Tipy na zajímavé weby: Stáhněte si starší verze stovek aplikací

aktualizováno 
Ne každá nová verze programu uspokojí uživatele těch starších. Kdo se chce vrátit ke své oblíbené, může využít speciální web. Ten historické verze populárních programům schraňuje. Podívat se můžete i na události mezi roky 1945 a 1991 v ČR a NDR. Nebo si nechte on-line převést multimediální soubory.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Kde najít starší verze programů
Oldapps.com – www.oldapps.com
Programátoři ve snaze vylepšit a dát uživatelům nové funkce vyvíjí nové verze svých aplikací. Ne vždy ale poskočení na vyšší verzi vyhovuje všem uživatelům či pracuje korektně na většině PC, nebo operačních systémech. Chcete-li se vrátit k nějaké vyzkoušené verzi, podívejte se po ní na speciálním webu.

Pokud jste si tak třeba oblíbili Total Commander verze 7.0a a nevyhovuje vám nejnovější verze, zde ji máte možnost stáhnout. V archívu můžete vybírat téměř z 200 starých populárních programů. Celkem na vás čeká přes 2 800 jejich různých verzí. Nechybí ICQ, Miranda, BitSpirit, DC++, Firefox, Chrome, Opera, JetAudio, K-Lite Mega Codec, Total Commander a mnoho dalších. Na kartě programu najdete nejen informace o něm, ale také pro jaké verze operačního systému Windows je určen, licenci a pak následují odkazy jednotlivých verzí. Majitelé systémů s Mac OS X také nepřijdou zkrátka. Existuje zde speciální část určena právě starším programům pro platformu Apple.

Oldapps.com

Podobné stránky
Oldversion.com – užijte si aplikace ve starších verzích


Znovunabytá svoboda
Cestakesvobode.eu – www.cestakesvobode.eu

Muzeum Karlovy Vary s Muzeem hudby a zimních sportů v Klingenthalu připravilo internetové stránky Cesta ke svobodě. Ty srovnávají poválečnou historii Československa a východního Německa.

Pomocí časové osy tak máte jedinečnou možnost vidět a nechat si vypsat podrobnosti o jednotlivých událostech daného roku a konkrétního měsíce. Porovnáte si, jak jsme na tom byli proti našim západním sousedům. Stránky vás provedou událostmi od roku 1945 a posledním datem je červen 1991, kdy z Československa odešli poslední sovětští vojáci. Na obsahu se můžete však podílet i vy. Stačí když si kliknete na odkaz přidat článek a můžete napsat, co jste v daných letech zažili vy a nebo můžete něco sdělit dalším návštěvníkům.

Cestakesvobode.eu

Podobné stránky
Projekt-spad.cz – simulátor post apokalyptického deliria


Konvertování formátů
Youconvertit.com – www.youconvertit.com
Že zrovna nemáte po ruce konvertor z MP3 do OGG, z PDF do HTML, z JPG, do BMP, z RAR do ZIP? Nevadí, stačí znát stránky služby Youconvertit.com.

Z formátu do formátu máte možnost převádět soubory pouhým nahráním na server a zadáním své e-mailové adresy. Pak služba detekuje a automaticky nabídne možné převodní formáty. Vy si zvolíte, do jakého z nich chcete soubor převést a kliknete na tlačítko Convert it. Během chvilky vám přijde e-mail s přílohou, což je zkonvertovaný soubor. Dobrou funkcí je i to, že lze převádět dávkově a tak nemusíte celý proces opakovat vždy znovu. V dalších záložkách naleznete i možnost konvertovat videa, poslat soubor na vámi zadanou e-mailovou adresu nebo převádět fyzikální jednotky.

Youconvertit.com

Podobné stránky
Zamzar.com – vzájemná konverze desítek souborů
Movavi.com – on-line konverze nejen videí


Uwwwízlo v síti

Cukrovka trápí řadu Čechů. I přestože nemáte žádné potíže, může vám tato nemoc poškozovat cévy, což vám může zkrátit život i o deset let. Na rizika a prevenci cukrovky upozorňují webové stránky Rok1.cz s názornou hrou, která sleduje život pěti lidí s cukrovkou.

Pokud vám již tuzemská rádia – ať už pozemní či ryze internetová – nestačí, podívejte se po jiných třeba v zahraničí. Na webu Iheard.com jich najdete desítky seřazených podle různých žánrů. U rádia najdete informaci, z jaké země vysílá a v jakém jazyce.

Jestliže nastal čas vyměnit vaši přezdívku, nebo si snad nějakou konečně zvolit a přitom byste chtěli, aby byla originální a pokud možno volná, tedy nikým nepoužívaná, zkuste si to nechat zjistit. Služba Usernamecheck.com totiž slouží jako tester nickname, chcete-li přezdívek, na celé řadě internetových služeb (Flick, Facebook, Twitter, Ebay, Lastfm apod.). Do řádku zadejte přezdívku a klikněte na Check. Během chvilky zjistíte, v jakých službách je či není používána (Available = není používána).

Usernamecheck.com

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

Ilustrační foto - hodiny

Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

Najdete na iDNES.cz