Spolehlivé programy pro vaše e-maily ochrání i pomohou

aktualizováno 
Pokud vám již nevyhovuje přistupovat k e-mailům pouze prostřednictvím internetového prohlížeče, ale chcete mít svoje zprávy stále po ruce ve vašem počítači, máte celou řadu možností, jaké aplikace k tomu použít.

Mějte svoje zprávy stále po ruce ve vašem počítači | foto: Shutterstock

Bezplatně použitelní e-mailoví klienti si poradí s připojením schránek na různých freemailových serverech, tříděním a správou pošty a třeba i s ochranou před spamem – ať už se standardní výbavou nebo s šikovnými doplňky.

eM Client

Původem česká aplikace eM Client si v bezplatně použitelné verzi poradí s připojením ke dvěma různým e-mailovým schránkám ( nebo chcete-li účtům ), všemi běžnými způsoby ( SMTP, POP3 nebo IMAP ). Připraveny jsou navíc i předvolby nastavení pro automatické připojení klienta ke schránkám na serverech Gmail, Yahoo!, Hotmail, Centrum, Seznam, Atlas ad.

Editor zpráv s kontrolou českého pravopisu doplňuje například seznam úkolů, kalendář či správce kontaktů. Zajímavá je také spolupráce s komunikačními sítěmi a protokoly ( ICQ, MSN, Skype, Jabber či Facebook ), ve kterých můžete přímo z e-mailového klienta komunikovat. Další užitečnou vlastností je třeba i RSS čtečka nebo přímé vyhledávání adres z e-mailů na mapách Google Maps.

eM Client stahujte ze Slunečnice zde (11,9 MB, freeware)

eM Client

eM Client

Windows Live Mail

Více než dostatečnou náhradu za obstarožní Outlook Express nabízí Microsoft v podobě e-mailového klienta Windows Live Mail, dostupného jako jedna ze součástí balíčku Windows Live aplikací. E-mailový klient Windows Live Mail umí spolupracovat jak s účtem na serveru Hotmail, tak i se schránkami na serverech Gmail, Yahoo! nebo i na českém Seznamu.

U podporovaných serverů stačí zadat jen příslušný e-mail a heslo, není třeba nastavovat parametry serverů pro příjem a odesílání pošty. Funkce klienta Windows Live Mail mají, více než kdy dříve, blízko k placenému Outlooku ze sady MS Office.

Vedle podpory více e-mailových účtů s filtrem nevyžádané pošty, zde najdeme také kalendář, seznam kontaktů i možnost přijímat zprávy z RSS kanálů a diskusních skupin. Nechybí ani speciální funkce na posílání e-mailů s fotkami (optimalizace velikosti, přidání rámečků atd.).

Všechny Windows Live aplikace, včetně Windows Live Mail si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu, pomocí jednoduchého instalátoru.

Windows Live Mail

Windows Live Mail

Thunderbird

Trojici kvalitních e-mailových klientů nezbývá než doplnit známou open source aplikací Thunderbird. E-mailový klient Thunderbird je vybavený na příjem pošty z různých účtů přes běžné protokoly, včetně možnosti ochrany pošty heslem, šifrovaným spojením nebo digitálním podpisem. Komfort použití elektronické pošty zvyšuje integrovaný antispamový filtr, nástroje na třídění zpráv a samozřejmě i uživatelské rozhraní v češtině.

Thunderbird 3.0.4 stahujte ze Slunečnice zde (8,6 MB, open source)

Thunderbird existuje také v "přenosné" verzi, určené pro použití na USB klíčenkách. Thunderbird Portable 3.0.1 stahujte ze Slunečnice zde (9,5 MB, open source)

Thunderbird

Thunderbird

Opera Mail

Vestavěným e-mailovým klientem disponuje také oblíbený internetový prohlížeč Opera. Nechybí v něm možnost použití POP3 nebo IMAP e-mailových účtů, antispamový filtr nebo funkce na třídění a rychlé vyhledávání pošty. Zajímavou funkcí, kterou oceníte především při práci na cestách, je speciální mód klienta pro stahování pošty na pomalém internetovém připojení.

Prohlížeč Opera 10.51 stahujte ze Slunečnice zde (10,9 MB, freeware)

Opera Mail

Opera Mail

Gmail

K obří schránce na serveru Gmail od Google se nemusíte dostat jen když jste online. Pomocí funkcí Google Gears a nastavení schránky pro offline přístup můžete mít e-maily k dispozici i bez připojení k internetu. K dispozici jsou všechny běžné funkce a k synchronizaci schránky dojde pokaždé, když se připojíte k internetu.

Google Gears stahujte ze Slunečnice zde

Gmail

Gmail

Spamihilator

Používání elektronice pošty s sebou téměř nevyhnutelně nese i nikdy nekončící boj se spamem. V nástroji Spamihilator ale najdete schopného pomocníka, s filtrem, který rozpoznává nevyžádanou poštu podle mnoha kritérií.

Antispamový filtr navíc můžete i naučit rozpoznávat nevyžádanou poštu podle vlastních pravidel (klíčová slova, adresy odesílatelů, odkazy atd.). Spamihilator kontroluje poštu stahovanou z POP3 a IMAP účtů a spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty jako je Thunderbird, Outlook a další.

Spamihilator 0.9.9.53 stahujte ze Slunečnice zde (2,4 MB)

Spamihilator

Spamihilator

SPAMfighter

Dalším zdarma použitelným nástrojem na potírání nevyžádané pošty je SPAMfighter, spolupracující s Thunderbirdem, Outlookem nebo poštovním klientem Windows Mail. SPAMfighter testuje veškerou příchozí poštu podle několika kritérií a na základě výsledku rozhodne o zařazení mezi doručenou nebo nevyžádanou poštu. Ani zde nechybí možnost naučit filtr vlastním pravidlům pro posuzování příchozích zpráv.

SPAMfighter Free 7.0.82 stahujte ze Slunečnice zde (1,7 MB, freeware)

SPAMfighter

SPAMfighter

Jaké aplikace na práci s elektronickou poštou používáte nejraději? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

Ilustrační foto - počítač

Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

Ilustrační fotografie - film

Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

Najdete na iDNES.cz