Přední výrobce počítačových her z vás dělá zloděje

aktualizováno 
Ve 46. týdnu roku 2005 nás pan Brouček informoval o neuvěřitelném. Společnost Electronic Arts, která je předním výrobcem her, si o vás všech myslí, že jste piráti. Příjemnější byly informace o novém originálním bluetooth handsfree do auta či nejmenším audio přehrávači s barevným displejem na světě.

Nejmenší MP3 přehrávač na světě s barevným displejem

Společnost Klegg Electronics, o které jsme do této chvíle prakticky neslyšeli, se rozhodla, že to natře všem velkým výrobcům elektroniky a vytvoří nejmenší MP3 přehrávač s barevným displejem. Zřejmě se jí to podařilo, vzhledem k množství přístrojů na světovém trhu bychom si nedovolili tvrdit, že je její produkt stoprocentně nejmenší. Světlo světa spatřil přístroj nazvaný Klegg Mini schopný přehrávat MP3 a WMA. Jeho rozměry jsou 45,72 x 40,64 x 12,7 mm, což je při srovnání s nejmenším přehrávačem světa MobiBlu DAH-1500i bez barevného displeje opravdu hodně. Rozměry MobiBlu jsou 24 x 24 x 24 mm. Klegg je vybaven displejem s rozlišením 128 x 128 pixelů a schopností zobrazit až 4096 barev. Prodáván je ve třech verzí, s pamětí 128, 256 nebo 512 MB. Za 128 MB zaplatíte necelých 80 dolarů. To není rozhodně nijak mnoho.

Pan Brouček komentuje: „Achich ouvej, co to zase je? Nejmenší přehrávač s barevným displejem na světě? To tady za chvíli budeme mít nejmenší přehrávač s červeným tlačítkem na světě či nejmenší přehrávač s integrovanou baterií na světě. Nestačilo by prostě udělat nejmenší přehrávač světa a konec? Žádné další matení spotřebitelů, kteří jsou pak překvapeni kolik těch NEJMENŠÍCH přehrávačů na trhu je. Jakýžto úžasný nonsense, nemyslíte?" Oficiální stránky výrobce: www.kleggusa.com.

Přenosný DVD/MP3 přehrávač

Pro nás doposud neznámý výrobce elektroniky jWin se do našeho povědomí nyní zapsal zajímavý produktem nazvaným JD-VD736. Jedná se o velmi malý přenosný DVD přehrávač s 3,6 palce velkým displejem. Přístroj je schopen přehrávat i MP3 a obrázky, a to jak z CD, tak z paměťové karty. Slot na přehrávači je určen pro SD a MMC karty. Video a obrázky si díky video a audio výstpu můžete užít na televizoru. Přehrávač svým vzhledem tak trochu připomíná kapesní herní konzoli, ale zapařit si na něm bohužel nemůžete. Nicméně za 220 dolarů nemůže chtít člověk zázraky. K přístroji je dodáván miniaturní dálkový ovladač. Stránky výrobce: jwin.com.

Electronic Arts: „Jste piráti!“

Společnost EA se zřejmě rozhodla vzít si příklad ze Sony, které na některá CDéčka přibalilo uživatelům i DRM ochranu. EA tak učinilo u některých svých CD s počítačovými hrami také a neznamená to nic jiného než, že se vám hra nespustí, pokud máte zapnutý nějaký CD emulátor. Velmi podivná politika, která diskriminuje celou řadu uživatelů regulérně kupujících originální hru, není rozhodně dobrou reklamou pro obří společnost chrlící nespočet počítačových her ročně. Pravda, CD emulátory jsou dost často používány piráty, protože umožňují rychlé spuštění hry ze staženého image filu, ale to neznamená, že je CD emulátor špatná věc. To bychom takhle mohli za chvíli zakázat MP3, DiVX, vypalovací mechaniky či vlastně počítače celé.

Pan Brouček zuří: „No dovolte, já že jsem pirát? Cože? To si ze mě snad děláte srandu, pane EA? Situace s implementací všemožných ochran už mi začíná opravdu deptat. Já mám secsakra právo na záložní kopii a nezajímá mě, jestli si pět nebo padesát miliónů lidí dělá kopii nelegálně z půjčeného CD a podobně. To má vyřešit policie a ne nějaká ochrana, která omezuje moje práva a svobody. Můžete si být jisti, drazí EA experti, že od vás už si teda opravdu žádnou hru nekoupím. Piráta a pitomce ze mě dělat nebudete! Tak co? Nepřehnal sem to moc? Já jen, aby mi třeba zítra nezaklepali nějací dvoumetroví tvrďáci na dveře a já nestrávil příští půl rok na nemocničním lůžku. Ale to by bylo asi nejprve třeba, aby ti drsní hoši poctili návštěvou Jeho Veličenstvo vládnoucí nad korunou zemí VZP, abych se vůbec nějaké léčby dočkal.“ Podrobnější informace přinesl server eHomeUpgrade.

Hadí handsfree do auta

A teď tu máme něco pro řidiče, kteří si ještě nepořídili do této chvíle handsfree, protože se jim všechny dostupné zdají příliš fádní. Iqua Snake je systém navržený speciálně pro auta, ale není potřeba ho nechávat profesionálně instalovat. Stačí ho jen uchytit za opěrku sedadla a můžete si zpříjemnit cestu dlouhými hovory, aniž byste museli držet v ruce mobil a následně přesvědčovat policisty, že se jednalo o nejdůležitější hovor ve vašem životě a nemohli jste telefon nevzít. Velmi elegantní výrobek je vyroben z broušeného hliníku a imitace kůže. Disponuje vestavěným reproduktorem a mikrofonem a LED diodami indikujícími jeho stav. Mluvit přes něho můžete až 10 hodin a v pohotovostním režimu vydrží celých 300 hodin. Dobíjet ho lze přímo v autě. Ve Spojených státech bude prodáván koncem tohoto roku. Stránky výrobce a specifikace zde.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 46. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Software zdarma: najděte hluchá místa wi-fi sítě nebo zkontroluje USB

Ilustrační foto - wifi

Vizualizujte, spravujte a odstraňujte mrtvé zóny v bezdrátové síti pomocí NetSpotu. Která data na datovém úložišti...

Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

Ilustrační foto - bezpečnost

Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

Najdete na iDNES.cz