Programy pro fajnšmekry: udělejte si pořádek ve svých sbírkách

aktualizováno 
Ať už jste sběratelé filmových DVD a Blu-ray disků, hudebních CD, knih nebo třeba LP desek, ve všech případech se najde šikovná aplikace, která vám s organizací vaší sbírky pomůže. Přehled ve sbírce oceníte nejen když budete něco urputně hledat.

Užijte si naplno své hudební sbírky ve vašem počítači | foto: Shutterstock

DVD Filmotéka

Český program DVD Filmotéka je připravený na kompletní správu vaší sbírky filmů. Aplikace vyhledává informace o filmech a jejich hodnocení v internetových databázích ČSFD a IMDB a ušetří vás tak jejich zdlouhavému vypisování.

Filmy můžete vyhledávat a třídit podle názvu a žánru, uchovávány jsou ovšem i informace o kvalitě, rozlišení, počtu DVD atd. I díky uživatelskému rozhraní v češtině je ovládání nástroje DVD Filmotéka velmi snadné.

Program DVD Filmotéka 1.3 stahujte ze Slunečnice zde (3,9 MB, freeware)

DVD Filmotéka

DVD Filmotéka

Disk Explorer Professional

Sice již delší dobu nevyvíjená, ovšem stále perfektně funkční aplikace Disk Explorer Professional si poradí se správou hudebních, filmových i datových CD, DVD nebo třeba i celých pevných disků.

Disk Explorer Professional vytvoří databázi, zahrnující popisky skladeb, náhledy filmů, fotografií a další podrobnosti, podle kterých můžete multimediální i jakékoli další soubory vyhledávat a třídit. Uživatelské rozhraní je i u tohoto programu v češtině.

Disk Explorer Professional 3.70 stahujte ze Slunečnice zde (2,9 MB, freeware)

Disk Explorer Professional

Disk Explorer Professional

AZ CD-D

Další český program na správu hudebních a filmových CD a DVD nabízí především velkou flexibilitu při používání. Vedle standardních položek popisků hudebních a filmových disků si můžete vytvářet i vlastní šablony s popisky pro katalogizaci multimédií. Nechybí ani možnost stahovat obaly disků z internetu a přidávat je do databáze CD a DVD. Připraveny jsou i různé formáty výstupů.

AZ CD-D 1.5.4 stahujte ze Slunečnice zde (3,8 MB, freeware)

AZ CD-D

AZ CD-D

Katalog filmů

Jednoduchá aplikace s jasným názvem Katalog filmů vám umožní nejen uspořádat si sbírku filmových disků se základním popisem, ale ohlídá také výpůjčky, aby se vám pracně budovaná sbírka nerozutekla po kamarádech.

Katalog filmů 4.01f stahujte ze Slunečnice zde (4,8 MB, freeware)

Katalog filmů

Katalog filmů

Data Crow

S katalogizací jakýchkoli médií, včetně knih, CD a DVD hudbou, filmy a softwarem, kontraktů a dalšího obsahu vám pomůže open source aplikace Data Crow.

Nechybí možnost stahování obrázků a popisků z internetu, různé způsoby vyhledávání a třídění obsahu a export obsahu databáze v různých formátech. Data Crow potřebuje ke svému provozu instalovanou Javu, kterou si můžete stáhnout zde.

Data Crow 3.8.12 stahujte ze Slunečnice zde (38,4 MB, open source)

Data Crow

Data Crow

DVDBase Pro

S pomocí nástroje DVDBase Pro můžete pohodlně organizovat sbírku CD, DVD a jakýchkoli dalších nosičů. Program nabízí bohaté možnosti popisování položek, přidávání obrázků a vyhledávání podle různých kritérií (název, žánr, hodnocení atd.).

DVDBase Pro 7 stahujte ze Slunečnice zde (11,8 MB, freeware)

DVDBase Pro

DVDBase Pro

HFS Evidence

Další z českých programů, nazvaný HFS Evidence, nabízí evidenci filmů, her a softwaru na CD či DVD. K položkám v databázi můžete vkládat podrobné informace a poté je podle popisků třídit a vyhledávat. Nechybí ani nabídka různých formátů exportu položek z databáze.

Program HFS Evidence 1.3.5 stahujte ze Slunečnice zde (1,2 MB, freeware)

HFS Evidence

HFS Evidence

Coollector

Aplikace Coollector není jen nástrojem na katalogizaci, vyhledávání a třídění filmových CD, DVD, Blu-ray disků a dalších médií, ale rovněž i rozsáhlou encyklopedií filmů s jejich podrobnými popisky a možností nákupu vybraných filmů po internetu.

Coollector 2.74 stahujte zde (30,1 MB, freeware)

Coollector

Coollector

Jak si udržujete pořádek ve filmech, hudbě a dalších sbírkách vy? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Software na nevratnou likvidaci dat na discích

Ilustrační foto - disk

Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

Tipy a triky pro Windows 10

Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

Najdete na iDNES.cz