Souhrn článků: Vyberete si z nabídky digitálních programů a vyhrajte v naší soutěži

aktualizováno 
Pokud vás někdy trápilo blikání některých částí webových stránek v prohlížeči Firefox, už nemusí. Možná si ale nebudete umět vybrat z nabídek televizních programů, které chtějí vysílat prostřednictvím pozemní digitální televize. Nezapomeňte, že již jen dva dny můžete soutěžit o více než 50 cen.

Pátek

iPod zdarma a vnitřnosti MP3 přehrávače

17.06. - V 24. týdnu roku 2005 nás v redakci pan Brouček informoval o tom, že v USA dávají studentům iPod zdarma, zahrál si s námi na starých konzolích od Nintenda s bezdrátovými ovladači a ukázal nám, jak bude vypadat nový multimediální přehrávač na cesty od Creativu.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Přijímače digitální televize nejsou jen set-top boxy

17.06. - Víte jaké existují typy přijímačů digitálního vysílání a v čem se mezi sebou liší? Ukážeme vám, jaké druhy můžete potkat a co od nich můžete čekat. Vyberte si ten pravý přijímač přesně podle svých představ.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Jak získat zpět produktový klíč k Windows nebo Office

17.06. - Potřebujete-li získat ztracený CD klíč k aplikacím společnosti Microsoft, máme pro vás jednoduchý nástroj. Připravili jsme také zajímavý produkt simulující šíření počítačového červu internetem, přenosnou verzi Firefoxu, určenou pro vaši USB klíčenku, se kterou budete stále mobilní, či produkt, který během chvilky změní barvu omítky u vašeho domu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Symbianová onlajnovka Age of Fantasy je na světě

17.06. - Hned na začátku vás chceme upoutat očekávanou online hrou Age of Fantasy pro telefony Symbian S60. Pak se vydáme s paviánem Jackem sbírat bomby, zahrajeme si jednu freeware strategii, podíváme se na videoukázku připravované akční hry a celé číslo završíme rubrikou Klasika.
rubrika: Palmare

Sobota

Souhrn článků: Půjčte si od nás přijímač digitální televize

18.06. - V uplynulém týdnu jsme vám poradili, jak si upravit Windows XP podle vašich představ a jaké opravy Microsoft uvolnil pro své produkty. Nezapomeňte, že do koce soutěže o MP3 přehrávače a 1GB paměťovou kartu zbývají poslední dva dni.
rubrika: Prakticky

Neděle

Nejlepší grabovač v nové verzi

19.06. - V dnešním vydání seriálu o zajímavých programech pro práci s hudbou rozhodně nepřehlédněte vynikající grabovací program Exact Audio Copy, vyvíjený německým studentem. Výstup z Exact Audio Copy můžete srovnat s dalšími grabovacími programy v přehledu, za které se ovšem většinou platí.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Chcete digitální televizi už dnes? Nepotřebujete moc!

20.06. - Digitální vysílání je na spadnutí. Nové televize už se perou o své místo na slunci a spuštění ostrého provozu se už chystá na příští rok. Co potřebujete k tomu, abyste mohli vesele zkoušet digitální vysílání už teď?
autor: Jan Beránek
rubrika: Digitální televize

Čtenáři MF DNES a iDNES zahájili testování digitálního vysílání. Můžete také

20.06. - Prvních dvacet čtenářů začalo o víkendu testovat zkušební digitální televizní vysílání. Na dva týdny si od redakce zapůjčili set-top boxy - zařízení, které příjem digitálního signálu umožňují.
rubrika: Digitální televize

Otestujte si rychlost karty a změňte PDA v metr či baterku

20.06. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. pLamp promění vaše PDA v baterku. Startpage poslouží jako rozcestník na nejznámější weby, s Card Speed Testing Utility si změříte rychlost vaší paměťové karty.
rubrika: Palmare

Úterý

Digitálně chce vysílat přes 20 českých TV programů. Který byste vybrali?

21.06. - Nudí vás současné televizní programy? Časem budete moci sledovat třeba jen hudební kanál, seriály nebo kutilskou televizi. Komfort, který si zatím mohou dopřávat jen majitelé kabelových přípojek, by měla přinést digitální televize.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Soutěž o digitální fotoaparáty a další věcné ceny

21.06. - Čeká na vás další soutěž o zajímavé výrobky, které využijete nejen na dovolené. Technet.cz a eProton.cz vám tak nabízejí možnost vyhrát jeden ze dvou digitálních fotoaparátů a padesát dalších cen. Neprohraje nikdo, neboť každý účastník soutěže navíc obdrží kód pro slevu na eProton.cz.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Byznys

Palm Zire 72 – multimediální PDA každým coulem

21.06. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o multimediální PDA, které nabízí 1,3 megapixelový fotoaparát, Bluetooth či excelentní displej. Jak je zařízení hodnoceno po půl roce provozu?
rubrika: Palmare

F1 s AMD Turionem - v plné kráse do boje s Intelem

21.06. - Ferrari se sice ve Formuli 1 letos příliš nedaří, to ale není důvod nepředstavit si jednu exkluzivní novinku. Oproti předchozímu modelu 3400 je Ferrari 4000 o něco lehčí, má širokoúhlý displej a je osazen AMD Turion 64 a grafickou kartou ATI Mobility Radeon X700 s PCI Express.
rubrika: Notebooky

Středa

Harddiskový MP3 přehrávač, který láká na příznivou cenu

22.06. - Skupina MP3 přehrávačů s vestavěným harddiskem se nám rozrostla o další kousek, který si své majitele hledá především díky příznivé pořizovací ceně. Zda-li ale obstojí mezi svými dražšími konkurenty a jestli se opravdu vyplatí ušetřit pár stovek korun, vám prozradí následující řádky textu.
autor: Ondřej Zach
rubrika: Digitál

Výsledky soutěže o MP3 přehrávače - vyhráli jste?

22.06. - Minulý týden probíhala na Technet.cz soutěž o stylové MP3 přehrávače renomované značky Panasonic. Zajímá vás kdo vyhrál a kolik soutěžících splnilo podmínky?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Byznys

V evropských softwarových patentech vedou na body velké korporace

22.06. - Evropský parlament navrhuje jednotnou patentovou ochranu softwarových inovací. Parlamentní výbor pro legislativní záležitosti schválil návrh, který je v odvětví považován za vítězství velkých technologických korporací.
rubrika: Software

Točte na DVD a okamžitě si své úlovky přehrajte

22.06. - Jedním z typu digitálních videokamer jsou DVD kamery, které ukládají záznam na malé DVD disky o průměru 8 cm a umožňují okamžité přehrání vašich kameramanských úlovků v DVD přehrávači nebo počítači bez připojování kamery. My vám dnes přinášíme test jedné z nich.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Slovníky pro kapesní zařízení (3.) - RoadLingua

22.06. - Slovníky potřebuje ke své práci skoro každý, od studentů po technické pracovníky. Proto postupně vznikla celá řada aplikací a slovníkových databází a tak je poměrně těžké si vybrat. Nejznámější česko-cokoliv slovníky si proto postupně představíme.
rubrika: Palmare

Notebook s extrémním výkonem: pro herní špičku do USA

22.06. - Dell Inspiron je snem hráčů her a náročných uživatelů s požadavkem na extrémní grafiku. Inspiron XPS Gen 2 obsahuje Intel Centrino a má videočip nVidia GeForce Go 6800 Ultra. K tomu si ještě můžete připočítat displej 1920 x 1200 bodů a řadu volitelných součástí dané konfigurace.
rubrika: Notebooky

Chcete znát úkoly NASA na další desetiletí?

22.06. - Americká Národní agentura pro letectví a kosmonautiku (NASA) vyzvala vědce, aby jí předložili podrobný seznam s misemi, které doufají, že budou uskutečněny v příštích 30 letech. Návrhy se pohybují od družice pro zkoumání deště až po vzdálené mise dívající se zpět k úsvitu času.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Byznys

Čtvrtek

Zbavte se blikání internetových stránek ve Firefoxu!

23.06. - V dnešní porcičce tipů a triků na vás čeká návod, jak deaktivovat blikání prvků z webových stránek ve Firefoxu, tip pro zakázání zobrazování ikonky schránky ve Wordu 2003 při vložení textu, jak zkusit odstranit neodstranitelná data z disku, jak zakázat vypalování v XP, či jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač a jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Perfektní spořič monitoru z vašich fotografií

23.06. - Návrh a realizace vlastního spořiče není nic složitého. Vlastníte-li navíc velké množství obrázků a digitálních fotografií, pak již stačí pouze jednoduchý prográmek a během chvilky může být spořič monitoru na světě. Ten si lze navíc doplnit i o hudbu a nebo popisky jednotlivých fotografií.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Šibenice, mluvící hodiny či emulátor Sega Megadrive

23.06. - Další přehled programů pro Symbian je zde. NiceClock Lite udělá z vašeho displeje hodiny. Picodrive umožní spustit si hry pro Sega Megadrive, s Hangmanem si zase můžete zahrát populární šibenici.
rubrika: Palmare

Centrino-bijec vyráží na zteč: 1 MB cache a 2,2 GHz

23.06. - S novým modelem AMD rozšiřuje řadu mobilních 64bitových procesorů o špičkový kousek. ML-40 nabídne maximální frekvenci 2,2 GHz a plný 1 MB vyrovnávací paměti, spolu s plně duplexním 1600MHz spojením Hypertransport. To by mělo umožnit překonat dosud nejvýkonější 2,13GHz Pentium M.
rubrika: Notebooky

Pátek

Víte kolik kilometrů na kole jste již letos ujeli?

24.06. - Jako vždy na vás čeká čtveřice programů. První z nich slouží k opravě poškozených multimediálních souborů, jako jsou např. videa v různých formátech, další aplikace je vhodná pro navázání přerušeného připojení, se třetí budete mít naprostý přehled, kolik jste již „našlapali“ kilometrů na kole a poslední slouží pro vyhledávání PSČ, názvu obcí, ulic, pošt, okresů, krajů, evidenčních čísel vozidel nebo směrových telefonních předvoleb.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

USB paměť v useknutém prstu pro vaše data

24.06. - Pan Brouček si užívá zasloužené dovolené v teplých krajích, a proto jsme pro vás připravili několik skutečných zajímavostí ze zahraničních internetových obchodů. Věřili byste, že existuje USB flash disk v podobě useknutého prstu nebo golfový míček na dálkové ovládání?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

GeForce 7 – nejvýkonnější grafické karty pro hráče jsou zde

24.06. - Mnoho současných her je náročných především na výkon grafické karty. Proto, pokud je chcete hrát v nejvyšší grafické kvalitě, je nutné do této komponenty investovat nemalý peníz. Jak dobrou investicí je nová GeForce 7?
autor: Lukáš Beňa
rubrika: Hardware

Hledání min pro dva, skládání tangramu či ničení cihel

24.06. - Před všemi žáky, studenty i učiteli je poslední školní týden a než vyrazíte na dovolenou, měli byste si vaše PDA vybavit hrami, které se postarají o zahnání možné nudy. Dnes vám doporučíme nový arkanoid Meteor či hledače min ve dvou pod názvem Dual Mines.
rubrika: Palmare

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Software zdarma: najděte hluchá místa wi-fi sítě nebo zkontroluje USB

Ilustrační foto - wifi

Vizualizujte, spravujte a odstraňujte mrtvé zóny v bezdrátové síti pomocí NetSpotu. Která data na datovém úložišti...

Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

Tipy a triky pro Windows 10

Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

Najdete na iDNES.cz