Přejděte na nový Firefox a získejte zdarma celou řadu užitečných doplňků

aktualizováno 
Inovace nepotkala pouze internetový prohlížeč Firefox. S jeho novou verzí se na svět dostaly i aktualizované verze oblíbených doplňků, a několik nových dokonce přibylo. Neschází vám nějaký?

Firefox 3 - Zoom mini | foto: Pavel Kasík - Technet.cz

Nová verze Firefoxu je venku už sedm týdnů – více zde Nový Firefox je tu. Skočit po třetí verzi, nebo chvilku počkat?. Za pár dní to tedy budou skoro dva měsíce. Jestliže používáte jeho starší verzi a s přechodem na aktuální váháte, možná už ten pravý čas nastal. Nejenže pro ni již byla vydána i oprava, ale autoři celé řady doplňků, které ji rozšiřují o nové funkce, připravili verze, které jsou již Firefoxem 3.x podporovány.

Takže nejenže přechodem na novou verzi získáte zajímavé novinky, větší i menší vylepšení v oblasti použitelnosti a bezpečnosti, ale také vámi oblíbené rozšíření již možná vyšlo v nové verzi, která je podporována ve Firefoxu 3.x. A pokud moc rozšíření neznáte či nemáte své oblíbené, zkuste se podívat do tohoto přehledu na ta z nejoblíbenějších a nejužitečnějších.

Tip: Nejoblíbenější rozšíření seřazená podle počtu jejich stažení naleznete na https://addons.mozilla.org.

České slovníky pro kontrolu pravopisu 1.0 - open source
A nemůžeme začít nikde jinde než u češtiny. Díky tomuto rozšíření získá váš Firefox možnost upozorňovat na chyby v českých slovech. To však není vše. Nejenže chybné slovo podtrhne červenou vlnovkou, ale pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextové okno (podobně jako například ve Wordu) s různými správnými možnostmi slova. Díky tomu vás už nemusí trápit nejen překlepy, ale ani případy, kdy si nevíte rady, které I/Y napsat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


  Video DownloadHelper 3.2 – open source

  Prohlížet video na internetu dnes již není žádný problém. Existují stovky podobných serverů, jako je YouTube.com, kde si video obsah můžete pustit ihned kliknutím na tlačítko přehrát. Avšak ne všechny služby umožňují stažení videa do PC. U některých tuto možnost nenaleznete. Tam, kde není k dispozici, si můžete pomoci tímto doplňkem. Po jeho instalaci se hned vedle adresního řádku objeví nová ikonka. Jestliže se nacházíte na stránce s videem, zbarví se a vy máte možnost video stáhnout. Seznam, ze kterých stránek lze stahovat, zjistíte kliknutím na tuto ikonku. V nastavení máte možnost měnit různé volby včetně té, že video se bude ukládat do vámi vybraného video formátu. Standardně je nastaven takový, který používá konkrétní server. Stahovat však lze i obrázky a samozřejmě tak můžete činit s více soubory najednou.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (281 KB).


  FlashGot 1.0 – open source

  Jedním z nejpopulárnějších rozšíření pro webový prohlížeč Firefox je FlashGot. Umožňuje totiž integrovat vašeho oblíbeného externího správce stahování. FlashGot také nabízí funkci Vytvořit Galerii, která pomáhá získat odkazy různých galerií, na jedné stránce získat odkazy s pořadovým číslováním z několika stránek až po snadné a rychlé "stáhnout vše".

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (274 KB).


  Adblock Plus 0.7 - open source

  Ačkoli je v prohlížeči Firefox implementován tzv. pop-up blocker či možnost blokovat reklamu, můžete si nainstalovat ještě výkonnějšího pomocníka. Ten vám jistě pomůže v případě, kdy jste z nějakého důvodu odkázáni k pomalému připojení k internetu. Adblock si s sebou nese databázi serverů, které jsou vyskakovacími okny posedlé, proto se vaše brouzdání internetem stane pohodlnější a méně otravné. Databázi je samozřejmě možné ručně doplňovat, resp. z internetu již existující databáze stáhnout a importovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (234 KB).


  Foxmarks Bookmark Synchronizer 2.1 – open source

  Pracujete-li na dvou či více PC, pak byste možná uvítali, kdybyste na každém z těchto počítačů měli vždy stejný seznam oblíbených stránek. To znamená odkaz např. do e-mailové schránky, na oblíbený internetový obchod, zpravodajský server atd. – zkrátka na ty adresy, které otevíráte prakticky hned po spuštění internetového prohlížeče. Pokud si prohlížíte web a chcete jej přidat do seznamu oblíbených položek, klepněte na tlačítko Přidat k oblíbeným položkám či podobně nazvané a je to. Tato funkce uživatelům zrychluje práci a netrápí je s tím, aby si adresy pamatovali. Bohužel však má jednu nevýhodu. A tou je to, že pokud používáte dva či více počítačů, pak si do každého z nich budete muset oblíbené záložky ukládat zvlášť. Toho vás však zbaví toto rozšíření.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (293 KB).


  IE tab 1.3 - open source

  Toto rozšíření umožňuje ve Firefoxu zobrazovat internetové stránky, jako kdybyste je navštívili Internet Explorerem. Funguje tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou zobrazí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné ve Firefoxu používat Windows update, internetové bankovnictví a další stránky, které ve Firefox pokulhávají. Po instalaci je přítomnost rozšíření indikována v prohlížeči ikonkou vpravo dole. Kliknutím na ni dojde k přepnutí na jádro IE, a kliknete-li podruhé, přepne se na renderovací jádro Gecko. V nastavení si můžete definovat i určité stránky, které se budou vždy zobrazovat ve Firefoxu pomocí jádra IE. Nastavovat však můžete i obecné volby či kontextová menu, a dokonce přidávat parametry ke spuštění IE.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (186 KB).


  FoxyTunes 3.0 – open source

  Ovládejte váš oblíbený multimediální přehrávač přímo z vaší aplikace. Umožní vám to toto rozšíření. Uživateli tak například dovolí nastavit hlasitost a zobrazit název právě hrající skladby. Pomocí jezdce je možné ve skladbě hledat. Je podporováno velké množství přehrávačů (a to jak pro Windows, tak i pro Linux), na stránkách výrobce najdete řadu skinů k přizpůsobení vzhledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (254 KB).


  FireFTP 1.0 - open source

  Rozšíření přidává do Firefoxu pohodlného a snadno ovladatelného FTP klienta s podporou aktivního i pasivního režimu, a to i přes proxy server. Podporuje navázání stahování a je možné jej používat v rámci panelu prohlížeče.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (582 KB).


  Forecastfox 0.9 – open source

  Rozšíření umožňující sledování aktuálního počasí a předpovědí přímo v Mozille Firefoxu. Ve stavovém řádku se zobrazí aktuální počasí, výhled na dnešní den a výhled na dny příští. Rozšíření umí také průběžně informovat o změnách počasí pomocí malého upozorňovacího okénka.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (359 KB).


  Download Statusbar 0.9 – open source

  Rozšíření umožňuje ovládat stahování souborů ve stavové liště. Zobrazuje stav stahování, jedním kliknutím můžete stahování pozastavit či znovu spustit. Kontextová nabídka poskytuje množství dalších užitečných funkcí. Jakmile pak odstartujete nějaký download, u spodního okraje okna se automaticky zobrazí přídavná lišta, která v podobě posouvajícího se pruhu symbolizuje průběh stahování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (742 KB).
 • Přechod na DVB-T2

  Od 27. 11. bude zahájen postupný přechod na vysílací standard DVB-T2. Proces by měl být dokončen do poloviny roku 2020. Diváci si tak musí pořídit televizi s podporou kódování H.265 (HEVC) nebo starší televizi doplnit vhodným set-top boxem.

  • Nejčtenější

  Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

  Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

  Sílu nesmíte použít! Gorbačov v listopadu 1989 vyhrožoval KSČ tanky

  Konec socialistických režimů ve střední a východní Evropě přišel nečekaně rychle i díky pasivitě Sovětského svazu. Jeho...

  Premium

  Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

  Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  Příjemné roky u pumpy? Na trh vstupuje ropa z nových nalezišť

  Těžaře ropy zřejmě čekají poměrně těžké roky, spotřebitele naopak příjemnější. Suroviny na trhu v příštích letech...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Nenechal se vyprovokovat, stejně ho StB uvěznila. Ze strachu se zabil

  Poslední byli z komunistického vězení propuštěni až na jaře v roce 1990. Říkalo se jim „iniciativníci“ a StB po nich v...

  Premium

  Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

  Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

  Premium

  Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

  „Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  Premium

  Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

  Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

  • Další z rubriky

  Vyzkoušejte nástroje, které vám pomohou odhalit duplicitní soubory

  Zabírají na datovém úložišti zbytečně místo, překáží při hledání souborů a navíc nepřispívají k přehlednosti. Řeč je o...

  Prohlížeč Chrome chce poznat a označit pomalé webové stránky

  Stránky, které se načítají pomalu, dostanou v prohlížeči Google Chrome v budoucnu nálepku. Může to být kvůli horší...

  Aplikace vám spočítá kalorie, jiná ochrání soukromí na internetu

  Vyzkoušejte nástroj na řízení firemních financí, VPN aplikaci na zabezpečení připojení k internetu nebo pomůcku ke...

  Tipy a triky pro Windows 10: vyzkoušejte chytřejší úložiště i klávesnici

  Windows 10 má nyní lepší správu diskového úložiště. Podívejte se i na vylepšení virtuální klávesnice a automatickými...

  Najdete na iDNES.cz