Přejděte na nový Firefox a získejte zdarma celou řadu užitečných doplňků

aktualizováno 
Inovace nepotkala pouze internetový prohlížeč Firefox. S jeho novou verzí se na svět dostaly i aktualizované verze oblíbených doplňků, a několik nových dokonce přibylo. Neschází vám nějaký?

Firefox 3 - Zoom mini | foto: Pavel Kasík - Technet.cz

Nová verze Firefoxu je venku už sedm týdnů – více zde Nový Firefox je tu. Skočit po třetí verzi, nebo chvilku počkat?. Za pár dní to tedy budou skoro dva měsíce. Jestliže používáte jeho starší verzi a s přechodem na aktuální váháte, možná už ten pravý čas nastal. Nejenže pro ni již byla vydána i oprava, ale autoři celé řady doplňků, které ji rozšiřují o nové funkce, připravili verze, které jsou již Firefoxem 3.x podporovány.

Takže nejenže přechodem na novou verzi získáte zajímavé novinky, větší i menší vylepšení v oblasti použitelnosti a bezpečnosti, ale také vámi oblíbené rozšíření již možná vyšlo v nové verzi, která je podporována ve Firefoxu 3.x. A pokud moc rozšíření neznáte či nemáte své oblíbené, zkuste se podívat do tohoto přehledu na ta z nejoblíbenějších a nejužitečnějších.

Tip: Nejoblíbenější rozšíření seřazená podle počtu jejich stažení naleznete na https://addons.mozilla.org.

České slovníky pro kontrolu pravopisu 1.0 - open source
A nemůžeme začít nikde jinde než u češtiny. Díky tomuto rozšíření získá váš Firefox možnost upozorňovat na chyby v českých slovech. To však není vše. Nejenže chybné slovo podtrhne červenou vlnovkou, ale pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextové okno (podobně jako například ve Wordu) s různými správnými možnostmi slova. Díky tomu vás už nemusí trápit nejen překlepy, ale ani případy, kdy si nevíte rady, které I/Y napsat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


  Video DownloadHelper 3.2 – open source

  Prohlížet video na internetu dnes již není žádný problém. Existují stovky podobných serverů, jako je YouTube.com, kde si video obsah můžete pustit ihned kliknutím na tlačítko přehrát. Avšak ne všechny služby umožňují stažení videa do PC. U některých tuto možnost nenaleznete. Tam, kde není k dispozici, si můžete pomoci tímto doplňkem. Po jeho instalaci se hned vedle adresního řádku objeví nová ikonka. Jestliže se nacházíte na stránce s videem, zbarví se a vy máte možnost video stáhnout. Seznam, ze kterých stránek lze stahovat, zjistíte kliknutím na tuto ikonku. V nastavení máte možnost měnit různé volby včetně té, že video se bude ukládat do vámi vybraného video formátu. Standardně je nastaven takový, který používá konkrétní server. Stahovat však lze i obrázky a samozřejmě tak můžete činit s více soubory najednou.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (281 KB).


  FlashGot 1.0 – open source

  Jedním z nejpopulárnějších rozšíření pro webový prohlížeč Firefox je FlashGot. Umožňuje totiž integrovat vašeho oblíbeného externího správce stahování. FlashGot také nabízí funkci Vytvořit Galerii, která pomáhá získat odkazy různých galerií, na jedné stránce získat odkazy s pořadovým číslováním z několika stránek až po snadné a rychlé "stáhnout vše".

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (274 KB).


  Adblock Plus 0.7 - open source

  Ačkoli je v prohlížeči Firefox implementován tzv. pop-up blocker či možnost blokovat reklamu, můžete si nainstalovat ještě výkonnějšího pomocníka. Ten vám jistě pomůže v případě, kdy jste z nějakého důvodu odkázáni k pomalému připojení k internetu. Adblock si s sebou nese databázi serverů, které jsou vyskakovacími okny posedlé, proto se vaše brouzdání internetem stane pohodlnější a méně otravné. Databázi je samozřejmě možné ručně doplňovat, resp. z internetu již existující databáze stáhnout a importovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (234 KB).


  Foxmarks Bookmark Synchronizer 2.1 – open source

  Pracujete-li na dvou či více PC, pak byste možná uvítali, kdybyste na každém z těchto počítačů měli vždy stejný seznam oblíbených stránek. To znamená odkaz např. do e-mailové schránky, na oblíbený internetový obchod, zpravodajský server atd. – zkrátka na ty adresy, které otevíráte prakticky hned po spuštění internetového prohlížeče. Pokud si prohlížíte web a chcete jej přidat do seznamu oblíbených položek, klepněte na tlačítko Přidat k oblíbeným položkám či podobně nazvané a je to. Tato funkce uživatelům zrychluje práci a netrápí je s tím, aby si adresy pamatovali. Bohužel však má jednu nevýhodu. A tou je to, že pokud používáte dva či více počítačů, pak si do každého z nich budete muset oblíbené záložky ukládat zvlášť. Toho vás však zbaví toto rozšíření.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (293 KB).


  IE tab 1.3 - open source

  Toto rozšíření umožňuje ve Firefoxu zobrazovat internetové stránky, jako kdybyste je navštívili Internet Explorerem. Funguje tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou zobrazí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné ve Firefoxu používat Windows update, internetové bankovnictví a další stránky, které ve Firefox pokulhávají. Po instalaci je přítomnost rozšíření indikována v prohlížeči ikonkou vpravo dole. Kliknutím na ni dojde k přepnutí na jádro IE, a kliknete-li podruhé, přepne se na renderovací jádro Gecko. V nastavení si můžete definovat i určité stránky, které se budou vždy zobrazovat ve Firefoxu pomocí jádra IE. Nastavovat však můžete i obecné volby či kontextová menu, a dokonce přidávat parametry ke spuštění IE.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (186 KB).


  FoxyTunes 3.0 – open source

  Ovládejte váš oblíbený multimediální přehrávač přímo z vaší aplikace. Umožní vám to toto rozšíření. Uživateli tak například dovolí nastavit hlasitost a zobrazit název právě hrající skladby. Pomocí jezdce je možné ve skladbě hledat. Je podporováno velké množství přehrávačů (a to jak pro Windows, tak i pro Linux), na stránkách výrobce najdete řadu skinů k přizpůsobení vzhledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (254 KB).


  FireFTP 1.0 - open source

  Rozšíření přidává do Firefoxu pohodlného a snadno ovladatelného FTP klienta s podporou aktivního i pasivního režimu, a to i přes proxy server. Podporuje navázání stahování a je možné jej používat v rámci panelu prohlížeče.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (582 KB).


  Forecastfox 0.9 – open source

  Rozšíření umožňující sledování aktuálního počasí a předpovědí přímo v Mozille Firefoxu. Ve stavovém řádku se zobrazí aktuální počasí, výhled na dnešní den a výhled na dny příští. Rozšíření umí také průběžně informovat o změnách počasí pomocí malého upozorňovacího okénka.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (359 KB).


  Download Statusbar 0.9 – open source

  Rozšíření umožňuje ovládat stahování souborů ve stavové liště. Zobrazuje stav stahování, jedním kliknutím můžete stahování pozastavit či znovu spustit. Kontextová nabídka poskytuje množství dalších užitečných funkcí. Jakmile pak odstartujete nějaký download, u spodního okraje okna se automaticky zobrazí přídavná lišta, která v podobě posouvajícího se pruhu symbolizuje průběh stahování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (742 KB).
 •  

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Aplikace pomůže vytvořit webové stránky, jiná vylepší klávesnici

  Tablet pro práci i zábavu

  V posledním letošním přehledu zajímavých aplikací pro tablety najdete například inovovanou aplikaci s předpovědí...

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Najdete na iDNES.cz