Souhrn článků: Vybavte si PC programy, bez kterých se neobejdete

aktualizováno 
Máte dostatečné programové vybavení, které vám umožní využívat počítač jako multimediální stroj? Máte stažené nové záplaty a opravené verze programů? A víte jak propojit ledničku s televizí? Odpověď vám dají články vydané tento týden na našem serveru.

Sobota

Souhrn článků: Jak vybrat bezpečná sluchátka?

05.11. - Pokud se rozhlížíte po nových sluchátkách, poradíme vám, jak je vybrat s ohledem na vaše zdraví. Bezdrátová komunikace míří do fotoaparátů. CD od Sony nosičem spyware.
rubrika: Prakticky

Neděle

Staňte se kytaristou snadno a rychle

06.11. - Možná jste někdy zatoužili umět hrát na kytaru, vyzkoušejte tedy některý ze dvou programů určených k výuce kytarové hry, které nabízí dnešní přehled zajímavých programů pro práci s hudbou. Mimo to určitě nepřehlédněte novou verzi přehrávače Winamp a další zajímavé programy.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Nová reality show odhalí na internetu gorily

07.11. - Na internetu začala "trochu jiná reality show" Odhalení. Účastní se jí tři gorily z pražské zoologické zahrady. Hra potrvá do poloviny ledna příštího roku a její vítěz získá 12 melounů.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Pátrejte s námi po stopách Gottwaldovy mumie

07.11. - Fotoreportáž vás zavede do katakomb, kde ve stísněných podmínkách probíhala mumifikace a údržba mrtvoly prvního dělnického prezidenta Klementa Gottwalda. Podzemní laboratoře byly vybaveny nejmodernějšími přístroji a v celém mauzoleu pracovalo několik desítek lidí střežících věčný spánek komunistického předáka. Dražší hrob neměl v Evropě nikdo.
autor: Jan Kužník
rubrika: CheckTech

Supertenké Casio a 10,2Mpix zrcadlovka od Nikonu

07.11. - Společnost Nikon hodlá do konce roku uvést na trh další digitální zrcadlovku, která bude určena pro uživatele, kteří to s fotografováním myslí opravdu vážně. Casio na druhou stranu představuje model do kapsy, který se může chlubit 16mm tloušťkou a váží o něco více než 100 gramů.
rubrika: Foto & Kamery

Aktuální horoskop či jízdní řády ve vašem kapesním počítači

07.11. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. ProgramLauncher je aplikací, která umožní vytváření zástupců na hlavní obrazovce. MetrO obsahuje trasy metra či dalších prostředků MHD ve více než 250 městech a Speedy změří rychlost vašeho PDA.
rubrika: Palmare

Češi v ADSL stále pokulhávají za Evropou

07.11. - Podle statistik britské společnosti Point Topic a sdružení Internet pro všechny připadají v Česku na 100 obyvatel zhruba dvě vysokorychlostní přípojky k internetu prostřednictvím ADSL. Přes více než stoprocentní nárůst počtu připojení v letošním roce to Čechy řadí na páté nejhorší místo v Evropě.
rubrika: Internet

2 v 1: Paměťová klíčenka USB a bezdrátová myš dohromady

07.11. - Japonská společnost Arvel představila bezdrátovou myš k notebooku, jejíž jejíž USB přijímač je současně paměťová klíčenka s kapacitou 128 MB: není větší než jiné sticky - a zvládne přitom současně předávat signál myši dále. Praktické integrované řešení pro cestovatele - myš má rozlišení 800 dpi.
rubrika: Notebooky

Hrajete World of Warcraft? Jste špehováni

07.11. - Internetoví aktivisté odhalili, že herní výrobce Blizzard, který stojí za populární online hrou War of Warcraft, špehuje čtyři miliony svých zákazníků prostřednictvím spywaru. Jeho pomocí může monitorovat i ostatní programy běžící na hráčově počítači.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Úterý

Hlídejte svůj majetek pomocí web kamerek

08.11. - Chcete si popovídat se známým v Austrálii a zároveň mu hledět do očí a přitom neopustit teplo domova? Potom zkuste programy, díky kterým se s ním spojíte přes internet a budete si moci zdarma poklábosit. Nechybí ani další aplikace, které vám záznamy z vaší kamery automaticky posílají na web či vámi určené místo.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Rekordní prodej PDA - které značky šly na odbyt nejvíce?

08.11. - Celosvětový prodej kapesních počítačů vzrostl a zřejmě se dočkáme nového rekordu v počtu prodaných PDA za celý rok. Zajímá vás, které značky si vedly nejlépe a jaké naopak ztrácí? Jaký operační systém táhl nejvíce?
rubrika: Palmare

Apple neznamená jenom iPod

08.11. - Představili první grafický operační systém. Začali prodávat první počítač s myší. Nabídli techniku pro „obyčejné“ lidi, ne jen pro nadšence. Přesto firma Apple téměř upadla v zapomnění a teprve nyní se vrací do na výsluní.
rubrika: Hardware

WiMax dosloužil? xMax slibuje 100násobnou rychlost

08.11. - Přenosová technologie xMax nabízí bezmála zázraky - výrobce xG Technology slibuje 100x vyšší výkon než současné sítě WLAN či WiMax. Překoná velké vzdálenosti s 0,0005W - díky vysílání v pásmu velmi krátkých vln, které maskuje jako atmosférický šum a neruší tak existující aplikace, například rádio.
rubrika: Notebooky

Týden vědy a techniky vám ukáže i vědecké výzkumy

08.11. - Celý tento týden máte možnost navštívit pracoviště akademie věd a dozvědět se na veřejných přednáškách zajímavé informace na různá vědecká témata.
autor: Roman Všetečka
rubrika: CheckTech

Přichází nový balík kancelářských programů z Česka

08.11. - Společnost Software602 a.s.představila druhou generaci svého kancelářského balíku 602Office 2.0, který nahrazuje dosavadní verzi 602PC Suite.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Software

Hlasatele počasí nahradí počítačové postavy

08.11. - Hlasatele počasí v Británii začnou nahrazovat počítačem vytvořené virtuální postavy. Firma Televirtual z Norwiche vyvinula mužskou a ženskou postavu pro televizní předpovědi nazývané METman a METgirl a nabízí svou technologii stanicím, které chtějí ušetřit na nákladech za reálné moderátory zpráv o počasí. S jednou ze stanic, jejíž jméno zatím nebylo zveřejněno, byla již podepsána smlouva.
rubrika: Digitální televize

Opravte si kritickou chybu v přehrávači Flash Playeru

08.11. - Internetové prohlížeče s instalovaným Flash Playerem mohou být nejvíce ohroženy nejnovější bezpečnostní chybou.
rubrika: Bezpečnost

Francouzská policie zavřela webové stránky rebelů

08.11. - Webová stránka bouna93. skyblog.com. původně vznikla na vyjádření solidarity se dvěma arabskými mladíky, jejichž smrt při honičce s policií vyvolala vlnu nynějších nepokojů.
rubrika: Internet

Středa

Microsoft přichází s pouze jednou záplatou, zato kritickou

09.11. - Listopadový termín, kdy firma Microsoft vydává záplaty na své produkty, přináší sice jen jednu bezpečnostní opravu, ta je však označena stupněm kritická. Pokud máte OS Windows 2000 a mladší, týká se i vás.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Jaké programy by ve vašem PC neměly chybět – zabezpečení a internet

09.11. - Počítače dnes slouží k více úkolům, než jen ke hraní her, surfování na internetu či práci. Díky novým technologiím se z nich staly multimediální pomocníci a centrum zábavy. Zvládají přehrávat nejen video či hudbu, ale také přijímají rádio, televizi a zpracovávají důležité projekty. Máte však to pravé programové vybavení?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kterak zdarma dovybavit PDA

09.11. - Přinášíme vám druhý díl článku, jak dovybavit PocketPC o aplikace, které jsou zdarma. Tentokrát jsme se zaměřili na programy z oblasti internetu, souborové manažery a launchery.
rubrika: Palmare

UPC nabízí připojení na 24 hodin

09.11. - Internet chello flex je nový způsob připojení k internetu prostřednictvím kabelové sítě.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Připojte 2 externí displeje k libovolnému notebooku: Matrox DualHead2Go

09.11. - S adaptérem od Matroxu lze i notebooky s pouze 1 výstupem VGA připojit ke 2 displejům. Na grafice v notebooku stačí jen nastavit požadované zobrazení s dvojnásobným horizontálním rozlišením, a Matrox pak rozdělí obraz z klasického VGA výstupu na 2 poloviny a každou posílá na jeden výstup.
rubrika: Notebooky

Apple pod palbou žalob z celého světa kvůli iPodu

09.11. - K zákazníkům v USA, kteří žalují firmu Apple kvůli nekvalitním displejům na přehrávačích iPod nano, se přidávají nespokojení majitelé těchto přístrojů i v dalších zemích.
rubrika: MP3 & Audio

Téměř třetina domácností má přístup na internet

09.11. - Podle údajů Českého Telecomu má nějakou formu připojení k internetu 31 procent domácností. Výrazný nárůst přitom letos zaznamenává ADSL. Od začátku roku počet uživatelů stoupl o 140 procent na současných 240.000. Konkurenční připojení přes kabelové rozvody využívá kolem 100.000 domácností.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

AMD prodává v USA více čipů než Intel

09.11. - Výrobce počítačových čipů AMD poprvé ve své existenci překonal v objemu maloobchodního prodeje svého největšího konkurenta Intel. Stalo se tak v USA.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Nikon vyměňuje vadné akumulátory

09.11. - Výrobce digitálních fotoaparátů firma Nikon, oznámila, že hodlá vyměnit některé Li-ion akumulátory, které použila k napájení digitálních zrcadlovek.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Čtvrtek

Vyždímejte z Windows vše co umí. Tipy a triky pro každého

10.11. - Zajímá vás, jak odstranit problémy se synchronizací v Outlooku, jak formátovat písmo v MS Wordu klávesovými zkratkami, či jak získat přístup do složky System Volume Information? Nechybí ani pokročilejší rady pro lepší využití Windows XP.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Postavte si domácí počítačovou síť. Propojte ledničku s televizí

10.11. - Počítačové sítě už definitivně ovládly náš život, kanceláře, pracoviště, odpočinek i soukromí. A stejně jako každá jiná novota se nám začínají vtírat i do bytu. Domácí sítě nabízejí nejen informace a zábavu. Umožňují jednoduše vytvářet to, co jsme dříve dělali jen s potížemi nebo vůbec ne.
rubrika: Hardware

Akční hra Wolfenstein 3D pro váš telefon zdarma

10.11. - Další přehled programů pro Symbian je zde. SMSCleaner automaticky maže přečtené či odeslané textové zprávy. S programem Turn Off! může být váš telefon vypnut ve stanovenou dobu, Wolfenstein 3D & Spear of Destiny jsou úspěšné portace známých her.
rubrika: Palmare

Nejmocnější zbraní teroristů je internet

10.11. - Zní to troufale, ale nebýt internetu, nebylo by nejspíš ani temné Al-Kajdy, tedy aspoň v její dnešní tajemné a velmi neuchopitelné podobě. Právě využití nejmodernějších západních technologií totiž dalo islámským teroristům potřebná křídla k rozletu.
rubrika: Internet

Dárce spermatu svou totožnost již neutají

10.11. - Anonymní dárci spermatu už si nemohou být jisti utajením své totožností. Příkladem je případ patnáctiletého chlapce, který na sklonku loňského roku s pomocí online genealogické služby, kam poslal vzorek DNA, vystopoval svého biologického otce.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Vyzkoušejte si na internetu volby nanečisto

10.11. - Na internetu se objevily stránky www.volebnipreference.cz, kde může kdokoliv dát hlas vybrané polické straně. Provozují je dva studenti, kteří výsledky hlasování rozeslali médiím. Webem prý chtějí dát najevo nespokojenost se současnou politickou scénou a praktikami velkých agentur.
rubrika: Internet

Česká firma se zapojila do tajného vývoje pro NATO

10.11. - Společnost ICZ spolupracuje na mezinárodní výzkumné studii Severoatlantické aliance.
autor: Roman Všetečka
rubrika: CheckTech

V kauze spywaru od Sony padly první žaloby

10.11. - Kvůli cédéčku od Sony, které vám může do počítače zanést nevyžádané a navíc skryté programy, už bijí na poplach američtí právníci.
rubrika: Bezpečnost

Objevily se první viry, které neodhalíte kvůli Sony

10.11. - Pouštěli jste si nedávno na počítači hudební CD od Sony Music? Kvůli němu můžete chytit virus - a ani se o tom nedozvíte.
rubrika: Bezpečnost

Pátek

Zakažte svým dětem navštěvovat internetové stránky se sexem a pornem!

11.11. - Internet ohrožuje mravnost dětí. Internetové stránky obsahují celou řadu nevhodného obsahu. Chcete-li, aby se tento obsah nedostal k vašim dětem, nainstalujte si jednoduchou utilitku. Potřebujete lépe vyhledávat v MS Outlooku? Připravili jsme pro vás i zajímavý doplněk, který ve vašem browseru bude testovat internetové stránky na výskyt viru a další havěti a nechybí vyhledávací lišta pro Jyxo.cz.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vyrobte si sponu na opasek z harddisku počítače

11.11. - Odešel vám definitivně harddisk a chystáte se ho právě vyhodit? Nedělejte to a zkuste si z něj vyrobit slušivou sponu na opasek. Pro něžné pohlaví dnes máme hned dva zajímavé tipy. Malé slečny potěší MP3 přehrávač v podobě rtěnky a ty větší kit pro pohodové přežití svatby.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Staňte se boháčem v kasinu či vojenským odstřelovačem

11.11. - Přinášíme vám tradiční porci herních novinek a aktualizací pro vaše handheldy. Představíme si RPG roku, výborné 3D kasino či dva remaky osmibitových her. Kromě toho se dozvíte o oceněných hrách serverem PocketPC Magazine.
rubrika: Palmare

Málo místa na stole? JackPC se vejde do zásuvky

11.11. - Byli jste zvyklí do zdi zapojovat nanejvýš telefon či Ethernet? Co takhle kompletní klávesnici, displej, zvuk a myš? JackPC společnosti Chip PC je kompletní počítač, který se vejde do velikosti běžné zásuvky pod omítku. Oproti běžným zásuvkám disponuje vybavením AMD a spotřebuje pouze 5 Wattů.
rubrika: Notebooky

Ministerstvo informatiky porušilo zákon

11.11. - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odhalil tři případy, kdy ministerstvo informatiky porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek. Podle mluvčího úřadu Kristiána Chalupy byla ve dvou případech pochybení natolik vážná, že ÚOHS musel tendry zrušit.
rubrika: CheckTech

Olympus končí s MP3 přehrávači

11.11. - Společnost Olympus se rozhodla ukončit své aktivity v oblasti MP3 přehrávačů. Příliš se jí v této oblasti nedařilo a tak nadále hodlá netříštit své aktivity a věnovat se obrazu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: MP3 & Audio

Firefox 1.0 si vydobyl své místo na slunci

11.11. - Tento týden uplynul rok od vydání internetového prohlížeče Firefox 1.0, kterého bylo za tu dobu staženo více než 100 milionů kopií. Pro Firefox 1.0 bylo také vytvořeno přes 700 rozšíření, z čehož víc než stovka byla lokalizována do češtiny.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

Prodejci mohou nabízet licence Microsoftu z druhé ruky

11.11. - Anglická firma Disclick dostala požehnání od Microsoftu, že může prodávat licence na programy, které zbyly po zkrachovalých firmách nebo kterých se někdo chce zbavit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Software

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

Windows 10

Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Najdete na iDNES.cz