Stáhněte si programy pro jedinečné vylepšení fotografií

aktualizováno 
Přidejte k vašim fotografiím různé efekty. Vytvářet tak můžete 3D obrázky, rozpohybovat své statické snímky, zdeformovat obličej, přeházet barvy na fotografii a ještě více. To vše umí dnešní programy.
Taková fotografie vylepšení nepotřebuje

Taková fotografie vylepšení nepotřebuje | foto: Profimedia.cz

Nejste-li zrovna fotografickými profesionály, můžete své chyby či chyby vzniklé počasím upravit ve speciálních aplikacích. Různých editorů a správců digitálních fotografií je opravdu obrovské množství. Možná vám však v tom vašem chybí nějaká funkce. Potom mohou přijít vhod jednorázové utilitky, které vylepší vaše fotografie o různé efekty.

Hodí se nejen pro ty, kteří chtějí tu a tam něco v obrázku upravit, ale především pro ty, jež jim chtějí vdechnout jiný prostor a větší zajímavost. Celá desítka produktů čeká na vaše vyzkoušení.

Auto3D – freeware
Pokud znáte Zoner 3D Photo Maker (což je nástroj pro tvorbu trojrozměrných obrázků), možná vás mrzí, že tento produkt není zdarma. Naštěstí jeden jeho konkurent zdarma je a umí toho opravdu hodně. Z vašich fotografií vytvoří perfektní 3D obrázky. Jen si budete muset pořídit pro jejich prohlížení 3D brýle.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).


  Distortit 2.3 – freeware

  Toužíte–li po deformátoru obličeje, zkuste tento produkt. Stačí vybrat oblast pro morphing, jeho sílu a nechat Distortit pracovat. Na jeden obrázek můžete aplikovat více efektů. Během chvilky můžete vytvořit opravdu zábavné obrázky, které lze uložit jako BMP či JPG soubory.

 • Stahujte na této adrese (237 KB).


  Vampix 1.0.0.3 – freeware

  Přidejte černobílé efekty k vašim barevným digitálním obrázkům pomocí odebrání barev z obrázku a vytvořením lokálního černobílého pole. Nebo barvy prostě nechte promíchat a tím tak vytvořte zajímavé dílko.

 • Stahujte na této adrese (348 KB).


  Sqirlz Water Reflections 2.2 – freeware

  Pomůže vytvořit efekt vodní hladiny ve fotografiích JPEG a TIFF nebo ve videích ve formátu AVI. K dispozici jsou takové efekty jako například déšť, kapky, sníh, rozčeřená hladina atd. Nově vytvořené fotografie můžete uložit do BMP, JPG, GIF, SWF a AVI.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).


  Imagelys Picture Styles 3.0 – freeware

  Tímto produktem můžete vytvářet úchvatné obrázky, artworky, tapety a pozadí. Dokáže totiž kombinovat vaše fotografie s různými texturami. Pracovat lze ve vrstvách, s průhledností, efekty apod. Definovat si můžete vlastní struktury, či vytvářet a editovat masky, aplikovat filtry a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (6,3 MB).


  JPEG Resampler 4.7 - freeware

  Tento nástroj je vhodný zejména pro změnu velikosti fotografií ve formátu JPEG. To se může hodit například tehdy, pokud je chcete odeslat elektronickou poštou, či je umístit na webové stránky. Velikost kvalitně pořízené fotografie může překročit i stovky kilobajtů. Potřebujete-li poslat pouze jednu fotografii e-mailem, pak vám to nemusí vadit. Problém přichází, chcete-li zaslat snímků hned několik. Potom jistě přijde vhod hromadná změna (resamlování) jejich velikosti.

 • Stahujte na této adrese (516 KB).


  PhotoPlus 5.5 – freeware

  Poslední verze tohoto programu je číslo 11, ale není určena k volné distribuci. Proto si můžete stáhnout a zdarma používat starší pětkovou verzi. Kromě obvyklých nástrojů disponuje také podporou pro práci s vrstvami. PhotoPlus vám může být dobrým pomocníkem pro vytváření nebo úpravu obrázků.

 • Stahujte na této adrese (6,9 MB).


  CleanSkinFX 1.0 – freeware

  Vaši pozornost si jistě zaslouží i tento příjemný freewarový nástroj s jednoduchým názvem. Ocení ho především ti z vás, kteří čas od času či pravidelně pracují s digitální fotografií. CleanSkinFX je totiž aplikace pro snadnou úpravu portrétů. Během chvilky totiž dokáže vyhladit různé nedokonalosti vzniklé nejen při expozici portrétu, ale také ty pocházející od matky přírody – vlasy, vrásky, oči, pleť atd. Aby byly výsledky co možná nejlepší, je dobré mít fotografii správně vyváženou (beze stínu).

 • Stahujte na této adrese (522 KB).


  Nature Illusion Studio – demo

  Nature Illusion Studio vám pomůže proměnit vaši fotografii do animované podoby tak, že přidá široké množství efektů (voda, déšť, sníh, ptáky, zvuky apod.). Neomezujte se pouze na statickou fotografii. Takové vodopády, moře, mraky přímo vyzývají k trojrozměrnému obrazu. Tímto studiem překonáte fyzické omezení a budete moci vytvářet animované scény, které mohou přinést originalitu.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).


  Photo/Graphic Edges 6.0 – demo

  Společnost auto FX software se již řadu let zabývá vývojem aplikací, které si poradí s efektovými úpravami obrázků a fotografií raz dva. Tento efektový balík především nabízí několik stovek variant efektů týkajících se především různých druhů orámování, ozdobných či perforovaných okrajů fotografií a dalších příbuzných efektů. Chcete-li tak rámečky pro vaše obrázky, určitě software vyzkoušejte – stojí to za to.

 • Stahujte na této adrese (40 MB).
 • Témata: BMP, AVI, JPEG, software
  • Nejčtenější

  Jak letci CIA sestřelili z vrtulníku kalašnikovem bombardovací „andulu“

  Historie leteckých bojů nám nabízí řadu kuriózních příběhů. Patří mezi ně i sestřel severovietnamského improvizovaného...

  Celý stát bude bez Photoshopu. Firma předplatitelům ani nevrátí peníze

  Firma Adobe oznámila, že musí deaktivovat všechny účty uživatelů ve Venezuele. Přikazuje jim to nařízení prezidenta...

  Evoluční schovávaná. Umělá inteligence objevila triky a nečekané chyby

  Schovka nevypadá zrovna jako vědecké bádání. Výzkumníci ale simulací miliard her na schovávanou ukázali, že se umělá...

  Neutrácejte za novou televizi. Stačí takto připojit DVB-T2 za pár korun

  Možná i vy budete muset svůj televizor brzy doplnit DVB-T2 set-top boxem, pokud budete chtít nadále přijímat bezplatní...

  Aby vám televize nepřestala fungovat. Vyberte si set-top box pro DVB-T2

  Již za pár týdnů se v některých lokalitách odmlčí část televizního vysílání v současném standardu DVB-T. Ti, co nebudou...

  Premium

  Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

  Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

  Premium

  Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

  Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

  Premium

  Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

  Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

  • Další z rubriky

  Software zdarma: vyzkoušejte nejlepší program pro vzdálenou plochu

  Pryč jsou dny, kdy vzdálený přístup k počítači patřil k nejobtížnějším procesům. Nyní tak lze činit pohodlně, a dokonce...

  Tipy a triky pro Windows 10: jak sdílet wi-fi přes PC nebo vypnout pípání

  Poskytnout internet v notebooku kamarádům nejen na cestách je možné na jeden klik. Podíváme se však i na to, jak...

  Stahujte zdarma: specialista na šifrování dat v cloudových úložištích

  Jednoduché a automatické šifrování dat před odesláním do OneDrive, Dropboxu či Google disku nabízí program Cryptomator....

  S hledáním v počítači pomohou programy. Najdou i data skrytá v souboru

  Vyhledávání se stalo nedílnou součástí počítačů. Najít v úložišti dokumenty, videa, audio či další soubory není v...

  Najdete na iDNES.cz