Středa 4. října 2023, svátek má František
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 4. října 2023 František

Popup Ad Filter 1.1 – zbavte se nevyžádaných oken (recenze)

Vyskakovací okna otravují život nejednoho počítačového uživatele. Tak proč s nimi jednou provždy pořádně nezatočit? K uskutečnění tohoto chytrého plánu budete potřebovat jediné – filtr na popup okna.

Tak, jako přibývá internetových serverů, stupňuje se i množství reklamní inzerce. U solidních serverů jde především o zdroj příjmu. Z těch se pak vyplácejí honoráře jednotlivým autorům. Dalo by se říci, že reklamní okna jsou tedy v pořádku, ale ne vždy tomu tak je. Najde se i pár velmi zajímavých serverů, u kterých je vyskakování oken na denním pořádku a dokáže dosti znepříjemňovat uživatelům život. Tomu by měl zabránit program Popup Ad Filter.

Hned na začátku musíme konstatovat, že tento zdánlivě banální problém odpadá například majitelům jiného browseru, než je Internet Explorer od Microsoftu. Ten, kdo používá Operu, Mozillu a další alternativní prohlížeče internetových stránek, si v nich může jednoduše antipopup (zamezení vyskakování oken) aktivovat - pokud jím disponuje. Ostatním pak nezbývá, než se bránit SW nástroji. Existuje celá řada podobných programů, ale Popup Ad Filter je velmi jednoduchý, takže si s ním poradí i méně zkušený uživatel.

Funkce programu
Program slouží k blokování nevyžádaných reklamních oken. Pracuje velmi dobře a jedná se o špičku ve své kategorii. Už tedy nikdy více nesmyslná okna na vašem PC, která vás stále otravují!

Instalace
Instalační balíček s programem si jako vždy stáhněte do svého PC. Nabízíme vám opět lokální download – Popup Ad Filter (740 kB). Instalátor je určen všem verzím Windows a svou velikostí udělá zcela jistě radost i modemistům. Instalace je intuitivní, takže by s ní neměl být problém. Po usazení programu v operačním systému se v tray liště (vedle hodin) zobrazí nová zelená ikonka a na ploše se objeví zástupce programu. Pro toho, kdo by si chtěl program lokalizovat do češtiny, tu máme ještě tento link. Stačí spustit soubor PopupAdFilter11412_CZ.exe a řídit se pokyny na obrazovce.

Popup Ad Filter 

Podrobný návod k ovládání programu
Prakticky ihned po skončení instalace se nástroj stává aktivním. Chcete-li vyzkoušet jeho funkčnost a víte o stránce s vyskakujícími okny, můžete ho nechat proklepat. Pravým tlačítkem na ikonce v liště aktivujete menu, ve kterém jsou volby pro ovládání chodu celého filtru.

Popup Ad Filter

Enabled – vypnutí nebo zapnutí funkce filtrování vyskakovacích oken
Options – možnosti nastavení
White list – program dovolí vyskakování oken, které jsou na tzv. bílém listu
Show Log – všechna reklamní okna, která byla nalezena při surfování internetem
Help – nápověda
Test Page – testovací stránka (velice užitečná)
Buy now – on-line zakoupení plné verze
About – o programu
Exit – ukončení činnosti aplikace

Některé volby nepotřebují sáhodlouhý popis, ale těm významnějším stojí za to podívat se na zoubek. Rozklikněte si menu Options – ovládání chodu programu. Skládá se ze čtyř záložek.

Záložka první: General Options - ovlivňuje celý chod Popup filtru

Popup Ad Filter

  Start Popup Ad Filter when Windows starts - má za úkol automatické spuštění programu po zavedení operačního systému.
  Integrated with Internet Explorer - zapíná nebo vypíná kontextovou nabídku přidávání do bílého seznamu.
  Enable Browser Window Normalizer - některá okna otevřená prostřednictvím javascriptu, nemusí mít nástrojovou lištu (změna velikosti), ovšem pokud podržíte klávesu ALT a dvakrát poklepete na hlavičku popup okna, mužete měnit jeho velikost dle libosti.
  Keep History Logs – volba povolí či zakáže ukládání reklamních oken do log souboru, ve kterém si můžete všechny stránky s reklamními okny kdykoliv prohlédnout.
  Hotkey – klávesová zkratka pro krátkodobé vypnutí filtru (vyřadí ho z provozu po dobu stlačení klávesy). Defaultně je nastavena klávesa CTRL.
  Notification – zde si můžete zvolit, jak vás má aplikace upozorňovat na to, že se na dané stránce vyskytuje reklamní okno. Můžete zvolit buď pípnutí PC speakeru, nebo si nastavit určitou melodii, která se při pokusu otevřít nevyžádané okno přehraje. V neposlední řadě lze také odškrtnout možnost blikání ikony programu v liště.

Záložka druhá: White List

Popup Ad Filter


V tomto menu lze do okna seznamu přidat adresy, u kterých si přejete, aby program neovlivňoval načítání vyskakovacích oken. Stačí je jednoduše přidat do listu a při návštěvě dané stránky dojde ke korektnímu spuštění i s jejími popup okny.

Záložka třetí: Log

Popup Ad Filter


Zde si můžete detailně prohlédnout všechny zaznamenané stránky, jež se pokoušely otevřít nevyžádaná okna. Můžete je pak buď přidat do White listu, mazat, nebo je opět navštívit, abyste zjistili, o co jste přišli…

Záložka čtvrtá: Order Info

Popup Ad Filter

Informace o možnosti zakoupení plné verze programu.

 

Jak jste si možná všimli, některé volby jsou přístupné přímo při vyvolání rychlého menu programu. Není tak nutné zbytečně otevírat Options a až pak klikat na potřebnou záložku.

Test Page
Jedna z posledních voleb, se kterou bychom vás chtěli obeznámit, je tzv. Test Page, tedy testovací stránka. Po jejím zvolení se otevře okno browseru na testovací stránce společnosti. V šesti krocích je postupně zjištěno, jak je váš internetový prohlížeč, doplněný o popup ad filter, zabezpečen proti otevírání oken. Pokud se ani při jednom testu žádné okno neotevřelo, pak vás reklamní okna nemohou v žádném případě zaskočit.

Popup Ad Filter

Kontextové menu programu
I tento program přidává do systému kontextové menu - Allow Popups. Jde o to, že na některých stránkách potřebujete i při zapnutém programu nechat zobrazit vyskakovací okno. Toho se dá docílit buď stisknutím přednastavené klávesy CTRL (Options -> Hotkey), anebo přidáním určité stránky do seznamu White Listu. Adresy stránek obsažené v tomto listu mají totiž povoleno otevírání dalších oken.

Popup Ad Filter

Závěr a zhodnocení
I když program vypadá nevinně, může někdy pěkně svého uživatele potrápit. Při testování se nám sice jen zřídka, ale stávalo, že v některých situacích určité stránky totálně zamrzly a museli jsme je natvrdo "killnout" přes správce úloh a celý program znovu nastartovat, protože i on se zasekl. Chyba je tedy zcela určitě v samotném nástroji, ale využívají ji jen některé stránky, které obsahují daný destrukční kód. Jinak testování potvrzuje, že pokud nemíníte přejít na jiný browser než IE, ale chcete se zbavit vyskakovacích oken, zcela jistě vám tento pomocník přijde velice vhod.

Popup Ad Filter

Velkou vadou na kráse je cena Popup Ad Filteru. Ta činí téměř 25 USD, tedy něco kolem 750 Kč, což není zrovna málo. Na jednu stranu za tento poplatek dostanete program a jeho nové verze po dobu pěti let zcela zdarma a jako bonus on-line bezplatnou podporu. Naopak zkušební verze je omezena jen na třicet zablokovaných oken, poté bude program vyžadovat registrační kód a bez něho si už ani neškrtne. A věřte, že vám jeho služby budou chybět. Ale jak jsme naznačili v úvodu, existují i jiné alternativy, ať už to jsou další browsery či podobné nástroje. Mezi ty nejznámější se řadí Super Popup Blocker, Zero Popup,  PopUpCop a mnoho dalších.

Autor:
 • Nejčtenější

Čtvero zásad, jak pořídit fotovoltaickou elektrárnu bez strachu z požáru

Fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných domů rostou jako pověstné houby po dešti a v souvislosti s tím se...

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získal vývoj mRNA vakcíny

Ve švédském Stockholmu začalo v pondělí udělování Nobelových cen. Jako první byla vyhlášena cena za fyziologii a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zbraně na obranu republiky. Čím naše armáda disponovala v roce 1938

Znáte nejen letadla a tanky, ale i další zbraně československé armády, kterými na podzim 1938 mohla bránit ohroženou...

Usnadní práci všem. Balík nástrojů od Microsoftu vám provětrá počítače s Windows

Premium Balík aplikací PowerToys se skládá ze škály užitečných nástrojů a funkcí. Lze je využít k usnadnění a optimalizaci...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ani výbuch všech „atomovek“ se nevyrovná síle dopadu druhohorní planetky

Před 66 miliony let, na konci křídy, skončila jedna geologická éra a také jedna skupina obratlovců. Dinosauři, až na...

Čórky, fet a štěnice. Strávili jsme noc v ghettu Mojžíř, první české no-go zóně

Premium Chodníky jsou rozebrané, dlažební betonové kostky vytrhané, tráva udupaná na prach. Okolo kontejnerů na odpad jsou kupy...

Kšeft za 100 miliard. Gangy vykrádají v Americe obchody, bránit jim se trestá

Premium Bylo jich asi sto, přijeli desítkami aut jako loupeživá karavana a během pár minut vybílili luxusní obchody v centru...

Fakt sorry, on je dokonalý. Český skaut o vstupu talentu, který přemění NHL

Premium Už jeho kousky v přípravě naznačují, že do vesmíru NHL vlétne kometa, která může jednou celou soutěž sežehnout. Jmenuje...

Google u soudu: Platí za vyhledávač miliardy výrobcům? A je snadné ho změnit?

Tvrzení Googlu, že změna základního nastavení počítačů a chytrých telefonů je snadná, není pravdivé, prohlásil šéf...

Wordpad ve Windows končí. Poznámkový blok a Malování čeká významný upgrade

Skoro po 30 letech od svého debutu se operační systém Windows loučí se zastaralou aplikací Wordpad. Používali jste ji...

Síť X ruší tlačítko na hlášení dezinformací o volbách. V EU zůstává

Sociální síť zavedla v roce 2022 funkci, která uživatelům umožňovala hlásit dezinformace o volbách. Nyní, podle...

Čína dle Microsoftu využívá falešné účty a AI k ovlivňování voličů v USA

Společnost Microsoft vydala několikastránkovou studii, v níž shrnuje informace, které mají ukazovat, jak se Čína snaží...

Grafton Recruitment Praha
ZÁSTUPCE MISTRA | NÁSTUPNÍ BONUS

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...