Relaxujte se zvuky přírody u PC

aktualizováno 
Vyzkoušet si můžete jak jedinečný program, který vám přinese zvuky džungle, oceánu či louky do vašeho pokoje, tak i nástroj pro editaci filmů na DVD-Video, vlastní server pro sdílení MP3 souborů či program pro skenování notových předloh do digitální podoby.

Žena, notebook, sluchátka, relaxace, studium | foto: Profimedia.cz

Atmosphere Lite 6.0 – freeware
Relaxovat se dá mnoha způsoby. Každý z nás navíc za relaxaci považuje něco jiného. Někdo relaxuje prací na zahrádce, jiný při četbě knížky a další sledováním TV. Uvolňovat se však dá i u počítače. Zkuste zajímavý program, který vám navodí atmosféru, jako kdybyste byli v hlubokém lese či u moře.

Z Velké Británie pochází velmi zajímavý prográmek Atmosphere Lite. Díky němu můžete nejen relaxovat, ale hlavně poslouchat zvuky přírody v pohodlí vašeho pokoje, bez nutnosti létat například k moři či chodit do lesa. Ve své podstatě představuje Atmosphere Lite vlastně jakýsi generátor zvuků. Takže pokud již nemůžete ani slyšet vaše MP3 či rádia, zkuste ho. Spustit si tak lze jedinečné zvukové pozadí. V programu jich je deset předdefinovaných. Možná se vám to může zdát málo, ve skutečnosti je zvuků ale neomezeně. Tento generátor zvuku z různých prostředí v přírodě si lze totiž nastavovat. Takže můžete přidat na síle deště, šumu větru, zapnout štěkot psa či kvákání žáby atd. A nebojte se, i přestože jde o zvukové smyčky, i několikahodinové poslouchání je příjemné a nepůsobí uměle. Určitě vyzkoušejte i možnost pustit si tyto zvuky pro dobré spaní, přičemž přímo v programu lze nastavit celé vypnutí PC v předem stanovenou dobu. Umí toho však ještě více. Nejlepší bude, pokud si ho vyzkoušíte sami a uvidíte.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11,5 MB).

  Atmosphere Lite

  VobBlanker 2.1 – freeware
  V dnešní době, kdy se nejlevnější harddiskové a DVD rekordéry (či kombinované) dají pořídit od 5 000 Kč se většina z nás od záznamu na VHSku posouvá k digitální kopii. Pokud tedy v TV běží nějaký hezký pořad, a vy zrovna nejste doma, jistě si ho dáte nahrát. Chcete-li si ho po zhlédnutí archivovat a vadí vám, že záznam začal dříve, než sám pořad a že byl přerušován reklamou, pak se těchto neduhů zbavte. Zkuste pomocníka VobBlanker.

  Tento freewarový nástroj je totiž schopný vystřihovat a nahrazovat videa uložená na DVD. A to nejen na discích, které byly vytvořeny prostřednictvím rekordéru. Takže upravovat lze i filmy na DVD-Video (nechráněné). Mazat a přidávat můžete titulky, prázdná místa či vkládat jiné externí titulky a podobně. Umí také odebrat audio stopy, upravovat IFO tabulky. Je však nutné podotknout, že program není pro uživatele, kteří s úpravou videa teprve začínají. K dispozici je i čeština, která se musí doinstalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
  VobBlanker


  Vibe Streamer 2.26 – freeware

  Co byste řekli na to, kdybyste měli vlastní MP3 stream server. Že nevíte co to je? A pokud vám řekneme, že jde o způsob, díky kterému budete mít možnost přehrávat vaše MP3 uložené v domácím PC odkudkoliv, kde je internet?

  Vibe Streamer je totiž jednoduchý MP3 streamovací server, který vám umožní „vysílat“ MP3 skladby po internetu. Posluchači se mohou k vašemu serveru připojit prostřednictvím libovolného internetového prohlížeče. Program obsahuje mnoho podrobných nastavení pro přesnou konfiguraci serveru a jeho uživatelů. Takže nastavit můžete i oprávnění poslouchat hudbu pouze někomu či různým IP adresám počítačů. Spolupracuje s nejpoužívanějšími internetovými prohlížeči a navíc je zdarma. Výhodou je i to, že lze vytvářet playlisty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (611 KB).
  Vibe Streamer


  Capella Scan 6.1 – shareware

  Rozpoznávání textu (OCR) umí počítače již několik let. Dnes dokonce existují programy, které umí číst mnoho druhů písma a dokonce převádějí klasické knížky do elektronické podoby. Převádět však lze i jiné věci. Tak například notové předlohy.

  To dokáže například český program Capella Scan. Umožňuje rozpoznání tištěných notových předloh (partů, partitur). Výstup je potom možno přehrát zvukovou kartou nebo uložit ve formátu notačního programu capella či jako MIDI soubor. Capella Scan pracuje s každým TWAIN-kompatibilním skenerem nebo umí načíst uložené grafické soubory. Rozpoznávání probíhá zcela automaticky, následně je možné ručně provést korektury – dříve, než budou noty uloženy. Chcete-li si tak své noty převést do digitální podoby, máte jedinečnou možnost. Stačí vám k tomu tento program a skener.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (29,3 MB).
  Capella Scan
 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

  Tipy a triky pro Windows 10: domluvte nechtěným automatickým opravám

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ukážeme vám, kde hledat slova přidaná do slovníku ve Windows a upravit je. Také se můžete podívat, jak zaznamenat kroky...

  Najdete na iDNES.cz