Programy ke stažení: Dopink pro Windows a elektroměr pro váš počítač

aktualizováno 
Desítky nástrojů od Microsoftu v jednom balíku vám pomohou spravovat a diagnostikovat Windows. Stahujte celá alba fotografií z Flickru jedním programem. Vytvořte si DVD menu pro vaše video anebo si změřte, kolik elektřiny spotřebuje PC.
Windows XP

Windows XP

Sysinternals Suite 2008/1 – freeware
Existuje celá řada ladicích programů, nástrojů či utilitek, které dokážou pohodlně nastavit některé funkce či vlastnosti systému Windows. Dokonce i takové, ke kterým normální uživatel nemá přístup, protože se nacházejí v systémovém registru Windows či je k nim přístup přes systémové soubory. Tento druh softwaru je trnem v oku správcům PC, protože během chvíle může díky nim nezkušený uživatel poškodit operační systém. Také Microsoft podobné nástroje neměl rád. To se však změnilo.

Společnost Sysinternals se od svého začátku zaměřila na tvorbu různých drobných utilitek pro ladění a změnu konfigurace Windows. Výsledkem bylo několik desítek aplikací. Protože Microsoftu něco takového chybělo, tak se jednoho dne rozhodl, že společnost odkoupí. Stalo se tak v roce 2006. Microsoft tyto nástroje potom začal nabízet v jednom balíku s názvem Sysinternals Suite. Uživatelé tak mají po ruce vše ke správě a diagnostice systému či odstraňování chyb. Celkem jde o více než 60 individuálních nástrojů. Na této stránce můžete nalézt informace, k čemu která slouží.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (8,7 MB).

  Sysinternals Suite

  Flickr Downloader 2.1 – freeware 
  Znáte Flickr? Pokud ne, tak vězte, že jde o jednoduchý a elegantní způsob, jak sdílet, archivovat a organizovat fotografie na internetu. Služba Flickr se může stát vaším osobním fotoalbem umístěným na webových stránkách, kde můžete své fotografie přehledně uspořádat, upravit, přidat popisky a také rozhodnout, zda budou snímky přístupné pro všechny ostatní uživatele Flickru, nebo pouze pro vaše přátele, případně pro nikoho kromě vás. Svá alba navíc můžete prohlížet i na mobilních telefonech.

  Co však dělat v případě, že se vám některé z fotografií z alb jiných uživatelů zalíbí natolik, že po nich zatoužíte? Řešení je jednoduché. Naleznete ho v podobě produktu Flickr Downloader. Jak je již z názvu patrné, slouží pro stahování fotografií po celých sériích. Fotografie můžete stahovat buď od vybraných uživatelů, anebo podle klíčových slov, případně podle skupin. Při stahování lze vybrat velikost a rozměry obrázků atd. Program navíc umí z dat vytvořit slideshow a uložit ji jako spořič monitoru.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (926 KB).
  Flickr Downloader


  DVDStyler 1.6 – GPL

  Máte-li domácí video připravené k publikování ve formátu MPEG a chcete pro něj nyní vyrobit zdarma jakýsi obal, pak pro vás máme tip na zajímavý produkt. Během chvilky s ním totiž můžete vytvořit DVD menu a video připravit pro přehrávání v jakémkoliv stolním DVD přehrávači.

  Program DVDStyler se totiž sám postará o změnu formátu videa do podoby DVD-Video. Tím tak dosáhnete finální úpravy při výrobě svého filmu. Pokud však video nemáte ve formátu MPEG (dnes do něho ukládá většina digitálních kamer), pak si ho do něj můžete převést nějakým jiným programem. DVDStyler umožňuje vytvořit DVD včetně menu nebo i bez něho, rozdělit video na kapitoly, umí vložit titulky i libovolný text a obrázky kamkoli na plochu obrazu. U textu si můžete zvolit font a jeho velikost. Jako pozadí zvolte libovolný obrázek. Následně se vše převede a vy máte možnost projekt vypálit na DVD. Pokud používáte pro editaci střihový program bez authoringu, tak zkuste použít tento. DVDStyler je navíc v češtině.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (5 MB).
  DVDStyler


  Elektroměr pro PC 2008 – freeware

  Trávíte vy či vaše děti u počítače dlouhé chvíle a chtěli byste vědět, na kolik vás takto strávený čas přijde při vyúčtování za odběr elektřiny? Pak si to zkuste orientačně změřit. Orientačně je zde namístě. Leoš Bartoník totiž nabízí jednoduchou aplikaci, která pro výpočet elektřiny používá vzorec a pracuje s nastavenými daty. Každý počítač má přitom jiný příkon, takže i jinou celkovou spotřebu. Pro hrubý nástřel spotřeby ho však můžete vyzkoušet.

  Autor udělal řadu testů a měření, aby zjistil odběry elektřiny dnešních počítačů, a podle toho nastavil i program (zřejmě použil jejich průměr). Po spuštění si vy tedy pouze můžete nastavit cenu, kterou dáváte za 1 KWh, a počet pevných disků (ty jsou totiž značnými žrouty energie). Tlačítkem Spustit měření můžete začít měřit odběr nejen v KWh, ale i v korunách. V nejbližší době se chystá update programu, ve kterém si bude možno přímo nastavit, jaký příkon (W) má váš PC.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (60 KB).
  Elektroměr pro PC 2008
 •  

  Nejčtenější

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

  360 Reality Audio

  Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

  … i po kousnutí.

  Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

  Další z rubriky

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Najdete na iDNES.cz