Stáhněte si grafický editor Gimp a jeho freeware přátele

aktualizováno 
Někteří z vás si v diskusích pod minulými přehledy zajímavých programů pro práci s obrázky a videem stěžovali, že opomíjíme oblíbený grafický editor Gimp. Vzhledem k tomu, že nedávno vyšla nová verze Gimpu, která opravuje mnoho chyb, nastal ten správný čas abychom se mu věnovali.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Gimp pro Windows 2.2.6

free software; download; 7,3 MB 

Gimp je věhlasný grafický editor, který původně vznikl na platformě Linux a až později se rozšířil také o verzi pro Windows. Gimp nabízí podporu dlouhé řady bitmapových formátů a širokou paletu editačních nástrojů. V případě že se vám nechce platit za drahý Photoshop, neváhejte a vyzkoušejte Gimp s řadou opravených chyb v jeho nové verzi. Software je pod licencí GPL.

Paint.NET 2.0

freeware; download; 28,8 MB 

Freeware grafický editor Paint.NET je vyvíjen na Washingtonské státní univerzitě s pomocí společnosti Microsoft. Program je velmi dobře vybaven řadou nástrojů, efektů, štětců, palet a funkcí. Přestože Paint.NET nabízí rozsáhlou funkcionalitu, zachovává si přehlednost a snadnou ovladatelnost. Aplikace vyžaduje nainstalovaný .NET Framework ve verzi 1.1 a vyšší.

Qurio 1.4

freeware; download; 41,1 MB

S programem Qurio můžete snadno upravovat vaše digitální fotografie a vytvářet z nich alba snadno přístupná všem vašim známým. Hotová fotoalba není třeba uploadovat na žádný server. Qurio vytvoří na vašem počítači fotoalbum, které je návštěvníkům přístupné pomocí internetu na přidělené adrese. Úpravy fotografií i vytváření fotoalb bude hračkou i pro méně zkušené uživatele.

Fresh View 4.40

freeware; download; 1,5 MB 

Dalším multimediálním prohlížečem je program Fresh View. Program zobrazí obrázky ve všech standardních formátech, přehraje rovněž běžné audio a videosoubory. Z obrázků umí Fresh View vytvářet prezentace a webová alba, konvertovat jejich formáty a mnoho dalšího. Program je k dispozici zdarma, pouze je třeba se bezplatně zaregistrovat na domovských stránkách aplikace.

Visualizer IB 2.5

freeware; download; 3,8 MB 

Visualizer IB je jednoduchý a rychlý prohlížeč standardních formátů obrázků, ze kterých umí rovněž vytvářet prezentační CD se slideshow podbarveným hudbou. Přehrávač hudby je dokonce přímo integrován do programu. Mimo to umí Visualizer IB v omezené míře obrázky upravovat, převádět jejich formáty a vytvářet z nich HTML stránky.

Ultimate Paint 2.86

shareware; download; 2,7 MB 

Ultimate Paint je grafický editor s podporou všech běžně používaných grafických formátů. Program obsahuje zajímavé kreslící nástroje a efekty, navíc podporuje i plug-iny do Adobe Photoshopu. Na domovském webu aplikace najdete i freeware verzi programu, která má některá drobná funkční omezení.

Konverze obrázků a videa

Image konvertor 1.1

shareware; download; 0,6 MB 

Z díly českých vývojářů pochází další program – Image konvertor. Aplikace slouží k převodu bitmapových obrázků do kódu pro grafické LCD displeje (například displeje mobilních telefonů). Image konvertor nabízí tři úrovně konverze a čtyři typy programovacích jazyků.

X Video Converter 3.9.22

trialware; download; 5,7 MB 

X Video Converter je, již podle svého názvu, samozřejmě nástroj určený pro konverzi různých videoformátů. Podporuje vzájemnou konverzi běžných typů videosouborů, dokáže videa spojovat, exportovat z nich snímky atd. Pro uživatele bude jistě zajímavá zejména možnost konverze filmů z DVD do DivX nebo XviD.

Nástroje pro DVD a video

VSO PhotoDVD 1.0.7

trialware; download; 3,5 MB 

VSO PhotoDVD využívá dvou velkých předností DVD – velké kapacity a možnosti přehrávání ve stolních přehrávačích, připojených k televizi. Díky tomuto programu si budete moci pohodlně prohlížet vaše digitální fotografie v prezentaci vypálené na DVD. Do prezentace můžete vložit obrázky v běžných formátech a podbarvit jejich přehrávání hudbou v MP3, WAV, OGG atd.

Evidence DVD 2.1

freeware; download; 11,3 MB 

Máte-li mnoho DVD s filmy pomůže vám s jejich uspořádáním český program Evidence DVD. Aplikace eviduje informace o zvuku, titulcích, žánru atd. V databázi disků může být rovněž poznamenáno komu a kdy jste některý disk půjčili.

Seznam DVD 4.6

freeware; download; 5,3 MB 

Seznam DVD zaeviduje všechny vaše DVD nosiče, spolu s podrobnými údaji o jejich obsahu. Pokud je některý z disků právě půjčený máte stále přehled o tom komu jste jej půjčili. Seznam DVD umí exportovat data ze své databáze do formátu XLS, HTML a CSV. Program má příjemné, plně české grafické rozhraní.

DVDFab Express 2.83

trialware; download; 2,3 MB 

DVDFab Express zkopíruje vložené DVD na prázdný disk, včetně všech zvukových stop, titulků, menu a bonusů. V případě že se obsah zdrojového disku nevejde na jednovrstvé DVD a vy nemáte k dispozici DL DVD vypalovačku, je možné zkopírovat například jen hlavní film a ušetřit tak místo na disku. Na webu výrobce najdete ještě další zajímavé nástroje, například na dešifrování chráněných DVD atd.

Další utility

FJD - foto, jméno, datum 1.1

freeware; download; 0,5 MB 

FJD - foto, jméno, datum je program určený pro majitele digitálních fotoaparátů, kteří pomocí něj mohou u souborů automaticky přesouvat fotografie z paměťové karty na pevný disk, nastavovat datum podle údaje z EXIF nebo měnit jména souborů podle zvolených parametrů.

Mosaic Creator 2.9

demoverze; download; 1,9 MB 

Mosaic Creator je program, který umí z mnoha menších obrázků vytvářet mozaiky, případně do mozaiky rozdělit obrázek jediný. U skládání obrázků do mozaiky si aplikace sama reguluje úroveň barev tak, aby byl výsledný obrázek dostatečně zřetelný. Z domovského webu aplikace si rovněž můžete stáhnout kolekce obrázků se kterými můžete při vytváření svých mozaik začít.

All My Photos 1.1

shareware; download; 2,8 MB 

All My Photos je šikovná aplikace, která vytvoří katalog vašich fotek, ke kterým můžete nahrát zvukový komentář, přiřadit jim klíčová slova, případně je i opatřit heslem aby je neviděl nikdo nepovolaný. Program umí také vytvářet prezentace snímků, při kterých hraje vaše oblíbená hudba a zvládne i drobné úpravy fotografií.

All My Movies 3.4

shareware; download; 2,6 MB 

Obdobou předchozí aplikace, ovšem tentokrát určenou pro filmy a videosekvence, je program All My Movies od stejných tvůrců. Databáze vašich filmů může navíc obsahovat základní informace o filmech, které je možné získat z internetové filmové databáze. Data můžete také exportovat do HTML, XLS, nebo jako prostý text. Rovněž zde je možné zamezit přístupu k vybraným titulům pomocí hesla.

KoolMoves 4.7

shareware; download; 2,7 MB 

S aplikací KoolMoves vytvoříte během chvilky efektní animace pro vaše webové stránky. V programu je možné vytvářet animované GIFy i Flash animace, stačí jen dobré nápady a trocha zručnosti. K dispozici dostanete rovněž bohatou knihovnu šablon a užitečných efektů.

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

Ilustrační foto - počítač

Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

Tipy a triky pro Windows 10

Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

Najdete na iDNES.cz