Surfujte na internetu i bez připojení

aktualizováno 
Internetové stránky můžete prohlížet i v době, kdy nejste připojeni. Stačí si je stáhnout do počítače, a pak si je můžete prohlížet kdekoliv a to i tam, kde není možné se připojit k síti.

V dnešní době, kdy je internet natolik rozšířen si možná říkáte, že programy pro čtení stránek v offline verzi jsou jaksi zbytečné. Ano, můžete mít pravdu, ale třeba se i vy čas od času dostanete do situace, kdy potřebujete nějaké informace z webu, ale jaksi nemáte přístup k internetu. Pak se vám tito jedineční pomocníci možná mohou hodit, a proto vám přinášíme jejich přehled.

Programy ukládají data v běžném formátu, aby je bylo možné načíst v libovolném internetovém prohlížeči. Zachovávají i strukturu vč. obrázků a dalších multimediálních souborů či možností procházet stránky i po kliknutí na odkaz. Během několika minut dojde ke stažení všech potřebných stránek (vytvoření mirroru) na PC. Tato data si pak můžete prohlížet například ve vlaku, v autobuse či v letadle při cestě na dovolenou či za prací.

WebHTTrack 3.4 – GPL
Jeden z nejlepších open source off-line prohlížečů pro stahování celých webů. Na pevném disku vytváří stejnou strukturu jako na serveru, kam zkopíruje obrázky, HTML soubory a všechny další soubory obsažené na serveru. Možné je také nastavení automatického stahování stránek pomocí plánovače úloh. Po instalaci si lze vybrat i český jazyk.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).


  WebReaper 10 – freeware

  Tento program kromě klasického stažení vámi nadefinovaných stránek stáhne i obsah linkovaných stránek. Všechny odkazy jsou tedy plně funkční, i když se informace nenacházejí na stránkách ke stažení. Navíc můžete nadefinovat různé filtry, hloubku stahování, řadu klíčových slov či zakázat hierarchické stahování. Do programu stačí zadat pouze adresu, stisknout tlačítko Go a počkat, než se požadované stránky stáhnou do PC.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (355 KB).


  WTR 2.0 – freeware

  Jednoduchý a výborný program pro kopírování dat z webů na pevný disk. Filtruje obsah, což znamená, že stáhne pouze ta data, která chcete, monitoruje počet stažených dat a spolupracuje s vaším antivirovým programem. Díky průvodci si lze přesně nadefinovat, co chcete stáhnout a to až do jaké úrovně. Produkt vyžaduje instalaci NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (605 KB).


  Getleft 1.2 – GPL

  Getleft je stahovač kompletních webových stránek, který je určen nejen Windows, ale i pro Linux. Uživatelům umožňuje nastavit pravidla pro stahované stránky. Fungují i odkazy, takže lze procházet do několika úrovní. Částečně podporuje i FTP a nabízí filtry pro nalezení konkrétního druhu souborů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).


  JoBo 1.4 beta – freeware

  Další program, který je zdarma a stahuje webové stránky. Je napsaný v Javě, takže pro jeho používání musíte mít v PC tento jazyk nainstalován. Program má jednoduché uživatelské rozhraní, obsahuje jak grafickou verzi, tak její obdobu pro příkazový řádek. V nastavení filtrů lze například vypnout stahování obrázků, zvuků a animací pro rychlejší stahování. Obnovení přerušeného stahování je samozřejmostí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).


  BackStreet Browser 3.1 – freeware

  Tento offline prohlížeč pochází z Bangladéše, kromě jiného zrychluje stahování internetových stránek pomocí vícenásobného připojení k webovým serverům. V zájmu úspory místa umí BackStreet Browser ukládat stažené stránky přímo do komprimovaného ZIP formátu. Stažené stránky můžete také pravidelně aktualizovat o nový obsah.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).


  Inquisitor 29 - GPL

  Uživatelsky přívětivý a hlavně dobře nastavitelný program, který poslouží nejen k prohlížení v offline režimu. Inquisitor umí stahovat nejen celé weby, ale také jen vybrané stránky nebo i soubory určitého typu (obrázky, videa, hudba, dokumenty atd.). K další výbavě programu Inquisitor patří například i jednoduchý FTP klient.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,2 MB).


  Stahovače webů pro Mozilla Firefox
  Nechcete-li si instalovat další program a přitom pro surfování používáte Firefox, potom si ho zkuste rozšířit o novou funkci pro ukládání celých webů.

  SpiderZilla 1.6 – GPL
  Umožňuje z prostředí prohlížeče stáhnout celý web pro offline prohlížení. Stahuje jak HTML kód a obrázky, tak i všechny další odkazované soubory a řadí je do stejné struktury, v jaké byly na webu. Vhodné zejména pro uživatele časově omezených připojení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (950 KB).


  ScrapBook 1.3 – GPL

  Toto rozšíření umožňuje uživatelům ukládat webové stránky na disk a spravovat jejich kolekce. V uložených stránkách umožňuje vyhledávat a umožňuje je editovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (232 KB).


  Slogger 0.6 – GPL

  Rozšíření Mozilla Firefoxu, které ukládá všechny navštívené stránky pro pozdější použití. Může být využito jako off-line prohlížeč webových stránek či jako historie navštívených stránek.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (167 KB).
 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Další z rubriky

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz