Udělejte si záložní kopii z audio CD

aktualizováno 
Chcete vědět, jak obejít ochranu proti kopírování? Kolik stojí levná LCD? Zajímá vás, jak je legislativně ošetřeno kopírování hudebních CD pro vlastní potřebu? Čtěte Technet.cz

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Další varianta viru Bagle dobývá internet

28.01. - Majitelé počítačů mají na krku další starost v podobě nového viru. Hlavně z USA se do Evropy začala šířit nová nákaza označená jako Bagle.AZ. Šíří se e-mailem i ve sdílených složkách a dokáže se houževnatě bránit odstranění ze systému. Soubory stahuje i z českých stránek.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Získejte pseudonym, jaký mají pornohvězdy

28.01. - V dnešním rozmanitém díle seriálu S Technetem za zábavou a poučením se vydáme loupit, změníme si jméno, zúčastníme se soutěže o nejlepší návrh automobilu a nakonec potrápíme mozek logickou hrou.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Přišlo velké zdražení většiny procesorů a pamětí

28.01. - I přes neustále klesající hodnotu amerického dolaru se ceny pamětí a procesorů vydávají směrem nahoru. Naštěstí to neplatí pro všechny sledované modely a v některých případech se objevují i výrazné slevy. Bohužel však jen u těch méně populárních.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

ICQ2Go - chatujte odkudkoliv

28.01. - Pojďte si stáhnout další verzi populárního kecálka s novými vlastnostmi. Vyzkoušejte rychlý a stabilní internetový prohlížeč s nízkými systémovými nároky. Vyčistěte Mozillu, Netscape, Firefox, Operu a operační systém od nepotřebných stažených dat. A také se pojďte podívat v propracovaném programu na možnost, jak zhubnout.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sveďte bonbónovou bitvu

28.01. - V dnešním díle našeho seriálu vám představíme jednu zajímavou dětskou pušku, která je však na rozdíl od jiných militaristických hraček poměrně nevinná, protože používá jako střelivo populární žužu bonbóny. Dále zde najdete mimo jiné měsíční boty nebo toaletní papír pro věrné fanoušky Monty Pythonů.
rubrika: Digitál

Staňte se pánem všech monster v RPG Kyle´s Quest a vyražte do kasina

28.01. - Přinášíme vám další nadílku nových a aktualizovaných her pro vaše handheldy včetně tradiční rubriky Klasika se zábavnou hrou Chameleon. Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali realtimového RPG Kyle´s Quest Dungeons a dalších novinek, které vám jistě dají nějaký čas zabrat.
rubrika: Palmare

Ideální grafika pro většinu požadavků: X700 na trhu

28.01. - Právě včas, s intelovským uvedením čipů Sonoma aneb "Centrino 2", představila firma ATI řešení pro notebooky střední třídy. X700 vyplňuje mezeru mezi čipy X300, X600 - a extrémně rychlým, ale náročným čipem X800. Co nabízí uživatelům čip X700? A co naopak nenabídne?
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Na státní web za miliony chodí jen minimum lidí

28.01. - Portál veřejné správy, který vznikl před dvěma lety jako hlavní rozcestník pro další státní stránky, trápí nízká návštěvnost. Stát za něj přitom platí každým rokem 40 milionů z peněz daňových poplatníků.
rubrika: Byznys

Sobota

Snowboarďáci už kolují ve dvou pirátských verzích

29.01. - Brzy se vám může stát, že už si nebudete moci aktualizovat svoje nelegální Windows. Microsoft straší a Google chce poskytovat telefonování po internetu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Zázračná nálepka, nejrychlejší karta a landscape mód pro Clié

29.01. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o zařízení Dataphone III, které kombinuje mobil a PDA. Přinesli jsme vám souhrn testu zázračné samolepky, která má zvýšit výdrž baterie a snížit dobu nabíjení a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Zameťte stopy v počítači a vyberte si flashový přehrávač

29.01. - Víte jak přejít z AVI na DVD jedním klikem? Máte nepořádek na svém disku? Nemůžete si vybrat ze záplavy freemailů? Zkuste články na Technet.cz
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Pondělí

Kodak uvedl první kompaktní digitální fotoaparát s Wi-Fi

31.01. - Společnost Kodak představila na veletrhu CES tři nové digitální fotoaparáty. Největší pozornost si vysloužil model EasyShare-ONE, který při minimálních rozměrech nabízí vyklápěcí dotykový displej a navíc zvládá bezdrátovou komunikaci standardu Wi-Fi.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Vyrovnají se malé freemaily těm velkým?

31.01. - V předchozí části našeho přehledu jsme si představili největší české freemailové weby. Dnes probereme několik freemailů, které patří mezi ty menší a kromě toho jsem zařadili již fungující Email.cz. Dále se zamyslíme nad tím, jak by měl vypadat ideální freemail.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Ovládejte Media Player z PDA a získejte rozsáhlý slovník zdarma

31.01. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu MyHome, který pohlídá a eviduje vaše výdaje. Vyšla nová verze aplikace MetrO, WifFi najde nejbližší access pointy a MiCard zjistí informace o vaší SIM kartě.
rubrika: Palmare

Sdílejte 85 Mbit přes elektrickou zásuvku

31.01. - Přes běžnou zásuvku lze "protlačit" až rychlost běžné sítě, bez potřeby vrtání a zavádění síťové infrastruktury. S novými adaptéry devolo lze propojit domácnost či firmu pomocí existující elektrické sítě - prostě stačí jen táhnout data z vodiče a to rychlostí téměř 100 Mbit/s.
rubrika: Notebooky

Úterý

Nové LCD zdvojnásobí jas a zlatý padák pro CEO palmOne

01.02. - Kromě informování o nové technologii výroby LCD byla vydána také java pro zařízení Tungsten T5 a Treo 650. Stáhnout si můžete rovněž kompletní encyklopedii Wikipedia pro PDA.
rubrika: Palmare

Čím zálohovat a kopírovat DVD?

01.02. - Tak, jako minulý rok touto dobou padaly razantně ceny počítačových DVD vypalovaček, tak dneska padají ceny klasických DVD přehrávačů. Jejich ceny jsou den ode dne nižší a tak si domácí kino může pořídit stále vetší procento z nás. Budete-li si navíc vytvářet sbírku svých DVD filmů, není vůbec od věci pořídit si kvalitní aplikaci na jejich zálohování.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nakupujte MP3 hudbu na internetu. Poradíme vám jak.

01.02. - Nákupy zboží prostřednictvím internetu jsou dnes již běžnou záležitostí. Mezi oblíbené artikly patří kuchyňské spotřebiče, klasická i bílá elektronika, knihy, DVD, ale také hudební cédéčka ad. Ovšem: nepřemýšleli jste už o koupi jednotlivých skladeb (alb) vaší oblíbené kapely v podobě komprimovaných hudebních souborů? Přečtěte si, jak na to.
autor: Libor Kříž
rubrika: Digitál

"Sto dolarů za PC? Jde to," řekli na ekonomickém fóru v Davosu

01.02. - Trh v rozvinutých zemích je informačními technologiemi pomalu nasycen. Nyní se pozornost výrobců zaměřuje na tzv. rozvíjející se krajiny. Zde však není dostatek lidí, kteří by si mohli počítač dovolit. IT evangelium do těchto končin mají přinést speciální projekty.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Byznys

Přenosný modrý laser uloží 30 GB na 1 disk mobilně

01.02. - Jak rozumně zazálohovat celý disk na několik málo médií? Plasmon uživatelům UDO Desktop Drive slibuje přenosnou mechaniku s 30 GB kapacitou, bezpečným a dostupným médiem a trvanlivostí 50 let, navíc s nárůstem kapacit na 60 GB v tomto roce a 120 GB v příštím. Ovšem ta cena!
rubrika: Notebooky

Středa

Sestavte si papírového jeřába z origami

02.02. - Pokud obdivujete tradiční japonské umění origami a rádi byste si například nějaké to zvířátko také rádi složili, nemusíte kupovat drahé knihy s postupy jak na to. Stačí si nainstalovat program Origami On The Go.
rubrika: Palmare

Hitachi FLORA-ie MX1 - první PocketPC s VGA displejem a klávesnicí

02.02. - Hitachi včera představil své PDA, které jako by z oka vypadlo modelům Zaurus. Operační systém zařízení Flora však není Linux, nýbrž Windows Mobile SE, zařízení má kromě VGA displeje integrovánu také klávesnici.
rubrika: Palmare

VHS se i u nás muselo sklonit před DVD

02.02. - Podle nejnovějších statistik se ani v loňském roce nezastavil raketový nárůst prodeje DVD přehrávačů systémů domácího kina Dolby Digital a DVD rekordéru. S tím souvisí i stejně rapidní nárůst nosičů DVD video, které loni poprvé pokořily v prodeji VHS.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Můžete si kopírovat hudební CD pro vlastní potřebu?

02.02. - Mohu si zazálohovat oblíbené cédéčko, aby se mi originál neponičil? Mohou mi v tom bránit nahrávací společnosti, například ochranou proti kopírování? Je překonání této ochrany nelegální? Mohu CD spoluvlastnit s někým jiným? Odpovědi naleznete uvnitř článku.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

HP oznamuje revoluci ve výrobě PC

02.02. - Americká počítačová společnost Hewlett-Packard vyvinula novou technologii, která podle ní může zcela nahradit tranzistory. Ty jsou v posledních 50 letech základním stavebním prvkem při výrobě počítačů. Technologie prý může od základů změnit odvětví, její komerční využití však zatím není na pořadu dne.
autor: Roman VšetečkaČTK
rubrika: Hardware

Načíst dokument pomocí telefonu do notebooku?

02.02. - Mít po ruce okamžitě k dispozici skener - a hned dostat vizitku do Outlooku nebo text do Wordu? Zní to také jako ideální nástroj pro průmyslovou špionáž. Výzkumníci Xeroxu něco takového slibují s kombinací obyčejného mobilu a vhodné aplikace na počítači pro každého.
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

Jak obejít ochranu proti kopírování u audio CD

03.02. - Patříte mezi solidní a etiku dodržující konzumenty hudby? Kupujete si originální audio cédéčka, která si chcete v některých případech zazálohovat? Výrobce vám však toto právo upírá zavedením ochrany proti kopírování? Nevěšte hlavu, vše se dá řešit. Přečtěte si, jak na to.
autor: Libor Kříž
rubrika: Digitál

Půjdou ceny LCD ještě o něco níže?

03.02. - Firmy, které vyrábějí LCD panely, musejí po velice úspěšném posledním čtvrtletí minulého roku čelit sníženému zájmu o nové modely. Skladové zásoby se začínají zvyšovat. Jak na to výrobci reagují?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Mironet: Microsoft nás málem zničil, teď proti němu svědčíme

03.02. - Česká počítačová firma Mironet na vlastní kůži zažila, co to znamená dráždit nadnárodního obra, jako je Microsoft. Před pěti lety do jejich sídla vtrhla policie. Zabavila všechny počítače v jejich prodejnách, velkoobchodu i v bytě majitele Roberta Novotného. Včetně kompletního účetnictví firmy.
rubrika: Byznys

Proč jsou lepší tříčipové digitální videokamery?

03.02. - Až dosud se 3CCD systémy objevovaly pouze v dražších poloprofesionálních videokamerách. Společnost Panasonic se však rozhodla vsadit na tuto technologii a uvede na trh 3CCD videokameru za méně než dvacet tisíc. Chcete vědět, jak 3CCD funguje a zda je opravdu o tolik lepší než 1CCD systém?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Názor: Růžové brýle vizionáře Gatese

03.02. - Z Billa Gatese se v poslední dekádě stala populární ikona, a co víc, zpráva o jeho příjezdu je zasazena do koloritu místních událostí tak, jako kdyby byl reálnou součástí každodenního života. Na první pohled to tak skutečně vypadá...
rubrika: Internet

Kde hledat nové motivy vzhledu pro Firefox

03.02. - Vybrali jsme pro vás tipy nejen pro Windows XP, ale také pro Firefox či Office 2003. V nich se tak například dozvíte, jak otevírat přílohy Wordu 2003 z poštovního klienta v klasickém zobrazení, proč (ne)indexovat obsah pevného disku, poradíme, jak si změnit vzhled Firefoxu a ukážeme si, jakým způsobem můžete zakázat ukládání dat na zařízení USB.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

MDA IV - otočný VGA displej, QWERTY klávesnice a Wi-Fi

03.02. - Německý T-Mobile včera přestavil model MDA IV. Ten bude mít po vzoru komunikátorů Nokia integrovanou klávesnici. Chybět nebude VGA displej či dvě kamery, procesor bude taktován na pěkných 520MHz.
rubrika: Palmare

Maxi-Toshiba pro nejvyšší stolní nároky v testu

03.02. - Qosmio G10 je netradiční multimediální "maxi"notebook, který oslní nejen obrovskými rozměry, ale především výkonným procesorem Pentium M, čipem GeForce FX Go5700, 17palcovým širokoúhlým displejem. Qosmio má ještě několik dalších předností, které jsme vyzkoušeli v recenzi.
rubrika: Notebooky

Pátek

První fotografie komunikátoru iPAQ Mobile Messenger

04.02. - Na internetu se objevily první dva možné snímky zařízení iPAQ Mobile Messenger. Komunikátor od HP má podporovat EDGE a obsahovat GPS přijímač, chybět nemá ani miniklávesnice.
rubrika: Palmare

Nakrmte svou rybku ve Fish Food a zahrajte si americký fotbal

04.02. - Další herní novinky čekají na vaše stažení a kromě nich si blíže představíme chystaný RPG Kyle´s Quest 3, podíváme se na nový obrázek z Pocket UFO a potěšíme majitele lowResových Palm OS 5. A jako vždy ukončíme celou páteční přílohu ohlédnutím do herní klasiky.
rubrika: Palmare

Nechť vás provází síla

04.02. - V dnešním díle naše seriálu vám přinášíme světelné meče Darth Vadera a Luka Skywalkera. Nejedná se přitom o žádné laciné kopie, ale o licencované repliky, které vás překvapí svou autenticitou. Pouze laserové ostří se nepodařilo napodobit. Kromě toho zde naleznete i další zajímavosti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Digitální firma a domácnost budou do dvou let

04.02. - Společnosti Microsoft, Eurotel a Český Telecom chtějí zprovoznit projekty digitální domácnost a firma postupně letos a v příštím roce. Domácím uživatelům mají nové produkty zpříjemnit obsluhu elektronických spotřebičů z jednoho místa, podnikům pak zefektivnit a zjednodušit řízení.
rubrika: Digitál

Digitální televizní vysílání je na obzoru

04.02. - Jak bude vypadat digitální vysílání a jaké kanály si již dnes můžete naladit digitálně? Jak se prodávají set-top-boxy? Zajímá vás, co si o digitálním vysílání myslí jeden z jeho provozovatelů?
autor: Jan Beránek
rubrika: Digitální televize

Čeští informatici se svlékli... až do posledního bitu

04.02. - Přečtěte si průvodce, který vám poradí, na kterém letišti se nejlépe nocuje, máte-li zlost, nafackujte opici, a nechte se překvapit ruským malířem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Dosud nejdražší paměťové karty xD a Memory Stick dohánějí zbytek pelotonu

04.02. - Majitelé digitálních fotoaparátů Fuji, Olympus či Sony mohou zajásat, jimi používané paměťové karty konečně zlevňují. V některých případech i o desítky procent. U pevných disků je situace méně dramatická, když se sleva jen výjimečně přehoupla přes 5 procent.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Navrhněte si pokoj nebo byt

04.02. - Dnes vám představíme alternativu k programu Adobe Reader, kterou si lze prohlížet dokumenty ve formátu PDF. Ukážeme, jakým nástrojem lze zobrazovat systémové informace PC přímo na ploše a to průhledně. Doporučíme výborný nástroj pro práci s digitálními fotkami a nezapomeneme ani na český program, se kterým bude navrhování a přestavba bytu hračkou.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Další z rubriky

Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

Ilustrační foto - hodiny

Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

Tipy a triky pro Windows 10

Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

Najdete na iDNES.cz