Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Souhrn článků: Opravte si Mirandu a Windows

  17:49
Nefunguje vám Miranda či jiný alternativní ICQ klient? Opravte si jej. Záplatujte si Windows. Microsoft nabízí opravy kritických problémů. Poslanci pustili televizi budoucnosti. Rada opět odložila licence pro digitální vysílání. Na čem závisí váš život? Technika záchranné služby.

Sobota

Miranda nefunguje, ICQ změnilo protokol. Aktualizujte si ho

11.02. - Nefunguje vám Miranda či jiný alternativní ICQ klient? Není se čemu divit, ICQ zřejmě změnilo protokol. Vývojáři ale nelení a už připravili pro uživatele aktualizace. Máte-li tak problémy s Mirandou, Trillianem či QIPem, poradíme vám, jak na ně.
autor: Michal Hron
rubrika: Aktuality

Známe tajné iPody:
Bezdrátový a s dotykovým displejem

11.02. - Nové iPody budou mít velkou dotykovou obrazovku a k počítači je bude možné připojit bezdrátově přes WiFi a Bluetooth. Tvrdí to servery, které získaly tajné informace od společnosti Apple.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Neděle

Rozezvučte své Windows podle nalády

12.02. - V přehledu zajímavých programů pro přehrávání a práci s hudbou tentokrát najdete například nové verze populárních multimediálních přehrávačů Winamp a jetAudio, ale třeba i prográmek AppSounds, který umí ke každé Windows aplikaci přidat zvuky pro různé akce.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Výrobce hardware NEC chce vyrábět MP3 přehrávače

13.02. - Známý výrobce počítačového hardware a další elektroniky společnost NEC bude vyrábět MP3 přehrávače. Podle tiskového prohlášení firmy, vypustí NEC svou první MP3 video krabičku ještě tento měsíc.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Luxusní MP3 talisman umí vše, na co si vzpomenete

13.02. - Přinášíme vám první podrobnou recenzi na českém internetu na MP3 přehrávač iAudio U3. Přístroj umí přehrávat filmy i fotografie. Uplatnění najde i jako diktafon, rádio, budíček a audio rekordér. Je malý a kompaktní a chce pokořit iPod nano. Podaří se mu to?
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Stylová mjučka potěší nejen vaše oči

13.02. - Minulý týden jsme si představili několik novinek od Olympusu. Firma představila i další modely řady mju: 720 SW, 700 a 810. První dva patří do sedmimegapixelové kategorie, poslední ještě o třídu výš. Především příznivce potápění potěší, že 720 SW lze využít až do hloubky tří metrů.
rubrika: Foto & Kamery

Výborný messenger zdarma nebo editace MP3 údajů přímo v palmu

13.02. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Ve hře Jumps budete házet co nejdále tučňákem. Dated umožní vyhledávat ve vašich schůzkách, imov Messenger je propracovaným kecálkem a MobiPocket Reader universální čtečkou e-knih.
rubrika: Palmare

125Mbit bezdrátově na ADSL2+: test WiFi routeru s ADSL modemem

13.02. - Jaký modem ADSL, jaký přístupový bod WiFi a jaký router pro sdílení Internetu? Nejlépe integrovaný, vše v jednom vítězí! 2 měsíce jsme týrali řešení "5 v 1" od Belkinu. Nabízí téměř vše - ale také pár chybek. Ty však lze překonat nebo alespoň akceptovat. Výsledek: pro domácí síť doporučujeme.
rubrika: Notebooky

Poslanci pustili televizi budoucnosti

13.02. - Poslanci po několika odkladech schválili novelu mediálního zákona, která upravuje budoucnost televizního a rozhlasového vysílání. Kromě mnohem vyšší kvality signálu přinese také nové televizní kanály. Během pár let bude možné bezplatně sledovat až 24 programů.
rubrika: Digitální televize

Rada by mohla začít udělovat digitální licence

13.02. - Předseda rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal navrhne na nejbližším zasedání rady, které se koná v úterý a ve středu, aby již příští týden rada začala udělovat licence pro nadcházející digitální televizní vysílání.
rubrika: Digitální televize

Úterý

Zničte bezpečně obsah pevného disku

14.02. - Chystáte se prodat svůj starý pevný disk a chcete si být jisti, že na něm nezůstanou žádná data? Potom by ve vašem operačním systému neměla chybět elektronická skartovačka, která se postará o jejich definitivní a neobnovitelné zničení.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Palm LifeDrive – čtyři giga v kapesním balení

14.02. - Přinášíme vám první dojmy z testování vlajkové lodi společnosti Palm - zařízení LifeDrive. To má 4GB pevný disk, díky kterému poslouží i jako externí paměťové médium. Co se nám na PDA líbí a co se mu dá vytknout?
rubrika: Palmare

V Česku běží 38 soudních sporů o doménu

14.02. - O internetovou doménu se v současnosti v tuzemsku soudí 38 firem, dalších 33 sporů již bylo ukončeno. Vyplývá to z informací sdružení CZ.NIC, které má správu domén s koncovkou .cz na starosti.
rubrika: Internet

Chcete doménu .cz? Suďte se, jako 38 českých firem

14.02. - O internetovou doménu se v současnosti v tuzemsku soudí 38 firem, dalších 33 sporů již bylo ukončeno. Vyplývá to z informací sdružení CZ.NIC, které má správu domén s koncovkou .cz na starosti.
rubrika: Internet

Zařadí se blogování mezi olympijské sporty?

14.02. - Olympijské hry jsou tradičně skvělým byznysem pro televizní společnosti. Diváci sedí dlouhé hodiny u obrazovek, nacházejí v sobě náhlou vášeň pro závody v rychlobruslení či slalomu a spokojeně konzumují množství reklam. Na letošních hrách jim však konkuruje svět nových médií v podobě blogů.
rubrika: Internet

LCD TV se zvětšují a zlevňují. Trend bude trvat i letos

14.02. - Rok 2005 byl pro rozvoj LCD doposud nejlepší. Do nabídky se běžně dostaly modely s velkými úhlopříčkami, které navíc v průběhu roku výrazně zlevňovaly.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Středa

Záplatujte si Windows. Microsoft nabízí opravy kritických problémů

15.02. - V druhém měsíci tohoto roku si společnost Microsoft připravila pro uživatele jejích produktů celkem sedm bezpečnostních oprav a mezi nimi i několik se stupněm kritická. Proto neváhejte a záplatujte.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Na čem závisí váš život? Technika záchranné služby II.

15.02. - V pokračování článku o technice záchranné služby se dozvíte, jaké prostředky používá posádka při vyprošťování pacientů, zaklíněných například ve voze. Také blíže poznáte zákulisí dispečerského stanoviště.
rubrika: CheckTech

Filmy na kapesním počítači snadno, rychle a hlavně zdarma!

15.02. - Kapesní počítač může kromě jiného také dobře posloužit jako přenosný přehrávač filmů. Obvyklé video soubory jsou však na malou obrazovku zbytečně velké. S programem DivX Encoder je můžete optimalizovat pro použití na PDA. Ukážeme vám podrobně jak na to.
rubrika: Palmare

Apple MacBook Pro: Lepší než jsme čekali

15.02. - Ironie není na místě. Během těchto týdnů začíná Apple dodávat své první kousky MacBook Pro - a příznivcům připravilo velice příjemný dárek. Srdce notebooku - procesor Intelu Core Duo - je ve všech verzích rychlejší než bylo původně očekáváno. A to nejlepší na konec: cena zůstala stejná! (Ač nemalá.)
rubrika: Notebooky

Rada opět odložila licence pro digitální vysílání

15.02. - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tento týden o udělování televizních licencí pro nastupující digitální vysílání hlasovat nebude. V úterý to oznámil její předseda Petr Pospíchal. O případném udělování licencí prý budou radní jednat za dva týdny.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Po 200 letech přichází alternativa baterií

15.02. - Vědci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) tvrdí, že pracují na první opravdové alternativě klasických baterií, kterou objevil kolem roku 1800 Alessandro Volta.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Nový model zabezpečení od Microsoftu - karty místo hesel

15.02. - Šéf Microsoftu Bill Gates dnes představil nový přístup k zabezpečení e-mailu a k přihlašování se do uživatelských účtů na internetu. Namísto jmen a hesel se mají používat takzvané InfoCards, jakési obdoby magnetických karet ke vstupu do budov, ale uložené v počítači.
rubrika: Bezpečnost

Už i holubi budou mít svůj blog. A co vy?

15.02. - Blogování se v poslední době stalo velmi populární záležitostí. Nemít svůj vlastní deníček na internetu je dnes vyloženě „out“. Možná i proto vzniká na jedné americké univerzitě projekt blogu, na který budou přispívat holubi. Čím? Měřením kvality ovduší.
rubrika: CheckTech

Google si chce stahovat soubory z vašeho počítače

15.02. - Nejnovější verze programu Google Desktop, který přenáší služby největšího internetového vyhledávače do vašeho počítače a umožňuje prohledávání harddisku, budí rozpaky kvůli ochraně soukromí. Odesílá totiž textové soubory z vašeho stroje na server Googlu.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Výborný bowling a automatický zámek klávesnice mobilu zdarma

16.02. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. Aplikace Message Saver zdarma umožní zálohu vašich SMS z mobilu na PC. Rocketeer je zajímavou hrou s pyrotechnikou, JJLKeyLock automatickým zamykačem kláves a MiniBowling parádním bowlingem.
rubrika: Palmare

Antivirová kontrola přímo ve vašem prohlížeči

16.02. - Chcete-li poprvé navštívit internetovou stránku či si stáhnout nějaký soubor z internetu a máte-li obavy, zda nepředstavují pro počítač nějaké nebezpečí, můžete je nechat prověřit speciální, bezplatnou antivirovou službou. Díky tomu budete upozorněni na možné riziko nákazy PC virem.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Proč si koupit DVD rekordér místo videa?

16.02. - Rozhodujete se mezi klasickým videorekordérem a modernějším DVD nebo HDD rekordéru? Nabízíme vám deset důvodů, proč si koupit DVD rekordér. Možná si řeknete, že je pro vás DVD rekordér zbytečný a vystačíte si videem. My vám však dokážeme, že DVD rekordér je po všech stránkách praktičtější.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Video & TV

Váš palec vydá za 12 gigabytů: mobilní telefon s TV a diskem

16.02. - Sledovat video na telefonu? Mít sbírku MP3 - a místo na pár filmů? Ačkoliv se paměťové karty pokouší kontrovat, Seagate jim stále utíká. A pořádně - s rozměry jako dělanými pro telefony a s nejlepšími vlastnostmi notebookových disků je série ST1.3 silný konkurent! Kdy jej budeme mít v telefonu?
rubrika: Notebooky

Český Telecom může opět vysílat digitální televizi

16.02. - Český Telecom opět spustí zkušební provoz své sítě pro digitální televizní a rozhlasové vysílání. Dceřiná firma Telecomu, společnost Omnicom Praha, dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání krátkodobou licenci pro zařazení tří TV programů do své sítě.
rubrika: Digitální televize

Další pražský obvod chce nabídnout internet zdarma

16.02. - Možnosti bezplatného připojení k internetu by se po páté městské části měli dočkat také obyvatelé Prahy 13.
rubrika: Internet

Je MPEG4 v ohrožení?

16.02. - Společnosti AT&T došla trpělivost a obvinila několik významných společností jako Apple Computer, Inc., CyberLink Corp., DivX, Inc., InterVideo, Inc., and Sonic Solutions z neplacení licenčních poplatků za využívání technologie MPEG4.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

Nové foťáky Panasonicu: nejmenší ultrazoom i široký úhel

16.02. - Mezi digitální foťáky Panasonicu přibyly dva nové modely, které se chlubí přídomkem „nejmenší“. Jde o nejmenší fotoaparát s desetinásobným zoomem a o nejmenší širokoúhlý přístroj (s ohniskovou vzdáleností odpovídající 28 mm).
rubrika: Foto & Kamery

Arcade Challenge - desetkrát "rychlovka" za cenu jedné

17.02. - Nášup arkádových her od eSoft Interactive je na scéně PocketPC her již delší dobu. Jmenovaná firma ale vydala konverzi i pro konkurenční platformu PalmOS a my si ji v naši recenzi představíme.
rubrika: Palmare

Vraťte barvu černobílým fotografiím

17.02. - Nudí vás stále dokola stejné spořiče monitoru? Tak proč si nepořídíte spořič, který vám bude přinášet nejnovější zprávy z vašeho oblíbeného serveru? Chcete sledovat vlastní video i na PSP? Máte černobílé fotografie, které byste chtěli automaticky obarvit? A co program, jenž z vašeho PC udělá web server?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Microsoft oznámil varianty a ceny Office 2007

17.02. - Softwarový gigant ohlásil detaily nové verze své oblíbené kancelářské sady. Potvrdil název Microsoft Office 2007 a udělal jasno v tom, v jakých verzích se bude prodávat – bude jich celkem sedm.
rubrika: Software

Získejte 10 tisíc dolarů za odhalení chyby ve Windows

17.02. - Společnost iDefense vyhlásila soutěž o nalezení závažné bezpečnostní chyby ve Windows.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Totalitní režim v Číně obhajuje svoji internetovou cenzuru

17.02. - Čínské ministerstvo zahraničních věcí dnes vydalo prohlášení, v němž obhajuje státní cenzuru na internetu. Reaguje tak na středeční slyšení manažerů amerických internetových firem, kteří museli před americkými zákonodárci obhajovat svoji spoluúčast na omezování lidských práv čínskou vládou.
rubrika: Internet

Ostudné chování Google kritizoval i kongres USA

17.02. - Kongres USA vyslýchal manažery internetových firem kvůli Číně. Američtí zákonodárci ve středu podrobili výslechu manažery internetových společností z USA v čele s firmou Google. Hlavní otázkou bylo svědomí manažerů a jejich spoluúčast na omezování lidských práv čínskou vládou.
rubrika: Internet

  • Nejčtenější

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Hledá se náhrada za gripeny. Zkusili jsme udělat tendr „nanečisto“

Páteří českého vojenského letectva je v současné době čtrnáct kusů bojového letounu Saab JAS-39 Gripen, pronajatých od...

Weby vás tajně sledují prostřednictvím otisku zařízení

Na světě je téměř 1,9 miliardy internetových stránek. Mnohdy slouží k pokoutným účelům a dost často z nich obchodníci...

KOMENTÁŘ: Budoucnost operačního systému je v jeho pronájmu

Ač to na první pohled není patrné, svět se pomalu chystá na další revoluční změnu. V budoucnu si věci nebudeme kupovat,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Apple vylepšil svá oblíbená sluchátka a absurdně zlevnil hudební službu

Pondělní záplava novinek se v nemalé míře soustředila na zvukové a hudební produkty. Podrobně vás jimi provedeme.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

  • Další z rubriky

Windows 11 přicházejí. Microsoft je bude distribuovat postupně

V úterý společnost Microsoft zahajuje distribuci svého nejnovějšího operačního systému. Windows 11 přináší řadu změn....

Microsoft vydává první aktualizace Windows 11. Na tu důležitou však čekáme

Bylo druhé úterý v měsíci, a tak společnost Microsoft vydala pravidelné aktualizace pro své produkty. Přibyla jedna...

Připravte si záchrannou brzdu pro případ, kdy PC odmítá nastartovat

Přijde to zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. PC se nechce spustit. Na jeho „ochoření“ vlastně není vhodná doba nikdy....

Windows 11 se blíží, ale vy si je možná nebudete moci nainstalovat

Premium Už za čtrnáct dní bude na trh oficiálně uvedena nová verze operačního systému Windows, která má nahradit Windows 10....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přežili krizi i povodně. Dnes mají vyprodáno na půl roku dopředu

Podnikat začal Pavel Jech krátce po revoluci. Zažil vzestupy i pády, letos rodinná firma oslaví již třicet let na trhu....

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

V pondělí ukončí dodávky všem odběratelům po firmě Bohemian Energy další společnost, tentokrát děčínská Kolibřík...

Psychiatr mě sexuálně napadl, partner málem zabil, popisuje dcera Urbánkové

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (82) Jana Fabiánová (42) promluvila o sexuálním napadení v ordinaci lékaře. Zavzpomínala...

ČEZ od ledna zdraží: elektřinu asi o třetinu, plyn o víc než polovinu

ČEZ od nového roku zdraží elektřinu i plyn. Podle šéfa energetické společnosti Daniela Beneše to může být asi třetina u...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...