Přední výrobce počítačových her z vás dělá zloděje

aktualizováno 
Ve 46. týdnu roku 2005 nás pan Brouček informoval o neuvěřitelném. Společnost Electronic Arts, která je předním výrobcem her, si o vás všech myslí, že jste piráti. Příjemnější byly informace o novém originálním bluetooth handsfree do auta či nejmenším audio přehrávači s barevným displejem na světě.

Nejmenší MP3 přehrávač na světě s barevným displejem

Společnost Klegg Electronics, o které jsme do této chvíle prakticky neslyšeli, se rozhodla, že to natře všem velkým výrobcům elektroniky a vytvoří nejmenší MP3 přehrávač s barevným displejem. Zřejmě se jí to podařilo, vzhledem k množství přístrojů na světovém trhu bychom si nedovolili tvrdit, že je její produkt stoprocentně nejmenší. Světlo světa spatřil přístroj nazvaný Klegg Mini schopný přehrávat MP3 a WMA. Jeho rozměry jsou 45,72 x 40,64 x 12,7 mm, což je při srovnání s nejmenším přehrávačem světa MobiBlu DAH-1500i bez barevného displeje opravdu hodně. Rozměry MobiBlu jsou 24 x 24 x 24 mm. Klegg je vybaven displejem s rozlišením 128 x 128 pixelů a schopností zobrazit až 4096 barev. Prodáván je ve třech verzí, s pamětí 128, 256 nebo 512 MB. Za 128 MB zaplatíte necelých 80 dolarů. To není rozhodně nijak mnoho.

Pan Brouček komentuje: „Achich ouvej, co to zase je? Nejmenší přehrávač s barevným displejem na světě? To tady za chvíli budeme mít nejmenší přehrávač s červeným tlačítkem na světě či nejmenší přehrávač s integrovanou baterií na světě. Nestačilo by prostě udělat nejmenší přehrávač světa a konec? Žádné další matení spotřebitelů, kteří jsou pak překvapeni kolik těch NEJMENŠÍCH přehrávačů na trhu je. Jakýžto úžasný nonsense, nemyslíte?" Oficiální stránky výrobce: www.kleggusa.com.

Přenosný DVD/MP3 přehrávač

Pro nás doposud neznámý výrobce elektroniky jWin se do našeho povědomí nyní zapsal zajímavý produktem nazvaným JD-VD736. Jedná se o velmi malý přenosný DVD přehrávač s 3,6 palce velkým displejem. Přístroj je schopen přehrávat i MP3 a obrázky, a to jak z CD, tak z paměťové karty. Slot na přehrávači je určen pro SD a MMC karty. Video a obrázky si díky video a audio výstpu můžete užít na televizoru. Přehrávač svým vzhledem tak trochu připomíná kapesní herní konzoli, ale zapařit si na něm bohužel nemůžete. Nicméně za 220 dolarů nemůže chtít člověk zázraky. K přístroji je dodáván miniaturní dálkový ovladač. Stránky výrobce: jwin.com.

Electronic Arts: „Jste piráti!“

Společnost EA se zřejmě rozhodla vzít si příklad ze Sony, které na některá CDéčka přibalilo uživatelům i DRM ochranu. EA tak učinilo u některých svých CD s počítačovými hrami také a neznamená to nic jiného než, že se vám hra nespustí, pokud máte zapnutý nějaký CD emulátor. Velmi podivná politika, která diskriminuje celou řadu uživatelů regulérně kupujících originální hru, není rozhodně dobrou reklamou pro obří společnost chrlící nespočet počítačových her ročně. Pravda, CD emulátory jsou dost často používány piráty, protože umožňují rychlé spuštění hry ze staženého image filu, ale to neznamená, že je CD emulátor špatná věc. To bychom takhle mohli za chvíli zakázat MP3, DiVX, vypalovací mechaniky či vlastně počítače celé.

Pan Brouček zuří: „No dovolte, já že jsem pirát? Cože? To si ze mě snad děláte srandu, pane EA? Situace s implementací všemožných ochran už mi začíná opravdu deptat. Já mám secsakra právo na záložní kopii a nezajímá mě, jestli si pět nebo padesát miliónů lidí dělá kopii nelegálně z půjčeného CD a podobně. To má vyřešit policie a ne nějaká ochrana, která omezuje moje práva a svobody. Můžete si být jisti, drazí EA experti, že od vás už si teda opravdu žádnou hru nekoupím. Piráta a pitomce ze mě dělat nebudete! Tak co? Nepřehnal sem to moc? Já jen, aby mi třeba zítra nezaklepali nějací dvoumetroví tvrďáci na dveře a já nestrávil příští půl rok na nemocničním lůžku. Ale to by bylo asi nejprve třeba, aby ti drsní hoši poctili návštěvou Jeho Veličenstvo vládnoucí nad korunou zemí VZP, abych se vůbec nějaké léčby dočkal.“ Podrobnější informace přinesl server eHomeUpgrade.

Hadí handsfree do auta

A teď tu máme něco pro řidiče, kteří si ještě nepořídili do této chvíle handsfree, protože se jim všechny dostupné zdají příliš fádní. Iqua Snake je systém navržený speciálně pro auta, ale není potřeba ho nechávat profesionálně instalovat. Stačí ho jen uchytit za opěrku sedadla a můžete si zpříjemnit cestu dlouhými hovory, aniž byste museli držet v ruce mobil a následně přesvědčovat policisty, že se jednalo o nejdůležitější hovor ve vašem životě a nemohli jste telefon nevzít. Velmi elegantní výrobek je vyroben z broušeného hliníku a imitace kůže. Disponuje vestavěným reproduktorem a mikrofonem a LED diodami indikujícími jeho stav. Mluvit přes něho můžete až 10 hodin a v pohotovostním režimu vydrží celých 300 hodin. Dobíjet ho lze přímo v autě. Ve Spojených státech bude prodáván koncem tohoto roku. Stránky výrobce a specifikace zde.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 46. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Zrcadlo doby: jak československý armádní film natáčel západní letadla

British Aerospace Nimrod AEW3

V roce 1980 navštívili pracovníci Československého armádního filmu aerosalon v anglickém Farnborough, aby tam na...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Software zdarma: nenechte se sledovat

Ilustrační foto

Anonymně poslat komukoliv, jakýkoliv i objemný soubor zprostředkuje program OnionShare. Bez možnosti vystopovat vaše...

Do Windows míří jádro Linuxu a microsoftový prohlížeč Edge bude na macOS

Šéf Microsoftu Satya Nadella na konferenci Build 2019.

Microsoft tento týden pořádá výroční vývojářskou konferenci Build. Je zaměřena hlavně na velké systémy, ale na začátku...

Záplatujte hned, nabádá Microsoft. Opravil chybu, brzy ji někdo zneužije

Nebezpečná chyba se týká vzdáleného přístupu na pracovní plochu a postihuje...

Firma Microsoft našla ve starších operačních systémech Windows závažnou chybu umožňující útočníkům ovládnout počítač a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz