Vybíráme ty nejlepší aplikace pro iPad, které stojí za to stáhnout

aktualizováno 
Pokud něco stojí za masovým úspěchem tabletů, pak jsou to aplikace. Tisíce aplikací. Vyznat se v té hromadě ale není nijak jednoduché a na pokusničení nemá každý nervy, ani čas. V novém seriálu vám představíme aplikace, které by ve vašem iPadu neměly chybět.

Aplikace pro iPad | foto: screenshot Technet.cz

Pulse: Všechy zprávy jako na dlani

Při slovním spojení "RSS čtečka" se asi většina čtenářů rozzívá tak, že si bude muset čelist zavřít ručně. V případě Pulse by to však byla reakce zcela nepatřičná.

Program nabízí stovky časopisů, blogů a dalších RSS kanálů, k jejichž odběru se můžete přihlásit. Vše je tematicky katalogizováno, přidat si můžete samozřejmě ručně i další zdroje.

Aplikace pro iPad - Pulse

Program pak vytvoří vodorovné pásy zpráv pro každý kanál, zpravidla zobrazí nadpis článku a fotografii, případně nadpis a úvod. Pásů můžete mít pod sebou prakticky libovolný počet a tak máte aktuální články a příspěvky ze všech svých oblíbených webů na jedné stránce, prohlížitelné dotykem prstu.

TuneIn Radio: Hudební cestování z pohodlí gauče

Zajímá vás, co zrovna hrají rádia v Dominikánské Republice, nebo na Madagaskaru? Aplikace TuneIn rádio je vybavena katalogem padesáti tisíc rozhlasovách stanic, ve kterých můžete vybírat prstem na mapě a jejich internetové streamy si přímo pouštět.

Na mapě si vyberete "špendlík", který je vždy zabodnutý do některého města. Tím rozbalíte seznam rozhlasových stanic, které z daného místa vysílají a mají i internetové vysílání. Dalším kliknutím stanici spustíte. V placené verzi můžete vysílání i nahrávat.

Aplikace pro iPad - TuneIn Radio

Nechybí usínací režim "sleep" a také možnost buzení konkrétní stanicí. 

iVysílání: skvěle zpracovaný archiv České televize

Kompletní archiv pořadů české televize, který je dostupný přes internetový portál České televize iVysílání, nyní můžete přehrávat i pomocí šikovné aplikace. Pořady můžete vybírat z abecedního seznamu, nebo chronologického výpisu podle data vysílání.  

Aplikace pro iPad - iVysilani

U seriálů je k dispozici nabídka dalších dílů pořadu, můžete vytvářet vlastní playlisty, případně video nasdílet prostřednictvím sociálních sítí, nebo e-mailu.

Video samozřejmě může běžet i v celoobrazovkovém režimu. 

The Weather Channel: předpovědi počasí pro celý svět

Jaké je kde aktuálně počasí? A jak tam bude zítra, nebo pozítří? Můžete si vytvořit seznam míst na zemi, u kterých vás počasí zajímá a pak mezi těmito předpověďmi rychle přepínat. Hodit se mohou radarové snímky graficky znázorňující srážky, mraky, teplotu, UV index, nebo úhrn srážek (voda, sníh) za posledních 24 hodin.

Aplikace pro iPad - The Weather Channel

Podívat se můžete i na videopředpovědi počasí a související reportáže a listovat tweety z kolekce TWC - napříkld Hurricane Central.

Planetary: hudební přehrávač s hodně zvláštním rozhraním

Zatímco ostatní aplikace lze směle označit jako praktické, Planetary je rozhodně naprosto nepraktická. Nelze ji však upřít nápaditost.

Vždy po startu několik sekund analyzuje vaši hudební knihovnu a vytvoří z ní takzvané galaxie. Vy pak hudební sbírkou procházíte jako vesmírem - alba jsou planety a jednotlivé skladby jejich měsíce.   

Aplikace pro iPad - Planetary

Řazení probíhá dle prvních písmen interpretů, více možností aplikace nenabízí. Vybírat se ale můžete z několika režimů pohybů v hudebním vesmíru, včetně využití gyroskopu iPadu.

FlipBoard: vytěží ze sociálních sítí maximum

Postují vaši přátelé na Facebooku nebo Twitteru hodně odkazů na zajímavé články a blogy? Jedna ze situací, kdy FlipBoard oceníte. Jednou z jeho funkcí je, že načte odkazované stránky a z úvodního obrázku a prvních odstavců vytvoří "poutací články" a poskládá je do layoutu nápadně připomínajícího noviny. Kliknutím na titulek se pak přenesete na celou verzi článku. Samozřejmě, mix je okořeněn i běžnými statusy přátel.

Původní verze Flipboardu pro iPad. Lišta s vyhledáváním zdrojů a klíčovými...

Můžete se také vytvořit (nebo jen použít předdefinované) skupiny informačních zdrojů, z nových článků FlipBoard poskládá podobnou mozaiku, jako ze sociálních sítí. V tu chvíli se však funkcí hodně blíží aplikaci Pulse - je jen na vás, která vám bude vyhovovat více. V redakci jsme se shodli na Pulse. Ale nainstalované mámě obě.

Jaké jsou vaše oblíbené aplikace pro iPad?

Podělte se s námi v diskuzi, jaké aplikace rádi používáte? Nejzajímavější připojíme do dalších dílů seriálu.

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Software zdarma: najděte hluchá místa wi-fi sítě nebo zkontroluje USB

Ilustrační foto - wifi

Vizualizujte, spravujte a odstraňujte mrtvé zóny v bezdrátové síti pomocí NetSpotu. Která data na datovém úložišti...

Tipy pro Windows 10: více místa na ploše či vrácení provedených změn

Tipy a triky pro Windows 10

Nechte zmizet hlavní panel a získáte trochu místa na ploše. Poradíme, jak klávesovou zkratkou vrátit provedené změny či...

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Najdete na iDNES.cz