Užitečné aplikace pro každý den - díl 23.

aktualizováno 
Vlastníte operační systém Windows 95/98 nebo ME, ale i přesto byste rádi kopírovaly data z NTFS disků? Používáte pro elektronickou poštu Outlook (Express) a nevíte si rady s nevyžádanou poštou? Chcete si prohlédnout pokusy o připojení k vašemu PC? Uvítali byste sadu nepostradatelných nástrojů pro odstranění spyware a domovských stránek IE v jednom balíčku?

DiskInternals 1.01 – freeware
Tento freewarový nástroj vám umožní číst data z pevných disků se souborovým svazkem NTFS i pod operačními systémy Windows 95, 98 a ME. Díky tomu tedy budete moci přistupovat i na takto formátované disky a to nejen místně, ale i po síti. Jen pro úplnost dodáváme, že NTFS formát se objevil až s příchodem Windows 2000. Proto není ve starších verzích systému Microsoft podporován. Můžete však využít externí utilitky, které jim tuto možnost přiřadí. Jednou takovou je i právě DiskInternals. S jeho pomocí však data můžete pouze z disků načítat ne na ně ukládat. Tím zaručuje, že data na plotnách disků budou neustále v bezpečí. Práce s programem je jednoduchá. Stačí ho pouze nainstalovat. Sám se již postará o zpřístupnění disků v NTFS. Vítaná je i možnost pracovat s diskovými obrazy (image). Potřebujete-li tedy zkopírovat data uložena na médium formátované NTFS a používáte stále ještě Windows 95, 98 či ME, pak DiskInternals jistě uvítáte.

 • Program stahujte na této adrese (605 kB).
 •  DiskInternals

  SPAMfighter 2.96 – freeware
  Používáte pro práci s elektronickou poštou program Outlook či Outlook Express? Také vás již nebaví neustále stahovat a následně promazávat reklamní nevyžádané e-maily? Potom je můžete eliminovat pomocí šikovného prográmku SPAMfighter. Jak je již z názvu patrné jde o pomocníka proti spamu. Mnoho anti-spamových produktů se spoléhá na filtry a jiné pravidla založené na řadě technologii, ale každým dnem se objeví nová řada spamovacích adres na které nejsou připravené. Zkrátka co pracuje bezproblémově dnes, nemusí správně fungovat zítra. SPAMfighter pracuje zcela jinak. Přijde-li vám nová pošta, okamžitě bude testována zda nejde o spam. Pokud testem neprojde, dojde k přesunutí do speciální složky vytvořené samotným programem. I tak se však může stát, že některý nevyžádaný e-mail sítem projde. Potom tedy nezbývá nic jiného, než ho pomocí tlačítka za spam označit a program se postará o přiřazení této adresy do listu blokovaných e-mailů. Zároveň tyto informace poskytne dále a pokud se tento záznam objeví několikrát, potom dojde k updatu černého listu všech instalovaných klientů na celém světě. SPAMfighter je dostupný v několika jazycích mezi, kterými však zatím čeština chybí. Jde tedy o nástroj, který je jednoduchý, spolehlivý a účinný.

 • Program stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • SPAMfighter

  FirePanel XP 1.5.1720 – freeware
  Minulý týden jsme vám představili prográmek, který znemožňuje komukoliv vypnout integrovaný firewall v systému Windows XP s SP2. Dnes přidáme ještě jednu utilitku, která slouží pro analýzu tohoto Microsoft firewallu. Jde tedy o doplněk (ne samotný firewall) pracující v systémech Windows XP SP2 a Windows Server 2003. Dokáže sledovat činnost firewallu, zobrazuje statistiku a pomáhá v reálném čase upozorňovat na nebezpečí pocházející ze sítě. Jeho využití se tedy nabízí v případě, potřebujete-li vědět, co proudí z počítače do sítě, nebo máte např. podezření na špehovacího agenta. Bohužel nástroj trpí několika neduhy (v programu není možné nastavit automatické spouštění, k dispozici není tlačítko pro minimalizaci a ukončení, apod.). Pro jeho použití je zapotřebí mít instalován .NET Framework 1.1.

 • Program stahujte na této adrese (464 kB).
 • FirePanel XP

  Trojanhelp tools 1.0 - freeware
  Na závěr vám vřele doporučíme český balíček s názvem Trojanhelp tools. Máte-li tedy problémy se spywarem, výchozí stránkou, viry apod. a nevíte jak se jich zbavit, potom jistě sáhnete buď po manuální editaci systémového registru, nebo použijete některý z antišpehovacích programů. Aplikací však existuje opravdu velké množství a většina z nich je vhodná jen pro některé situace (existuje na tisíce různých škodlivých kódů). Nevíte-li tedy po kterém sáhnout, budete muset experimentovat. Stahovat je jednotlivě, ovšem bylo časově velmi náročné. Proto přišel človíček říkající si Tomas Jonns s nápadem, vytvořit balíček utilitek, ve kterém se budou nacházet jedny z nejlepších. Trojanhelp tools je k dispozici dokonce hned ve dvou verzích Profi a Lite - lišící se počtem programů a velikostí. Profi balík obsahuje nejlepší plné freewarové (zdarma) prográmky proti spyware: Ad Aware standart + návod, Ad Aware SE + návod, Spybot + návod, Bazooka cleaner + návod, SpyAd Exteriminator + návod, Browser hijack blaster + návod, CW shredder + návod, HijackaThis + návod a odinstalovávače nežádoucích stránek. V Lite verzi naleznete: CW shredder + návod, HijackThis + návod a odinstalovávače nežádoucích stránek. Oba balíky jsou pravidelně aktualizovány a průběžně doplňovány o nové aplikace.

 • Trojanhelp tools Profi 1.00 stahujte zde (11.6 MB).
 • Trojanhelp tools Lite 1.00 stahujte zde (388 kB).
 • Trojanhelp tools

  50. výročí přistání na Měsící

  Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

  Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
  O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
  Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
  Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

  Nejčtenější

  VIDEO: Do nezdaru na Měsíci zbývaly sekundy, astronauty zachránila propiska

  K 50. výročí přistání na Měsíci připravilo Planetárium Praha maketu modulu...

  Jen příprava na start z Měsíce trvala astronautům čtyři hodiny. Tak složitá byla situace dvojice Američanů, kteří...

  Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

  Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

  Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

  „Stanuli jsme na Měsíci jménem celého lidstva.“ Nové fotky z Apolla 11

  Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva....

  Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva. Přesto se najdou fotografie, které jste...

  Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

  Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

  Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

  Co kdyby posádka Apolla 11 zemřela na Měsíci? Bílý dům s tím počítal

  Pohled na veškeré vybavení, které astronauti na povrchu zanechali: vlajka,...

  Pro případ neúspěchu mise Apollo 11 měl prezident Nixon připravený smuteční projev, který by přečetl světu. Těla...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: jak zrušit automatické spouštění Skype

  Windows 10

  Vyřadit automatický start aplikace Skype společně s Windows je složité. Klasické metody nepomáhají. Podíváme se však i...

  Budete to vědět jako první. RSS čtečky ukážou, co se právě děje

  Ilustrační foto - informace

  Co se děje na internetu, se dozvíte prakticky ihned. Umožní to hlídači webového obsahu, tedy RSS čtečky. Poslouží...

  Aplikace pro tablety: Vyzkoušejte nový bezpečný a superrychlý prohlížeč

  Nové aplikace k nedělní koupeli (ilustrační snímek)

  Kdo je nespokojený s rychlostí načítání webových stránek, může vyzkoušet testovací verzi připravovaného internetového...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz