutím na novou ikonku s dvojkou na nástrojové liště prohlížeče. Ve Firefoxu ji naleznete pod menu Nástroje -> Upload picture to mobile phone. V obou případech se otevře okno pro nahrání vámi vybraného obrázku. Obrázek musí být ve formátu JPG a také musí mít JPG koncovku. Pokud je v jiném formátu, musíte ho nejdříve překonvertovat (např. ACDSee programem). Zároveň nesmí být větší než 500 kB. Obrázek tlačítkem odešlete.

Pix2Phone

Tip: Nechcete-li program do PC instalovat, můžete využít tuto adresu, která slouží propřímé nahrání obrázku bez plug-inu.

Dostanete se do okna, kde musíte v otevíracím menu vybrat značku vašeho mobilního telefonu a v dalším jeho typ.

Pix2Phone

Upravte velikost obrázku pro váš mobil
Nyní se otevře okno, ve kterém se nachází editor obrázku. Je-li váš obrázek větší, něž jaký může mobil přijmout, můžete si prostřednictvím obdélníku vybrat požadovanou oblast. To provedete jeho umístěním. Tlačítko Fit Screen slouží pro zmenšení celého obrázku do požadovaného formátu telefonu. Obrázek se tedy vejde celý, ale je mírně deformován. Jestliže jste vybrali špatný telefon, můžete vybrat jiný a to volbou Change Phone. Tlačítkem OK nastavení potvrdíte a rovnou odešlete na server služby.

Pix2Phone

Jak si obrázek stáhnout do mobilu
V okně se nyní zobrazí informace, jak obrázek do telefonu stáhnout. Stačí, když ve WAPovém prohlížeči vašeho telefonu zadáte adresu - wap.pix2fone.com. Po načtení stránky vás služba vyzve k zadání čísla obrázku (ten jste obdrželi při odeslání obrázku), pod kterým byl nahrán. Vepište ho tedy a odešlete. Během chvilky budete dotázáni, zda si obrázek přejete stáhnout a uložit do mobilu. Po stažení se odpojte od WAPu. Chcete-li si obrázek stáhnout někdy později, můžete si údaje pro stažení poslat do e-mailu. Stačí klinout na položku Email info.

Pix2Phone

Závěrem
Služba využívá pro posílání jednoduchého principu, který přináší pohodlí pro stahování libovolných obrázků a fotografií do mobilního telefonu. Oproti placeným službám pro zasílání vybraných log, tapet a obrázků má výhodu v tom, že nemusíte platit desítky korun za jeho objednání. Tyto služby vám navíc neumožňují posílání jakýchkoliv obrázků. Pokud by vám poslání obrázku dělalo problém, můžete využít flashového průvodce. Ukáže vám krok za krokem, jak obrázek poslat a potom ho vyzvednout.

Pix2Phone

Jestliže jste si aplikaci nainstalovali, můžete využít i uploadu přes kontextové menu Windows. Stačí, když na požadovaném obrázku pro odeslání kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete volbu Save Picture to Mobile Phone.

Protože pro stažení obrázků se využívají WAP stránky služby, je možné ji využívat kdekoliv v dosahu signálu mobilního operátora. Nezapomínejte však na to, že služba je sice zcela zdarma, avšak stažení obrázku prostřednictvím WAPu musíte svému operátorovi zaplatit. Cena se odvíjí nejen od vašeho tarifu, ale také velikosti obrázku (platí se za množství stažených dat). Ale nebojte se, jde pouze o pár korun. Například máte-li Oskartu, potom za stažení obrázku zaplatíte přibližně 5 Kč.

Na podobném principu jsou založeny alternativní MMS služby, které jsou levnější než standardní ceny operátorů. Těm se podobná konkurence ve vlastní síti samozřejmě nelíbí a tak tyto služby blokují. - více zde...

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Aplikace: turistický průvodce, odinstalátor balastu nebo tvoření memů

Tablet vám pomůže na cestách i doma.

Ze zajímavých aplikací jsme tento týden vybrali například šikovného turistického průvodce, nástroj na rychlé...

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR NÁKUPČÍ - AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz