Software zdarma: Zapomeňte na Skype. Je tu Line se 46 000 stickers

aktualizováno 
Jste frustrovaní z nestálých aktualizací Skypu? Vadí vám, že pro přátele jste on-line, i když máte PC vypnutý? Potom zkuste rychle rostoucí chatovací nástroj Line s obrovským množstvím nálepek. Poznejte také program PicPick, sloužící pro snímání dění na obrazovce. Vytvořit start nabídku na USB flash disku je práce pro SyMenu. A My Lockbox pohodlně skryje vybrané složky v PC.

Line | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Line 6.8 – freeware

Line je japonská komunikační síť a stejnojmenný klient, určený pro bezplatnou komunikaci v nejrozšířenějších mobilních platformách a zařízeních. V posledních měsících patří mezi nejrychleji rostoucí platformy svého druhu přinášející řadu vychytávek.

Více jak 220 milionům uživatelů (Skype jich má přes 300 milionů) podobně jako konkurenční produkty nabízí možnost zdarma posílat zprávy, SMS, telefonovat a sdílet multimédia. Nejde o horkou novinku, neboť Line byl na trh uveden před čtyřmi lety, ale v současné době vzbuzuje pozornost po celém světě. Za to může několik zajímavých funkcí. Tou první je, že byl primárně vyvinut pro mobilní zařízení, dále se odlišuje širokou kolekcí smajlíků a nálepek (stickers). Aplikace je totiž zaměřena na generaci Y a těm nabízí více než 46 000 kreslených obrázků, které vytvořili umělci z celého světa. Balíček nálepek se prodává za 1,99 dolaru. Mezi dalšími funkcemi najdete možnost využít zobrazení příspěvků na časové ose (podobně jak je tomu u Facebooku) a určit, kdo je bude moci prohlížet, či založit vlastní chatovací místnost až pro 100 osob. Nesmíme zapomenout ani na integraci miniher.

Line
Informace o programu
Operační systém: BlackBerry, Mac OS X, iOS, Android, Windows Phone, Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ obrovské množství smajlíků a nálepek
+ časová osa
+ konferenční místnosti
- registrace pouze přes smartphone
- jeden účet lze použít pouze na jednom PC a mobilním zařízení
75 %
  • Stahujte ze Sunečnice.cz na této adrese (33,7 MB).

PicPick 4.2 – freeware pro nekomerční účely

Ať už si chcete zaznamenat nějaký okamžik z displeje – a nechcete vytahovat telefon – či někomu poslat informaci zobrazenou na displeji, potom se může hodit program pro snímání pracovní plochy. Tento program umí snímat i z internetových prohlížečů a obsahuje editor pro následnou úpravu.

Po instalaci program čeká na příkaz od uživatele v informační části hlavní lišty. Ke snímání lze použít až sedm různých režimů (celou plochu, aktivní okno, vybrané okno atd.). Po „vyfocení“ obrazovky je možné obrázky upravit. Editor nabízí práci s barvami, pravítkem či úhloměrem. Přidávat lze i texty, kreslit různé tvary a další efekty. Poradí si s ukládáním celých webových stránek bez nutnosti jimi skrolovat, automaticky obrázky umí odesílat na zadané FTP, podporuje snímání ze dvou monitorů či virtuálních desktopů a nechybí mu klávesové zkratky. Uživatelské rozhraní je podobné tomu, co známe z Office – pás karet.

PicPick
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ několik režimů snímání
+ vestavěný editor
+ možnost odesílat obrázky na FTP
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Sunečnice.cz na této adrese (11,8 MB).

SyMenu 5 – freeware

Nedáte-li z ruky svůj USB flash disk, potom by se vám mohla hodit aplikace, která zastane práci za klasickou start nabídku.

SyMenu je přenosná nabídka programů, které máte uložené na USB flash disku. Slouží ke snadnému a rychlému přístupu k aplikacím a dokumentům. Program běží jako ikona v systémové liště, odkud si můžete spustit vlastnoručně vytvořené menu. To se připravuje drag-and-drop metodou vybráním položek na USB flash disku. K nim lze přiřadit také klávesové zkratky pro spouštění, řadit je do hierarchických struktur složek, přidávat ikony a také nastavovat pokročilé parametry. Mezi další funkce patří nastavitelné režimy rozhraní, automatické spuštění programů, podpor pro gesta myši atd. SyMenu je navržen pro USB flash disk, ale lze ho využít i jako běžný spouštěč aplikací přímo v operačním systému Windows.

SyMenu
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ možnost spouštěč přizpůsobit
+ klávesové zkratky
+ stromová struktura a ikony
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Sunečnice.cz na této adrese (2 MB).

My Lockbox 3.9 – freeware

Dokáže skrýt vybrané složky ve Windows, a tak nikomu neumožnit do nich nejen vstupovat, ale dokonce o nich ani nebude mít tušení. Pro opětovné zobrazení je nutné zadat předem nastavené heslo.

Tato aplikace v žádném případě nenahrazuje šifrovací programy. Chcete-li, aby se k vašim souborům nikdo nedostal, potom si pořiďte nějaký šifrovací software. Jestliže vám jde jen o jednoduché zabezpečení heslem a také ukrytí složky na disku, pak vám My Lockbox poslouží více než dobře. Složku dokáže skrýt i před správcem systému. Po spuštění stačí zadat vlastní heslo a následně vybrat složku ke skrytí a kliknout na tlačítko Zamkni nebo Odemkni. Program se také integruje do kontextového menu a složky umí skrývat po uplynutí určitého času.

My Lockbox
Informace o programu
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlé a jednoduché řešení
+ zabezpečení heslem
- zabezpečit lze pouze jednu složku
- nutí instalaci zbytečného programu
75 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,9 MB).

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

Světlý motiv v jarní verzi Windows 10  2019

Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

Další z rubriky

Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

Tablet pro práci i zábavu

Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

Světlý motiv v jarní verzi Windows 10  2019

Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

Jak na převod textů pro pohodlné čtení v čtečce elektronických knih

Ilustrační foto - čtečka knih

Elektronické čtečky knih nemusí nutně sloužit pouze ke čtení zakoupených digitálních verzí knih. Pokud se v nich chcete...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz