Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

S daňovým přiznáním pomohou speciální programy

  0:01
Termín podání daňového přiznání za rok 2010 se neúprosně blíží a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po nástrojích, které vám se splněním zákonných povinností pomohou.

Daňové přiznání | foto: Profimedia

Jako menší živnostníci, nebo pokud jste si v roce 2010 jen příležitostně přivydělávali, si možná vystačíte jen s inteligentními formuláři pro automatické vyplnění daňového přiznání, který najdete i na našich stránkách.

Zcela zdarma můžete ale používat i základní verze účetních programů, které vám vedle daní pomohou například i s vedením daňové evidence či podvojného účetnictví, fakturací, evidencí nebo vedením skladu a knihy jízd.

Money S3 Start

Bezplatně dostupná verze účetního systému Money S3 Start se může hodit živnostníkům či malým firmám pro vedení podvojného účetnictví nebo daňové evidence.

Money S3 Start lze zdarma stáhnout a používat po registraci na domovské stránce programu. Použití základní verze programu není omezeno funkčně ani časově, je ovšem stanoven maximální počet záznamů, které lze v Money S3 Start spravovat.

Pokud si tedy vystačíte nejvýše s 500 záznamy v účetním deníku, 500 skladovými pohyby, 200 adresami odběratelů, 500 objednávkami či nabídkami nebo vedením mezd pro nejvýše 15 zaměstnanců, nemusíte za účetní program zaplatit ani korunu.

Pokud vaše podnikání přeroste přes možnosti bezplatné verze Money S3 Start, můžete snadno přejít na některou z placených verzí, aniž byste museli složitě převádět účetní data.

Money S3 si můžete ze Slunečnice stáhnout zde, 71,4 MB, freeware.

Money S3 Start

Money S3 Start

Pohoda Start

Podobně jako předchozí účetní systém je i program Pohoda Start připravený na vedení účetní agendy živnostníka či menší firmy. Pohoda Start si poradí s vedením daňové evidence i podvojného účetnictví, správou majetku a skladu, zpracováním mezd, fakturací či vedením objednávek.

Nechybí ani kniha jízd nebo adresář obchodních kontaktů. Před použitím účetního systém Pohoda Start až do konce roku 2011 je třeba provést jednoduchou registraci.

Bezplatná verze je omezena na 500 záznamů v účetním deníku, 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence, 10 záznamů v agendách mezd a majetku a dalších nejvýše 100 záznamů v ostatních agendách (faktury, objednávky ad.).

Účetní systém Pohoda Start stahujte ze Slunečnice zde, 40,2 MB, freeware.

Pohoda Start

Pohoda Start

AdmWin

Různé varianty bezplatně použitelného účetnictví najdete také pod názvem AdmWin. Zdarma lze používat například kombinaci podvojného účetnictví nebo daňové evidence a mezd.

Připraveny jsou i speciální varianty s modulem pro vedení agendy provozu autoservisu. AdmWin obsahuje i fakturaci, správu zakázek, nabídek a objednávek, skladovou evidenci nebo adresář obchodních kontaktů.

Program není omezený funkčně ani časově, lze v něm ovšem spravovat nejvýše 200 záznamů (skladové pohyby, mzdy, faktury atd.).

Různé varianty účetního systému AdmWin stahujte ze Slunečnice zde, 9,4 MB, freeware.

AdmWin

AdmWin

Helios Red Start

Jinou variantu omezení bezplatně použitelné verze aplikuje účetní a ekonomický systém Helios Red. Účetní agendu v něm mohou zdarma vést podnikatelé a živnostníci, kteří dosahují ročního obratu nejvýše 200 000 Kč. K dispozici je vedení podvojného účetnictví i daňové evidence, fakturace, skladové evidence, mezd, knihy jízd i správa majetku.

Helios Red Start je k dispozici i v podobě přenosné aplikace, kterou je možné provozovat na USB flash disku nebo paměťové kartě, bez instalace do počítače. Svoje účetnictví tak můžete mít kdykoli v kapse.

Helios Red Start pro instalaci do počítače stahuje ze Slunečnice zde, v přenosné verzi stahujte zde, 107 MB (117 MB), freeware.

Helios Red Start

Helios Red Start

Aladdin 7 Free

Poměrně rozsáhlým způsobem je možné využívat bezplatnou verzi ekonomického systému Aladdin. Menši firma či podnikatelé mohou v systému Aladdin vést nejvýše 500 řádků účetního deníku nebo 500 operací v daňové evidenci, 200 přijatých faktur a 200 pokladních dokladů.

Pro jedno firemní vozidlo lze vést knihu jízd s nejvýše 100 jízdami a mzdy lze spravovat až pro 3 zaměstnance. Zcela bez omezení lze vydávat faktury, spravovat bankovní příkazy i výpisy a pracovat s adresářem, evidencí smluv, zakázek i pošty.

Aladdin 7 Free stahujte ze Slunečnice zde, 6 MB, freeware.

Aladdin 7 Free

Aladdin 7 Free

Ekonom Start

Bezplatně použitelnou verzi, omezenou počtem spravovaných záznamů, nabízí také účetní systém Ekonom. Pro použití účetnictví Ekonom ve verzi Start je třeba provést jednoduchou registraci, která odstraní informace o používání demoverze programu a zpřístupní možnost tisku.

Z dalších funkcí je k dispozici především podvojné účetnictví a daňová evidence, agenda fakturací, mezd, skladu či kniha jízd. Stejně jako v ostatních účetních systémech lze i z programu Ekonom Start plynule přejít na placenou verzi.

Ekonom Start stahujte ze Slunečnice zde, 15,9 MB, freeware.

Ekonom Start

Ekonom Start

FlexiBee Start

Bez časového a funkčního omezení, ovšem s limitovaným počtem položek v jakémkoli seznamu (nejvýše 40), lze používat i účetní systém FlexiBee.

Připraveny jsou funkce pro podvojné účetnictví i daňovou evidenci, fakturaci, vedení pokladny, skladu i evidenci majetku. Pro maximální využití možností verze Start je třeba provést jednoduchou, bezplatnou registraci.

FlexiBee Start stahujte ze Slunečnice zde, 74 MB, freeware.

FlexiBee Start

FlexiBee Start

WinDUO Gratis

Bohužel jen půl roku lze používat bezplatnou verzi účetnictví WinDUO. Celkem lze přitom zadat až 1 000 položek do účetního deníku, 200 položek do vydaných faktur a 100 položek skladu.

WinDUO Gratis stahujte ze Slunečnice zde, 30 MB, freeware.

Máte zkušenost s některou z bezplatných verzí účetních programů? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s dalšími čtenáři v diskusi.

Autor:
  • Nejčtenější

Setkání, která se nekonala. Olympioniky přenáší do studia šikovný trik

V přenosech olympijských studií kanálů Eurosport se střídá jedna sportovní hvězda za druhou, přitom fyzicky od sebe...

Událost vyhubivší dinosaury, přichází průměrně jednou za 500 milionů let

Nové poznatky o kosmickém zabijákovi dinosaurů ukazují, že to byl temný kosmický tulák. Na zkoumání jeho původu se...

První oceánský kabel měl dráty tak dlouhé, že by nás spojily s Měsícem

V létě roku 1866 byl po několika neúspěšných pokusech položen na dno Atlantiku první dlouhodobě fungující telegrafní...

Odstartoval v pořádku, nyní však Rusové řeší problém nového modulu pro ISS

Start nového modulu Nauka (česky Věda) pro ruskou část Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) proběhl podle plánů, později...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Příběh nejslavnější vzducholodě. Před 90 lety byla na arktické expedici

Vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin má na kontě několik položek ve fiktivní tabulce nejvýznamnějších úspěchů v historii...

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Nejlepší způsoby, jak můžete poslat velké soubory přes internet

Při zasílání větších souborů elektronickou poštou můžete narazit, pokud příloha přesáhne určitou velikost. Ve většině...

Půjdete do nich? Prohlédněte si Windows 11, pro mnohé budou zdarma

Zatím je to pouze testovací verze, ale nástupce Windows 10 již dostává jasnější obrysy. Podívejte se, jak aktuálně...

Microsoft uvedl Windows, které neměly přijít. Nabídnou i Android

Microsoft po šesti letech mění název svého vlajkového operačního systému. Naznačuje tím, že bychom měli očekávat větší...

Vybrali jsme aktuálně nejlepší funkce Windows 10

Windows 10 obsahuje celou řadu funkcí. Pokud je využijete naplno, může to pro vás znamenat zefektivnění práce. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...