Upravte si klávesnici a zjistěte co vám běží v PC

aktualizováno 
Štve vás rozložení kláves na nové klávesnici? Máme recept na nápravu. Víte jak hlídat, zda opravdu surfujete na těch stránkách, na kterých jste chtěli (nikoliv na podvržených). Máme pro vás i českou aplikaci, co vás upozorní na to, co v PC běží. Poradíme i jak lépe ovládat CDMA modem.

SharpKeys 1.1 – freeware
Chtěli byste mít klávesnici s vlastním rozložením kláves? Že jde o drahou záležitost a kupovat se vám nic nechce? Také nemusíte. Takovouto klávesnici si totiž lze vytvořit během chvilky a to velmi jednoduše. Stačí si totiž nainstalovat aplikaci SharpKeys a začít ji používat.

Tento jednoduchý produkt totiž dokáže během chvíle změnit rozložení kláves ve Windows XP. Libovolné klávesy tak namapuje na jiné a přitom nemusí běžet na pozadí systému a to ani jako služba Windows. Změny totiž provede zápisem přímo v systémovém registru. Práce s programem není nikterak složitá. Po instalaci a spuštění se zobrazí černé okno a vy tlačítkem Add vyvoláte dialogové okno. Na levé straně naleznete seznam všech možných kláves používaných ve Windows a na pravé potom seznam možných změn kláves. Nyní si vyberete konkrétní klávesu (např. G) a na pravé straně jí přiřadíte jiný význam např. H. Okno potvrdíte a změny musíte do systémového registru zapsat tlačítkem Write to registry. Změny se projeví ihned po restartu systému. Jedinečnou funkcí je i seznam již změněných kláves, takže máte naprostou kontrolu nad předefinovanými klávesami a lehce je můžete vrátit zpět.

 • Program stahujte na této adrese (1 MB).
 • SharpKeys

  FastDNS 3.8 - freeware
  Pokud nejste zrovna počítačovými specialisty či odborníky na internet, potom vám zřejmě soubor s názvem HOSTS asi nic neřekne. Ti znalí však velmi dobře vědí, jak je tento soubor, respektive záznamy v něm důležité. S jeho pomocí se totiž mohou převádět internetové adresy na IP adresy. Toho většinou zneužívají zlomyslné programy. Ty potom dokáží například po zadání adresy www.google.com zobrazit místo známého vyhledávače stránku s pochybným obsahem - a to právě díky záznamu v souboru HOSTS. FastDNS je tak nejen hlídač pokusů o změny v souboru, ale také jednoduchý editor pro povolení nebo zakázání zobrazování vybraných webů. Na základě toho může docházet i k jejich rychlejšímu načítání. Po spuštění máte na výběr pět záložek, z nich jsou důležité především první tři. V první naleznete povolené (Allowed) internetové adresy. Pokud je někdo zadá do browseru, dojde vždy k jejich zobrazení a navíc bude tento server již díky uložené IP adrese mnohem rychleji nalezen. Druhá záložka naopak blokuje nežádoucí adresy. Nechcete-li tak z jakéhokoliv důvodu zobrazovat některé stránky, přidejte je do seznamu. Poslední záložka slouží pro práci s oblíbenými položkami v IE a Firefoxu. Program pro svůj chod vyžaduje platformu .NET Framework.

 • Program stahujte na této adrese (246 kB).
 • FastDNS

  Execute Manager 2.1 - freeware
  Execute Manager je aplikace určená pro každého, kdo chce mít kontrolu nad vším, co se děje v jeho počítači. Můžete kontrolovat veškeré procesy, prohlížet jejich načtené moduly, budete vědět, kdy byl jaký proces spuštěn či ukončen, můžete blokovat jakýkoliv proces a vytvářet i plánované Úlohy. V poslední verzi přibyla možnost kontrolovat jednotlivé procesy antivirovým programem AVG a vyhledávat o nich informace na internetu. Nechybí zde ani administrace programů po spuštění Windows. Produkt se skládá ze tří hlavních menu. V nich budete mít přehled nad vším, co je spuštěno v PC. I přestože nejde o žádnou převratnou věc, může Execute Manager udělat některým uživatelům radost svojí jednoduchostí a přehledností. Program pro svůj chod vyžaduje platformu .NET Framework.

 • Program stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Execute Manager

  EurotelFreeDialer 1.297 – freeware
  Tento prográmek je určen všem majitelům internetového připojení od společnosti Eurotel, kteří se připojují prostřednictvím CDMA modemu. Jeho cílem je nabídnout lidem software, jenž bude alternativou k oficiálnímu softwaru dodávaného s modemem. Na jeho funkčnost si totiž stěžuje mnoho lidí a proto by tato alternativa měla pomoci. Obsahuje i řadu vylepšení, takže si lehce budete moci vybírat z vytvořených účtů, libovolně nastavit kterýkoliv účet jako implicitní. Zobrazuje i stav signálu a baterie. Při samovolném odpojení dokáže znovu připojit, restartovat USB port při odpojení, připojit po startu aplikace či Windows, plovoucí okno a ještě více.

 • Program stahujte na této adrese (731 kB).
 • EurotelFreeDialer

   

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

  Ilustrační foto - počítač

  Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Najdete na iDNES.cz