Stáhněte si šikovné prográmky nejen pro váš iPod

aktualizováno 
Dnes pro vás máme například dvě zajímavé aplikace spolupracující s oblíbeným hudebním přehrávačem iPod. PodPlus umí ukládat do iPodu e-maily či kontakty z Outlooku, iPod 2 iPod pak zvládne třeba kopírovat hudební soubory mezi dvěma iPody nebo vyhledávat duplicitní skladby v přehrávači.

Multimediální přehrávače

AudioStreamer 2.1.512

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

Poslouchat a dokonce i nahrávat hudbu z internetového rádia vám umožní program AudioStreamer. V nabídce programu jsou tisíce internetových stanic, které jsou roztříděny podle žánru a nároků na rychlost připojení. Nahrávaná hudba se ukládá do formátu MP3.

Grabování, konverze, vypalování

QuickRipper 1.2

shareware; homepage; download; 3,4 MB  

QuickRipper slouží k ukládání hudby z CD do souborů ve formátech OGG, WMA, WAV a MP3, samozřejmě s možností volby kvality záznamu. S pomocí internetové databáze vyplní QuickRipper automaticky tagy, rovněž je možné přidávat několik efektů (ozvěna aj.).

EXPStudio CD Ripper Burner Converter 3.1

shareware; homepage; download; 4,7 MB  

Všechny funkce programu EXPStudio CD Ripper Burner Converter jsou v podstatě vyjmenovány v jeho názvu. Program umí ukládat na disk hudební stopy z CD, konvertovat řadu různých hudebních formátů a vypalovat hudbu na CD. EXPStudio CD Ripper Burner Converter spolupracuje se standardními hudebními formáty, například s MP3, WAV, OGG, WMA atd. Nechybí samozřejmě možnost přímého vypalování hudebních CD z MP3 souborů.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

AudioTT 1.2.1

freeware; homepage; download; 0,6 MB  

AudioTT je původem slovenská aplikace, která slouží pro hromadné úpravy ID3 tagů u MP3 souborů. Aplikace si poradí s ID3 tagy ve všech verzích, umí do nich zadat až 38 různých položek s volitelným obsahem.

MP3 Sort 2.1

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

MP3 Sort umí roztřídit MP3 soubory podle obsahu ID3 tagů. Program automaticky vytvoří nové adresáře, do kterých MP3 soubory přesune.

IM Collector 1.1

shareware; homepage; download; 5,7 MB  

IM Collector je program, s jehož pomocí si snadno uděláte pořádek ve vaší hudební sbírce. Katalogizovat můžete hudbu na CD, kazetách či LP deskách nebo v různých typech souborů. Ve vytvořené databázi můžete skladby třídit i vyhledávat, jejich popisky je možné vytvářet s pomocí internetových databází.

Audio editory, efekty a další utility

EXPStudio Audio Editor 3.7

shareware; homepage; download; 5,9 MB  

EXP Studio Audio Editor umí nejen editovat existující hudební soubory, ale rovněž i nahrávat zvuk pomocí mikrofonu či jiného zdroje. Ze zajímavých nástrojů jmenujme například střih, mixování, přidávání efektů nebo používání filtrů. EXP Studio Audio Editor spolupracuje se základními formáty jako WAV, WMA, MP3, OGG, VOX, RAW a dalšími.

Wave Flow 5.4

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Wave Flow slouží k nahrávání, přehrávání a úpravě zvukových souborů. Pro úpravy zvuku je připravena řada zajímavých nástrojů, které jsou snadno dostupné prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní. V programu nechybí ani efekty a filtry, normalizace hlasitosti a další funkce.

NGWave 3.0

trialware; homepage; download; 4,6 MB  

Dalším zvukovým editorem v dnešním přehledu je NGWave. Program umí nahrávat zvuk z externích zdrojů, aplikovat na něj efekty a filtry a pak jej uložit do zvoleného formátu (MP3 nebo WAV).

The DeeSampler 2.0

freeware; homepage; download; 4,5 MB  

The DeeSampler je jednoduchý audio/midi sampler, který zvládne přehrávat velké množství samplů v reálném čase. U vytvořené smyčky můžete libovolně měnit její tempo, hlasitost, ladění, vyvážení kanálů atd. Instalace obsahuje rovněž několik ukázkových samplů do začátku.

iVol 3.4

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Jednoduchý nástroj iVol vám umožní pohodlně ovládat hlasitost zvuku počítače pomocí kolečka myši, umí rovněž rychle přepínat mezi jednotlivými zařízeními. Na výběr máte z více kombinací tlačítek a kláves určených k ovládání zvuku, úroveň nastavené hlasitosti se zobrazuje na monitoru počítače.

Digital Guitar Tuner 2.3

demoverze; homepage; download; 1,3 MB  

Digital Guitar Tuner je velmi přesná ladička pro elektrické i akustické kytary. Elektrické kytary se při ladění připojují přímo k počítači, u akustických kytar je třeba použít mikrofon. Program nabízí 27 typů ladění.

PodPlus 1.0.3.0

shareware; homepage; download; 2,2 MB 

PodPlus je užitečný nástroj pro vlastníky populárního přehrávače iPod od firmy Apple. Kromě kopírování hudebních souborů do přehrávače umí do jeho paměti uložit rovněž důležitá data. Jedná se například o e-maily, kontakty, úkoly či schůzky z Outlooku nebo RSS zdroje z internetu. PodPlus zvládne rovněž synchronizaci dat mezi PC a iPodem.

iPod 2 iPod 2.0.2

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Pohodlné kopírování hudebních souborů a playlistů mezi dvěma přehrávači iPod vám umožní aplikace iPod 2 iPod. Po připojení iPodů k počítači uvidíte obsah obou přehrávačů v panelech aplikace a můžete je snadno přetahovat z jednoho do druhého. Mimo to umí iPod 2 iPod vyhledávat například duplicitní skladby a s vaším souhlasem je mazat. Program spolupracuje se všemi typy iPodů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Zrcadlo doby: jak československý armádní film natáčel západní letadla

British Aerospace Nimrod AEW3

V roce 1980 navštívili pracovníci Československého armádního filmu aerosalon v anglickém Farnborough, aby tam na...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Software zdarma: nenechte se sledovat

Ilustrační foto

Anonymně poslat komukoliv, jakýkoliv i objemný soubor zprostředkuje program OnionShare. Bez možnosti vystopovat vaše...

Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

Tablet pro práci i zábavu

Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

Software zdarma: Okna Windows v záložkách nebo čas strávený na PC

Ilustrační foto - notebook

TiDyTabs vám pomůže seskupit programy do jednoho okna formou záložek. Zjistit, kolik času jste při které aktivitě na PC...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz