S lištou vám již žádné video na YouTube.com neunikne

aktualizováno 
Připravili jsme si pro vás nejen toolbar pro IE a Firefox, který umožní pohodlnější prohlížení videí, ale také možnost vytvořit si vlastní instalátor IE7 či webové album fotografií a nástroj pro automatické zálohování dat.

YouTubeVideo Toolbar | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

YouTubeVideo Toolbar 1.1 – freeware
Propadli jste fenoménu YouTube.com? Sledujete všechna videa, která se na tomto serveru objeví, a nechcete, aby vám některé uniklo? Tak si to pojistěte. Stačí si nainstalovat speciální nástrojovou lištu. Ta se může hodit i těm, kteří jsou pohodlní a nechce se jim přecházet na YouTube.com. Videa si totiž díky ní budete moci prohledávat a prohlížet bez nutnosti zadávat adresu videoserveru.

Po instalaci zjistíte, že lišta obsahuje několik funkcí. Především jde o vyhledávací políčko, které vám předloží odpovědi na položený dotaz nejen z YouTube, ale také i z Google Video. V části Videos máte možnost zobrazit si nejpřehrávanější, nejvyhledávanější, nejvíce hodnocená videa atd. Lze je i filtrovat podle kategorií, do kterých spadají, vybírat různé kanály, spravovat vlastní YouTube.com účet, a dokonce videa rovnou stahovat do souborů FLV. Mezi dalšími službami jsou slovníky, novinky, nákupy, eBay, informace o počasí (lze zadat z jakéhokoli místa, ČR nechybí) atd. Perličkou je možnost přidávání dalšího množství doplňků (tzv. widgets), které si může uživatel zvolit dle svého výběru. Toolbar je možné nainstalovat jak na IE, tak i Firefox.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  YouTubeVideo Toolbar

  IEAK 7 – freeware
  Internetový prohlížeč Microsoftu naleznete na všech operačních systémech tohoto redmondského softwarového giganta. Pokud však používáte více počítačů a vadí vám, že na každém je Internet Explorer nastaven tak trochu jinak, potom to změňte. Přizpůsobte prohlížeč, aby vám vyhovoval, a potom ho nainstalujte na ostatní počítače.

  I když se IE v systému již nachází, neznamená to, že ho nemůžete upravit. Stačí k tomu speciální instalátor. Vytvořit ho lze sadou IEAK 7. Programy a nástroje sady Internet Explorer Administration Kit (IEAK) vám usnadní zavedení a správu balíčků vlastních prohlížečů. Mimo jiné má průvodce vlastním nastavením, který je rozdělen na několik částí – vlastní nastavení instalace, úpravy uživatelského rozhraní prohlížeče, vlastní nastavení poskytovatele vyhledávání, důležité adresy URL, oblíbené položky, odkazy (můžete zahrnout odkazy oblíbené stránky), identifikační řetězce prohlížeče, úprava programů atd. Obrazovky s podrobnými pokyny pro jednotlivé úseky vás provedou procesem vytvoření balíčků vlastních prohlížečů. Po instalaci těchto balíčků na plochu získáte přizpůsobené verze aplikace Internet Explorer s vámi zvoleným nastavením a možnostmi. Po zavedení aplikace Internet Explorer je možné použít Správce profilů sady IEAK k automatickému provádění změn nastavení a omezení prohlížeče. To však ještě není vše. Sada IEAK Toolkit obsahuje užitečné nástroje, programy a ukázkové soubory, jako jsou například nástroje pro animované obrázky a soubory vzorových zápisů a doplňků, které lze použít k rozšíření funkcí sady IEAK.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).
  IEAK 7


  AAA Photo Album 1.1 – freeware

  Z východu, konkrétně z Ruska, pochází produkt, který by si mohl najít uplatnění u těch z vás, kteří mají potřebu vytvářet různé webové galerie.

  Z vašich fotografií tak umožní vyrobit stylové galerie, a to aniž byste museli znát HTML. Nastavovat lze různé vzhledy (motivy), určovat velikost jak obrázků, tak i miniatur či definovat kvalitu. Jednotlivé obrázky lze doplnit názvem, rámečkem, stíny a podobně. Díky vestavěnému FTP klientu můžete projekt nahrát přímo na vaše internetové stránky. Samozřejmě vygenerované album lze umístit i například na CD a poslat ho známým.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,2 MB).
  AAA Photo Album


  Backup Manažer 1.0 – freeware

  Nástrojů pro automatické zálohování vybraných dat existuje celá řada. Jeden je dokonce k dispozici i ve Windows. My vám však představíme jednoho českého zástupce, který na to jde velmi jednoduše.

  Backup Manažer umožňuje snadné zálohování a obnovu dat s možností automatického provozu. Najde uplatnění všude tam, kde je třeba zajistit opakované zálohování dat s možností jejich snadné obnovy. Každé zálohování se provádí do samostatného archivu s jednoznačnou identifikací o čase provedení zálohy. Při prvním spuštění stačí pouze nastavit zdrojovou složku, tedy tu, jejíž soubory je třeba archivovat, a cílovou složku, tedy umístění, kam se budou záložní archivy ukládat. Pak již stačí stisknout tlačítko Zálohovat a všechny soubory uložené ve složce Zdroj se zkomprimují do archivu a uloží do složky Cíl. Mnohdy je vhodné provádět zálohování dat například po pracovní době nebo v pravidelně stanovených časových intervalech. K tomu je vhodné využít systémového nástroje Windows Plánování úloh. Pomocí této funkce lze snadno naplánovat spuštění utility Backup Manažer tak, aby se zálohování dat provedlo zcela automaticky bez zásahu uživatele. Utilita se sama spustí, vykoná zálohování dat dle aktuálního nastavení složek a poté se sama ukončí. Backup Manažer není potřeba instalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (600 KB).
  Backup Manažer
 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Další z rubriky

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

  Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

  Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

  Najdete na iDNES.cz