Stáhněte si plug-in pro zobrazení Google map ve 3D

aktualizováno 
Pro náhled map ve 3D už nemusíte instalovat Google Earth. Efektní trojrozměrné zobrazení budov nyní zvládnou Google mapy. Stačí si stáhnout jednoduchý plug-in pro internetový prohlížeč.

Google mapy v 3D | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Plugin Google Earth 5.2 – freeware
Podporovány jsou IE, Chrome, Firefox, Flock a Safari a můžete světem procházet ve 3D.

Plug-in Google Earth doplní standardní mapy Google o další rozměr. Zjednodušeně řečeno získáte aplikaci Google Earth. Nemusíte si ji tedy stahovat a instalovat. Zeměpisné polohy jsou po instalaci doplňku automaticky vyobrazeny na 3D glóbu. Na mapách Google pak stačí kliknout na tlačítko Earth a můžete si začít užívat Zemi v 3D. Až budete svět prohlížet v 3D, musíme upozornit, že v případě známějších lokací se vám dostane perfektního zpracování, avšak u těch méně známých (třeba i ulice z vašeho města – pokud nebydlíte třeba v centru Prahy) se většinou dočkáte méně povedených záběrů.

Google mapy v 3D
Určeno pro browsery: IE 7, Chrome 1.0, Firefox 2, Flock 1.0, Safari 3.1 a vyšší verze
Instalace: ANO
Čeština: ANO
+ podpora většiny browserů
+ jednoduché na použití
- kvalitní zpracování 3D nečekejte všude
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (550 KB).


Scott`s Gmail Alert 4.0 – freeware
Majitelům elektronické pošty od Google na Gmailu by mohla udělat radost tato aplikace. Umí totiž monitorovat a informovat vás o došlé poště na tomto freemailu a to najednou až pro pět účtů.

Program běží na pozadí Windows v systémové části hlavní lišty. V nastavení se přihlásíte ke svému účtu (či volitelně k více) a o nové poště se vždy dozvíte vyskakovacím oknem. Nechybí přitom ani informace o předmětu zprávy a části textu obdrženého e-mailu. Pro lepší odlišení účtů si u nich lze nastavit různé barvy. Někteří by mohli ocenit i možnost nechat se upozorňovat i v případě nějaké události ve svém Google kalendáři či odebírat RSS zprávy Google. Poslat lze i e-mail, sice máte omezené možnosti, ale k napsání jednoduché zprávy toto rozhraní postačí.

Scott`s Gmail Alert

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ až pět Gmail účtů
+ upozornění z Google kalendáře
+ různé barvy pro účty
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


WSUS Offline Update 6.5 – open source
Funkce Windows Update se stará o aktualizaci systému a kancelářského balíku MS Office od Microsoftu. Automaticky tak můžete mít svůj systém stále záplatován. Co však dělat pokud nemáte připojení k internetu, či je pomalé, anebo potřebujete najednou stáhnout obrovské množství aktualizací velkého objemu? Řešení je WSUS Offline Update.

Díky tomuto nástroji máte možnost stáhnout všechny dostupné aktualizace pro systémy Windows 2000 a novější, Office XP a novější. Sami si můžete nastavit verzi systému a Office, stejně tak jako jazykovou verzi (čeština nechybí). Po stisknutí tlačítka Start postupně dojde ke stažení všech aktualizací. Najdete je potom ve složce wsus, odtud si je zkopírovat a nainstalovat na jiný PC. Nemusíte instalovat jeden soubor po druhém, při stažení si stačí zatrhnout volbu Create ISO a nástroj sám vytvoří ISO obraz s aktualizacemi. Ten můžete potom připojit jako virtuální mechaniku, anebo z něj vypálit CD či DVD disk.

WSUS Offline Update

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ nemusíte neustále dokola stahovat aktualizace
+ vhodné pro pomalé připojení
- nelze nastavit od jakého data aktualizace stahovat
- aplikace se někdy sama bez důvodně ukončí
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


AVG Rescue CD – freeware
Není to tak dlouho co společnost AVG uvolnila svůj produkt pro vyhledávání a odstranění virů všem zdarma. Speciální bootovací AVG Rescue CD bylo donedávna k dispozici pro firemní potřeby, nyní po něm mohou sáhnout všichni uživatelé.

Nejednomu uživateli v mnoha případech může vytrhnout trn z paty. Pomocí tohoto disku je možné nastartovat PC a to i přesto, že se v něm nainstalovaný systém odmítá spustit. Produkt lze stáhnout a uložit nejen na CD, ale také USB flash disk a tak ho můžete mít neustále sebou a v případě neočekávaných problémů s PC ho kdykoliv použít – vložit do poškozeného počítače a použít jako oživovací disk.

Speciální systém v sobě obsahuje sady administračních nástrojů pro opravu systému Windows 2000 a novější verze, správce souborů, Windows registry editor, TestDisk pro záchranu smazaných dat, vyhledávač dokumentů a Ping nástroj pro jednoduchou diagnostiku sítě. AVG Rescue CD je založeno na Linuxu s integrovaným antivirem AVG. Umí pracovat s diskovými oddíly využívajícími souborové systémy FAT32 nebo NTFS.

AVG Rescue CD

Operační systém: bootovací disk
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ bootovatelné médium s antivirem
+ řada nástrojů pro pokus o zprovoznění Windows
- není v češtině
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (69 MB).
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Najdete na iDNES.cz