Stáhněte si šikovné prográmky nejen pro váš iPod

aktualizováno 
Dnes pro vás máme například dvě zajímavé aplikace spolupracující s oblíbeným hudebním přehrávačem iPod. PodPlus umí ukládat do iPodu e-maily či kontakty z Outlooku, iPod 2 iPod pak zvládne třeba kopírovat hudební soubory mezi dvěma iPody nebo vyhledávat duplicitní skladby v přehrávači.

Multimediální přehrávače

AudioStreamer 2.1.512

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

Poslouchat a dokonce i nahrávat hudbu z internetového rádia vám umožní program AudioStreamer. V nabídce programu jsou tisíce internetových stanic, které jsou roztříděny podle žánru a nároků na rychlost připojení. Nahrávaná hudba se ukládá do formátu MP3.

Grabování, konverze, vypalování

QuickRipper 1.2

shareware; homepage; download; 3,4 MB  

QuickRipper slouží k ukládání hudby z CD do souborů ve formátech OGG, WMA, WAV a MP3, samozřejmě s možností volby kvality záznamu. S pomocí internetové databáze vyplní QuickRipper automaticky tagy, rovněž je možné přidávat několik efektů (ozvěna aj.).

EXPStudio CD Ripper Burner Converter 3.1

shareware; homepage; download; 4,7 MB  

Všechny funkce programu EXPStudio CD Ripper Burner Converter jsou v podstatě vyjmenovány v jeho názvu. Program umí ukládat na disk hudební stopy z CD, konvertovat řadu různých hudebních formátů a vypalovat hudbu na CD. EXPStudio CD Ripper Burner Converter spolupracuje se standardními hudebními formáty, například s MP3, WAV, OGG, WMA atd. Nechybí samozřejmě možnost přímého vypalování hudebních CD z MP3 souborů.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

AudioTT 1.2.1

freeware; homepage; download; 0,6 MB  

AudioTT je původem slovenská aplikace, která slouží pro hromadné úpravy ID3 tagů u MP3 souborů. Aplikace si poradí s ID3 tagy ve všech verzích, umí do nich zadat až 38 různých položek s volitelným obsahem.

MP3 Sort 2.1

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

MP3 Sort umí roztřídit MP3 soubory podle obsahu ID3 tagů. Program automaticky vytvoří nové adresáře, do kterých MP3 soubory přesune.

IM Collector 1.1

shareware; homepage; download; 5,7 MB  

IM Collector je program, s jehož pomocí si snadno uděláte pořádek ve vaší hudební sbírce. Katalogizovat můžete hudbu na CD, kazetách či LP deskách nebo v různých typech souborů. Ve vytvořené databázi můžete skladby třídit i vyhledávat, jejich popisky je možné vytvářet s pomocí internetových databází.

Audio editory, efekty a další utility

EXPStudio Audio Editor 3.7

shareware; homepage; download; 5,9 MB  

EXP Studio Audio Editor umí nejen editovat existující hudební soubory, ale rovněž i nahrávat zvuk pomocí mikrofonu či jiného zdroje. Ze zajímavých nástrojů jmenujme například střih, mixování, přidávání efektů nebo používání filtrů. EXP Studio Audio Editor spolupracuje se základními formáty jako WAV, WMA, MP3, OGG, VOX, RAW a dalšími.

Wave Flow 5.4

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Wave Flow slouží k nahrávání, přehrávání a úpravě zvukových souborů. Pro úpravy zvuku je připravena řada zajímavých nástrojů, které jsou snadno dostupné prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní. V programu nechybí ani efekty a filtry, normalizace hlasitosti a další funkce.

NGWave 3.0

trialware; homepage; download; 4,6 MB  

Dalším zvukovým editorem v dnešním přehledu je NGWave. Program umí nahrávat zvuk z externích zdrojů, aplikovat na něj efekty a filtry a pak jej uložit do zvoleného formátu (MP3 nebo WAV).

The DeeSampler 2.0

freeware; homepage; download; 4,5 MB  

The DeeSampler je jednoduchý audio/midi sampler, který zvládne přehrávat velké množství samplů v reálném čase. U vytvořené smyčky můžete libovolně měnit její tempo, hlasitost, ladění, vyvážení kanálů atd. Instalace obsahuje rovněž několik ukázkových samplů do začátku.

iVol 3.4

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Jednoduchý nástroj iVol vám umožní pohodlně ovládat hlasitost zvuku počítače pomocí kolečka myši, umí rovněž rychle přepínat mezi jednotlivými zařízeními. Na výběr máte z více kombinací tlačítek a kláves určených k ovládání zvuku, úroveň nastavené hlasitosti se zobrazuje na monitoru počítače.

Digital Guitar Tuner 2.3

demoverze; homepage; download; 1,3 MB  

Digital Guitar Tuner je velmi přesná ladička pro elektrické i akustické kytary. Elektrické kytary se při ladění připojují přímo k počítači, u akustických kytar je třeba použít mikrofon. Program nabízí 27 typů ladění.

PodPlus 1.0.3.0

shareware; homepage; download; 2,2 MB 

PodPlus je užitečný nástroj pro vlastníky populárního přehrávače iPod od firmy Apple. Kromě kopírování hudebních souborů do přehrávače umí do jeho paměti uložit rovněž důležitá data. Jedná se například o e-maily, kontakty, úkoly či schůzky z Outlooku nebo RSS zdroje z internetu. PodPlus zvládne rovněž synchronizaci dat mezi PC a iPodem.

iPod 2 iPod 2.0.2

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Pohodlné kopírování hudebních souborů a playlistů mezi dvěma přehrávači iPod vám umožní aplikace iPod 2 iPod. Po připojení iPodů k počítači uvidíte obsah obou přehrávačů v panelech aplikace a můžete je snadno přetahovat z jednoho do druhého. Mimo to umí iPod 2 iPod vyhledávat například duplicitní skladby a s vaším souhlasem je mazat. Program spolupracuje se všemi typy iPodů.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Aplikace pomůže vytvořit webové stránky, jiná vylepší klávesnici

Tablet pro práci i zábavu

V posledním letošním přehledu zajímavých aplikací pro tablety najdete například inovovanou aplikaci s předpovědí...

Tipy pro Windows 10: více místa na ploše či vrácení provedených změn

Tipy a triky pro Windows 10

Nechte zmizet hlavní panel a získáte trochu místa na ploše. Poradíme, jak klávesovou zkratkou vrátit provedené změny či...

Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

Najdete na iDNES.cz