Stáhněte si zdarma: stroj pro archivaci e-mailů na internetu i v PC

aktualizováno 
Program vám zazálohuje a případně i obnoví e-maily ze služeb jako Klikni nebo Gmail. Poradí si i s e-mailovými klienty. Hodit se může i doplněk pro Firefox kontrolující elektronickou poštu prostřednictvím POP3 i IMAP protokolu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: shutterstock.com

MailStore Home 4.6 – freeware pro nekomerční užití
Německé programátory zřejmě trápila nemožnost zálohovat elektronickou poštu v různých poštovních klientech a tak se rozhodli s tím něco udělat. Jestliže používáte pouze jednoho e-mailového klienta, tak to není zas až tak těžké (stačí zkopírovat data, ve kterých se nachází případně využít exportní funkci), pokud jich však máte víc, už vám to nějaký čas zabere.

S tímto programem to ale odpadá. Dokáže totiž zálohovat poštu z klientů Microsoft Outlook a Windows Mail, Windows Live Mail Microsoft Exchange Server, Mozilla Thunderbird, Mozilla SeaMonkey, či podporující IMAP, anebo POP3. Problémy mu dokonce nečiní ani zálohovat soubory na pevném disku. Data z každého klienta však neukládá do každého souboru zvlášť, ale do jednoho, takže pak nemusíte pátrat, ze kterého máte zálohu obnovit.

Navíc díky zmíněné podpoře protokolů může zároveň sám sloužit jako e-mailový klient. Zálohovaná data v souboru můžete přímo z programu vypálit na CD a DVD. Chybí mu ale plánované zálohování. Existuje i placená verze, která umí zálohovat poštu v celé síti a ještě víc.

MailStore Home
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ podpora zálohování účtů na POP3 a IMAP
+ slouží i jako e-mailový klient
- bez plánu záloh
- v případě POP3 a IMAP zálohuje pouze složku s došlou poštou
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,8 MB).

XMedia Recode Portable 2.2 – freeware
XMedia Recode Portable umožňuje převádět řadu video i audio formátů do vámi zvolených, obsahuje základní editační funkce pro střih videa, jednoduše se ovládá, nemusí se instalovat a má řadu užitečných nástrojů. Seznamte se s XMedia Recode Portable.

Existuje řada různých programů pro konvertování audia a videa. Některé z nich jsou špatné, jiné zase placené a další se musí instalovat. XMedia Recode Portable netrpím ani jedním tímto neduhem. Svým uživatelům umožňuje převést téměř všechny známé audio a video formáty včetně 3GP, 3GPP, 3GPP2, AAC, AC3, AMR, ASF, AVI, Avisynth, DVD-Video (nechráněné), FLAC, FLV, H.261, H.263, H.264, M4A , M1V, M2V, M4V, Matroska (MKV), MMF, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, TS, TRP, MP2, MP3, MP4, MP4V, MOV, OGG, PSP, (S) VCD, SWF , VOB, WAV, WMA a WMV.

A k tomu umožňuje video stříhat, ořezávat některé části, upravovat jas, kontrast a sytost barev, zoomovat, měnit poměr stran a jejich velikost, kopírovat, dvouprůchodově videa kódovat či měnit jejich výstupní parametry podle potřeb třeba vašich přenosných zařízeních.

XMedia Recode Portable

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ intuitivní a vše po ruce
+ ukládá do řady formátů
+ možnost jednoduchého střihu
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,6 MB).

WebMail Notifier 2.3 – open source
WebMail Notifier slouží ke kontrole došlé elektronické pošty a to přímo ve Firefoxu. Neomezuje se přitom pouze na práci s účty u Google (jak tomu bývá u podobných rozšíření), ale zavést si můžete jakékoliv podporující protokoly IMAP a POP3.

Po instalaci toho rozšíření se ve Firefoxu vpravo dole objeví nová ikonka obálky. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Možnosti. Účet přidáte buď rychle volbou přednastavených účtů – Yahoo!, Hotmail, AOL apod. - anebo zvolte POP3 případně IMAP protokol. Podle toho který váš provozovatel elektronické pošty podporuje.

Pak již stačí vyplnit vaši e-mailovou adresu, heslo, adresu poštovního serveru a to je vše. Nově příchozí poštu lze nechat kontrolovat každých X minut (lze nastavit po minutách). V záložce Hlavní je pak možné měnit způsob o oznámení nové pošty, jak má být otevřena, zda se má přehrávat zvuk atd. Najednou takto můžete kontrolovat několik schránek a to na různých e-mailových účtech.

WebMail Notifier

Verze Firefoxu: 1.5 – 3.7a1pre
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ kontroluje více e-mailových účtů
+ podpora POP3 i IMAP protokolu
+ uživatelské nastavení
- Avast ukončuje jeho spojení se serverem
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (118 KB).

HDD Low Level Format Tool 2.3 – freeware
V případě, že máte problém s diskem, odmítá se načíst či vykazuje jiné chyby, je nejlepší vyměnit ho za jiný. Pokud ho přece jen chcete používat dále a přitom ho nelze ani naformátovat, zkuste provést nízkoúrovňový formát.

Takzvaný Low Level Format je základní druh formátování disku, které provádí jeho výrobce po jeho fyzickém vytvoření. Nejprve jsou vytvořeny značky na začátku a konci stopy, následně jsou označeny začátky sektorů, je označen konec sektoru, jsou nahrána zkušební data a nakonec jsou všechna data na pevném disku zkontrolována testovacím programem. Program HDD Low Level Format Tool slouží právě k nízkoúrovňovému formátování. Podporuje disky s rozhraním S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB a FireWire.

Tímto způsobem data na nějak poškozeném disku sice nezachráníte, ale můžete ho v případě menších problémů přivést zpět k životu. Chcete-li ho však i nadále používat, nejprve ho pořádně otestujte nějakým speciálním programem pro test integrity dat.

HDD Low Level Format Tool

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jednoduchý na použití
+ pracuje i s flash médii
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (496 KB).
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

Windows 10

Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

Ilustrační fotografie - film

Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

Najdete na iDNES.cz