Bezplatný software od Microsoftu ochrání, opraví, sestříhá i spočítá

aktualizováno 
S Microsoft WebMatrix snadno vytvoříte webové stránky, s Mathematics spočítáte i složité rovnice a grafy a s Fix It Center opravíte chyby systému. Security Essentials ochrání počítač proti virům, Live Essentials pomohou sestříhat video, upravit fotky, napsat email. S Worldwide Telescope prozkoumáte celý známý vesmír.

Stáhněte si programy od Microsoftu zdarma | foto: Profimedia

Microsoft WebMatrix

Novinka mezi bezplatně použitelnými nástroji od Microsoftu je určena pro uživatele, kteří si chtějí vytvořit vlastí web, aniž mají větší zkušenosti s internetovými technologiemi či s programováním. Připraveny jsou nejen videonávody, ale rovněž i šablony pro snadné a rychlé vytvoření stránek.

Microsoft WebMatrix spolupracuje i s různými open source technologiemi, nástroji na vytváření fotogalerií, vkládání prvků sociálních sítí do vytvářených stránek nebo optimalizaci pro internetové vyhledávače.

Hotové stránky je možné přímo z programu publikovat u některého z poskytovatelů webhostingu. Uživatelské rozhraní programu WebMatrix vychází ze stylu nových Microsoft Office a zatím je k dispozici jen v angličtině.

Microsoft WebMatrix stahujte ze slunečnice , 0,1 MB, freeware.

Microsoft WebMatrix

Microsoft WebMatrix

Microsoft Mathematics

Tam kde končí možnosti kalkulačky z Windows, začínají nástroje Microsoft Mathematics. Je to bezplatně použitelný kalkulátor matematických funkcí z oboru algebry, trigonometrie, integrálního počtu, derivací, matic ad.

Microsoft Mathematics pracuje s reálnými i komplexními čísly, umí vykreslovat 2D i 3D grafy matematických funkcí, řešit soustavy rovnic i převádět fyzikální jednotky.

Vedle možnosti zadávání vzorců prostřednictvím editoru je velmi zajímavá i funkce na rozpoznávání ručně psaného textu a jeho převodu na matematické vzorce. Microsoft Mathematics spolupracuje i s aplikacemi ze souboru Microsoft Office.

Microsoft Mathematics 4.0 stahujete , 18 MB, freeware.

Microsoft Mathematics

Microsoft Mathematics

Microsoft Fix it Center

Další z bezplatně použitelných nástrojů od Microsoftu pomáhá s řešením problémů s operačním systémem a hardwarem. Fix it Center nabízí jedenáct různých modulů pro řešení konkrétních problémů, které pokrývají mnoho variant potíží s počítačem a připojenými zařízeními.

Řeší například potíže s detekcí hardwaru, nefunkční zástupce na pracovní ploše a v menu Start, zamrzání a pády internetového prohlížeče, problémy s tiskárnami a další.

Nástroje Microsoft Fix it Center se zaobírají i celkovým výkonem a rychlostí počítače a zobrazením uživatelského rozhraní Aero. Po spuštění vybraného modulu dostanete na výběr mezi automatickou detekcí a opravou problému, nebo vlastním rozhodnutím o vyřešení nalezených příčin potíží.

Microsoft Fix it Center stahujte ze Slunečnice , 0,5 MB, freeware.

Microsoft Fix it Center

Microsoft Fix it Center

Microsoft Security Essentials

V nedávné době představil Microsoft novou verzi bezpečnostního řešení Microsoft Security Essentials, které spolehlivě ochrání váš počítač před viry a další havětí z internetu.

Mezi hlavní inovace aktuální verze patří především heuristická analýza, díky které může Microsoft Security Essentials, především na základě nestandardního chování programů, včas odhalit i zcela nové hrozby, které ještě nejsou identifikovány a popsány.

Setkáme se také s drobnými úpravami uživatelského rozhraní a optimalizováno bylo rovněž i využití systémových prostředků antivirem. Microsoft Security Essentials je možné bezplatně využívat i ve firmách s nejvýše deseti počítači.

Microsoft Security Essentials 2 stahujte , 9,7 MB, freeware.

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Windows Live Essentials

V souboru programů najdeme především nástroj Movie Maker na zpracování videa ve vysokém rozlišení, aplikaci Windows Live Fotogalerie na práci s digitálními fotografiemi (včetně například i rozpoznávání obličejů a skládání fotek z více záběrů), šikovného e-mailového klienta Windows Live Mail (kterého snadno propojíte se schránkou Gmail, Hotmail ad.), komunikační aplikaci Windows Live Messenger pro (video)telefonování po internetu nebo Windows Live Mesh, nástroj na synchronizaci dat mezi více počítači.

Instalátor aplikací Windows Live Essentials 2011 si stáhněte , 1,2 MB, freeware.

Windows Live Essentials

Windows Live Essentials

Microsoft WorldWide Telescope

Ze spolupráce Microsoftu a NASA vzešla aplikace Microsoft WorldWide Telescope, která vám zprostředkuje výlet do vesmíru. Je to aplikace podobná Google Earth, zaměřená ovšem na celý známý vesmír a jeho tělesa, nikoli jen planetu Zemi.

K dispozici jsou různé kolekce fotografií ve vysokém rozlišení, například Sluneční soustava, souhvězdí, jednotlivé planety nebo třeba panoramatické fotografie z přistání na Měsíci, včetně možnosti zobrazení ve 3D.

Microsoft WorldWide Telescope 2.8.15 stahujte , 56,3 MB, freeware.

Microsoft WorldWide Telescope

Microsoft WorldWide Telescope

Používáte bezplatné programy od Microsoftu? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s dalšími čtenáři v diskusi.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Zelené peklo Normandie. Problém odhalených spodků vyřešil seržant Culin

Digitálně kolorovaná dobová fotografie lehkého tanku M5 Stuart s improvizovanou...

Během detailního plánovaní vylodění v Normandii a prvních fází následného postupu do nitra Francie se zapomnělo na...

Některé nejlevnější notebooky nedoporučí ani výrobce. Vyzkoušeli jsme je

Test nejlevnějších notebooků

Na rčení „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“ zákazníci často zapomínají. Otestovali jsme proto šest levných...

Odstartovala nejsilnější raketa světa. Nese desítky satelitů a plachetnici

SpaceX poslala do vesmíru Falcon Heavy 25.6.2019 v 8:30 našeho času. Na palubě...

V úterý 25. června ráno v 8:30 našeho času znovu odstartovala nejsilnější raketa současnosti, Falcon Heavy. Vynesla...

Smrt nad Kanálem. Zahynuli při letecké nehodě, StB je obvinila z emigrace

V 70. letech 20. století se na obloze potkávaly rozmanité typy letadel, jak...

Kanál La Manche je tichým svědkem desítek nouzových přistání i zřícení letadel. Zahynuli zde českoslovenští hokejisté i...

Další z rubriky

Třináct programů a služeb na snímání obrazovky zdarma

Ilustrační foto - počítač

Uložit obrázek pracovní plochy či z nějakého programu do souboru díky integrované aplikaci umí i Windows. Pokud byste...

Software zdarma: proměňte PC či smartphone v monitorovací centrum

AtHome Video Streamer

AtHome Video Streamer umí ke kontrole domácnosti využít i kameru smartphonu. Multimediální server Emby pošle data do...

Budete to vědět jako první. RSS čtečky ukážou, co se právě děje

Ilustrační foto - informace

Co se děje na internetu, se dozvíte prakticky ihned. Umožní to hlídači webového obsahu, tedy RSS čtečky. Poslouží...

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.

Najdete na iDNES.cz