Přečtěte si své oblíbené rádio

aktualizováno 
Chytl vás zajímavý způsob rozhlasového vysílání s označením Podcast? Máme pro vás čtečku na jeho přijímání. Co byste řekli na nástroj pro převod pošty v Outlooku do PDF či HTML? Nechybí vám produkt na hromadné přejmenování souborů či snímání obrázků z aplikací? Užitečné nástroje najdete v článku.

Doppler 2.0.0.3 - freeware
Víte, co se skrývá pod tajemným názvem čtečka Podcast? Pokud ne, potom zbystřete. Po čtečkách RSS kanálů, Atom zdrojů totiž nastupuje nový fenomén a to Podcast. Volně přeloženo, jde o vysílání hudby. Jedna chytrá hlavička si totiž zřejmě řekla, že by nebylo špatné hlídat vystavené MP3 soubory na webu. Kdykoliv tedy chcete vysílat podcasty, stačí vytvořit MP3 soubor a odkaz na něj uložit ve formátu pro podcast čtečku. Pak již stačí mít instalovanou tuto čtečku a obsah souboru vám bude ihned po ruce, respektive u ucha.

Jednou takovou čtečkou je i program Doppler. Ten si poradí se stahováním zvukového obsahu z různých on-line zdrojů. Pracuje podobně jako jakákoliv RSS, jen s tím rozdílem, že je zaměřen na stahování zvukových souborů (jako MP3), které poskytují rozhlasové stanice, či webové servery. Doppler poskytuje moderní rozhraní, které ukazuje stav vašich podcast zdrojů a funkce pro plánování stahování. Mezi další funkce patří podpora ID3 tagů, filtry, klíčová slova, souborový manažer, podpora proxy a notifikace v systémové liště.

Po instalaci produktu stačí zvolit složku, kam se mají MP3 soubory s obsahem ukládat. Také je nutné definovat, ve kterém hudebním (multimediálním) přehrávači mají být soubory přehrávány. Předdefinované jsou WMP, iTunes a nebo můžete vybrat jiný (např. Winamp). Pro chod je nutné mít v systému instalován .NET Framework (stáhnete na webu Microsoftu). Po spuštění je v aplikaci testovací zdroj podcastu. Vy si však můžete přidat svoje zdroje. Jeden se nachází třeba na adrese - http://www.infoset.com/rss/podcast-cro6.200.rss. Jde o vysílání Českého rozhlasu 6. Po stažení informací o počtu zpráv poklikejte na zdroj, čímž otevřete jejich seznam. Nyní stačí již naslouchat. Jak je vidět, aplikace zatím korektně nezobrazuje češtinu.

 • Program stahujte na této adrese (482 kB).

  Doppler

 • ABC Amber Outlook Converter 3.19 – shareware
  ABC Amber Outlook Converter je velmi zajímavým projektem. Na svědomí ho má společnost ProcessText Group, která se specializuje návrhem a výrobou aplikací především na převod mezi různými datovými formáty. V jejich portfoliu lze tedy najít opravdu mnoho užitečných „konvertorů“. Ten, o kterém budeme hovořit dnes, slouží ke změně elektronických zpráv do formátů, jako např. PDF, HTML a tucet dalších. Je určen pro poštovního klienta Microsoft Outlook a převádět můžete buď všechny e-maily, nebo jen některé.

  Potřebujete-li tedy mít svou e-mailovou komunikaci mimo Outlook (např. na internetu) a přitom se nechcete zabývat kopírováním každé zprávy zvlášť (označení a vložení např. do HTML), je produkt určen právě vám. Na místo složitého, několika minutového převodu, lze vše provést během několika sekund. Navíc dokáže udržet formátování e-mailů stejně, jako odkazy atd. Převod dokáže uskutečnit do - PDF, DOC, HTML, CHM, RTF, HLP, TXT, DBF, CSV, XML, MDB, MCW, WPS, SAM, RFT, WS4, WS7, WRI a ještě více formátů. Díky jednoduchému rozhraní by jeho obsluha neměla činit snad nikomu potíže. Po spuštění se dokáže k vašemu e-mailovému účtu připojit téměř bez asistence. Podporuje na 50 jazyků vč. češtiny.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).

  ABC Amber Outlook Converter

 • ReNamer 1.85 – freeware
  ReNamer je malý a velmi flexibilní nástroj pro změnu názvů souborů. Nabízí celou paletu funkcí pro přejmenování, vč. předpon, přípon, změn závorek, nahrazení určitých slov a ještě více. Navíc můžete používat různé kombinace přejmenování a akce provádět v logickém sledu. Po prvním spuštění ReNameru se může zdát, že aplikace je na ovládání dosti složitá a někteří z vás by mohli mít problém s ovládáním. Po několika minutách se s ním však snadno seznámíte a práce by vám již neměla činit problémy. Výborná je funkce Preview, která dokáže zobrazit náhled ještě před tím, než provedete přejmenování souboru.

 • Program stahujte na této adrese (1 MB).

  ReNamer

 • SaveSnap 1.4 – freeware
  Česká aplikace SaveSnap rozšiřuje standardní sejmutí obrazovky klávesou PrintScreen o možnost sejmutí do schránky či do souboru. Mezi nabízené formáty souborů patří BMP (nejlepší kvalita, ale největší velikost), komprimovaný formát JPEG, kde je kvalita nastavitelná, či formát GIF, který má horší kvalitu, ale podstatně menší velikost. Disponuje pěkným uživatelským rozhraním. Mezi nadstandardní funkce patří plánované sejmutí obrazovky dle času a funkce opakovaného sejmutí v přednastaveném intervalu.

 • Program stahujte na této adrese (720 kB).

  SaveSnap

 • CES 2019

  Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

  Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

  Nejčtenější

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

  LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

  Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

  U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

  360 Reality Audio

  Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

  Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

  V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

  Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

  Tablet pro práci i zábavu

  Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Najdete na iDNES.cz