Tipy a triky pro Windows 8.1: jak zálohovat snímky na Skydrive

aktualizováno 
Poradíme, jak otevřít Průzkumníka ve vybrané složce, jak automaticky nahrávat fotografie z Instagramu na SkyDrive, jak resetovat Windows firewall a dlaždicovou startovní obrazovku či jak spouštět dlaždicové aplikace z klasické plochy anebo přímo v IE zobrazit uložená hesla.

Microsoft Windows | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

1.Jak otevřít Průzkumníka Windows ve zvolené složce

Pokud jako správce souborů používáte Průzkumníka Windows a chcete, aby se po otevření objevila vámi preferovaná složka, zde je postup, jak na to. Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na pracovní ploše a vyberte Nový -> Zástupce. Do řádku zadejte %windir%\explorer.exe /n, /e, /select, C:\Dokumenty, kde si C:\Dokumenty nastavte na svoji složku. Klikněte na Další, zadejte název zástupce a proces dokončete. Nyní, když kliknete na tohoto zástupce, dostanete se automaticky do zadané složky.

Tipy a triky pro Windows 8.1

2.Jak automaticky nahrávat fotografie z Instagramu na SkyDrive

Používáte-li službu Instagram pro tvorbu fotografií či videí, máme pro vás zajímavý tip, jak tato díla automaticky zálohovat také do cloudového úložiště SkyDrive, které je automaticky připojené ve Windows 8.1. Vše se děje díky službě IFTTT.com. Nejprve se musíte bezplatně zaregistrovat, poté v seznamu vybrat, že chcete zálohovat z Instagramu na SkyDrive a přes odkaz se přihlásit do Instagramu a SkyDrive, kde povolíte službě využívat sdílení. Jakmile to uděláte, dostanete informaci o správném nastavení. A to je vše.

Tipy a triky pro Windows 8.1

3.Jak resetovat Windows firewall

Pokud jste si nakonfigurovali firewall integrovaný ve Windows a nyní byste potřebovali dostat ho do výchozího stavu, tak abyste ho mohli například znovu nastavit či resetovat, pokud vykazuje problémy, prozradíme vám postup, jak ho dostat do výchozího stavu. Stačí, když otevřete Ovládací panely -> Brána Windows Firewall. Na levé straně najdete odkaz Obnovit výchozí. Po kliknutí projdete několik obrazovek a je hotovo.

Tipy a triky pro Windows 8.1

4.Jak resetovat dlaždicovou startovní obrazovku

Možná by se vám někdy hodilo zcela vyčistit, respektive dostat startovní dlaždicovou nabídku do stavu, v jakém byla při prvním spuštění, tedy se standardními ikonami a nastavením. Použijte klávesovou zkratku Windows + R, zadejte příkaz cmd a odešlete ho pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + Enter (stane se tak jako správce). Nyní zadejte příkaz del %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.itemdata-ms a poté del %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.itemdata-ms.bak. Dlaždicová obrazovka se nyní bude nacházet ve výchozím stavu.

Tipy a triky pro Windows 8.1

5.Jak zobrazit všechny dlaždicové aplikace najednou

Pokud se vám zdá, že v dlaždicovém rozhraní se zbytečně plýtvá místem, zkuste si nastavit, že se zobrazí vždy všechny aplikace najednou. Na hlavní liště (v klasickém rozhraní Windows) klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Vlastnosti. Na záložce Navigace v části Úvodní obrazovka zatrhněte volbu Při přechodu na Úvodní obrazovku zobrazit automaticky zobrazení Aplikace. Klikněte na OK. Nyní, když kliknete na tlačítko Start, zobrazí se jejich seznam.

Tipy a triky pro Windows 8.1

6.Jak přímo v IE zobrazit uložená hesla

Pokud při surfování internetem pomocí Internet Exploreru ukládáte hesla pro jejich příští použití a nyní byste potřebovali některá z nich znovu zjistit, protože jste je zapomněli, můžete tak učinit přímo v IE. Otevřete ho a vpravo klikněte na ikonu ozubeného kola. Přepněte se na záložku Obsah. Zde v části Automatické dokončování klikněte na Nastavení. Téměř dole poté klikněte na tlačítko Spravovat hesla. Nyní se zobrazí okno Správce pověření, kde máte možnost projít si seznam hesel a odtajnit je.

Tipy a triky pro Windows 8.1

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Software zdarma: Nejlepší alternativa ke kacelářskému balíku MS Office

Ilustrační foto - notebook

Sada kancelářských nástrojů LibreOffice je připravena plnit i náročné potřeby pro tvorbu a editaci dokumentů a je více...

Software zdarma: pusťte si Windows 95 nebo si dobře zálohujte data

Ilustrační foto – Windows 95

Připomenout si operační systém Windows 95 nabízí aplikace Windows95. Vykopírovat text z hlášení aplikace či operačního...

Tipy pro Windows 10: strojové učení řídí restart po aktualizacích

Windows 10

Instalaci aktualizací Windows lze nyní provést mnohem inteligentněji. Podíváme se i na to, jak se k lepšímu změnilo...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz