Staňte se kytaristou snadno a rychle

aktualizováno 
Možná jste někdy zatoužili umět hrát na kytaru, vyzkoušejte tedy některý ze dvou programů určených k výuce kytarové hry, které nabízí dnešní přehled zajímavých programů pro práci s hudbou. Mimo to určitě nepřehlédněte novou verzi přehrávače Winamp a další zajímavé programy.
Multimediální přehrávače

Winamp 5.111

freeware; homepage; download; 6 MB  

Nová verze populárního multimediálního přehrávače Winamp obsahuje nejnovější verzi kodeku LAME (pro vytváření MP3) a opravuje řadu drobných chyb. Winamp je i nadále k dispozici v několika různě vybavených freeware verzích a v placené verzi s rozšířenými funkcemi pro grabování, konverzi a vypalování hudby.

Grabování, konverze, vypalování

McFunSoft Audio Studio 2.85

shareware; homepage; download; 13,5 MB

McFunSoft Audio Studio je komplexní nástroj pro práci s hudbou. Umí grabovat hudbu z CD do mnoha různých formátů (WAV, MP3, WMA, Ogg Vorbis, AIFF, AU), vytvářet ID3 tagy doplněné údaji z internetové databáze, nahrávat zvuk z různých zdrojů, zvládne i základní úpravy a efekty. Hudbu je možné rovněž vypalovat na CD.

All To All Audio Convert 1.11

shareware; homepage; download; 0,9 MB  

All To All Audio Convert umí vzájemně konvertovat hudební formáty MP3, WMA, OGG, WAV,MS-ADPCM a IMA-ADPCM. U konvertovaných souborů je možné normalizovat hlasitost, u formátů MP3, OGG, WMA lze použít i proměnný datový tok (VBR). Konverze může probíhat i dávkově s odloženým startem.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Mp3tag V.2.33

freeware; homepage; download; 1,3 MB  

Mp3tag je, v souladu se svým názvem, aplikace na správu ID3 tagů, APE tagů a komentářů souborů ve formátu OGG. Potřebná dat získává aplikace z internetové databáze, případně ze jména souborů. Samozřejmostí je hromadná editace, tvorba playlistů, export dat a další užitečné funkce.

CATraxx 7.00.00

trialware; homepage; download; 9,3 MB  

CATraxx vytvoří z vašich hudebních nosičů a audio souborů databázi, ve které budete moci vždy snadno a rychle najít požadovanou skladbu. Progam umí zaevidovat hudební CD, LP desky, kazety, minidisky a MP3 soubory. Data pro popis souborů jsou načítána z internetové databáze, záznamy jsou ukládány ve formátu MS Access, se kterým je možné dále pracovat.

LS MyLib 0.92

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

LS MyLib je katalogizační program, který uvede do pořádku soubory na vašich discích a výměnných médiích. U MP3 souborů jsou automaticky zaindexovány ID3 tagy, podle kterých je pak možné v databázi vyhledávat. Je možné rovněž evidovat výpůjčky médií nebo exportovat data do HTML souborů.

Audio editory, efekty a další utility

Sound Forge 8.0

shareware; homepage; download; 39,9 MB  

Sound Forge je velmi kvalitní (a velmi drahý) hudební editor od firmy Sony. Upravovat v něm můžete jednotlivé soubory či vícestopé nahrávky, umí mixovat hudbu, nahrávat z libovolného zdroje, používat efekty a mnoho dalšího. Sound Forge je nástroj pro profesionály, přesto si jej můžete zdarma po dobu 30 dní vyzkoušet.

Noise Reduction 2.0

shareware; homepage; download; 9,2 MB  

Noise Reduction je sada zásuvných modulů pro hudební editor Sound Forge a další audioeditační programy, které podporují zásuvné moduly DirectX. Plug-iny Noise Reduction slouží k odstranění šumu a restaurování starých hudebních nahrávek. Ovládání zjednodušuje několik předvoleb pro nejčastěji používané funkce.

MultitrackStudio Lite 4.01

shareware; homepage; download; 1,7 MB

  MultitrackStudio je amatérské nahrávací studio s možností vícestopého záznamu, mixování zvuku, nahrávání, přidávání efektů či opravy chyb. MultitrackStudio má v zásobě 19 různých zvukových efektů, disponuje rovněž podporou VST a DirectX plug-inů. Ve verzi Lite je možné pracovat nejvýše se třemi stopami o délce maximálně 30 minut.

Sibelius 4.0

demoverze; homepage; download; 16,6 MB  

Sibelius je nástroj na tvorbu hudby zápisem, not do notové osnovy. S aplikací je možné vytvořit kompletní partitury pro jednotlivé nástroje, přehrávat skladby či tisknout partitury. Skládání vám usnadní například možnost připojení externí klaviatury.

Tunafish 1.1

demoverze; homepage; download; 1,6 MB  

Tunafish je jednoduše ovladatelný nástroj na vytváření hudby. Program obsahuje různé efekty, nástroje a hudební vzorky, pracuje s formáty WAV a MIDI. Práci s programem zvládne i začátečník, není třeba nic zdlouhavě instalovat nebo nastavovat.

Guitar and Bass Ear Trainer 1.5

shareware; homepage; download; 1 MB  

Guitar and Bass Ear Trainer vám pomůže naučit se hrát na kytaru. Program přehrává vybrané úseky skladby a vy se je podle sluchu učíte zahrát na kytaru.

G7 1.0

demoverze; homepage; download; 10,2 MB  

Druhá aplikace, která má pomoci při učení hry na kytaru, je funkčně podstatně vybavenější. V programu G7 je možné zadávat noty do notové osnovy ať už přímo, pomocí ASCII souborů nebo klaviatury, zapsanou skladbu pak aplikace zobrazuje na hmaníku kytary pro snadné naučení skladby. V programu najdete rovněž knihovnu nástrojů, hotovou zaranžovanou skladbu pak můžete uložit jako MIDI soubor nebo rovnou vypálit na CD.

AmpliTube UNO 1.0

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

AmpliTube UNO je softwarová efektová jednotka pro elektrickou kytaru, která se ovládá pomocí grafického rozhraní. Signál z kytary můžete upravovat v reálném čase nebo dodatečně. AmpliTube UNO je odlehčená verze placeného programu AmpliTube.

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

Ilustrační foto - počítač

Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

Najdete na iDNES.cz