S novou českou čtečkou RSS vám již žádná informace neunikne

aktualizováno 
Kvalitní a spolehlivý firewall ZoneAlarm se dočkal nové verze. Obsahuje řadu vylepšení, která vás budou ještě lépe chránit před nebezpečím z internetu. Dále vám představíme lapače škodlivých kódů pronikající do PC, službu pro přístup k PC z jakéhokoliv místa na světě a také zcela novou RSS čtečku informačních zdrojů.

ZoneAlarm 6.0 - freeware
Zone Labs vypustila na svět novou verzi svého vynikajícího softwarového firewallu ZoneAlarm. Novou generaci softwaru pro zabezpečení osobních počítačů ZoneAlarm s pořadovým číslem 6.0 Uživatelům nabízí efektivní, několikavrstvou ochranu proti spyware, virům a dalším rizikům, které představuje přístup k internetu. Ochrana u tohoto produktu se samozřejmě odehrává již na úrovni jádra systému Windows. Zároveň se objevuje i ochrana před tzv. rootkity (ovládnutí počítače na dálku) či keylogger (odchytávání informací zadaných prostřednictvím klávesnice).

Osobní firewall nepřetržitě kontroluje interní zdroje operačního systému, klíčové soubory, záznamy v registrech a nastavení aplikací automaticky spouštěných při startu počítače. Zároveň chrání legitimní aplikace před narušením a pokusy o převzetí kontroly nad jejich funkcemi ze strany útočníka. V kombinaci s dosavadním řešením vytváří firewall trojnásobnou ochranou zeď před nebezpečím z internetu. Po odhalení a ověření existence nové hrozby služba SmartDefense Advisor nastaví automaticky bezpečnostní pravidla systému tak, aby počítač nebylo možné nově objeveným způsobem napadnout. Služba SmartDefense se také stará o automatické aktualizace antiviru a anti-spywaru. Tato základní verze je pro nekomerční použití k dispozici zdarma. Existují i plně komerční řešení.

 • Program stahujte na této adrese (8.9 MB).
 • ZoneAlarm

  ArovaxShield 1.1.122 - freeware
  ArovaxShield je další ochranný program pracující v reálném čase, který může hlídat váš počítač a udržovat ho čistý před hrozbami jako je spyware, adware, keyloggery, trojské koně a další malware produkty - tyto nebezpečné kódy mění bez vašeho vědomí nastavení systému. Program pracuje tak, že nepřetržitě sleduje záznamy, odkud dochází k automatickému startu aplikací v systému Windows, prověřuje i rozšíření prohlížečů a také soubor HOSTS. Zachytí-li nepovolený pokus o změnu, dá vám o tom ihned vědět. Poradí si i s blokováním „únosu“ IE či podezřelými cookies. Program tedy nehledá žádný adware nebo spyware, ale účinně vás před ním chrání. Dle vašeho uvážení si lze nastavit i předem definované postupy v případě konkrétních problémů.

 • Program stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • ArovaxShield

  GoToMyPC Personal – shareware
  Citrix Online (což je divize Citrix Systems) představila několik nových nástrojů a služeb pro přístup přes web. Divize nabízí Citrix GoToMyPC - řešení pro vzdálený, bezpečný a řízený přístup k počítači přes internet; Citrix GoToAssist - řešení pro vzdálenou podporu a Citrix GoToMeeting – snadné a bezpečné řešení pro on-line komunikaci.. Nás nejvíce zaujal nástroj s označením GoToMyPC. Ten se dodává ve třech variantách. Dvě jsou určeny pro firemní sféru a poslední GoToMyPC Personal jednotlivcům. Tato verze umožňuje jednotlivcům přístup k jejich počítači (v kanceláři, doma) jednoduše a bezpečně z jakéhokoli počítače na světě s internetovým připojením. Do počítače si nainstalujete klienta, který je propojen se stránkami služby. Cokoliv potom na PC provedete automaticky bude zaznamenáno a uloženo na serveru pro použití z jiného PC. Cestujete-li na delší dobu mimo domov či zaměstnání, stačí nechat počítač puštěný a budete k němu mít prostřednictvím celosvětové sítě neustálý přístup. Službu si po registraci můžete zdarma zkoušet a to buď 60 minut, nebo využívat klienta po 30 dnů.

 • Službu nainstalujete po registraci na této adrese.
 • GoToMyPC Personal

  Bizz RSS News Assistant 4.7r26 – freeware
  Společnost DS&T vydala nedávno první verzi RSS čtečky s HeadLinerem (lišta s běžícími zprávami). Jde o obdobu klasické RSS čtečky zpráv, doplněnou o další funkce. Je určena jak pro uživatele, kteří chtějí sledovat upoutávky na novinky, tak i pro ty, kdo si chtějí informace na internetu číst, vyhledávat nebo je sami publikovat. Oproti ostatním, dnes běžným systémům disponuje vlastním, centrálně udržovaným katalogem nejzajímavějších lokálních zdrojů, ze kterého si můžete snadno vybrat oblasti, které vás zajímají. V tomto případě tedy není zapotřebí brouzdat po internetu, hledat RSS zdroje a pak je složitě konfigurovat. Stačí jen nainstalovat a hned si můžete začít číst. K snadnému vyhledávání zajímavých témat a prohledávání registrů je tato verze kromě HeadLineru vybavena i moderním systémem snadno ovladatelných filtrů a vyhledávacích funkcí.

 • Program stahujte na této adrese (4.8 MB).
 • Bizz RSS News Assistant

   

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

  Ilustrační foto - hodiny

  Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

  Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

  Tablet jako malířské plátno

  Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

  Najdete na iDNES.cz