Ty nejlepší miniaplikace pro doping Windows 7 i Vista

aktualizováno 
Prošli jsme desítky miniaplikací pro Windows 7 a Vista, abychom našli ty nejzajímavější. Patří sem například posel zpráv z Facebooku, správce schránky, rychlá tvorba screenshotů a ještě více.

Miniaplikace Windows 7

V operačním systému Windows Vista a také 7 se nachází miniaplikace, což jsou malé programy s možností vlastního nastavení. Ty zobrazují průběžně aktualizované informace a umožňují provést běžné úlohy bez nutnosti otevřít speciální okno.

TIP

Galerii miniaplikací naleznete na stránce Gallery.live.com. Vybírat můžete z 9 000 miniaplikací.

Network Meter 6.2 – freeware
Tato miniaplikace udělá radost těm z vás, kteří chtějí mít přehled o síťové komunikaci. Obsahuje dvě funkce. Měří a zobrazuje přenos dat po Wi-Fi a připojení kabelem. U Wi-Fi ukáže SSID, kvalitu signálu, IP adresu, externí IP, příchozí a odchozí rychlost a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (277 kB).


FB Explorer 1.1 – freeware

Miniaplikace přinášející informace z vašeho Facebook účtu přímo do postranního panelu. Konkrétně zobrazí zprávy z hlavní stránky. Nabízí přepínání mezi menší a větší verzí a lze měnit status, nebo příspěvky rovnou komentovat.

 • Stahujte na této adrese (159 KB).


All CPU Meter 3.0 - freeware
Chcete-li mít pod dohledem informace o vašem procesoru a jednotlivých jádrech, pak nesmíte minout All CPU Meter. Přehledně v číselné, ale i grafové hodnotě zobrazí údaje o jejich vytížení. K dispozici jsou i údaje jako takt, model CPU či teploty jader.

 • Stahujte na této adrese (506 KB).


System Control 1.4 – freeware
Obsahuje tlačítka, která slouží nejen k rychlému vypnutí, restartu, zamknutí atd. počítače, ale také umí další funkce. Na miniaplikaci tedy máte neustále po ruce tyto funkce a ještě navíc možnost spouštět Správce úloh, příkazový řádek, Ovládací panely, spořič monitoru a ještě více. Celkem na vás bude čekat po aktivaci 12 funkcí. Miniaplikace je k dispozici ve třech velikostech a má 10 témat vzhledu. Dole najdete informace o využití CPU a RAM.

 • Stahujte na této adrese (534 KB).


Clipboard Manager 2.1 – freeware
Používáte-li při práci s PC klávesové zkratky Ctrl + C a Ctrl + V (funkce zkopírovat a vložit), pak se vám bude líbit Clipboard Manager. Rozšiřuje totiž funkce standardní schránky Windows. Použít můžete historii schránky (pamatovat si může až 999 vložení), a tak se dostat i k objektům co jste kopírovali v předchozích krocích. Pracuje i s obrázky.

 • Stahujte na této adrese (2,4 MB).


Ultimate Explorer 2.0 – freeware
Vyhledávat na internetu můžete také přímo z pracovní plochy Windows. Nainstalujte si tuto miniaplikaci. K dispozici tak budete mít až 16 různých vyhledávačů či sociálních sítí. Během chvilky můžete prohledat na výskyt vašeho klíčového slova Amazon, Google, Digg, YouTube, Yahoo, Wikipedii, eBay atd. K dispozici je ve čtyřech velikostech, takže je jen na vás jakou si zvolíte.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).


Magic Folder 2.0 – freeware
Umožňuje lépe pracovat se soubory. Máte tak možnost přímo je přesouvat do vybraných složek, stejně tak jako je kopírovat podle toho kam patří. Takže například pokud uchopíte a pustíte nějaký dokument nad touto miniaplikaci zobrazí se okno s možností výběru do jaké složky chcete soubor vložit (předdefinované jsou dokumenty, obrázky apod.). Složky pro umístění lze měnit či definovat vlastní..

 • Stahujte na této adrese (741 KB).


Vcalculator 1.0 – freeware
Vědecká kalkulačka s historií. Tak by se dala charakterizovat jednoduše tato miniaplikace. Pracuje s goniometrickými a logickými funkcemi. Po zadání čísel a vzorce stačí stisknout klávesu Enter pro zobrazení výsledku.

 • Stahujte na této adrese (14,9 MB).


Screen Sapper 2.7 – freeware
Nyní pro vás již nebude problém udělat obrázek monitoru. Screen Sapper umí zaznamenat a uložit dění na obrazovce do grafického souboru – podporovány jsou BMP, EMF, GIF, JPG, PNG, TIFF a WMF. Zachytit můžete buď celou obrazovku, okno či jen vámi vybranou část. Informace lze kopírovat do schránky Windows.

 • Stahujte na této adrese (247 KB).


App launcher 3.3 – freeware
Nechcete-li připínat ikony do hlavního panelu Windows, pak si je umístěte do této miniaplikace. Nejenže sem můžete lehce zařadit ikony pro spouštění aplikací, ale obsahuje i řadu nastavení, kdy lze zástupce dělit do skupin, měnit jejich velikost i podobu ikon.

 • Stahujte na této adrese (331 KB).
 • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Neutrácejte za novou televizi. Stačí takto připojit DVB-T2 za pár korun

Možná i vy budete muset svůj televizor brzy doplnit DVB-T2 set-top boxem, pokud budete chtít nadále přijímat bezplatní...

Programování vám pomůže chápat svět, říká slavný geek. Varuje před AI

Říkat počítači, co má dělat, je naprosto jedinečná činnost. Naučí nás to mnohem víc, než si uvědomujeme. Programovat...

Na cele s Meresjevem. Konec bloudění italského stíhače českou oblohou

K italskému pilotovi, který v roce 1959 zabloudil na naše území, pustily úřady představitele ambasády až po více než...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

 • Další z rubriky

Tipy pro Windows: herní panel natočí hru i program či lepší poznámkový blok

Game bar je jistě vítaná funkce každého počítačového hráče ve Windows. V poslední aktualizaci systému došlo k jeho...

Stahujte zdarma: specialista na šifrování dat v cloudových úložištích

Jednoduché a automatické šifrování dat před odesláním do OneDrive, Dropboxu či Google disku nabízí program Cryptomator....

Software zdarma: vyzkoušejte nejlepší program pro vzdálenou plochu

Pryč jsou dny, kdy vzdálený přístup k počítači patřil k nejobtížnějším procesům. Nyní tak lze činit pohodlně, a dokonce...

Aplikace pro spolupráci v týmu zakotvila v Česku. V Praze najala vývojáře

Společnost Wrike provozující stejnojmennou aplikaci pro koordinaci spolupráce otevřela pobočku v Praze. Do konce roku...

Najdete na iDNES.cz