Stáhněte si zdarma rodičovskou kontrolu se vzdáleným přístupem

aktualizováno 
Aplikace Verity pomůže hlídat děti na počítači. Messenger pro místní sítě, tedy bez nutnosti být připojen k internetu, najdete v programu BeeBEEP. Změnit či upravit funkce kláves na klávesnici je práce pro SharpKeys. A s ATTO Disk Benchmark změříte výkon diskových úložišť.

Ilustrační foto - děti | foto: Creative Commons

Verity 1.1 – shareware

Podobně jako ve Windows integrovaná funkce Rodičovská kontrola pomáhá program Verity monitorovat a případně omezovat činnost dětí na počítači. Rodiče mohou jejich aktivitu sledovat online odkudkoliv na světě. K programu se totiž přistupuje přes webové rozhraní, kde lze nejen vidět reporty, screenshoty z pracovní plochy, ale také nastavovat restrikce. Aplikace běží skrytě na pozadí systému a udržuje informace o všech navštívených internetových stránkách a spuštěných programech. Rodiče mají možnost omezit přístup na určité weby (stačí je zadat) a zakázat spuštění konkrétních programů. Nastavit lze i denní dobu pro použití PC (celkový počet hodin, kdy nejdříve nebo naopak nejpozději smí být PC používán) a definovat povolené aktivity, které nebudou omezeny. Mezi další vlastnosti patří možnost pořizovat záznamy obrazovky, ukládat informace o aktivitách, omezení vybraných funkcí, zasílání informací o aktivitě atd.

Verity
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ vzdálená správa
+ tvorba reportů a screenshotů
+ omezení doby používání aplikací a surfování
- chybí možnost blokovat webové adresy podle klíčových slov
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (416 KB).

BeeBEEP 5.2 – freeware

Pro komunikaci přes internet existuje velké množství messengerů. Který však zvolit, pokud chcete komunikovat pouze na místní síti? Tedy tam, kde není internet. Řešením se může stát aplikace s výstižným názvem BeeBEEP.

Na lokální síti (domácí, nebo firemní) umožňuje posílat textové zprávy a soubory. Jde o peer to peer LAN messenger (spojení klient-klient), který je přenosný a nevyžaduje konfiguraci žádného serveru či jiné nastavení. Stačí ho rozbalit a používat. Obsahuje celou řadu užitečných funkcí, jako je podpora skupinové konverzace, emotikony, sdílení souborů pouhým přetažením, posílat zprávy uživatelům, i když jsou offline, vede historii komunikace a nechybí ani možnost nasdílet pracovní plochu a podporuje plug-iny. I na místní síti přitom chrání soukromí, protože pro komunikaci používá AES šifrování.

BeeBEEP
Informace o programu
Operační systém: Mac Os X, Linux, Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ komunikace na místní síti bez serveru
+ skupinová konverzace
+ sdílení pracovní plochy a souborů
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (13,1 MB).

SharpKeys 3.7 – freeware

Každá klávesa má na klávesnici své místo. Pokud vám však přece jen jejich rozložení nevyhovuje, stačí si nainstalovat aplikaci SharpKeys a změnit to.

Tento softwarový produkt totiž dokáže během chvíle změnit rozložení kláves systému Windows. Jakoukoliv klávesu tak namapuje na jinou, a přitom nemusí běžet na pozadí systému, a to ani jako služba. Změny totiž provede zápisem přímo v systémovém registru. Po instalaci a spuštění se zobrazí černé okno a vy tlačítkem Add vyvoláte dialogové okno. Na levé straně naleznete seznam všech možných kláves používaných ve Windows a na pravé potom seznam možných změn kláves. Nyní si vyberete konkrétní klávesu (např. G) a na pravé straně jí přiřadíte jiný význam (např. H). Okno potvrdíte a změny musíte do systémového registru zapsat tlačítkem Write to registry. Změny se projeví po restartu systému. Jedinečnou funkcí je i seznam již změněných kláves, takže máte naprostou kontrolu nad předefinovanými klávesami a lehce je můžete vrátit zpět.

SharpKeys
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ snadné přemapování kláves
+ trvalé nastavení
+ úplná deaktivace kláves
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,7 MB).

ATTO Disk Benchmark 4 – freeware

Znají a používají ho recenzenti z celého světa. Jde o program, který se používá pro testování rychlostí diskových úložišť. Jak výkonné je to vaše, si můžete lehce změřit i vy.

ATTO Disk Benchmark určuje výkon jak pevných disků, tak SSD disků, ale i RAID polí či těch externích. Testy umožňuje provádět přenosem dat o určitých velikostech (od 512 B do 64 MB) a přenosových délkách (od 64 KB do 32 GB). Velikosti si zvolíte v hlavním okně a můžete začít testovat. Podporuje jak postupné dávkování jednotlivých datových souborů, tak hromadné a má také režim pro nepřetržité testování. Samozřejmostí je měření v nedestruktivním módu, tedy zápisy, které provádí, nijak nezasáhnou případná uložená data. Výsledky benchmarku lze exportovat do obrázku pro pozdější uchování.

ATTO Disk Benchmark
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost zvolit velikost bloků
+ uložená data nemaže
+ vytváří screenshoty s výsledky
- nezjištěno
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (388 KB).
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

Ilustrační foto - bezpečnost

Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

Tablet pro práci i zábavu

Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

Tipy pro Windows 10: více místa na ploše či vrácení provedených změn

Tipy a triky pro Windows 10

Nechte zmizet hlavní panel a získáte trochu místa na ploše. Poradíme, jak klávesovou zkratkou vrátit provedené změny či...

Najdete na iDNES.cz