Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Comodo zadarmo zabezpečí počítač od hlavy až k patě

Antivir, firewall, šifrování disku a další bezpečnostní úkoly zvládnou programy od jedné společnosti. Firma Comodo je navíc nabízí bezplatně.

Práce na počítači | foto: Profimedia.cz

Comodo Antivirus

Volně použitelný antivir běží na pozadí operačního systému a v reálném čase kontroluje soubory, se kterými v počítači pracujete. Samozřejmostí je možnost spouštět (ručně nebo podle nastaveného plánu) kompletní kontroly počítače.

Comodo Antivirus využívá i dvě velmi zajímavé technologie, které nenajdete ani v některých placených antivirech. Tou první je tzv. sandbox, tedy izolované prostředí, ve kterém jsou automaticky spouštěny podezřelé programy, aniž by mohly jakkoli ovlivnit ostatní obsah počítače.

Comodo Antivirus využívá i dnes velmi moderní technologii cloudu. Ta může odhalit i zcela nový druh nákazy, která zatím není popsána v automaticky aktualizované databázi antiviru.

Comodo Antivirus stahujte ze Slunečnice zde, 32,8 MB, freeware.

Comodo Antivirus

Comodo Firewall

Firewall je další důležitou součástí ochrany počítače před napadením z internetu. Comodo Firewall nabízí automatické filtrování internetového provozu a ochranu před napadením vašeho počítače ze sítě i před odcizením důležitých dat.

Comodo Firewall pracuje v automatickém režimu a žádá jen o nezbytná povolení síťové komunikace spuštěných aplikací. Zároveň umí odhalit podezřelé chování potenciálně nebezpečných programů a spustí je v izolovaném prostředí. Nebo jejich činnost rovnou zablokuje. Comodo Firewall ochrání váš počítač nejen v domácí síti, ale i na dalších místech, kde se k internetu připojujete.

Comodo Firewall stahujte ze Slunečnice zde, 51 MB, freeware.

Comodo Firewall Alert

Comodo Internet Security

Program Comodo Internet Security je kombinací antiviru a firewallu ve společném ovládacím prostředí. Nabídne přehledné rozhraní pro nastavení a ovládání zabezpečení počítače před všemi běžnými hrozbami z internetu.

Obsahuje rovněž i funkci sandboxu pro spouštění zvolených programů v chráněném režimu, kdy nemohou nijak ovlivnit ostatní programy a data uložená v počítači.

Comodo Internet Security stahujte ze Slunečnice zde, 46,1 MB, freeware.

Comodo Internet Security Free

Comodo Anti-Malware

Bezpečností nástroj Comodo Anti-Malware si poradí i s velmi těžko vysledovatelnou havětí, která se maskuje za standardně běžící procesy. Comodo Anti-Malware zkontroluje operační paměť, identifikuje nebezpečné procesy a spolehlivě zlikviduje jejich původce, včetně souvisejících záznamů v registru Windows a dalších pozůstatků. Jeho činnost se nijak neruší s dalšími prvky zabezpečení, tedy antivirem či firewallem.

Comodo Anti-Malware stahujte zde, 31 MB, freeware.

Comodo Anti-Malware

Comodo Disk Encryption

Pomocí bezplatně použitelného nástroje Comodo Disk Encryption můžete zašifrovat obsah vašeho disku a zabránit tak v přístupu k vašim souborům; ať už dalším uživatelům vašeho počítače nebo v případě krádeže či ztráty.

Pro přístup k šifrovaným datům slouží heslo nebo USB klíčenka s příslušným klíčem. Jestliže má být ochrana dat skutečně maximální, lze použít i kombinaci obou způsobů ověření oprávněného uživatele. Šifrování a dešifrování dat probíhá v reálném čase, nijak tedy nezdržuje od práce.

Comodo Disk Encryption stahujte zde, 6,8 MB, freeware.

Comodo Disk Encryption

Comodo Cloud Scanner

Comodo Cloud Scanner nabízí rychlou on-line detekci virů, nepotřebných souborů, zbytečných a chybných záznamů v registru Windows a skrytých procesů, ohrožujících bezpečnost vašich dat.

Technologie cloudu využívá pro kontrolu počítače výkon internetových serverů Comodo, a proto jen minimálně zatěžuje váš počítač. Nalezené problémy jsou automaticky vyřešeny, aniž byste se museli o cokoli starat.

Comodo Cloud Scanner stahujte zde, 17,7 MB, freeware.

Comodo Cloud Scanner

Comodo VerificationEngine

Doplněk pro internetové prohlížeče Comodo VerificationEngine rozšiřuje ochranu počítače o identifikaci a blokování podvržených či jinak nebezpečných internetových stránek. Po instalaci nástroje Comodo VerificationEngine získáte jistotu, že stránky které navštěvujete a zadáváte na nich citlivé údaje jako přihlašovací jména, hesla a různá osobní data jsou opravdu tím, za co se vydávají.

Comodo VerificationEngine

Comodo VerificationEngine stahujte zde, 1,1 MB, freeware.

Používáte některý z bezplatných nebo komerčních nástrojů Comodo? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
  • Nejčtenější

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním systémem Windows do „modré obrazovky smrti“. Ani po restartu se nespustí. Některé...

19. července 2024  11:01,  aktualizováno  18:52

Padouši dostali další balík ukradených hesel. Není tam náhodou i to vaše?

Aktualizovaná databáze deseti miliard ukradených hesel koluje po internetu a je k dispozici kyberpadouchům. Ověřte, zda tam není i vaše heslo. V textu vás naučíme používat jedinečná a silná hesla,...

15. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Požárů fotovoltaik může přibývat. Rizikoví jsou patlal a kutil

Požár nebo výbuch je asi to poslední, co by si majitel rodinného domu přál. V příštích letech jich může přibývat v souvislosti s tím, jak budou stárnout některé nepovedené fotovoltaické instalace ze...

15. července 2024

Vyzkoušeli jsme 3D tiskárnu pro děti. Je to hračka, která tiskne hračky

Pod značkou Kidoodle míří na trh 3D tiskárna určená přímo pro děti. Spoustu hotových modelů připravených k tisku k ní výrobce přibalil, tisknout však můžete i vlastní výtvory. Má své mouchy, ale...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak dlouho budou naše stopy na Měsíci ještě patrné? 55 let od Apolla 11

O tom, jak důležitý okamžik nastal v oblasti vesmírného výzkumu před 55 lety, když člověk poprvé přistál na Měsíci, máme možnost se opakovaně přesvědčovat i v současnosti, kdy se ukazuje, že i s...

20. července 2024

Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

22. července 2024

Barbone. To jsou extrémně výkonné počítače pro gamery i revoluční PC s nano nástřikem

Advertorial

Stolní počítače si na trhu udržely své místo i přes masivní nástup levných notebooků. Mezi přední značky stolních počítačů na českém trhu patří značka Barbone od společnosti T.S.BOHEMIA, která letos...

22. července 2024

Sloužil bez ní 41 let. Poznámkový blok ve Windows se dočkal významné funkce

Premium

Je léta spojený s operačním systémem Windows. A možná jste si toho zatím nevšimli, ale Poznámkový blok nyní dostal další velkou aktualizaci včetně funkce, kterou dosud nedisponoval. Pojďme se na...

22. července 2024

CIA dostala varování, že Sověti misi překazí. Zákulisí prvního letu na Měsíc

Ve dnech 55. výročí prvního přistání člověka na Měsíci listujeme vzpomínkami a texty publicisty Karla Pacnera, které v minulosti o misi Apollo 11 pro Technet psal. Ve druhé části se zaměříme na...

21. července 2024

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...