Software zdarma: vyzkoušejte nejlepší program pro vzdálenou plochu

  7:01aktualizováno  7:01
Pryč jsou dny, kdy vzdálený přístup k počítači patřil k nejobtížnějším procesům. Nyní tak lze činit pohodlně, a dokonce bezplatně díky programu CloudBerry Remote Assistant.

ilustrační snímek | foto: Creative Commons

CloudBerry Remote Assistant 2.2 – freeware

TeamViewer je nepsaným králem mezi programy pro sdílení vzdálené plochy počítače, respektive připojení se k němu na dálku. Zdaleka však není jediným svého druhu. Jeho aktuálně jedna z nejlepších alternativ se jmenuje CloudBerry Remote Assistant.

Nabízí sdílení obrazovky a přístup ke vzdálené ploše počítače. Sází především na jednoduchost a intuitivnost celého procesu připojení k požadovanému počítači. Běžet musí na každém z počítačů, které se mají propojit. Následně je třeba zadat vygenerované a zobrazené ID a heslo na obou zařízeních. V nastaveních lze vybrat, zda má dotyčný jen sledovat aktivitu, nebo může na ploše provádět různé úkony. Součástí programu je i hlasová a textová komunikace. Samozřejmostí je bezpečnost, a tak je spojení šifrováno - algoritmem RSA. Kromě toho jsou připojení také zabezpečena šifrováním SSL. Dalo by se říci, že program v sobě kombinuje vše nejlepší z podobných programů. Oproti těm pokročilým je však dostupný zdarma, a to je velká výhoda zejména pro běžné domácí použití.

CloudBerry Remote Assistant
Informace o programu
Operační systém: iOS, Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ intuitivnost
+ pokročilé šifrování
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,8 MB).

HDDScan 4.1 – freeware

HDDScan je nástroj pro diagnostiku datového úložiště, jako je HDD, SSD, a to včetně těch externě připojených. Program otestuje zařízení, zda nevykazuje nějaké chyby a v případě, že něco najde, se v dostatečném předstihu můžete připravit na jeho výměnu.

Program umí otestovat a případně najít špatné bloky na plotnách či vadné sektory, zobrazit informace ze S.M.A.R.T, a měnit některé parametry, jako třeba uspání disku, AAM, APM seek atd. Navíc umí změřit teplotu disku a má testovací nástroje pro prověření výkonu disku, jehož výsledky se zobrazí v grafu. Možné je ho ovládat také z příkazové řádky.

HDDScan
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pro HDD, SSD a další
+ několik testů
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,7 MB).

Ultracopier 2 – freeware

Pro kopírování velkých objemů dat je dobré využít nějakého speciálního pomocníka. Jedním takovým je například Ultracopier.

Datová úložiště, která dnes mají i několik terabajtů nejsou vzácností a pokud jejich obsah potřebujete dostat někam jinam, potom je vhodné na to jít poněkud jinak než jen klasickým kopírováním. Tento obsahuje pokročilé nástroje a funguje na všech datových úložištích jako HDD, SSD, Blu-ray atd., zkrátka všude tam, kde pracuje normální souborový správce.

Zvolíte si, odkud a kam se mají data kopírovat, přidat můžete i další parametry. Například vítanou možností je omezení na určitou rychlost kopírování, čímž se postaráte o to, že datové úložiště nebude vytíženo kopírováním na sto procent a vy tak budete moci nadále pracovat. Nechybí ani reporty, které podají zprávu o tom, zda vše proběhlo v pořádku. Nastavit lze také to, co má dělat, pokud dojde k nějaké kolizi (například se objeví stejný soubor), nebo kopírování pozastavit, případně nastavit automatické přejmenování kopírovaných dat. Obsahuje i další užitečné funkce.

Ultracopier
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ omezení rychlosti kopírování dat
+ lze nastavit, co má dělat v případě stejných dat
- uvítali bychom formou klasického správce souborů
80%
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (15 MB).

DirPrintOK 3.4 – freeware

Pokud jste pokročilý uživatel počítače, potom umíte používat příkazový řádek, a tak pro vás není problém si nechat vypsat na monitor anebo rovnou do souboru obsah složky. Pokud to neumíte nebo na to chcete jít pohodlněji, potom zkuste tohoto pomocníka.

DirPrintOK umožňuje vypsat a ukládat obsah složky nebo celé struktury složek do souboru. Složky můžete procházet pomocí rozhraní podobného Průzkumníku Windows a případně filtrovat obsah složky podle přípony souboru nebo zástupných znaků. Můžete také klepnout pravým tlačítkem myši a vyloučit vybrané soubory nebo složky z výpisu. Obsah složky lze seskupit podle cesty, data, velikosti nebo přípony souboru a můžete přizpůsobit sloupce, které mají být zahrnuty do seznamu. Kromě tisku obsahu složky můžete seznam exportovat také do formátu XLS, HTML, CSV nebo TXT.

DirPrintOK
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ snadná obsluha
+ různé filtry
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (854 KB).

Přechod na DVB-T2

Od 27. 11. bude zahájen postupný přechod na vysílací standard DVB-T2. Proces by měl být dokončen do poloviny roku 2020. Diváci si tak musí pořídit televizi s podporou kódování H.265 (HEVC) nebo starší televizi doplnit vhodným set-top boxem.

  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Příprava na šílené přistání. IL-62 bude doslova lízat vrcholky stromů

Osmdesátitunový Iljušin IL-62 přistál na hrbolaté travnaté louce na kopci za lesem. To není začátek nepovedeného vtipu,...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fatální omyl. Jak Američané napadli Rusy a zabili generála Kotova

Mezi nepříjemné válečné omyly patří střelba do vlastních řad, případně po spojencích. Jedna taková událost se stala i...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  • Další z rubriky

Jak si na libovolném tabletu udělat noc. Aplikace pro každý den

V dnešním přehledu nových aplikací pro tablety najdete například jeden zajímavý nástroj na sledování sportovních...

Tipy a triky pro Windows 10: vyzkoušejte chytřejší úložiště i klávesnici

Windows 10 má nyní lepší správu diskového úložiště. Podívejte se i na vylepšení virtuální klávesnice a automatickými...

Aplikace pro nadšence: souborový správce či test počítače

V minulém týdnu jsme od vývojáře SoftwareOK přinesli první várku, ve druhé nyní nabízíme mimo jiné souborového správce,...

Software zdarma: dolování textů z obrázku i při screenshotování

Převést text z obrázku, i když pořizujete snímek obrazovky, pomůže specialista ShareX. Nastavit jedním klikem citlivost...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 46 000 Kč

Najdete na iDNES.cz