Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak synchronizovat otevřené karty napříč prohlížeči

Možnost mít pohromadě navštívené weby, které jste kdy otevřeli, a to v různých browserech, je skvělá věc. Ne všechny internetové prohlížeče tuto možnost přímo nabízejí. Na pomoc je tak zapotřebí povolat jedno povedené rozšíření.
Ilustrační foto - notebook

Ilustrační foto - notebook | foto: Creative Commons

Známe to všichni. Zavřeme internetový prohlížeč, vydáme se na cestu a vzpomeneme si, že jsme se ještě před odchodem chtěli na původně otevřenou stránku podívat. Nebo, že v MHD máme tolik času, že bychom v notebooku chtěli navázat tam, kde jsme skončili. Pro tyto účely moderní browsery disponují funkcemi synchronizace. Tu si lze nastavit podle svých preferencí.

Jestliže používáte svůj uživatelský účet v Chromu, prohlížeči Edge, Firefoxu, ale třeba i v dalších browserech a nastavili jste automatickou synchronizaci, tak tuto funkcionalitu můžete směle využívat již nyní. V opačném případě tak musíte učinit a v nastavení internetového prohlížeče v části Synchronizace aktivovat přepínačem Zapnout synchronizaci (v případě Edge).

Aktivace synchronizace uživatelského profilu v Edge

Pokud nyní například ve smartphonu otevřete Edge, tak v něm máte možnost otevřít a procházet historii otevřených karet na jiných svých zařízeních – například v počítači. Browsery sice umožňují synchronizovat otevřené karty, ale co už nenabízejí, aby se tak dělo i mezi jinými prohlížeči. I to je však řešitelné a díky tomu získáte tuto možnost i v případě, že například na služebním notebooku používáte Firefox a doma Edge.

Historie otevřených karet v Edge

Bez rozšíření to nepůjde

Tab Session Manager je rozšíření s otevřeným zdrojovým kódem, které funguje v prohlížečích Chrome, Edge a Firefox (avšak pouze na PC). Mezi nimi umožňuje synchronizovat otevřené karty. Ukážeme vám, jak funguje a jak ho aktivovat.

Nejprve si stáhněte rozšíření podle toho, který browser používáte - Chrome a Edge nebo Firefox. Nainstalujte ho do všech zařízení, která chcete společně synchronizovat. Proces samotného nastavení bude u všech prohlížečů stejný.

Instalace rozšíření Tab Session Manager

Po instalaci Tab Session Manager otevřete z panelu nástrojů (klikněte na ikonu diskety). V Chromě budete muset nejdříve kliknout na ikonu puzzle a vybrat Tab Session Manager a případně si připněte jeho ikonu na panel nástrojů. Nastavení zahájíte kliknutím na ikonu ozubeného kola. Zde se nachází velké množství různých voleb, vy se však zaměřte jen na několik z nich. Najděte část Save device name to session, zatrhněte její button a do pole Device name zadejte název zařízení, kde rozšíření nyní nastavujete – např. Domácí notebook s Edge – a nastavení uložte kliknutím na Apply device name.

Pojmenování rozšíření, kde je rozšíření nastavováno

Nyní zkontrolujte zatrhnutí pravidelného ukládání relací v části Automatické ukládání. Případně můžete upravit, jak často se mají karty synchronizovat a kolik relací se uloží najednou.

Nastavení automatické synchronizace

Zároveň se podívejte na nastavení toho, aby se otevřené karty synchronizovaly při jejich zavření (Save the session when window was closed) nebo ukončení prohlížeče (Save the session when exiting browser). Zkontrolujte, zda jsou funkce aktivovány a případně upravte hodnoty. Kolik toho budete synchronizovat, je jen na vás.

Klíčovou ingrediencí proto, aby vše fungovalo mezi různými prohlížeči, je cloudová synchronizace. Přihlášením pomocí účtu Google povolíte zálohování relací na Disk Google a zpřístupnění v jiných prohlížečích. Níže tedy najděte volbu Cloud sync a klikněte na tlačítko Sign in with Google. Dostanete informaci o tom, že Tab Session Manager požaduje oprávnění. Použití této funkce vyžaduje, abyste data synchronizovali na server třetí strany – v tomto případě Google. Pokud je to pro vás akceptovatelné, klikněte na Povolit.

Přihlášení k synchronizace prostřednictvím Google účtu

Nyní následuje proces přihlášení a udělení autorizace rozšíření. Proveďte všechny kroky, které vám předkládá průvodce. Po dokončení ještě zatrhněte volbu Automatically sync.

To je vše, co musíte udělat pro nastavení synchronizace karet. Tyto kroky nyní musíte zopakovat v každém prohlížeči, kde chcete synchronizovat, tedy přistupovat k otevřeným stránkám. Zobrazit je potom můžete tak, že na panelu nástrojů kliknete na Tab Session Manager, vyberete konkrétní zařízení a získáte možnost procházet historií karet. K dispozici jsou záložky pro případné filtrování a také třídění, stejně jako možnost otevřít či odstranit záznam.

Takto někdy vypadají otevřené karty v rozšíření

Na základě pojmenování každého prohlížeče vždy snadno zjistíte, odkud jsou karty, respektive kde je máte hledat. Aby vše fungovalo, jak má, budete možná muset občas ručně spustit aktualizaci kliknutím na tlačítko synchronizace, které vás po chvíli požádá o opětovné přihlášení do Googlu. Nejde tedy o tak jednoduchou možnost jako v případě toho, co nabízejí samotné browsery, na druhou stranu tímto způsobem získáte možnost synchronizace karet, pokud používáte více browserů – ale jen v PC.

  • Nejčtenější

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 91 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 7 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 25 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 91 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Unikátní televizor děti nejspíš nadchne, ale má nepochopitelnou slabinu

v diskusi je 6 příspěvků

20. června 2024

Do rukou se nám dostal nejspíš jediný televizor na trhu, který je určený přímo pro děti. Má odolné...

OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

v diskusi je 25 příspěvků

19. června 2024

U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 7 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...