Výprava do ZOO

  5:00aktualizováno  5:00
Hlavním cílem představeného multimediálního titulu je přiblížit našim nejmenším svět zvířat. Bude koupě programu vyhozenými penězmi nebo si vaše dítka při návštěvě ZOO již velblouda plést s koněm nebudou?

Produkt Tomíkova dobrodružství v ZOO si klade za cíl seznámit a přiblížit dětem zvířecí svět. Seznamování probíhá za pomocí několika her, díky nimž se dítko dozví o zvířecích kamarádech prakticky vše. Naučí se rozlišovat jednotlivá zvířata i jejich třídy, zjistí, jak to vlastně chodí v ZOO. Bude také moci shlédnout nespočet fotografií a videosekvencí zvířat se týkajících.
Program je určen především pro děti od šesti do jedenácti let, avšak užije jej každý, kdo se bude chtít se zvířecím světem seznámit trochu víc.

Instalace programu

Po vložení CD-ROM disku do mechaniky se aplikace pouze optá, kam se mají soubory nainstalovat. Informace o jejich velikosti chybí.
Na pevném disku program zabere zhruba patnáct megabajtů diskového prostoru.
Minimální systémové požadavky jsou počítač s procesorem Pentium 166, 32 MB paměti RAM a operační systém Windows 95 a vyšší. Využita bude samozřejmě též zvuková karta.
Součástí balení je poměrně vyčerpávající manuál, ve kterém jsou k nalezení pokyny pro instalaci, i průvodce, který seznámí se všemi funkcemi programu.
Nechybí také registrační karta distributora programu, jejímž vyplněním a odesláním zákazník získá telefonickou podporu a desetiprocentní slevu na zakoupení dalších titulů.Tomík - menu programu

Spuštění

Po krátkém intru se uživatel dostane do menu programu. V něm dává instrukce orangutan Ori, který celým programem také provází. Z menu se lze dostat do seznamu jednotlivých her, shlédnout odsud je možné krátký film o zvířatech či se lze podívat do knihy ohrožených druhů zvířat.
Nejzajímavější jsou nesporně jednotlivé úkoly, které jsou řešeny formou her. V programu se jich nachází devět.

Jednotlivé hry

První umožňuje nahlédnout pod pokličku jednotlivých zaměstnání v zoologické zahradě. Co vše skýtá práce veterináře či ošetřovatele, se lze dozvědět zhlédnutím jednotlivých krátkých filmů a vyslechnutím informací o nesčetném počtu zaměstnání v ZOO.
Další úkol s názvem „Kdo jsem?“ slouží k určení zvířete podle jeho hlasu či zvuku, které vydává.
Skládat v programu lze také puzzle. Kliknutím na jedno ze zhruba dvaceti obyvatel ZOO se dítko dozví nejen spoustu informací o zvířeti, ale také mu bude umožněno vyhrát si se skládankou.
Pro chvíle oddechu si po vzoru některých televizních kvízů lze také zasoutěžit. Po vyslechnutí informací o jednom ze zvířat má dítě za úkol určit, o kterémže byla řeč.
Pokud hraní nebylo málo, je připraven klasický tetris, ovšem se zvířaty. Tato svým způsobem výuková hra slouží k rozřazování zvířat do různých tříd – plazů, savců, ryb, hmyzu a ptáků. Pomocí klávesových šipek se se zvířaty, která zastupují „tetrisí“ kostky, hýbe a řadí se do trojic. Tři stejná zvířata v trojici vymizí.Tomík - tetris
Dalším prostředkem k zábavě je hra s názvem „Kdo se čím živí“. V této hře loví tučňák potravu a má za úkol se prostřednictvím hráče vyhýbat živočichům-nepřátelům.
Zastoupeno v programu je i pexeso, s čím jiným než se zvířaty.
V rubrice pojmenované „Studium“ lze absolvovat poměrně obsáhlý výklad o zvířecí říši i jejích zástupcích.

Jednotlivé hry lze ukládat, a to až na šest pozic. Samozřejmostí je také otevření již uložené pozice.
Nastavit lze jednotlivé stupně obtížnosti. Začátečníkům a živočišné říše neznalým se samozřejmě doporučuje začínat od píky.
Ovládat je možno také hlasitost zvuků v programu a hudby. Ta příjemně podbarvuje pozadí programu.
V programu lze také najít album ohrožených druhů. Dítko během absolvování jednotlivých úkolů sbírá 23 zvířat, která jsou umístěna na různých místech v programu. Jednotlivé „odhalené“ zástupce ohrožených druhů lze následně najít ve zmiňovaném albu, kde bude ke zvířatům podána vyčerpávající informace.

Vzhledová stránka

Tvůrci programu si na aplikaci dali opravdu záležet. Vše je nádherně graficky zpracováno. Přestože titul nepochází z českých luhů a hájů, je bravurně namluven známými hlasy.

Celkový dojem z programuTomík - hra

Dojem z Tomíkova dobrodružství v ZOO je velmi pozitivní. Program za cenu necelých pěti set korun nabízí opravdu velké množství informací. Ty přijdou vhod nejen dítěti, které dělá do říše zvířat první krůčky, ale i všem, co do této oblasti již pronikli, ale znalosti si budou chtít ještě více prohloubit.
Také svou grafickou stránkou si aplikace přízeň dítěte jistě udrží po dlouhou dobu.

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz